Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1912
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden. Met twaalf medailles waren het succesvolle spelen voor de Denen.
Snelle feiten Land, IOC-landcode ...
Denemarken op de Olympische Spelen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Denemarken | |||||||||||
IOC-landcode | DEN | |||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | |||||||||||
Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm | ||||||||||||
| ||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||
|
Sluiten
Meer informatie Sport, Olympiër ...
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Roeien | Ejler Allert Jörgen Hansen Carl Möller Carl Pedersen Poul Hartmann | vier-met (m) | |
Schermen | Ivan Joseph Martin Osiier | degen (m) | |
Schietsport | Lars Madsen | 300m vrij geweer 3 posities (m) | |
Tennis | Sofie Castenschiold | enkelspel indoor (v) | |
Turnen | Peter Villemoes Andersen Soren Peter Christensen Ingvald Eriksen George Falcke Torkild Garp Hans Trier Hansen Johannes Hansen Rasmus Hansen Jens Kristian Jensen Alfred Jensen Valdemar Baggild Karl Kirk Jens Kirkegaard Olaf Kjems Carl Otto Laurits Larsen Jens Peter Martinus Laursen Marius Lefevre Poul Mark Einar Olsen Hans Pedersen Hans Eiler Pedersen Olaf Pedersen Peder Pedersen Jorgen Ravn Aksel Sorensen Soren Thorborg Kristen Vadgaard Johannes Vinther | team zweedse systeem (m) | |
Voetbal | Sofus Hansen Nils Middelboe Harald Hansen Charles Buchwald Emil Jorgensen Paul Berth Oscar Nielsen Axel Tufvesson Anton Olsen Sofus Nielsen Vilhelm Wolfhagen Hjalmar Christoffersen Axel Petersen Ivar Lykke Poul Nielsen | mannen | |
Zeilen | Steen Herschend Sven Thomsen Hans Meulengracht-Madsen | 6m klasse (m) | |
Roeien | Erik Bisgaard Rasmus Frandsen Mikael Simonsen Poul Thymann Eigil Clemmensen | vier-met (m) | |
Schietsport | Niels Larsen | 300m vrij geweer 3 posities (m) | |
Schietsport | Ole Olsen Lars Madsen Niels Larsen Niels Andersen Laurits Larsen Jens Hajslund | vrij geweer team (m) | |
Turnen | Axel Andersen Hjalmart Andersen Halvor Birch Wilhelm Grimmelmann Arvor Hansen Christian Hansen Marius Hansen Charles Jensen Hjalmar Johansen Poul Preben Jorgensen Carl Krebs Vigo Meulengracht Madsen Lukas Nielsen Rikard Nordstrom Steen Lerche Olsen Oluf Olsson Carl Pedersen Kristian Pedersen Niels Petersen Christian Svendsen | team vrij systeem (m) | |
Worstelen | Søren Jensen | -82,5kg Grieks-Romeins (m) |
Sluiten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Vilhelm Gylche | 10 km snelwandelen (m) | serie 2: 4de in 51.13,8 finale: niet gefinisht | |
Niels Petersen | serie 2: gediskwalificeerd | ||
Aage Rasmussen | serie 1: 3de in 48.15,8 finale: 4de in 48.00,00 | ||
Johannes Christensen | marathon (m) | 3:21.57,4 | |
Olaf Lodal | 3:21.57,6 | ||
Fritz Vikke | polsstokhoogspringen (m) | voorronde: 16de met 3,40m | |
Svend Langkjær | tienkamp (m) | 1830,850 punten | |
Holger Baden | veldlopen individueel (m) | niet gefinisht | |
Karl Christiansen | 49.06,4 | ||
Fritz Danild | niet gefinisht | ||
Karl Jensen | niet gefinisht | ||
Viggo Petersen | 53.00,8 | ||
Steen Rasmussen | 55.27,0 | ||
Gerhard Topp | 54.24,9 | ||
Karl Christiansen Viggo Petersen Gerhard Topp | veldlopen team (m) | 63 punten |
Sluiten
Moderne vijfkamp
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kai Jølver | mannen | 123 punten | |
Vilhelm Laybourn | niet gefinisht | ||
Johannes Ussing | niet gefinisht | ||
Theodor Zeilau | niet gefinisht |
Sluiten
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Dressuur | |||
Rudolf Keyper | individueel | 111 strafpunten | |
Carl Saunte | 120 strafpunten | ||
Eventing | |||
Frode Kirkebjerg | individueel | tijdrit: 1ste in 3.58,50 cross-country: 23ste met 56 strafpunten steeplechase: 1ste met 0 strafpunten springconcours: niet gestart | |
Carl Kraft | tijdrit: 1ste in 3.55,38 cross-country: 1ste met 0 strafpunten steeplechase: niet gestart | ||
Carl Saunte | tijdrit: niet gefinisht | ||
Frode Kirkebjerg Carl Kraft Carl Saunte | team | tijdrit: niet gefinisht |
Sluiten
Roeien
Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Mikael Simonsen | skiff (m) | serie 6: 1ste in 8.14,00 kwartfinale: niet gestart | |
Erik Bisgaard Ejgil Clemmensen Rasmus Frandsen Mikael Simonsen Poul Thymann | vier-met (m) | serie 1: 1ste in 7.20,00 kwartfinale: 1ste in 7.09,0 halve finale: 2de | |
Theodor Eyrich Knud Gøtke Marius Jørgensen Johan Praem Silva Smedberg | serie 5: 2de | ||
Ejler Allert Christian Hansen Poul Hartmann Carl Møller Carl Pedersen | vier-met inriggers (m) | serie 2: 1ste in 7.52,00 halve finale: 1ste in 7.59,5 finale: 1ste in 7.44,6 |
Sluiten
Schermen
Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Oluf Berntsen | degen (m) | 1ste ronde groep N: 5de | |
Jens Berthelsen | 1ste ronde groep B: 3de kwartfinale groep F: 6de | ||
Einar Levison | 1ste ronde groep A: 1ste kwartfinale groep C: 3de halve finale groep D: 4de | ||
Hans Olsen | 1ste ronde groep M: 8ste | ||
Ivan Osiier | 1ste ronde groep K: 1ste kwartfinale groep A: 1ste halve finale groep C: 1ste finale: 2de | ||
Lauritz Østrup | 1ste ronde groep P: 4de | ||
Oluf Berntsen Jens Berthelsen Ejnar Levison Hans Olsen Ivan Osiier Lauritz Østrup | degen team (m) | 1ste ronde groep D: 1ste halve finale groep A: 3de | |
Oluf Berntsen | floret (m) | 1ste ronde groep M: 4de | |
Jens Berthelsen | 1ste ronde groep E: 3de kwartfinale groep B: 4de | ||
Einar Levison | 1ste ronde groep J: 1ste kwartfinale groep H: 4de | ||
Hans Olsen | 1ste ronde groep G: 6de | ||
Ivan Osiier | 1ste ronde groep K: 1ste kwartfinale groep E: 1ste halve finale groep B: 5de | ||
Lauritz Østrup | 1ste ronde groep O: 3de kwartfinale groep G: 4de |
Sluiten
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Povl Gerlow | 50m geweer liggend (m) | 167 punten | |
Frants Nielsen | 180 punten | ||
Hans Denver | 300m vrij geweer 3 posities (m) | niet gefinisht | |
Povl Gerlow | 772 punten: (283-256-233) | ||
Jens Hajslund | niet gefinisht | ||
Laurits Larsen | 894 punten: (317-277-300) | ||
Niels Larsen | 962 punten: (355-334-273) | ||
Lars Jørgen Madsen | 981 punten: (330-333-318) | ||
Anders Peter Nielsen | 849 punten: (313-292-244) | ||
Frants Nielsen | 851 punten: (293-290-268) | ||
Ole Olsen | 926 punten: (320-291-315) | ||
Hans Schultz | 808 punten: (276-296-236) | ||
Christian Tauson | 921 punten: (334-324-263) | ||
Rasmus Friis | 600m vrij geweer (m) | 74 punten | |
Hans Schultz | 75 punten | ||
Povl Gerlow | 300m militair geweer 3 posities (m) | 64 punten: (44-20) | |
Niels Larsen | 70 punten: (35-35) | ||
Hans Schultz | 82 punten: (47-35) | ||
Povl Gerlow | 25m geweer (m) | 174 punten | |
Povl Gerlow | 300m militair geweer 3 posities (m) | 64 punten: (44-20) | |
Laurits Larsen | 50m pistool (m) | 432 punten | |
Niels Larsen | 405 punten | ||
Lars Madsen | 452 punten | ||
Anders Peter Nielsen | 355 punten | ||
Frants Nielsen | 406 punten | ||
Peter Nielsen | 397 punten | ||
Niels Andersen Lars Jørgen Madsen Hans Schultz Niels Larsen Jens Hajslund Rasmus Friis | militair geweer team (m) | 1419 punten | |
Niels Andersen Jens Hajslund Laurits Larsen Niels Larsen Lars Jørgen Madsen Ole Olsen | vrij geweer team (m) | 5570 punten | |
Povl Gerlow Lars Jørgen Madsen Frants Nielsen Hans Denver | 50m geweer team (m) | 708 punten |
Sluiten
Tennis
Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Indoor | |||
Erik Larsen | enkelspel (m) | 1ste ronde: V van FRA Gobert: 6-8, 1-6, 7-5, 6-8 | |
Thora Castenschiold | enkelspel (v) | 1ste ronde: vrij kwartfinale: W van GBR Aitchison: 2-6, 6-2, 6-1 halve finale: W van SWE Fick: 6-4, 6-4 finale: V van GBR Hannam: 4-6, 3-6 | |
Thora Castenschiold Erik Larsen | dubbelspel (g) | 1ste ronde: vrij kwartfinale: V van GBR Aitchison/Barrett: 0-6, 3-6 | |
Outdoor | |||
Jørgen Arenholt | enkelspel (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van DEN Ingerslev: 2-6, 6-1, 0-6, 4-6 | |
Ove Fredriksen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van GER von Müller: 2-6, 1-6, 4-6 | ||
Ernst Frigast | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van RSA Winslow: 5-7, 2-6, 3-6 | ||
Victor Hansen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: V van HUN von Kehrling: 2-6, 1-6, 8-6, 4-6 | ||
Vagn Ingerslev | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van DEN Jørgen Arenholt: 6-2, 1-6, 6-0, 6-4 3de ronde: W van SWE Grönfors: 6-1, 6-2, 6-2 4de ronde: V van RSA Winslow: 4-6, 6-8, 4-6 | ||
Aage Madsen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van DEN Thayssen: 1-6, 3-6, 6-3, 3-6 | ||
Leif Rovsing | 1ste ronde: vrij 2de ronde: vrij 3de ronde: V van SWE Wennergren: 6-4, 7-9, 8-6, 1-6, 1-6 | ||
Axel Thayssen | 1ste ronde: vrij 2de ronde: W van DEN Aage Madsen: 6-1, 6-3, 3-6, 6-3 3de ronde: V van V van RSA Winslow: 4-6, 6-3, 4-6, 4-6 | ||
Jørgen Arenholt Vagn Ingerslev | dubbelspel (m) | 1ste ronde: V van RSA Kitson/Winslow: 4-6, 1-6, 4-6 | |
Victor Hansen/Leif Rovsing | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van RUS Alenitsyn/Elston: 6-2, 3-6, 5-7, 3-6 | ||
Aage Madsen/Axel Thayssen | 1ste ronde: W van BOH Hykš/Šebek: 6-3, 6-4, 6-4 2de ronde: V van SWE Nylén/Wennergren: 1-6, 2-6, 4-6 | ||
Ove Frederiksen/Ernst Frigast | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van GER Heyden/Spiess: 2-6, 5-7, 3-6 |
Sluiten
Turnen
Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Axel Andersen | meerkamp individueel (m) | 98,75 punten | |
Arvor Hansen | 107,50 punten | ||
Charles Jensen | 103,75 punten | ||
Einar Møbius | 86,75 punten | ||
Carl Pedersen | 97,25 punten | ||
Axel Andersen | 97,25 punten | ||
Axel Andersen Hjalmart Andersen Halvor Birch Wilhelm Grimmelmann Arvor Hansen Christian Hansen Marius Hansen Charles Jensen Hjalmar Johansen Poul Preben Jorgensen Carl Krebs Vigo Meulengracht Madsen Lukas Nielsen Rikard Nordstrom Steen Lerche Olsen Oluf Olsson Carl Pedersen Kristian Pedersen Niels Petersen Christian Svendsen | meerkamp team vrij systeem (m) | 21,25 punten | |
Peter Villemoes Andersen Soren Peter Christensen Ingvald Eriksen George Falcke Torkild Garp Hans Trier Hansen Johannes Hansen Rasmus Hansen Jens Kristian Jensen Alfred Jensen Valdemar Baggild Karl Kirk Jens Kirkegaard Olaf Kjems Carl Otto Laurits Larsen Jens Peter Martinus Laursen Marius Lefevre Poul Mark Einar Olsen Hans Pedersen Hans Eiler Pedersen Olaf Pedersen Peder Pedersen Jorgen Ravn Aksel Sorensen Soren Thorborg Kristen Vadgaard Johannes Vinther | meerkamp team zweeds systeem (m) | 898,84 punten |
Sluiten
Voetbal
Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Sofus Hansen Nils Middelboe Harald Hansen Charles Buchwald Emil Jorgensen Paul Berth Oscar Nielsen Axel Tufvesson Anton Olsen Sofus Nielsen Vilhelm Wolfhagen Hjalmar Christoffersen Axel Petersen Ivar Lykke Poul Nielsen | mannen | 1ste ronde: W van Noorwegen: 7-0 halve finale: W van Nederland: 4-1 finale: V van Groot-Brittannië: 2-4 |
Sluiten
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Charles Hansen | tijdrit (m) | 11:40.04,00 | |
Otto Jensen | niet gefinisht | ||
Olaf Meyland-Smith | 11:32.24,2 | ||
Valdemar Nielsen | 12:33.09,2 | ||
Valdemar Christoffer Nielsen | niet gefinisht | ||
Godtfred Olsen | 12:06.18,8 | ||
Hans Olsen | niet gefinisht | ||
Johannes Reinwaldt | 11:57.20,0 | ||
Charles Hansen Olaf Meyland-Smith Godtfred Olsen Johannes Reinwaldt | ploegentijdrit (m) | 47:16.07,00 |
Sluiten
Worstelen
Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Carl Hansen | -60kg (m) | 1ste ronde: V van SWE Andersson 2de ronde: V van FIN Koskelo | |
Verner Hetmar | 1ste ronde: W van FIN Mustonen 2de ronde: W van RUS Meesits 3de ronde: V van FIN Haapanen 4de ronde: W van AUT Schärer 5de ronde: V van FIN Koskelo | ||
Frederik Hansen | -67,5kg (m) | 1ste ronde: W van HUN Szántó 2de ronde: W van HUN Markus 3de ronde: V van AUT Fischer 4de ronde: W van FIN Urvikko 5de ronde: V van HUN Radvány | |
Anders Andersen | -75kg (m) | 1ste ronde: V van GER Kurz 2de ronde: V van FIN Holm | |
Hvitfeldt Hansen | 1ste ronde: V van SWE Johansson 2de ronde: V van NED Sint | ||
Jens Christensen | -82,5kg (m) | 1ste ronde: W van SWE Nilsson 2de ronde: V van SWE Ahlgren 3de ronde: W van AUT Barl 4de ronde: vrij 5de ronde: V van FIN Böhling | |
Johannes Eriksen | 1ste ronde: V van FIN Wiklund 2de ronde: W van SWE Fogelmark 3de ronde: W van FIN Salila 4de ronde: W van GER Oehler 5de ronde: V van FIN Rajala | ||
Otto Nagel | 1ste ronde: V van GER Oehler 2de ronde: V van FIN Rajala | ||
Søren Jensen | +82,5kg (m) | 1ste ronde: W van GBR Barrett 2de ronde: W van FIN Lindfors 3de ronde: W van FIN Pelander 4de ronde: V van FIN Saarela 5de ronde: W van FIN Backenius 6de ronde: vrij finale: V van FIN Saarela zilveren finale: V van FIN Olin |
Sluiten
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Steen Herschend Hans Meulengracht-Madsen Sven Thomsen | 6m klasse | 13 punten: (7-3-3) |
Sluiten
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1912 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Meer informatie Olympiër, Discipline ...
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Harry Hedegaard | 400m vrije slag (m) | serie 6: 5de in 7.07,8 | |
1500m vrije slag (m) | serie 3: 3de in 28.32,4 |
Sluiten
Bronnen, noten en/of referenties
|
Landen op de Olympische Zomerspelen 1912 in Stockholm, Zweden
Australazië · België · Bohemen · Canada · Chili · Denemarken · Duitsland · Egypte · Finland · Frankrijk · Griekenland · Groot-Brittannië · Hongarije · IJsland · Italië · Japan · Luxemburg · Nederland · Noorwegen · Oostenrijk · Portugal · Rusland · Servië · Turkije · Verenigde Staten · Zuid-Afrika · Zweden · Zwitserland