Nederlandse voetbalkampioenen 2007/08
sportseizoen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Dit is de lijst van Nederlandse voetbalkampioenen van het seizoen 2007/08.
Bij de mannen betreft het de kampioenen in de veldvoetbalcompetities voor de standaardelftallen, zijnde de beide profcompetities, de algeheel en de zaterdag- en zondag amateurkampioenen en de kampioenen van de 233 amateurcompetities van de Hoofdklasse tot en met de Zesde klasse.
Bij de vrouwen betreft het de kampioenen van de Eredivisie, de Hoofdklasse en de Eerste klasse.
In de Eredivisie veroverde PSV voor het vierde opeenvolgende seizoen de landstitel. PSV evenaarde hiermee hun prestatie die van 1986-1989 werd geleverd. HVV is de enige andere club die vier keer op rij landskampioen werd. HVV deed dit van 1900-1903 als winnaar van de kampioenscompetities.
De zaterdagamateurclub VV Young Boys werd ook voor het vierde opeenvolgende seizoen kampioen in hun klasse (West-I 5B-4E-3C-2A). De eveneens zaterdagclub VV Dokkum won voor de derde keer op rij het klassekampioenschap (Noord 6D-5B-4B). Daarnaast wonnen zeven zaterdagcubs voor het tweede opeenvolgende seizoen het klassekampioenschap; HHC Hardenberg (2x HC), VV Spirit (West-II 3C-2C), VV Grijpskerk (Noord 4B-3C), LV Roodenburg (West-II 5A-4A), VV Oudehaske (Noord 6A-5A), VV Leeuwarden (Noord 7C-6A) en VV Roden (Noord 7B-6D). In de zondagafdeling wonnen negen clubs voor het tweede opeenvolgende seizoen het klassekampioenschap;SV Deurne (Zuid-II 1D-HB), FC Boshuizen (West-II 3A-2C), VV Kolping Boys (West-I 4A-3A), SSS'18 (Zuid-II 4F-3C), SV United/DAVO (West-I 5F-4D), WDS '19 (Zuid-I 5G-4C), VV Boskant (Zuid-II 5H-4G), VV Harlingen (Noord 5A-4A), SV Schinnen (Zuid-II 6B-5C).
Landelijk
Competitie | Zaterdag | Zondag | |
---|---|---|---|
Eredivisie | PSV | ||
Eerste divisie | FC Volendam | ||
Landelijke algemeen amateur | FC Lisse | ||
Algemeen amateur | FC Lisse | HVV Hollandia | |
Hoofdklasse | A | FC Lisse | HVV Hollandia |
B | SV Spakenburg | SV Deurne | |
C | HHC Hardenberg | Achilles '29 | |
Zaterdagclubs
- N.B. Clubs gemarkeerd met * werden kampioen na beslissingswedstrijd.
Zondagclubs
- N.B. Clubs gemarkeerd met * werden kampioen na beslissingswedstrijd.
Beslissingswedstrijden
In twaalf competities eindigden twee clubs bovenaan met een gelijk puntentotaal, het kampioenschap in deze competities werd beslist door een beslissingswedstrijd op neutraal terrein.
Noord zaterdag 3B | VV Hardegarijp | 2-1 | Be Quick Dokkum | 29 april, terrein CVV Blauw Wit '34 |
Oost zondag 3D | VV Erica '76 | 1-0 | Quick 1888 | 01 mei |
Oost zondag 4H | SV Haarle | 1-0 | SC Overwetering | 08 mei, terrein SV Schalkhaar |
Oost zondag 5G | FC Zutphen | 3-0 | AZC | 01 mei, terrein ZVV Zutphania |
West-I zaterdag 2B | RODA '46 | 2-1 | VV De Merino's | 08 mei, terrein VVOG |
West-I zaterdag 4C | NFC | 3-0 | SV Ouderkerk | 01 mei, terrein VV Aalsmeer |
West-I zondag 4D | SV United/DAVO | 5-1 | Olympia Haarlem | |
West-I zondag 5G | VV Nederhorst | 1-1 nv* | Voorwaarts Utrecht | 01 mei, terrein SEC |
West-II zaterdag 5C | SCV Neta Dall | ? | Real Parbo | |
Zuid-I zondag 5A | SV Oostburg | 2-1 nv | VV Sluiskil | 08 mei, terrein VV Philippine |
Zuid-I zondag 5J | RKGSV | 1-0 | DVS | 04 mei, terrein VV Geldrop |
Zuid-II zondag 5B | VV Passart | 3-0 | RKVV Weltania | 04 mei, terrein Heerlen Sport |
- * Nederhorst kampioen op basis beter doelsaldo in competitie.
Landelijk
Competitie | Kampioen | |
---|---|---|
Eredivisie | AZ Alkmaar | |
Hoofdklasse | SV Saestum | |
Eerste klasse | A | VV Reiger Boys |
B | Oranje Nassau Groningen-2 | |
C | RKHVV | |
D | RKSV Prinses Irene | |
Bronnen, noten en/of referenties |