UEFA Cup 2001/02 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Cup 2001/02.

UEFA Cup 2001/02

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De 31ste editie van de UEFA Cup werd door Feyenoord gewonnen in de finale tegen het Duitse Borussia Dortmund.

Voorronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
SS Cosmos
0 - 3
Rapid Wien
0 - 1 0 - 2
FK Pelister
3 - 4
FC St. Gallen
0 - 2 3 - 2
Dinamo Boekarest
4 - 1
Dinamo Tirana
1 - 0 3 - 1
Olimpija Ljubljana
7 - 0
FK Shafa Bakoe
4 - 0 3 - 0
FC Midtjylland
5 - 1
Glentoran FC
1 - 1 4 - 0
JK Trans Narva
3 - 5
IF Elfsborg
3 - 0 0 - 5
Club Brugge
10 - 1
ÍA Akranes
4 - 0 6 - 1
FK Obilić
5 - 1
GÍ Gøta
4 - 0 1 - 1
FC Braşov
7 - 1
FC MIKA
5 - 1 2 - 0
Viking FK
2 - 1
NK Brotnjo
1 - 0 1 - 1
CSCA Kiev
4 - 0
FC Jokerit
2 - 0 2 - 0
FK Vardar
1 - 6
Standard Luik
0 - 3 1 - 3
HJK Helsinki
3 - 1
FK Ventspils
2 - 1 1 - 0
Cwmbran Town FC
0 - 5
ŠK Slovan Bratislava
0 - 4 0 - 1
Marítimo Funchal
2 - 0
FK Sarajevo
1 - 0 1 - 0
Fylkir Reykjavík
3 - 2
Pogoń Szczecin
2 - 1 1 - 1
Dinamo Zagreb
2 - 0
FC Flora Tallinn
1 - 0 1 - 0
Glenavon FC
0 - 2
Kilmarnock FC
0 - 1 0 - 1
SK Tirana
4 - 5
Apollon Limassol
3 - 2 1 - 3
FC Ararat Yerevan
0 - 5
Hapoel Tel Aviv FC
0 - 2 0 - 3
FC Etzella Ettelbruck
1 - 6
Legia Warschau
0 - 4 1 - 2
FC Zimbru Chisinau
1 - 4
Gaziantepspor
0 - 0 1 - 4
Dinaburg FC
2 - 2
NK Osijek
2 - 1 0 - 1
Neftchi Bakoe
0 - 1
HIT Gorica
0 - 0 0 - 1
HB Tórshavn
2 - 6
Grazer AK
2 - 2 0 - 4
FK Atlantas
0 - 12
Rapid Boekarest
0 - 4 0 - 8
FK Matador Púchov
4 - 2
Sliema Wanderers FC
3 - 0 1 - 2
Longford Town FC
1 - 3
Liteks Lovetsj
1 - 1 0 - 2
Brøndby IF
5 - 0
Shelbourne FC
2 - 0 3 - 0
FC Santa Coloma
1 - 8
Partizan Belgrado
0 - 1 1 - 7
Maccabi Tel Aviv FC
7 - 0
FK Žalgiris Vilnius
6 - 0 1 - 0
Sjachtjor Salihorsk
2 - 5
CSKA Sofia
1 - 2 1 - 3
MyPa
2 - 5
Helsingborgs IF
1 - 3 1 - 2
Dinamo Tbilisi
2 - 5
FC BATE
2 - 1 0 - 4
Debreceni VSC
3 - 1
FC Nistru Otaci
3 - 0 0 - 1
Polonia Warschau
6 - 0
Total Network Solutions FC
4 - 0 2 - 0
Birkirkara FC
1 - 1
Lokomotivi Tbilisi
0 - 0 1 - 1
AEK Athene
8 - 0
CS Grevenmacher
6 - 0 2 - 0
MFK Ružomberok
3 - 1
Belshina Bobruisk
3 - 1 0 - 0
Olympiakos Nicosia
6 - 4
Dunaferr FC
2 - 2 4 - 2
FC Vaduz
4 - 9
NK Varteks
3 - 3 1 - 6

Eerste ronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
FK Inter Bratislava
1 - 3
Litex Lovetsj
1 - 0 0 - 3
Inter Milan
6 - 0
FC Braşov
3 - 0 3 - 0
Servette FC
2 - 1
SK Slavia Praag
1 - 0 1 - 1
Roda JC
6 - 1
Fylkir Reykjavík
3 - 0 3 - 1
CSCA Kiev
3 - 2
Rode Ster Belgrado
3 - 2 0 - 0
Gençlerbirliği
1 - 2
Halmstads BK
1 - 1 0 - 1
AEK Athene
4 - 3
Hibernian FC
2 - 0 2 - 3 (n.v.)
Olimpija Ljubljana
2 - 4
Brøndby IF
2 - 4 0 - 0
FC Utrecht
6 - 3
Grazer AK
3 - 0 3 - 3
FC Slovan Liberec
2 - 1
ŠK Slovan Bratislava
2 - 0 0 - 1
FC København
4 - 2
FK Obilić
2 - 0 2 - 2
CSKA Sofia
4 - 2
Sjachtar Donetsk
3 - 0 1 - 2
Standard Luik
4 - 2
RC Strasbourg
2 - 0 2 - 2
FC BATE
0 - 6
AC Milan
0 - 2 0 - 4
Tsjernomorets Novorossiejsk
0 - 6
Valencia CF
0 - 1 0 - 5
Aston Villa FC
3 - 3
NK Varteks
2 - 3 1 - 0
AC Parma
3 - 0
HJK Helsinki
1 - 0 2 - 0
HIT Gorica
1 - 3
NK Osijek
1 - 1 0 - 1
Ipswich Town FC
3 - 2
Torpedo Moskou
1 - 1 2 - 1
Kilmarnock FC
1 - 3
Viking FK
1 - 1 0 - 2
Ajax Amsterdam
5 - 0
Apollon Limassol
2 - 0 3 - 0
Real Zaragoza
5 - 1
Silkeborg IF
3 - 0 2 - 1
Dinamo Boekarest
2 - 6
Grasshopper-Club Zürich
1 - 3 1 - 3
FK Marila Příbram
5 - 3
CS Sedan Ardennes
4 - 0 1 - 3
Troyes AC
6 - 2
MFK Ružomberok
6 - 1 0 - 1
Legia Warschau
10 - 2
IF Elfsborg
4 - 1 6 - 1
KVC Westerlo
0 - 3
Hertha BSC Berlin
0 - 2 0 - 1
Chelsea FC
5 - 0
Levski Sofia
3 - 0 2 - 0
FC Kärnten
0 - 4
PAOK FC
0 - 0 0 - 4
Dinamo Moskou
1 - 0
Birkirkara FC
1 - 0 0 - 0
Dnipro Dnipropetrovsk
1 - 2
ACF Fiorentina
0 - 0 1 - 2
FC St. Gallen
3 - 2
Steaua Boekarest
2 - 1 1 - 1
Girondins de Bordeaux
6 - 4
Debreceni VSC
5 - 1 1 - 3
Hapoel Tel Aviv FC
2 - 1
Gaziantepspor
1 - 0 1 - 1
FC Haka Valkeakoski
1 - 4
1. FC Union Berlin
1 - 1 0 - 3
Partizan Belgrado
2 - 5
Rapid Wien
1 - 0 1 - 5
Celta de Vigo
7 - 4
SK Sigma Olomouc
4 - 0 3 - 4
FC Midtjylland
2 - 6
Sporting Clube de Portugal
0 - 3 2 - 3
Anzji Machatsjkala
0 - 1
Rangers FC
0 - 1 geannuleerd (1)
Hajduk Split
2 - 3
Wisła Kraków
2 - 2 0 - 1
Paris Saint-Germain
3 - 0
Rapid Boekarest
0 - 0 3 - 0
Marítimo Funchal
1 - 3
Leeds United AFC
1 - 0 0 - 3
Olympiakos Nicosia
3 - 9
Club Brugge
2 - 2 1 - 7
Odd Grenland BK
3 - 3
Helsingborgs IF
2 - 2 1 - 1
FK Viktoria Žižkov
0 - 1
FC Tirol Innsbruck
0 - 0 0 - 1
Dinamo Zagreb
3 - 3
Maccabi Tel Aviv FC
2 - 2 1 - 1
Polonia Warschau
1 - 4
FC Twente
1 - 2 0 - 2
FK Matador Púchov
1 - 2
SC Freiburg
0 - 0 1 - 2
  • (1) de partij tussen Anzji en Rangers werd in Warschau op neutraal terrein beslecht vanwege de situatie in Tsjetsjenië.

Tweede ronde

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Roda JC
5 - 3
Maccabi Tel Aviv FC
4 - 1 1 - 2
Legia Warschau
2 - 7
Valencia CF
1 - 1 1 - 6
SC Freiburg
4 - 2
FC St. Gallen
0 - 1 4 - 1
Girondins de Bordeaux
4 - 0
Standard Luik
2 - 0 2 - 0
ACF Fiorentina
4 - 2
FC Tirol Innsbruck
2 - 0 2 - 2
Ipswich Town FC
3 - 1
Helsingborgs IF
0 - 0 3 - 1
Paris Saint-Germain
6 - 2
Rapid Wien
4 - 0 2 - 2
1. FC Union Berlin
0 - 2
Liteks Lovetsj
0 - 2 0 - 0
FC København
1 - 0
Ajax Amsterdam
0 - 0 1 - 0
Inter Milan
2 - 1
Wisła Kraków
2 - 0 0 - 1
PAOK FC
8 - 3
FK Marila Příbram
6 - 1 2 - 2
Rangers FC
7 - 2
Dinamo Moskou
3 - 1 4 - 1
Halmstads BK
1 - 7
Sporting Clube de Portugal
0 - 1 1 - 6
Real Zaragoza
0 - 1
Servette FC
0 - 0 0 - 1
Leeds United AFC
6 - 5
Troyes AC
4 - 2 2 - 3
CSCA Kiev
0 - 7
Club Brugge
0 - 2 0 - 5
FC Utrecht
1 - 3
AC Parma
1 - 3 0 - 0
NK Osijek
3 - 5
AEK Athene
1 - 2 2 - 3
Viking FK
0 - 3
Hertha BSC Berlin
0 - 1 0 - 2
Grasshopper-Club Zürich
6 - 5
FC Twente
4 - 1 2 - 4
NK Varteks
3 - 6
Brøndby IF
3 - 1 0 - 5
Hapoel Tel Aviv FC
3 - 1
Chelsea FC
2 - 0 1 - 1
Celta de Vigo
3 - 4
FC Slovan Liberec
3 - 1 0 - 3
AC Milan
3 - 0
CSKA Sofia
2 - 0 1 - 0

Finales

  • De volgende clubs komen uit de Champions League en eindigden derde in hun poule:

Lokomotiv Moskou, Borussia Dortmund, RCD Mallorca, PSV Eindhoven, Celtic FC, Olympique Lyon, Lille OSC, Feyenoord

  1/16e finale 1/8 finale kwartfinale halve finale finale
                                               
 
Ipswich Town FC
1-0  
 
Inter Milan
1-4  
   
Inter Milan
3-1  
   
AEK Athene
2-2  
 
AEK Athene
3-2
 
Liteks Lovetsj
1-1  
   
Inter Milan
1-1  
   
Valencia CF
1-0  
 
Valencia CF
1-0 (5)  
 
Celtic FC
0-1 (4)  
   
Valencia CF
3-0
   
Servette FC
2-2  
 
Servette FC
0-0
 
Hertha BSC
3-0  
   
Inter Milan
0-1  
   
Feyenoord
2-2  
 
PAOK Saloniki
3-2  
 
PSV
1-4  
   
PSV
0-0
   
Leeds United
1-0  
 
Grasshopper
1-2
 
Leeds United
2-2  
   
PSV
1-1 (4)
   
Feyenoord
1-1 (5)  
 
Glasgow Rangers
0-0 (4)  
 
Paris Saint-Germain
0-0 (3)  
   
Glasgow Rangers
1-1
   
Feyenoord
2-3  
 
Feyenoord
1-0
 
SC Freiburg
2-2  
 
Feyenoord
3
 
Borussia Dortmund
2
 
Club Brugge
4-1  
 
Olympique Lyon
0-3  
   
Olympique Lyon
1-1  
   
FC Slovan Liberec
1-4  
 
Celta de Vigo
3-1
 
FC Slovan Liberec
0-3  
   
FC Slovan Liberec
0-0  
   
Borussia Dortmund
0-4  
 
Fiorentina
0-1  
 
Lille OSC
0-2  
   
Lille OSC
1-1
   
Borussia Dortmund
0-0  
 
FC Kopenhagen
0-1
 
Borussia Dortmund
0-1  
   
Borussia Dortmund
4-0
   
AC Milan
1-3  
 
Hapoel Tel Aviv
2-1  
 
Dinamo Moskou
1-0  
   
Hapoel Tel Aviv
0-0
   
AC Parma
2-1  
 
AC Parma
1-1
 
Brøndby IF
3-0  
   
Hapoel Tel Aviv
1-0
   
AC Milan
0-2  
 
G. Bordeaux
1-0  
 
Roda JC
0-2  
   
Roda JC
0-1 (2)
   
AC Milan
1-0 (3)  
 
AC Milan
2-0
 
Sporting Portugal
1-1  

1/16de finale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
PAOK Saloniki
4 - 6
PSV Eindhoven
3 - 2 1 - 4
ACF Fiorentina
0 - 3
Lille OSC
0 - 1 0 - 2
Valencia CF
1 - 1 (5-4 n.p.)
Celtic FC
1 - 0 0 - 1
Servette FC
3 - 0
Hertha BSC Berlin
0 - 0 3 - 0
Ipswich Town FC
2 - 4
Inter Milan
1 - 0 1 - 4
Rangers FC
0 - 0 (4-3 n.p.)
Paris Saint-Germain
0 - 0 0 - 0
Feyenoord
3 - 2
SC Freiburg
1 - 0 2 - 2
AEK Athene
4 - 3
Liteks Lovetsj
3 - 2 1 - 1
Grasshopper-Club Zürich
3 - 4
Leeds United AFC
1 - 2 2 - 2
AC Parma
4 - 1
Brøndby IF
1 - 1 3 - 0
Girondins de Bordeaux
1 - 2
Roda JC
1 - 0 0 - 2
FC Slovan Liberec
5 - 2
RCD Mallorca
3 - 1 2 - 1
Hapoel Tel Aviv FC
3 - 1
Lokomotiv Moskou
2 - 1 1 - 0
FC København
0 - 2
Borussia Dortmund
0 - 1 0 - 1
AC Milan
3 - 1
Sporting Clube de Portugal
2 - 0 1 - 1
Club Brugge
4 - 4
Olympique Lyonnais
4 - 1 0 - 3

1/8ste finale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Inter Milan
5 - 3
AEK Athene
3 - 1 2 - 2
Valencia CF
5 - 2
Servette FC
3 - 0 2 - 2
PSV Eindhoven
1 - 0
Leeds United AFC
0 - 0 1 - 0
Rangers FC
3 - 4
Feyenoord
1 - 1 2 - 3
Olympique Lyonnais
2 - 5
FC Slovan Liberec
1 - 1 1 - 4
Lille OSC
1 - 1
Borussia Dortmund
1 - 1 0 - 0
Hapoel Tel Aviv FC
2 - 1
AC Parma
0 - 0 2 - 1
Roda JC
1 - 1 (2-3 n.p.)
AC Milan
0 - 1 1 - 0

Kwartfinale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Inter Milan
2 - 1
Valencia CF
1 - 1 1 - 0
PSV Eindhoven
2 - 2 (4-5 n.p.)
Feyenoord
1 - 1 1 - 1
FC Slovan Liberec
0 - 4
Borussia Dortmund
0 - 0 0 - 4
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 2
AC Milan
1 - 01 0 - 2

Halve finale

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Internazionale
2 - 3
Feyenoord
0 - 1 2 - 2
Borussia Dortmund
5 - 3
AC Milan
4 - 0 1 - 3

Finale

Zie UEFA Cupfinale 2002 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Woensdag 8 mei 2002 * Feyenoord
3-2 (2-0)
Borussia Dortmund
Opstelling Feyenoord Opstelling Borussia Dortmund
Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam
Toeschouwers: 47.000
Melo Pereira

9. Van Hooijdonk
 33' (pen.)
40'
10. Tomasson
 50'
Assist: 14. Ono
 47' (pen.) 22. Amoroso
 58' 8. Koller
1. Zoetebier, 2. Gyan, 8. Van Wonderen, 17. Paauwe
46', 3. Rzasa
23', 7. Kalou
76' (
15. Elmander), 6. Bosvelt
, 14. Ono
85' (
20. De Haan
85'), 32. Van Persie
64'
63' (
11. Leonardo I), 10. Tomasson, 9. Van Hooijdonk

1. Jens Lehmann, 3. Evanílson, 2. Wörns, 5. Kohler
 31', 17. Dedê
53', 18. Ricken
70' (
6. Heinrich), 7. Reuter
, 10. Rosicky
66', 12. Ewerthon
61' (
19. Addo), 8. Koller, 22. Amoroso
49'

Bijz.: * Feyenoord speelde deze wedstrijd met een rouwband om de overleden Pim Fortuyn te herdenken, die tijdens een aanslag vermoord werd en er was vooraf 1 minuut stilte.
UEFA Cup 2001/02

Feyenoord
Tweede titel
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Cup 2001/02
Listen to this article