UEFA Champions League 2000/01 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Champions League 2000/01.

UEFA Champions League 2000/01

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De 9de editie van de Champions League werd door Bayern München gewonnen in de finale tegen Valencia CF die met strafschoppen beslist werd. Voor Valencia was het de 2de opeenvolgende finale die verloren werd.

Voorronde

Eerste voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Birkirkara FC
2 - 6
KR Reykjavík
1 - 2 1 - 4
F91 Dudelange
0 - 6
Levski Sofia
0 - 4 0 - 2
FC Haka
2 - 2
Linfield FC
1 - 2 1 - 0
KÍ Klaksvík
0 - 5
Rode Ster Belgrado
0 - 3 0 - 2
TNS Llansantffraid
2 - 6
FC Levadia Maarduo
2 - 2 0 - 4
Shirak Gyumri
2 - 3
FC BATE
1 - 1 1 - 2
Skonto Riga
3 - 5
FK Shamkir
2 - 1 1 - 4 (n.v.)
Sloga Jugomagnat Skopje
1 - 2
Shelbourne FC
0 - 1 1 - 1
SK Tirana
4 - 6
Zimbru Chisinau
2 - 3 2 - 3
FK Žalgiris Kaunas
4 - 3
NK Brotnjo
4 - 0 0 - 3

Tweede voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
RSC Anderlecht
4 - 2
Anorthosis Famagusta
4 - 2 0 - 0
Beşiktaş JK
2 - 1
Levski Sofia
1 - 0 1 - 1
Brøndby IF
3 - 1
KR Reykjavík
3 - 1 0 - 0
Dinamo Boekarest
4 - 7
Polonia Warschau
3 - 4 1 - 3
Rangers FC
4 - 1
FK Žalgiris Kaunas
4 - 1 0 - 0
FC Haka
0 - 1
FK Inter Bratislava
0 - 0 0 - 1 (n.v.)
Helsingborgs IF
6 - 1
FC BATE
2 - 0 4 - 1
Rode Ster Belgrado
4 - 2
Torpedo Koetaisi
4 - 0 0 - 2
Sjachtar Donetsk
9 - 2
FC Levadia Maardu
4 - 1 5 - 1
Slavia Praag
5 - 1
FK Shamkir
1 - 0 4 - 1
Shelbourne FC
2 - 4
Rosenborg BK
1 - 3 1 - 1
SK Sturm Graz
5 - 1
Hapoel Tel Aviv
3 - 0 2 - 1
Zimbru Chisinau
2 - 1
Branik Maribor
2 - 0 0 - 1
Hajduk Split
2 - 4
Dunaújváros FC
0 - 2 2 - 2

Derde voorronde

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
FC Tirol Innsbruck
1 - 4
Valencia CF
0 - 0 1 - 4
Zimbru Chisinau
0 - 2
Sparta Praag
0 - 1 0 - 1
Brøndby IF
0 - 2
Hamburger SV
0 - 2 0 - 0
Helsingborgs IF
1 - 0
Inter Milan
1 - 0 0 - 0
Beşiktaş JK
6 - 1
Lokomotiv Moskou
3 - 0 3 - 1
FK Inter Bratislava
2 - 4
Olympique Lyonnais
1 - 2 1 - 2
RSC Anderlecht
1 - 0
FC Porto
1 - 0 0 - 0
Herfølge Boldklub
0 - 6
Rangers FC
0 - 3 0 - 3
Dinamo Kiev
1 - 1
Rode Ster Belgrado
1 - 0 0 - 0
Polonia Warschau
3 - 4
Panathinaikos Athene
2 - 2 1 - 2
Leeds United AFC
3 - 1
TSV 1860 München
2 - 1 1 - 0
SK Sturm Graz
3 - 2
Feyenoord Rotterdam
2 - 1 1 - 1
Dunaújváros FC
3 - 4
Rosenborg BK
2 - 2 1 - 2
FC St. Gallen
3 - 4
Galatasaray
1 - 2 2 - 2
AC Milan
6 - 1
Dinamo Zagreb
3 - 1 3 - 0
Sjachtar Donetsk
2 - 1
Slavia Praag
0 - 1 2 - 0 (n.v.)

Eerste groepsfase

16 winnaars van de 3de kwalificatieronde, 10 kampioenen van de 10 competities met het beste coëfficiënt en 6 vicekampioenen van de 6 beste competities werden verdeeld over 8 groepen van 4. De top 2 van elke groep gaat naar de 2de groepsfase, de 3de plaats gaat door naar de 3de ronde van de UEFA Cup, de nummer 4 is uitgeschakeld.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Real Madrid
13 6 4 1 1 15 8 +7
2.
Spartak Moskou
12 6 4 0 2 9 3 +6
3.
Bayer Leverkusen
7 6 2 1 3 9 12 -3
4.
Sporting Clube de Portugal
2 6 0 2 4 5 15 -10
Eerste speeldag
Spartak Moskou 2–0 Bayer Leverkusen
Sporting 2–2 Real Madrid
Tweede speeldag
Bayer Leverkusen 3–2 Sporting
Real Madrid 1–0 Spartak Moskou
Derde speeldag
Bayer Leverkusen 2–3 Real Madrid
Spartak Moskou 3–1 Sporting
Vierde speeldag
Real Madrid 5–3 Bayer Leverkusen
Sporting 0–3 Spartak Moskou
Vijfde speeldag
Bayer Leverkusen 1–0 Spartak Moskou
Real Madrid 4–0 Sporting
Zesde speeldag
Sporting 0–0 Bayer Leverkusen
Spartak Moskou 1–0 Real Madrid

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Arsenal FC
13 6 4 1 1 11 8 +3
2.
Lazio
13 6 4 1 1 13 4 +9
3.
Sjachtar Donetsk
6 6 2 0 4 10 15 -5
4.
AC Sparta Praag
3 6 1 0 5 6 13 -7
Eerste speeldag
Sparta Praag 0–1 Arsenal
Sjachtar Donetsk 0–3 Lazio
Tweede speeldag
Arsenal 3–2 Sjachtar Donetsk
Lazio 3–0 Sparta Praag
Derde speeldag
Arsenal 2–0 Lazio
Sparta Praag 3–2 Sjachtar Donetsk
Vierde speeldag
Lazio 1–1 Arsenal
Sjachtar Donetsk 2–1 Sparta Praag
Vijfde speeldag
Arsenal 4–2 Sparta Praag
Lazio 5–1 Sjachtar Donetsk
Zesde speeldag
Sjachtar Donetsk 3–0 Arsenal
Sparta Praag 0–1 Lazio

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Valencia CF
13 6 4 1 1 7 4 +3
2.
Olympique Lyonnais
9 6 3 0 3 8 6 +2
3.
Olympiakos Piraeus
9 6 3 0 3 6 5 +1
4.
sc Heerenveen
4 6 1 1 4 3 9 -6
Eerste speeldag
Valencia 2–1 Olympiakos
Lyon 3–1 sc Heerenveen
Tweede speeldag
Olympiakos 2–1 Lyon
sc Heerenveen 0–1 Valencia
Derde speeldag
Valencia 1–0 Lyon
Olympiakos 2–0 sc Heerenveen
Vierde speeldag
Lyon 1–2 Valencia
sc Heerenveen 1–0 Olympiakos
Vijfde speeldag
Olympiakos 1–0 Valencia
sc Heerenveen 0–2 Lyon
Zesde speeldag
Lyon 1–0 Olympiakos
Valencia 1–1 sc Heerenveen

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
SK Sturm Graz
10 6 3 1 2 9 12 -3
2.
Galatasaray
8 6 2 2 2 10 13 -3
3.
Rangers FC
8 6 2 2 2 10 7 +3
4.
AS Monaco
7 6 2 1 3 13 10 +3
Eerste speeldag
Galatasaray 3–2 AS Monaco
Rangers 5–0 Sturm Graz
Tweede speeldag
AS Monaco 0–1 Rangers
Sturm Graz 3–0 Galatasaray
Derde speeldag
Galatasaray 3–2 Rangers
AS Monaco 5–0 Sturm Graz
Vierde speeldag
Rangers 0–0 Galatasaray
Sturm Graz 2–0 AS Monaco
Vijfde speeldag
AS Monaco 4–2 Galatasaray
Sturm Graz 2–0 Rangers
Zesde speeldag
Rangers 2–2 AS Monaco
Galatasaray 2–2 Sturm Graz

Groep E

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Deportivo de La Coruña
10 6 2 4 0 6 4 +2
2.
Panathinaikos Athene
8 6 2 2 2 6 5 +1
3.
Hamburger SV
6 6 1 3 2 9 9 0
4.
Juventus FC
6 6 1 3 2 9 12 -3
Eerste speeldag
Hamburger 4–4 Juventus
Panathinaikos 1–1 Deportivo de La Coruña
Tweede speeldag
Juventus 2–1 Panathinaikos
Deportivo de La Coruña 2–1 Hamburger
Derde speeldag
Juventus 0–0 Deportivo de La Coruña
Hamburger 0–1 Panathinaikos
Vierde speeldag
Deportivo de La Coruña 1–1 Juventus
Panathinaikos 0–0 Hamburger
Vijfde speeldag
Juventus 1–3 Hamburger
Deportivo de La Coruña 1–0 Panathinaikos
Zesde speeldag
Panathinaikos 3–1 Juventus
Hamburger 1–1 Deportivo de La Coruña

Groep F

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
FC Bayern München
11 6 3 2 1 9 4 +5
2.
Paris Saint-Germain FC
10 6 3 1 2 14 9 +5
3.
Rosenborg Trondheim
7 6 2 1 3 13 15 -2
4.
Helsingborgs IF
5 6 1 2 3 6 14 -8
Eerste speeldag
Rosenborg 3–1 Paris Saint-Germain
Helsingborg 1–3 Bayern München
Tweede speeldag
Paris Saint-Germain 4–1 Helsingborg
Bayern München 3–1 Rosenborg
Derde speeldag
Paris Saint-Germain 1–0 Bayern München
Rosenborg 6–1 Helsingborg
Vierde speeldag
Bayern München 2–0 Paris Saint-Germain
Helsingborg 2–0 Rosenborg
Vijfde speeldag
Paris Saint-Germain 7–2 Rosenborg
Bayern München 0–0 Helsingborg
Zesde speeldag
Helsingborg 1–1 Paris Saint-Germain
Rosenborg 1–1 Bayern München

Groep G

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
RSC Anderlecht
12 6 4 0 2 11 14 -3
2.
Manchester United FC
10 6 3 1 2 11 7 +4
3.
PSV Eindhoven
9 6 3 0 3 9 9 0
4.
Dynamo Kiev
4 6 1 1 4 7 8 -1
Eerste speeldag
PSV Eindhoven 2–1 Dynamo Kiev
Manchester United 5–1 RSC Anderlecht
Tweede speeldag
Dynamo Kiev 0–0 Manchester United
RSC Anderlecht 1–0 PSV Eindhoven
Derde speeldag
Dynamo Kiev 4–0 RSC Anderlecht
PSV Eindhoven 3–1 Manchester United
Vierde speeldag
RSC Anderlecht 4–2 Dynamo Kiev
Manchester United 3–1 PSV Eindhoven
Vijfde speeldag
Dynamo Kiev 0–1 PSV Eindhoven
RSC Anderlecht 2–1 Manchester United
Zesde speeldag
Manchester United 1–0 Dynamo Kiev
PSV Eindhoven 2–3 RSC Anderlecht

Groep H

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
AC Milan
11 6 3 2 1 12 6 +6
2.
Leeds United
9 6 2 3 1 9 6 +3
3.
FC Barcelona
8 6 2 2 2 13 9 +4
4.
Beşiktaş JK
4 6 1 1 4 4 17 -13
Eerste speeldag
Barcelona 4–0 Leeds United
AC Milan 4–1 Besiktas
Tweede speeldag
Leeds United 1–0 Milan
Besiktas 3–0 Barcelona
Derde speeldag
Leeds United 6–0 Besiktas
Barcelona 0–2 AC Milan
Vierde speeldag
Besiktas 0–0 Leeds United
AC Milan 3–3 Barcelona
Vijfde speeldag
Leeds United 1–1 Barcelona
Besiktas 0–2 AC Milan
Zesde speeldag
AC Milan 1–1 Leeds United
Barcelona 5–0 Besiktas

Tweede groepsfase

De 8 groepswinnaars en 8 2de plaatsen van de eerste groepsfase werden over 4 groepen van 4 verdeeld met telkens twee groepswinnaars en twee 2de plaatsen. Teams van hetzelfde land of die in de vorige groepsfase samen zaten kunnen nu niet bij elkaar zitten. De top 2 gaat door naar de kwartfinale.

Groep A

Team Ptn Wed W G V DV DT GD
1.
Valencia CF
12 6 3 3 0 10 2 +8
2.
Manchester United FC
12 6 3 3 0 10 3 +7
3.
SK Sturm Graz
6 6 2 0 4 4 13 -9
4.
Panathinaikos Athene
2 6 0 2 4 4 10 -6
Eerste speeldag
Valencia 2–0 Sturm Graz
Manchester United 3–1 Panathinaikos FC
Tweede speeldag
Panathinaikos 0–0 Valencia
Sturm Graz 0–2 Manchester United
Derde speeldag
Sturm Graz 2–0 Panathinaikos
Valencia 0–0 Manchester United
Vierde speeldag
Panathinaikos 1–2 Sturm Graz
Manchester United 1–1 Valencia
Vijfde speeldag
Sturm Graz 0–5 Valencia
Panathinaikos 1–1 Manchester United
Zesde speeldag
Valencia 2–1 Panathinaikos
Manchester United 3–0 Sturm Graz

Groep B

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Deportivo de La Coruña
10 6 3 1 2 10 7 +3
2.
Galatasaray
10 6 3 1 2 6 6 0
3.
AC Milan
7 6 1 4 1 6 7 -1
4.
Paris Saint-Germain FC
5 6 1 2 3 8 10 -2
Eerste speeldag
AC Milan 2–2 Galatasaray
Paris Saint-Germain 1–3 Deportivo de La Coruña
Tweede speeldag
Deportivo de La Coruña 0–1 AC Milan
Galatasaray 1–0 Paris Saint-Germain
Derde speeldag
Galatasaray 1–0 Deportivo de La Coruña
AC Milan 1–1 Paris Saint-Germain
Vierde speeldag
Deportivo de La Coruña 2–0 Galatasaray
Paris Saint-Germain 1–1 AC Milan
Vijfde speeldag
Galatasaray 2–0 AC Milan
Deportivo de La Coruña 4–3 Paris Saint-Germain
Zesde speeldag
AC Milan 1–1 Deportivo de La Coruña
Paris Saint-Germain 2–0 Galatasaray

Groep C

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
FC Bayern München
13 6 4 1 1 8 5 +3
2.
Arsenal FC
8 6 2 2 2 6 8 -2
3.
Olympique Lyonnais
8 6 2 2 2 8 4 +4
4.
Spartak Moskou
4 6 1 1 4 5 10 -5
Eerste speeldag
Bayern München 1–0 Olympique Lyonnais
Spartak Moskou 4–1 Arsenal
Tweede speeldag
Arsenal 2–2 Bayern München
Olympique Lyonnais 3–0 Spartak Moskou
Derde speeldag
Olympique Lyonnais 0–1 Arsenal
Bayern München 1–0 Spartak Moskou
Vierde speeldag
Arsenal 1–1 Olympique Lyonnais
Spartak Moskou 0–3 Bayern München
Vijfde speeldag
Olympique Lyonnais 3–0 Bayern München
Arsenal 1–0 Spartak Moskou
Zesde speeldag
Bayern München 1–0 Arsenal
Spartak Moskou 1–1 Olympique Lyonnais

Groep D

Team Ptn Wed W G V DV DT DS
1.
Real Madrid
13 6 4 1 1 14 9 +5
2.
Leeds United
10 6 3 1 2 12 10 +2
3.
RSC Anderlecht
6 6 2 0 4 7 12 -5
4.
Lazio Roma
5 6 1 2 3 9 11 -2
Eerste speeldag
Leeds United 0–2 Real Madrid
RSC Anderlecht 1–0 Lazio
Tweede speeldag
Lazio 0–1 Leeds United
Real Madrid 4–1 RSC Anderlecht
Derde speeldag
Real Madrid 3–2 Lazio
Leeds United 2–1 RSC Anderlecht
Vierde speeldag
Lazio 2–2 Real Madrid
RSC Anderlecht 1–4 Leeds United
Vijfde speeldag
Real Madrid 3–2 Leeds United
Lazio 2–1 RSC Anderlecht
Zesde speeldag
Leeds United 3–3 Lazio
RSC Anderlecht 2–0 Real Madrid

Heenduel

Alle tijden zijn lokaal(UTC+1)


3 april 2001
20:45
Galatasaray
3 – 2
Real Madrid
Ali Sami Yen Stadium, Istanboel
Scheidsrechter:
Pierluigi Collina
Ümit Davala
 48' (pen.)
Hasan Şaş
 65'
Jardel
 75'
Helguera
 33'
Makélélé
 43'


3 april 2001
20:45
Manchester United
0 – 1
Bayern
Old Trafford, Manchester
Scheidsrechter:
Anders Frisk
Paulo Sérgio
 86'


4 april 2001
20:45
Leeds United
3 – 0
Deportivo
Elland Road, Leeds
Scheidsrechter:
Dick Jol
Harte
 26'
Smith
 51'
Ferdinand
 66'


17 april 2001
20:45
Arsenal
2 – 1
Valencia
Highbury, Londen
Scheidsrechter:
Markus Merk
Henry
 58'
Parlour
 60'
Ayala
 41'

Returns

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1)


17 april 2001
20:45
Deportivo
2 – 0
Leeds United
Riazor, A Coruña
Scheidsrechter:
Stefano Braschi
Djalminha
 9' (pen.)
Tristán
 73'


17 april 2001
20:45
Valencia
1 – 0
Arsenal
Estadio Mestalla, Valencia
Scheidsrechter:
Kim Milton Nielsen
Carew
 76'


18 april 2001
20:45
Real Madrid
3 – 0
Galatasaray
Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
Scheidsrechter:
Urs Meier
Raúl
 15'
 37'
Helguera
 28'


18 april 2001
20:45
Bayern
2 – 1
Manchester United
Olympiastadion, München
Scheidsrechter:
Vitor Melo Pereira
Élber
 5'
Scholl
 39'
Giggs
 49'

Heenduel

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1)


1 mei 2001
20:45
Real Madrid
0 – 1
Bayern
Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
Scheidsrechter:
Pierluigi Collina
Élber
 54'


2 mei 2001
21:45
Leeds United
0 – 0
Valencia
Elland Road, Leeds
Scheidsrechter:
Markus Merk

Return

Alle tijden zijn lokaal (UTC+1)


8 mei 2001
20:45
Valencia
3 – 0
Leeds United
Estadio Mestalla, Valencia
Scheidsrechter:
Urs Meier
Sánchez
 16'
 47'
Mendieta
 52'


9 mei 2001
20:45
Bayern
2 – 1
Real Madrid
Olympisch Stadion, München
Scheidsrechter:
Kim Milton Nielsen
Élber
 8'
Jeremies
 34'
Figo
 18'

Kwartfinale

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Leeds United AFC
3 - 2
Deportivo de La Coruña
3 - 0 0 - 2
Arsenal FC
2 - 2
Valencia CF
2 - 1 0 - 1
Galatasaray
3 - 5
Real Madrid
3 - 2 0 - 3
Manchester United FC
1 - 3
Bayern München
0 - 1 1 - 2

Halve finale

Team 1 Tot. Team 2 1ste wedstr. 2de wedstr.
Leeds United
0 - 3
Valencia CF
0 - 0 0 - 3
Real Madrid
1 - 3
Bayern München
0 - 1 1 - 2

Finale

Zie UEFA Champions Leaguefinale 2001 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

23 mei 2001
20:45
Bayern
1 – 1
Valencia
San Siro, Milaan
Toeschouwers: 71.500
Scheidsrechter:
Dick Jol
Effenberg
 51' (pen.)
(Verslag) Mendieta
 3' (pen.)

Kampioen


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Champions League 2000/01
Listen to this article