PSV/av
amateurvoetbalclub uit Nederland / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
PSV/av, ook de PSV amateurs genoemd, is de amateurvoetbalafdeling van de Eindhovense Voetbalvereniging PSV. Amateurvoetbal werd bij PSV al sinds de oprichting gespeeld maar toen per 1 juli 1999 het profvoetbal en de jeugd onder gebracht werden in de Stichting PSV Voetbal bleef het amateurvoetbal hierbuiten. Om dit toch te continueren moest er een nieuwe amateurlicentie aangevraagd worden voor PSV/av.
PSV/av | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Naam | Eindhovense Voetbalvereniging Philips Sport Vereniging / amateur voetbal | |||||
Bijnaam | PSV amateurs | |||||
Opgericht | 1 juli 1999 | |||||
Plaats | Eindhoven | |||||
Complex | De Herdgang | |||||
Competitie | Derde klasse zondag (2020/21) | |||||
Website | http://www.psvamateurs.nl/ | |||||
| ||||||
|
Anno 2013 bestaat de vereniging uit drie seniorenteams, waarvan het eerste in de Derde klasse van het zondagvoetbal speelt (2020/21), en één veteranenteam op de zaterdagmiddag. Er wordt gespeeld op sportcomplex De Herdgang waar de faciliteiten gedeeld worden met de profs en de jeugd. Bij de club spelen enkele voormalige jeugdspelers van de profs en ook oud-profs spelen geregeld mee. Enkele bekende namen zijn Björn van der Doelen, Sergej Temrjoekov, Joeri Petrov, Ovidiu Stinga, Mart van Duren, Erwin Koeman, Bajram Muzaqi, Marti Spooren, Geoffrey Prommayon, Nebojša Vuckovic (tevens voormalig technisch manager en trainer) en Rob Landsbergen (trainer).[1]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| ||||||||||||||||||||||||||||
92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 00 | 01 | 02 | 03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Geschiedenis: | Geschiedenis van PSV |
Derby's: | Lichtstadderby (met Brabantia en FC Eindhoven) · De Topper (met Ajax) |
Locaties: | Philips Stadion · PSV Campus De Herdgang |
Overzichten: | Lijst van voorzitters · Lijst van trainers · Lijst van spelers |
Personen: | Jan Albers (voorzitter) · Marcel Brands (alg. directeur) · Earnest Stewart (tech. directeur) · Peter Bosz (trainer) |
Seizoenspagina's: | 1954/55 · 1955/56 · 1956–1962 · 1962/63 · 1963–1974 · 1974/75 · 1975/76 · 1976/77 ·1977/78 · 1978–1985 · 1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992–1996 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 · 2016/17 · 2017/18 · 2018/19 · 2019/20 · 2020/21 · 2021/22 · 2022/23 · 2023/24 |
Overig: | Beloften · Vrouwen · Amateurs · Categorie |
1e klasse E: | Almkerk · EFC · Emplina · Erp · Moerse Boys · RBC · SC 't Zand · Sarto · Sparta '25 · SV TOP · TSC · VOAB · WNC |
2e klasse C: | Bavel · Beek Vooruit · CHC · Cluzona · DOSKO · FC Engelen · VV Gilze · JEKA · Roosendaal · SvSSS · Uno Animo · Victoria '03 · Zwaluw VFC |
2e klasse D: | Bladella · Brabantia · De Valk · FC Eindhoven AV · Geldrop · Hilvaria · NWC · Oirschot Vooruit · RKSV Heeze · Reusel Sport/CoTrans · Wilhelmina '08 · ZSV · SV Laar |
3e klasse A: | BSC · Breskens · HVV '24 · Hontenisse · Rimboe · Rood Wit W · SC Gastel · Schijf · Steen · VVR · Virtus · Wernhout · Zundert |
3e klasse B: | COAL · DIA · GSBW · Groen Wit · Madese Boys · Oosterhout · Rijen · SC Emma · SV Reeshof · TSV Gudok · Terheijden · VV Trinitas · WSJ · ZIGO |
3e klasse C: | Alem · DBN '22 · DSC · Den Dungen · EVVC · Haarsteeg · Helvoirt · Margriet · Nieuwkuijk · Nooit Gedacht · Nulandia · RKDVC · Real Lunet · SCG '18 |
3e klasse D: | Acht · Beerse Boys · Braakhuizen · DBS · Gestel · Hoogeloon · Nijnsel · PSV/av · RKVVO · RPC · Rood-Wit V · SBC · Vessem · Wilhelmina Boys |
4e klasse A: | Clinge · DSE · De Markiezaten · Grenswachters · Groede · Hoeven · Hulsterloo · ODIO · Philippine · RSV · Sprundel · WVV '67 |
4e klasse B: | Be Ready · Chaam · Dubbeldam · FC Right-Oh · Gesta · HOVDJSCR · HWD · Molenschot · Neerlandia '31 · RCD · Raamsdonk · TVC Breda · WDS '19 · Waspik |
4e klasse C: | Baardwijk · Berkdijk · Blauw Wit '81 · EDN'56 · FC Tilburg · Jong Brabant · RKDSV · Spoordonkse Boys · Tuldania · VCB · Viola |
4e klasse D: | BVV · BMC · Buren · DVG · Essche Boys · HRC '14 · Maliskamp · ODC · RKKSV · RKVSC · SC Elshout · Wilhelmina |
4e klasse E: | Bergeijk · DOSL · De Raven · Dommelen · Hapert · Nederwetten · Netersel · Nieuw Woensel · Pusphaira · RKGSV · Unitas '59 · Terlo · ZSC |
5e klasse A: | Achtmaal · De Schutters · Graauw · HSC '28 · Koewacht · METO · NSV · NVS · SDO '63 · VIVOO · Vogelwaarde |
5e klasse B: | Advendo · DEVO · DIOZ · Gloria-UC · HZ '75 · Noordhoek · OVV '67 · SAB · SVC · TPO · VCW |
5e klasse C: | BZS · DSS '14 · Dussense Boys · FC Drunen · HHC '09 · Hedel · MEC '07 · Ophemert · SCZ · Teisterbanders · Wadenoyen |
5e klasse D: | Audacia · Boxtel · Casteren · De Bocht '80 · HMVV · Hulsel · LSV · Riel · SDO '39 · SVG · SVSOS · Were Di |
5e klasse E: | De Weebosch · DEES · DOSKO '32 · DVS · EMK · FC Cranendonck · Knegselse Boys · Riethoven · SV Tongelre · Steensel · Sterksel · Tivoli · Waalre · Woenselse Boys |