AFC Cup 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for AFC Cup 2018.

AFC Cup 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

AFC Cup 2018
Toernooi-informatie
Organisator AFC
Editie 15
Datum 22 januari 2018 – 27 oktober 2018
Teams 44 (van 1 confederatie)
Winnaar Al-Quwa Al-Jawiya (3e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 143
Doelpunten 452  (3,16 per wedstrijd)
Toeschouwers 827.013  (5.783 per wedstrijd)
Topscorer(s)
An Il-bom
Beste speler
Hammadi Ahmad
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De AFC Cup 2018 was de vijftiende editie van de AFC Cup, een jaarlijks voetbaltoernooi voor clubs uit Azië. Het toernooi werd georganiseerd door de Asian Football Confederation (AFC). Het Irakese Al-Quwa Al-Jawiya won het toernooi voor de derde maal op rij door in de finale het Turkmeense Altyn Asyr FK te verslaan.

Schema

De opzet van de competitie was als volgt (C: Centraal-Aziatische zone; S: Zuid-Aziatische zone; E: Oost-Aziatische zone; W: West-Aziatische zone; A: ASEAN zone).

Fase Ronde Loting 1e wedstrijd 2e wedstrijd
Kwalificatiefase Voorronde Geen loting 23 januari 2018 (C, S) 30 januari 2018 (C, S)
Play-off fase Play-off ronde 22 januari 2018 (W),
29 januari 2018 (A),
13 februari 2018 (C, S, E)
29 januari 2018 (W),
2 februari 2018 (A),
20 februari 2018 (C, S, E)
Groepsfase Speeldag 1 6 december 2017 10 & 12–14 februari 2018 (W, A), 7 maart & 5 april 2018 (C, S, E)
Speeldag 2 26–28 februari 2018 (W, A), 13–14 maart 2018 (C, S, E)
Speeldag 3 5–7 maart & 16 april 2018 (W, A), 10–11 april 2018 (C, S, E)
Speeldag 4 12–14 maart & 17 april 2018 (W, A), 25 april 2018 (C, S, E)
Speeldag 5 9–11 april 2018 (W, A), 1–2 mei 2018 (C, S, E)
Speeldag 6 23–25 april 2018 (W, A), 16 mei 2018 (C, S, E)
Knock-out fase Regionale halve finales 7–9 mei 2018 (W, A) 14–16 mei 2018 (W, A)
Regionale finales 23 mei 2018 1 augustus 2018 (A),
18 september 2018 (W)
8 augustus 2018 (A),
2 oktober 2018 (W)
Halve finale Inter-zone play-off 21–22 augustus 2018 28–29 augustus 2018
Finale Inter-zone play-off 19 september 2018 3 oktober 2018
Finale 27 oktober 2018

Kwalificatie

Voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Centraal-Azië
Dordoi
3 – 5
Ahal
1 – 3 2 – 2
Zuid-Azië
Transport United
0 – 3
Bengaluru
0 – 0 0 – 3
Saif
1 – 4
TC Sports
0 – 1 1 – 3

Play-off ronde

De vijf winnaars plaatsten zich voor de groepsfase.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
West-Azië
Hilal Al-Quds
1 – 2
Al-Suwaiq
0 – 1 1 – 1
Centraal-Azië
Ahal
3 – 0
Khujand
1 – 0 2 – 0
Zuid-Azië
TC Sports
2 – 8
Bengaluru
2 – 3 0 – 5
ASEAN
Boeung Ket Angkor
4 – 3
Lao Toyota
3 – 3 1 – 0
Oost-Azië
Erchim
0 – 7
Hwaebul
0 – 4 0 – 3

Groepsfase

De loting voor de groepsfase vond plaats op 6 december 2017, 14:00 uur (UTC+8), in het AFC House in Kuala Lumpur, Maleisië. 36 teams werden onderverdeeld in 9 groepen, elke groep bestond uit 4 teams.

Groep A

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Al-Jazeera
6 4 2 0 13 6 7 14 Regionale HF
Al-Quwa Al-Jawiya
6 3 3 0 11 7 4 12 Regionale HF
Malkiya
6 2 3 1 11 10 1 9
Al-Suwaiq
6 0 0 6 4 16 – 12 0

Groep B

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Al Ahed
6 3 3 0 11 5 6 12 Regionale HF
Al Zawraa
6 2 4 0 8 5 3 10
Al-Jaish
6 1 4 1 4 6 –2 7
Manama
6 0 1 5 3 10 –7 1

Groep C

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Al-Faisaly
6 4 1 1 10 5 5 13 Regionale HF
Dhofar
6 2 2 2 4 5 –1 8
Al-Ansar
6 2 1 3 6 7 –1 7
Al-Wahda
6 1 2 3 5 8 –3 5

Groep D

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Altyn Asyr FK
6 4 2 0 17 7 10 14 Interzone play-off halve finale
Istiklol
6 4 1 1 10 7 3 13
Ahal FK
6 2 1 3 8 5 3 7
FK Alaj Oš
6 0 0 6 7 23 –16 0

Groep E

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Bengaluru
6 5 0 1 14 3 11 15 Interzone play-off halve finale
New Radiant
6 4 0 2 12 5 7 12
Abahani Limited Dhaka
6 1 1 4 5 12 –7 4
Aizawl
6 1 1 4 5 16 –11 4

Groep F

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Home United
6 4 1 1 15 6 9 13 Regionale HF
Ceres–Negros
6 4 1 1 17 3 14 13 Regionale HF
Boeung Ket Ankor
6 2 0 4 8 24 –16 6
Shan United
6 1 0 5 5 12 –7 3

Groep G

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Yangon United
6 4 1 1 15 9 6 13 Regionale HF
Global Cebu
6 2 2 2 9 10 –1 8
FLC Thanh Hóa
6 1 3 2 9 11 –2 6
Bali United
6 1 2 3 8 11 –3 5

Groep H

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
Persija Jakarta
6 4 1 1 13 6 7 13 Regionale HF
Sông Lam Nghệ An
6 3 1 2 8 5 3 10
Johor Darul Ta'zim
6 3 1 2 8 9 –1 10
Tampines Rovers
6 0 1 5 5 14 –9 1

Groep I

Ploeg WG W G V DV DT DS Pnt Kwalificatie
April 25
6 6 0 0 23 2 21 18 Interzone play-off halve finale
Benfica de Macau
6 4 0 2 13 15 –2 12
Hwaebul
6 2 0 4 9 10 –1 6
Hang Yuen
6 0 0 6 6 24 –18 0

Eindfase

Regionale halve finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
West-Azië
Al-Jazeera
2 – 1
Al-Faisaly
1 – 1 1 – 0
Al-Quwa Al-Jawiya
5 – 3
Al Ahed
3 – 1 2 – 2
ASEAN
Home United
6 – 3
Persija Jakarta
3 – 2 3 – 1
Ceres–Negros
6 – 5
Yangon United
4 – 2 2 – 3

Regionale finales

De winnaar van de West-Aziatische zone plaatste zich direct voor de finale, terwijl de winnaar van de ASEAN zone zich plaatste voor de Interzone play-offs halve finale.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
West-Azië
Al-Jazeera
1 – 4
Al-Quwa Al-Jawiya
0 – 1 1 – 3
ASEAN
Ceres–Negros
1 – 3
Home United
1 – 1 0 – 2

Halve finales Interzone play-offs

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Home United
1 – 11
April 25
0 – 2 1 – 9
Bengaluru FC
2 – 5
Altyn Asyr FK
2 – 3 0 – 2

Finale Interzone play-offs

In de Interzone play-off finale speelden de twee winnaars van de Interzone play-off halve finales. De winnaar van dit duel plaatste zich voor de finale.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
April 25
3 – 3 (u)
Altyn Asyr FK
2 – 2 1 – 1

Finale


27 oktober 2018
19:00 UTC+3
Al-Quwa Al-Jawiya
2 – 0
Altyn Asyr FK
Basra Sports City, Basra
Toeschouwers: 24.665
Scheidsrechter: Abdulrahman Al-Jassim (Qatar)
Ahmad
 22'
Bayesh
 57'
Verslag

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
AFC Cup 2018
Listen to this article