Topklasse voetbal 2015/16
sportseizoen van een voetbalcompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Het seizoen 2015/16 van de Topklasse is het zesde seizoen van deze voetbalcompetitie op het derde niveau in Nederland. Er zijn twee afdelingen; de Topklasse zaterdag en de Topklasse zondag.
Topklasse | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Nederland | ||||||
Bond | KNVB | ||||||
Competitie | Topklasse | ||||||
Seizoensdetails | |||||||
Seizoen | 2015/16 | ||||||
Kampioen | Zaterdag: Excelsior Maassluis Zondag: FC Lienden | ||||||
Aantal clubs | 32 (16 per competitie) | ||||||
Promotie naar | Tweede divisie | ||||||
Gepromoveerd | 7 clubs per afdeling | ||||||
Degradatie naar | Hoofdklasse | ||||||
Gedegradeerd | RVVH | ||||||
Algemeen | |||||||
Opgericht | 2010 | ||||||
Recordtitelhouder | zaterdag: Spakenburg (2x) zondag: Achilles '29 FC Lienden (2x) | ||||||
Website | KNVB.nl | ||||||
Actueel | |||||||
Derde divisie 2022/23 | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
De Topklasse zaterdag gaat van start met vier nieuwe clubs (RVVH won de nacompetitie), de Topklasse zondag gaat van start met drie nieuwe clubs.
De twee kampioenen spelen na afloop van de competitie in een tweeluik tegen elkaar om het algemeen amateurkampioenschap van Nederland.
Aan het einde van het seizoen zullen de eerste zeven clubs van elke Topklasse promoveren naar de nieuw te vormen semiprofessionele Tweede divisie, die verder wordt aangevuld met vier belofteteams van profclubs.[1]
De Topklasse zelf zal vanaf seizoen 2016/17 voortgezet worden onder de naam Derde divisie.
De nummers 15 van de beide Topklassen kwalificeerden zich voor de nacompetitie tegen de periodekampioenen van de Hoofdklassen. De nummers 16 degraderen rechtstreeks.[2]
Clubs
Club | Plaats | Provincie | Stadion | Capaciteit | Trainer |
---|---|---|---|---|---|
BVV Barendrecht | Barendrecht | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark de Bongerd | 3.000 | Adrie Poldervaart |
vv Capelle | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark 't Slot | 4.000 | Ton van Bremen |
DVS '33 | Ermelo | Gelderland Gelderland | Sportlaan | 1.500 | Jan Veldhuizen |
Excelsior Maassluis | Maassluis | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Lavendelstraat | 5.000 | Jeroen Rijsdijk |
GVVV | Veenendaal | Utrecht (provincie) Utrecht | Sportpark Panhuis | 4.000 | Erik Assink |
HHC Hardenberg | Hardenberg | Overijssel Overijssel | Sportpark De Boshoek | 4.500 | Marcel Groninger |
VV IJsselmeervogels | Spakenburg | Utrecht (provincie) Utrecht | Sportpark De Westmaat | 8.000 | Frans Adelaar |
VV Katwijk | Katwijk | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark De Krom | 6.000 | Dick Schreuder |
Kozakken Boys | Werkendam | Noord-Brabant Noord-Brabant | Sportpark De Zwaaier | 5.000 | Danny Buijs |
FC Lisse | Lisse | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Ter Specke | 5.000 | Arjan van der Laan |
ONS Sneek | Sneek | Friesland Friesland | Sportpark Zuidersportpark | 950 | Richard Karrenbelt |
Rijnsburgse Boys | Rijnsburg | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Middelmors | 6.100 | Niek Oosterlee |
RVVH | Ridderkerk | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Ridderkerk | 3.000 | Giovanni Franken |
SVV Scheveningen | Den Haag | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Houtrust | 3.500 | John Blok |
SV Spakenburg | Spakenburg | Utrecht (provincie) Utrecht | Sportpark De Westmaat | 8.000 | Jochem Twisker |
SteDoCo | Hoornaar | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Stedoco | onbekend | Virgil Breetveld |
Competitie
Eindstand
pos | Club | GS | W | G | V | P | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Excelsior Maassluis | 30 | 16 | 11 | 3 | 59 | 46 | 31 | +15 |
2. | HHC Hardenberg | 30 | 18 | 4 | 8 | 58 | 54 | 38 | +16 |
3. | VV Katwijk | 30 | 17 | 6 | 7 | 57 | 62 | 36 | +26 |
4. | Kozakken Boys | 30 | 16 | 6 | 8 | 54 | 57 | 39 | +18 |
5. | BVV Barendrecht | 30 | 16 | 5 | 9 | 53 | 68 | 48 | +20 |
6. | SV Spakenburg | 30 | 13 | 8 | 9 | 47 | 67 | 52 | +15 |
7. | GVVV | 30 | 13 | 7 | 10 | 46 | 51 | 42 | +9 |
8. | Rijnsburgse Boys | 30 | 11 | 10 | 9 | 43 | 51 | 52 | −1 |
9. | DVS '33 | 30 | 10 | 9 | 11 | 39 | 57 | 53 | +4 |
10. | ONS Sneek | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | 43 | 63 | −20 |
11. | vv Capelle | 30 | 8 | 7 | 15 | 31 | 36 | 47 | −11 |
12. | VV IJsselmeervogels | 30 | 8 | 7 | 15 | 31 | 34 | 50 | −16 |
13. | SVV Scheveningen | 30 | 7 | 9 | 14 | 30 | 42 | 47 | −5 |
14. | SteDoCo | 30 | 8 | 6 | 16 | 30 | 41 | 72 | −31 |
15. | FC Lisse | 30 | 6 | 11 | 13 | 29 | 43 | 54 | −11 |
16. | RVVH | 30 | 6 | 4 | 20 | 22 | 32 | 60 | −28 |
Legenda
Kleur | Kwalificatie voor |
---|---|
Kampioen zaterdag Topklasse, promotie naar Tweede divisie | |
Promotie naar Tweede divisie | |
Handhaving in Topklasse (Derde divisie) | |
Nacompetitie voor lijfsbehoud in de Derde divisie | |
Degradatie naar de Hoofdklasse |
Uitslagen
BAR | CAP | DVS | EXM | GVV | HHC | IJS | KAT | KOZ | LIS | ONS | RIJ | RVH | SVV | SPA | SDC | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
BVV Barendrecht | 2 - 2 | 5 - 2 | 1 - 1 | 3 - 2 | 3 - 1 | 3 - 0 | 0 - 3 | 1 - 0 | 2 - 3 | 5 - 2 | 1 - 3 | 4 - 3 | 2 - 2 | 3 - 1 | 3 - 1 | |
vv Capelle | 2 - 0 | 2 - 3 | 0 - 0 | 1 - 3 | 1 - 2 | 0 - 2 | 1 - 0 | 0 - 2 | 4 - 2 | 0 - 2 | 1 - 2 | 2 - 0 | 0 - 0 | 1 - 4 | 2 - 0 | |
DVS '33 | 1 - 4 | 1 - 1 | 0 - 3 | 4 - 1 | 2 - 3 | 4 - 0 | 1 - 6 | 0 - 0 | 0 - 1 | 2 - 3 | 3 - 0 | 3 - 1 | 5 - 3 | 4 - 0 | 1 - 1 | |
Excelsior Maassluis | 2 - 1 | 0 - 2 | 3 - 3 | 2 - 1 | 2 - 1 | 2 - 2 | 3 - 1 | 1 - 1 | 4 - 3 | 3 - 2 | 1 - 1 | 0 - 0 | 2 - 0 | 1 - 5 | 3 - 1 | |
GVVV | 0 - 1 | 3 - 0 | 3 - 3 | 0 - 1 | 4 - 1 | 2 - 0 | 1 - 1 | 1 - 2 | 0 - 0 | 4 - 1 | 2 - 1 | 0 - 2 | 3 - 0 | 2 - 0 | 2 - 2 | |
HHC Hardenberg | 1 - 0 | 2 - 1 | 0 - 0 | 1 - 2 | 1 - 1 | 2 - 0 | 2 - 3 | 4 - 1 | 2 - 2 | 3 - 1 | 2 - 0 | 3 - 1 | 1 - 1 | 3 - 0 | 3 - 1 | |
V.V. IJsselmeervogels | 2 - 4 | 0 - 0 | 2 - 1 | 1 - 1 | 1 - 1 | 0 - 2 | 2 - 4 | 0 - 3 | 2 - 0 | 2 - 0 | 4 - 1 | 0 - 1 | 1 - 2 | 3 - 1 | 1 - 2 | |
v.v. Katwijk | 2 - 1 | 3 - 1 | 1 - 0 | 0 - 0 | 1 - 2 | 0 - 1 | 1 - 2 | 3 - 4 | 1 - 0 | 2 - 2 | 1 - 0 | 2 - 1 | 2 - 1 | 1 - 1 | 6 - 1 | |
Kozakken Boys | 0 - 2 | 2 - 0 | 3 - 0 | 1 - 1 | 0 - 0* | 3 - 1 | 3 - 0 | 2 - 1 | 2 - 1 | 4 - 1 | 3 - 0 | 3 - 1 | 3 - 1 | 0 - 3 | 1 - 2 | |
FC Lisse | 1 - 4 | 1 - 1 | 1 - 1 | 0 - 1 | 1 - 3 | 1 - 2 | 1 - 1 | 0 - 1 | 3 - 3 | 2 - 1 | 1 - 1 | 1 - 1 | 4 - 2 | 2 - 3 | 2 - 4 | |
ONS Sneek | 2 - 0 | 2 - 0 | 1 - 1 | 2 - 0 | 3 - 2 | 1 - 2 | 2 - 1 | 0 - 1 | 2 - 0 | 0 - 2 | 2 - 2 | 0 - 1 | 1 - 0 | 0 - 4 | 0 - 2 | |
Rijnsburgse Boys | 4 - 4 | 3 - 2 | 0 - 4 | 0 - 0 | 4 - 1 | 1 - 2 | 1 - 1 | 2 - 2 | 2 - 1 | 2 - 3 | 4 - 3 | 5 - 3 | 0 - 0 | 3 - 0 | 3 - 2 | |
RVVH | 0 - 2 | 1 - 0 | 1 - 2 | 0 - 2 | 0 - 1 | 3 - 2 | 0 - 2 | 0 - 2 | 2 - 0 | 1 - 1 | 1 - 2 | 2 - 4 | 0 - 4 | 2 - 2 | 2 - 3 | |
SVV Scheveningen | 2 - 2 | 2 - 2 | 2 - 1 | 0 - 1 | 1 - 2 | 1 - 2 | 3 - 0 | 3 - 3 | 2 - 3 | 1 - 1 | 2 - 1 | 0 - 1 | 2 - 0 | 1 - 1 | 4 - 0 | |
SV Spakenburg | 3 - 1 | 2 - 4 | 1 - 1 | 0 - 1 | 5 - 1 | 2 - 1 | 1 - 1 | 2 - 6 | 2 - 2 | 2 - 1 | 8 - 1 | 0 - 0 | 5 - 2 | 2 - 0 | 5 - 2 | |
SteDoCo | 0 - 4 | 1 - 3 | 1 - 4 | 1 - 3 | 0 - 3 | 0 - 1 | 2 - 1 | 0 - 2 | 2 - 5 | 2 - 2 | 3 - 3 | 1 - 1 | 1 - 0 | 1 - 0 | 2 - 2 |
* Wedstrijd Kozakken Boys - GVVV werd op zaterdag 9 april in de 83e minuut gestaakt wegens commentaar van het publiek op de scheidsrechter. Op dinsdag 19 april 2016 werden de resterende 7 minuten uitgespeeld.
Clubs
Club | Plaats | Provincie | Stadion | Capaciteit |
---|---|---|---|---|
AFC | Amsterdam | Noord-Holland Noord-Holland | Sportpark Goed Genoeg | 2.000 |
JVC Cuijk | Cuijk | Noord-Brabant Noord-Brabant | Sportpark De Groenendijkse | 3.000 |
EVV | Echt | Limburg Limburg | Sportpark In de Bandert | 2.000 |
HBS | Den Haag | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark Daal en Bergselaan | 1.000 |
Hercules | Utrecht | Utrecht (provincie) Utrecht | Sportpark Voordorp | 800 |
HSC '21 | Haaksbergen | Overijssel Overijssel | Sportpark Groot Scholtenhagen | 4.500 |
Koninklijke HFC | Haarlem | Noord-Holland Noord-Holland | Sportpark Spanjaardslaan | 1.500 |
FC Lienden | Lienden | Gelderland Gelderland | Sportpark De Abdijhof | 2.400 |
Magreb '90 | Utrecht | Utrecht (provincie) Utrecht | Sportpark Papendorp | 800 |
OJC Rosmalen | Rosmalen | Noord-Brabant Noord-Brabant | Sportpark De Groote Wielen | onbekend |
VV Sneek Wit Zwart | Sneek | Friesland Friesland | Sportpark VV Sneek Wit Zwart | 4.500 |
TEC VV | Tiel | Gelderland Gelderland | Sportpark De Lok | onbekend |
De Treffers | Groesbeek | Gelderland Gelderland | Sportpark Zuid | 5.000 |
VV UNA | Veldhoven | Noord-Brabant Noord-Brabant | Sportpark Zeelst | 3.000 |
VVSB | Noordwijkerhout | Zuid-Holland Zuid-Holland | Sportpark de Boekhorst | 2.500 |
Competitie
Eindstand
pos | Club | GS | W | G | V | P | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FC Lienden | 28 | 14 | 11 | 3 | 53 | 35 | 18 | +17 |
2. | TEC VV | 28 | 16 | 4 | 8 | 52 | 45 | 29 | +16 |
3. | Koninklijke HFC | 28 | 14 | 7 | 7 | 49 | 51 | 33 | +18 |
4. | De Treffers | 28 | 14 | 6 | 8 | 48 | 57 | 33 | +24 |
5. | VVSB | 28 | 14 | 5 | 9 | 47 | 45 | 25 | +20 |
6. | AFC | 28 | 13 | 5 | 10 | 44 | 46 | 43 | +3 |
7. | VV UNA * | 28 | 12 | 7 | 9 | 43 | 45 | 31 | +14 |
8. | HSC '21 * | 28 | 11 | 10 | 7 | 43 | 38 | 32 | +6 |
9. | JVC Cuijk | 28 | 13 | 2 | 13 | 41 | 42 | 45 | −3 |
10. | USV Hercules | 28 | 9 | 10 | 9 | 37 | 35 | 43 | −8 |
11. | EVV | 28 | 7 | 9 | 12 | 30 | 22 | 31 | −9 |
12. | HBS-Craeyenhout | 28 | 8 | 4 | 16 | 28 | 38 | 50 | −12 |
13. | Magreb '90 | 28 | 6 | 6 | 16 | 24 | 32 | 52 | −20 |
14. | OJC Rosmalen | 28 | 6 | 6 | 16 | 24 | 25 | 49 | −24 |
15. | VV Sneek Wit Zwart | 28 | 4 | 6 | 18 | 18 | 26 | 68 | −42 |
Legenda
Kleur | Kwalificatie voor |
---|---|
Kampioen zaterdag Topklasse, promotie naar Tweede divisie | |
Promotie naar Tweede divisie | |
Handhaving in Topklasse (Derde divisie) | |
Nacompetitie voor lijfsbehoud in de Derde divisie | |
Degradatie naar de Hoofdklasse |
Uitslagen
AFC | EVV | HBS | HER | HSC | JVC | KON | LIE | MAG | OJC | SWZ | TEC | TRE | UNA | VVS | WKE | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AFC | 0 - 0 | 1 - 2 | 0 - 2 | 1 - 1 | 3 - 1 | 2 - 3 | 1 - 3 | 2 - 1 | 3 - 1 | 0 - 0 | 3 - 2 | 3 - 1 | 2 - 0 | 3 - 1 | ||
EVV | 1 - 2 | 0 - 1 | 1 - 1 | 0 - 1 | 0 - 1 | 0 - 0 | 2 - 2 | 1 - 1 | 3 - 1 | 2 - 0 | 0 - 0 | 0 - 1 | 0 - 2 | 1 - 0 | ||
HBS-Craeyenhout | 3 - 1 | 2 - 0 | 4 - 0 | 4 - 2 | 5 - 2 | 0 - 2 | 2 - 2 | 1 - 2 | 2 - 3 | 1 - 1 | 3 - 2 | 1 - 1 | 1 - 2 | 0 - 4 | ||
USV Hercules | 2 - 0 | 1 - 0 | 2 - 1 | 1 - 1 | 1 - 1 | 2 - 4 | 0 - 0 | 2 - 1 | 1 - 1 | 4 - 1 | 1 - 4 | 1 - 5 | 0 - 0 | 0 - 3 | ||
HSC '21 | 1 - 1 | 2 - 0 | 1 - 0 | 0 - 0 | 1 - 1 | 4 - 0 | 1 - 1 | 3 - 1 | 2 - 1 | 1 - 1 | 0 - 2 | 0 - 0 | 1 - 1 | 1 - 0 | ||
JVC Cuijk | 1 - 3 | 4 - 0 | 1 - 0 | 2 - 1 | 0 - 1 | 1 - 3 | 1 - 0 | 1 - 3 | 2 - 1 | 3 - 1 | 0 - 2 | 1 - 0 | 2 - 0 | 1 - 3 | ||
Koninklijke HFC | 2 - 0 | 1 - 1 | 3 - 1 | 1 - 3 | 0 - 0 | 4 - 0 | 2 - 1 | 0 - 1 | 1 - 0 | 7 - 2 | 3 - 1 | 3 - 3 | 0 - 1 | 3 - 1 | ||
FC Lienden | 3 - 2 | 1 - 0 | 4 - 1 | 1 - 1 | 2 - 0 | 2 - 1 | 0 - 0 | 0 - 2 | 0 - 0 | 4 - 0 | 1 - 0 | 0 - 0 | 1 - 0 | 0 - 0 | ||
Magreb '90 | 3 - 0 | 1 - 1 | 2 - 0 | 0 - 0 | 0 - 2 | 1 - 2 | 1 - 3 | 0 - 1 | 1 - 2 | 4 - 5 | 0 - 1 | 2 - 2 | 0 - 5 | 1 - 4 | ||
OJC Rosmalen | 1 - 2 | 2 - 2 | 2 - 2 | 0 - 3 | 1 - 3 | 1 - 4 | 1 - 0 | 0 - 1 | 1 - 1 | 1 - 1 | 0 - 2 | 0 - 3 | 0 - 3 | 1 - 0 | ||
Sneek Wit Zwart | 2 - 3 | 0 - 1 | 3 - 0 | 0 - 2 | 0 - 7 | 0 - 3 | 2 - 2 | 0 - 1 | 2 - 1 | 0 - 2 | 0 - 1 | 3 - 0 | 0 - 0 | 0 - 2 | ||
TEC VV | 1 - 0 | 0 - 2 | 1 - 0 | 1 - 1 | 2 - 0 | 3 - 2 | 2 - 3 | 0 - 1 | 5 - 1 | 1 - 0 | 2 - 0 | 1 - 2 | 2 - 1 | 2 - 1 | ||
De Treffers | 1 - 3 | 1 - 2 | 3 - 0 | 4 - 1 | 6 - 1 | 4 - 3 | 0 - 0 | 0 - 1 | 2 - 0 | 2 - 0 | 6 - 1 | 1 - 2 | 3 - 1 | 1 - 3 | ||
VV UNA | 2 - 2 | 0 - 2 | 2 - 1 | 4 - 2 | 4 - 1 | 2 - 0 | 1 - 0 | 2 - 2 | 3 - 0 | 1 - 2 | 6 - 0 | 1 - 1 | 0 - 4 | 0 - 0 | ||
VVSB | 2 - 3 | 3 - 0 | 1 - 0 | 3 - 0 | 2 - 0 | 0 - 1 | 2 - 1 | 0 - 0 | 1 - 1 | 3 - 0 | 2 - 1 | 2 - 2 | 0 - 1 | 2 - 1 | ||
WKE |
* Wedstrijden van WKE zijn als 'niet gespeeld' verklaard.
Beslissingswedstrijd
Doordat VV UNA en HSC '21 op het einde van het seizoen evenveel punten hadden gehaald en slechts een van de twee clubs kon promoveren moest er een beslissingswedstrijd gespeeld worden om te bepalen wie er in het seizoen 2016/17 in de Tweede en wie in de Derde Divisie zou gaan spelen. Uiteindelijk won VV UNA deze wedstrijd.
| ||||
Zondag 22 mei 2016 14:30 |
VV UNA | 1 - 0 | HSC '21 | Sportpark De Groenendijkse, Cuijk (Veld JVC Cuijk) |
De zaterdag- en zondagkampioen speelden in een thuis- en uitwedstrijd om het Algemeen amateurkampioenschap van Nederland. Excelsior Maassluis won het tweeluik. Door de invoering van de Tweede Divisie en daarmee het vervagen tussen de amateur en profcompetities, werd in dit seizoen voor het laatst om de titel gestreden.
| ||||
Zaterdag 21 mei 2016 16:00 |
FC Lienden | 0 - 2 | Excelsior Maassluis | Sportpark de Abdijhof, Lienden |
| ||||
Zaterdag 28 mei 2016 15:30 |
Excelsior Maassluis | 2 - 3 | FC Lienden | Sportpark Lavendelstraat, Maassluis |
Noten
|