Arubaans voetbalelftal - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Arubaans voetbalelftal.

Arubaans voetbalelftal

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Aruba
FIFA-ranglijst 187
(december 2018)
Hoogste ranking 112e (nov 2015)
Laagste ranking 202e (feb-apr 2008)
Associatie Arubaanse Voetbal Bond
Stadion Trinidad Stadion
Wedstrijden
Eerste interland:
Aruba 1-1 Suriname

(Oranjestad, Aruba; 31 januari 1934)
Grootste overwinning:
 Aruba 7-0 Britse Maagdeneilanden 

(Oranjestad, Aruba; 1 juni 2014)
Grootste nederlaag:
 Trinidad en Tobago 11-0 Aruba 

(Arima, Trinidad en Tobago; 23 april 1989)
Thuis
Uit

Het Arubaans voetbalelftal is een team van voetballers dat Aruba vertegenwoordigt bij internationale wedstrijden en competities, zoals de kwalificatiewedstrijden voor het WK en in de Caribbean Cup.

De Arubaanse Voetbal Bond (AVB) werd in 1932 opgericht en is aangesloten bij de Caraïbische Voetbalunie (CFU), de CONCACAF en de FIFA (sinds 1988).

Deelname aan internationale toernooien

Wereldkampioenschap

Op 24 maart 1996 speelde Aruba zijn eerste kwalificatiewedstrijd voor het Wereldkampioenschap voetbal van 1998. De wedstrijd, gespeeld in Santo Domingo, tegen de Dominicaanse Republiek ging verloren met 2–3. Doelpunten voor Aruba werden gemaakt door Raymond Davelaar en Ryan Malmberg. Ook de thuiswedstrijd ging verloren met 1–3, ook hier scoorde Davelaar een doelpunt. Aruba ging niet door naar de volgende ronde. Ook voor de kwalificatie voor het WK van 2002 gingen alle wedstrijden verloren. 2 wedstrijden tegen Barbados (1–3 en 0–4).

Wereldkampioenschap voetbal overzicht
Jaar Ronde Wed. W G V DV DT
1998
Niet gekwalificeerd
2002
Niet gekwalificeerd
2006
Niet gekwalificeerd
2010
Niet gekwalificeerd
2014
Niet gekwalificeerd
2018
Niet gekwalificeerd

CONCACAF Gold Cup[bewerken | brontekst bewerken]

CCCF-kampioenschap overzicht
Jaar Ronde Wed. W G V DV DT Kwal
1955
Vijfde 6 2 1 3 9 9
CONCACAF Gold Cup overzicht
Jaar Ronde Wed. W G V DV DT Kwal
1991
Geen deelname
1993
Teruggetrokken
1996
Niet gekwalificeerd
1998
Niet gekwalificeerd
2000
Niet gekwalificeerd
2002
Niet gekwalificeerd
2003
Niet gekwalificeerd
2005
Teruggetrokken
2007
Geen deelname
2009
Niet gekwalificeerd
2011
Geen deelname
2013
Niet gekwalificeerd
2015
Niet gekwalificeerd
2017
Niet gekwalificeerd
2019
Niet gekwalificeerd

Caribbean Cup[bewerken | brontekst bewerken]

Caribbean Cup overzicht
Jaar Ronde Wed. W G V DV DT
1989
Niet gekwalificeerd
19901991 Geen deelname
1992
Niet gekwalificeerd
1993
Teruggetrokken
1994
1995
Niet gekwalificeerd
1996
Geen deelname
1997
Niet gekwalificeerd
1998
Niet gekwalificeerd
1999
Teruggetrokken
2001
Niet gekwalificeerd
2005
Teruggetrokken
2007
Geen deelname
2008
Niet gekwalificeerd
2010
Geen deelname
2012
Niet gekwalificeerd
2014
Niet gekwalificeerd
2017
Niet gekwalificeerd

ABCS-toernooi[bewerken | brontekst bewerken]

ABCS-toernooi overzicht
Jaar Ronde Wed. W G V DV DT
2010
Derde 2 0 1 1 3 6
2011
Tweede 2 0 2 0 2 2
2012
Kampioen 2 2 0 0 4 2
2013
Vierde 2 0 0 2 1 4
2015
Tweede 2 0 1 1 0 1

CONCACAF Nations League[bewerken | brontekst bewerken]

CONCACAF Nations League
Jaar Div. Wed. W G V DV DT Res.
2019–20 B 6 0 0 6 5 18
C

FIFA-wereldranglijst

1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018
165
173
171
181
177
180
191
184
185
189
195
198
200
198
201
193
198
199
164
151
170
129
115
160
179
187

Selectie

De volgende spelers werden geselecteerd voor het ABCS-toernooi in Aruba.

Naam Club
Doel
Eric Abdul
SV Dakota
Jean-Marc Antersijn
VV Haaglandia
Verdediging
François Croes
SV Estrella
Steve Escalona
FC 's-Gravenzande
Jefferson Vegas
SV Deportivo Nacional
Leroy Oehlers
SV Huizen
Dwight Oehlers
SDO Bussum
Theric Ruiz
SV Britannia
Nickenson Paul
SV Dakota
Middenveld
Erik Santos de Gouveia
SV Racing Club Aruba
Raymond Baten
Quick Boys
Pheadrick Baromeo
SV Britannia
Gregor Breinburg
NEC
Aanval
Rensy Barradas
RVVH
David Abdul
SV Dakota
Jean-Luc Bergen
VSV TONEGIDO
Dwayne Raven
SV Estrella
Jean-Pierre Fingal
SV Dakota
Maurice Escalona
SV Bubali
Erixon Danso
FC Emmen

Trainers

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Arubaans voetbalelftal
Listen to this article