UEFA Europa League 2010/11 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2010/11.

UEFA Europa League 2010/11

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2010/11
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2010/11
Kampioen
FC Porto (2e titel)
Topscorer(s)
Radamel Falcao (17)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
161 (kwalificatie)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Sevilla FC (6e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Europa League 2020/21
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2010/11 was het tweede seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

Titelhouder was Atlético Madrid. De finale werd op woensdag 18 mei 2011 gespeeld tussen de twee Portugese ploegen FC Porto en Sporting Braga in het Aviva Stadium in Dublin. Het was voor het eerst dat een Europese voetbalfinale in Ierland werd gespeeld. FC Porto won het toernooi. In 2003 was FC Porto de winnaar van de UEFA Cup, de voorganger van dit toernooi.

Data

De finale werd gespeeld in het Aviva Stadium
De finale werd gespeeld in het Aviva Stadium

Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 21 juni 2010 1 juli 2010 8 juli 2010
Tweede kwalificatieronde 15 juli 2010 22 juli 2010
Derde kwalificatieronde 16 juli 2010 29 juli 2010 5 augustus 2010
Play-off Play-offronde 6 augustus 2010 19 augustus 2010 26 augustus 2010
Groepsfase Wedstrijddag 1 27 augustus 2010
(Monaco)
16 september 2010
Wedstrijddag 2 30 september 2010
Wedstrijddag 3 21 oktober 2010
Wedstrijddag 4 4 november 2010
Wedstrijddag 5 1–2 december 2010
Wedstrijddag 6 15–16 december 2010
Knock-outfase Laatste 32 17 december 2010 17 februari 2011 24 februari 2011
1/8 finales 10 maart 2011 17 maart 2011
1/4 finales 18 maart 2011 7 april 2011 14 april 2011
1/2 finales 28 april 2011 5 mei 2011
Finale 18 mei 2011 in het Aviva Stadium, Dublin

Teams

Laatste 32
Roebin Kazan
FC Twente
SL Benfica
Glasgow Rangers
Spartak Moskou
Ajax
SC Braga
FC Basel
Groepsfase
Atlético Madrid TV
Zenit Sint-Petersburg
BSC Young Boys
Red Bull Salzburg
Sevilla FC
FC Dynamo Kiev
Sparta Praag
FC Sheriff Tiraspol
UC Sampdoria
RSC Anderlecht
Rosenborg BK
Play-offronde
Manchester City FC
Lokomotiv Moskou
Fenerbahçe SK (cl)
Omonia Nicosia (cl)
Aston Villa FC
CSKA Moskou
Trabzonspor
AIK Fotboll (cl)
Villarreal CF1
Tavrija Simferopol
PAOK Saloniki (cl)
Lech Poznań (cl)
Getafe CF
Metalist Charkov
AEK Athene
Dinamo Zagreb (cl)
US Città di Palermo
PSV
Celtic FC (cl)
HJK Helsinki (cl)
SSC Napoli
Feyenoord
Dundee United FC
BATE Borisov (cl)
Bayer 04 Leverkusen
Unirea Urziceni (cl)
KAA Gent (cl)
Debreceni VSC (cl)
Borussia Dortmund
FC Vaslui
Club Brugge
FC Aktobe (cl)
Paris Saint-Germain
Steaua Boekarest
Grasshopper-Club Zürich
New Saints (cl)
Lille OSC
FC Porto
Liteks Lovetsj (cl)
3e voorronde
Liverpool FC2
Sporting Portugal
Beroe Stara Zagora
Apollon Limassol
Juventus FC
Galatasaray SK
CSKA Sofia
IFK Göteborg
VfB Stuttgart
Aris Saloniki
Viktoria Pilsen
ŠK Slovan Bratislava
Montpellier HSC
Hibernian FC
FK Baumit Jablonec
Jagiellonia Białystok
FC Sibir Novosibirsk
RC Genk
Aalesunds FK
HNK Hajduk Split
Dnipro Dnipropetrovsk
FC Luzern
Sturm Graz
FC Inter Turku
AZ
FC Nordsjælland
Rode Ster Belgrado
FC Timişoara
Odense BK
Maccabi Haifa
2e voorronde
Karpaty Lviv
FK Austria Wien
Shamrock Rovers
JK Sillamäe Kalev
FC Utrecht
SK Rapid Wien
FK Jelgava
KS Besa Kavajë
Dinamo Boekarest
FK Spartak Zlatibor Voda
FK Ventspils
FC Atıraw
Maritimo Funchal
OFK Beograd
NK Maribor
MIKA Ashtarak
Beşiktaş JK
Maccabi Tel Aviv FC
ND Gorica
Bangor City FC
Olympiakos Piraeus
APOEL Nicosia
Dinamo Minsk
Cliftonville FC
Motherwell FC
IF Elfsborg
FK Borac Banja Luka
Víkingur Gøta
Cercle Brugge
Dukla Banská Bystrica
Videoton FC
FC Differdange 03
FC Lausanne-Sport
Wisła Kraków
Breiðablik Kópavogur
FK Budućnost Podgorica
Brøndby IF
Cibalia Vinkovci
FC Iskra-Stal Rîbniţa
UE Sant Julià
Levski Sofia
FC Honka Espoo
FC WIT Georgia
Valletta FC
FC Baník Ostrava
Sūduva Marijampolė
FC Vaduz
SP Tre Penne
Molde FK
FK Šiauliai
FK Teteks Tetovo
Stabæk Fotball
Sporting Fingal
FK Bakoe
1e voorronde
Randers FC*
NK Olimpija
FK Rabotnicki
Port Talbot Town FC
Bnei Jehoeda Tel Aviv
FK Dnepr Mahiljow
FK Metaloerg Skopje
Glentoran FC
Anorthosis Famagusta
Torpedo Zhodino
FK Qarabağ
Portadown FC
Kalmar FF
NK Široki Brijeg
FK Khazar Lenkoran
EB/Streymur Eiði
Gefle IF*
NK Zrinjski Mostar
JK Trans Narva
NSÍ Runavík
FC Nitra
Győri ETO FC
FC Flora Tallinn
F91 Dudelange
KS Ruch Chorzów
Zalaegerszegi TE
KF Tirana
CS Grevenmacher
HNK Šibenik
KR Reykjavík
KF Laçi
FK Mogren
TPS Turku
Fylkir Reykjavík
Shakhtyor Karaganda
FK Zeta
MyPa-47*
FC Olimpia Bălţi
Tobol Kustanai
FC Lusitanos
FK Tauras Tauragė
Dacia Chisinau
Uliss Erevan
UE Santa Coloma
Dundalk FC
FC Dinamo Tbilisi
Banants Erevan
Sliema Wanderers
Skonto FC
FC Zestafoni
Llanelli AFC
SC Faetano


Legenda
Aanduiding Betekenis
(cl) Ingestroomd via de derde voorronde van de Champions League.
* Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
1 Door de hoge schuldenlast van Real Mallorca is dit team uit de UEFA Europa League 2010/11 gezet door de UEFA. Hierdoor schoof het Spaanse ticket door naar Villarreal CF.
2 Portsmouth FC (geplaatst door bereiken van de FA Cup finale) was te laat met inleveren van papierwerk bij de Engelse bond, en kreeg daarom de licentie voor Europees voetbal niet. Hierdoor ging het ticket naar de nummer 7 van de Premier League, Liverpool FC.

Kwalificatieronde

1e voorronde

Aan deze voorronde deden 52 teams mee. De winnaars plaatsten zich voor de tweede voorronde.

De heenduels werden op 1 juli gespeeld, de returns op 8 juli.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
UE Santa Coloma
0 - 5
FK Mogren
0 - 3 0 - 2
NK Olimpija
0 - 5
NK Široki Brijeg
0 - 2 0 - 3
Anorthosis Famagusta
4 - 0
Banants Erevan
3 - 0 1 - 0
FC Olimpia Bălţi
(u) 1 - 1
FK Khazar Lenkoran
0 - 0 1 - 1
HNK Šibenik
3 - 0
Sliema Wanderers
0 - 0 3 - 0
Tobol Kustanai
2 - 4
NK Zrinjski
1 - 2 1 - 2
Uliss Erevan
0 - 1
Bnei Jehoeda Tel Aviv
0 - 0 0 - 1
FK Rabotnicki
11 - 0
FC Lusitanos
5 - 0 6 - 0
KF Tirana
1 - 0
Zalaegerszegi TE
0 - 0 1 - 0 nv
FC Zestafoni
5 - 0
SC Faetano
5 - 0 0 - 0
NSÍ Runavík
1 - 4
Gefle IF
0 - 2 1 - 2
Torpedo Zhodino
6 - 1
Fylkir Reykjavík
3 - 0 3 - 1
Randers FC
7 - 3
F91 Dudelange
6 - 1 1 - 2
Portadown FC
2 - 1
Skonto FC
1 - 1 1 - 0
TPS Turku
7 - 1
Port Talbot
3 - 1 4 - 0
KR Reykjavík
5 - 2
Glentoran FC
3 - 0 2 - 2
CS Grevenmacher
4 - 5
Dundalk FC
3 - 3 1 - 2
Kalmar FF
4 - 0
EB/Streymur Eiði
1 - 0 3 - 0
Llanelli
4 - 5
Tauras
2 - 2 2 - 3 nv
JK Trans Narva
0 - 7
MyPa-47
0 - 2 0 - 5
FK Zeta
1 - 1 (u)
Dacia Chisinau
1 - 1 0 - 0
KF Laçi
2 - 8
FK Dnepr Mahiljow
1 - 1 1 - 7
Shakhtyor Karaganda
1 - 3
KS Ruch Chorzów
1 - 2 0 - 1
FC Dinamo Tbilisi
2 - 1
FC Flora Tallinn
2 - 1 0 - 0
FC Nitra
3 - 5
Győri ETO FC
2 - 2 1 - 3
FK Qarabağ
5 - 2
FK Metaloerg Skopje
4 - 1 1 - 1

2e voorronde

Voor deze voorronde waren 54 teams geplaatst. Zij streden met de 26 winnaars van de 1e voorronde om een plek in de derde voorronde.

De heenduels werden op 15 juli gespeeld, de returns op 22 en 23 juli (Sant Julià - MyPa-47 werd op 23 juli overgespeeld nadat de wedstrijd op 22 juli wegens zware regenval werd afgebroken).
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Cercle Brugge
(u) 2 - 2
TPS Turku
0 - 1 2 - 1
Motherwell
2 - 0
Breiðablik
1 - 0 1 - 0
Anorthosis Famagusta
3 - 2
HNK Šibenik
0 - 2 3 - 0 (nv)
Lausanne
2 - 1
FK Borac Banja Luka
1 - 0 1 - 1
Šiauliai
0 - 7
Wisła Kraków
0 - 2 0 - 5
Kalmar FF
2 - 0
Dacia Chisinau
0 - 0 2 - 0
FC Utrecht
5 - 1
KF Tirana
4 - 0 1 - 1
Gorica
1 - 4
Randers FC
0 - 3 1 - 1
Maritimo Funchal
6 - 4
Sporting Fingal
3 - 2 3 - 2
Sūduva
2 - 6
Rapid Wien
0 - 2 2 - 4
Ventspils
1 - 3
Teteks
0 - 0 1 - 3
OFK
3 - 2
Torpedo Zhodino
2 - 2 1 - 0
FC Olimpia Bălţi
1 - 7
Dinamo Boekarest
0 - 2 1 - 5
MyPa-47
8 - 0
Sant Julià
3 - 0 5 - 0
Videoton FC
1 - 3
Maribor
1 - 1 0 - 2
Brøndby
3 - 0
Vaduz
3 - 0 0 - 0
Stabæk
3 - 3 (u)
FK Dnepr Mahiljow
2 - 2 1 - 1
Shamrock Rovers
2 - 1
Bnei Jehoeda Tel Aviv
1 - 1 1 - 0
IF Elfsborg
3 - 1
Iskra
2 - 1 1 - 0
KR Reykjavík
2 - 6
Karpaty Lviv
0 - 3 2 - 3
Maccabi Tel Aviv
3 - 2
FK Mogren
2 - 0 1 - 2
Austria Wien
3 - 2
NK Široki Brijeg
2 - 2 1 - 0
Tauras
1 - 6
APOEL Nicosia
0 - 3 1 - 3
Molde FK
(u) 2 - 2
Jelgava
1 - 0 1 - 2
FC Zestafoni
3 - 1
Dukla Banská Bystrica
3 - 0 0 - 1
Honka
2 - 3
Bangor City
1 - 1 1 - 2
Levski Sofia
8 - 0
Dundalk FC
6 - 0 2 - 0
WIT Georgia
0 - 6
Baník Ostrava
0 - 6 0 - 0
FK Rabotnicki
1 - 0
MIKA Ashtarak
1 - 0 0 - 0
FC Atıraw
0 - 5
Győri ETO FC
0 - 3 r 0 - 2
Portadown FC
2 - 3
FK Qarabağ
1 - 2 1 - 1
Beşiktaş
7 - 0
Víkingur Gøta
3 - 0 4 - 0
FC Differdange 03
3 - 5
Spartak Zlatibor
3 - 3 0 - 2
Dinamo Minsk
10 - 1
Sillamäe
5 - 1 5 - 0
Valletta
1 - 1 (u)
KS Ruch Chorzów
1 - 1 0 - 0
FK Bakoe
2 - 4
Budućnost Podgorica
0 - 3 r 2 - 1
NK Zrinjski
13 - 3
Tre Penne
4 - 1 9 - 2
Gefle IF
2 - 4
FC Dinamo Tbilisi
1 - 2 1 - 2
Cliftonville
1 - 0
HNK Cibalia
1 - 0 0 - 0
Besa
1 - 11
Olympiakos Piraeus
0 - 5 1 - 6

3e voorronde

Voor deze voorronde waren 30 teams geplaatst. Zij streden met de 40 winnaars van de 2e voorronde om een plek in de play-offronde.

De heenduels werden op 29 juli gespeeld, de returns op 5 augustus.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Odense BK
5 - 3
NK Zrinjski
5 - 3 0 - 0
FK Dnepr Mahiljow
3 - 1
Baník Ostrava
1 - 0 2 - 1
FK Rabotnicki
0 - 4
Liverpool
0 - 2 0 - 2
Maritimo Funchal
10 - 3
Bangor City
8 - 2 2 - 1
Beroe Stara Zagora
1 - 4
Rapid Wien
1 - 1 0 - 3
MyPa-47
4 - 5
FC Timişoara
1 - 2 3 - 3
CSKA Sofia
5 - 1
Cliftonville
3 - 0 2 - 1
Karpaty Lviv
2 - 0
FC Zestafoni
1 - 0 1 - 0
Shamrock Rovers
0 - 3
Juventus
0 - 2 0 - 1
IF Elfsborg
7 - 1
Teteks
5 - 0 2 - 1
FC Nordsjælland
1 - 3
Sporting Lissabon
0 - 1 1 - 2
Maribor
6 - 2
Hibernian FC
3 - 0 3 - 2
Rode Ster Belgrado
2 - 3
ŠK Slovan Bratislava
1 - 2 1 - 1
FC Inter Turku
3 - 8
Racing Genk
1 - 5 2 - 3
KS Ruch Chorzów
1 - 6
Austria Wien
1 - 3 0 - 3
Viktoria Pilsen
1 - 4
Beşiktaş
1 - 1 0 - 3
Olympiakos Piraeus
2 - 2 (u)
Maccabi Tel Aviv
2 - 1 0 - 1
Wisła Kraków
2 - 4
FK Qarabağ
0 - 1 2 - 3
Sturm Graz
3 - 1
FC Dinamo Tbilisi
2 - 0 1 - 1
Cercle Brugge
2 - 3
Anorthosis Famagusta
1 - 0 1 - 3
Budućnost Podgorica
1 - 3
Brøndby
1 - 2 0 - 1
Molde FK
4 - 5
VfB Stuttgart
2 - 3 2 - 2
Maccabi Haifa
2 - 3
Dinamo Minsk
1 - 0 1 - 3
FC Utrecht
4 - 1
FC Luzern
1 - 0 3 - 1
FC Sibir Novosibirsk
(u) 2 - 2
Apollon Limassol
1 - 0 1 - 2
Randers FC
3 - 4
Lausanne
2 - 3 1 - 1
Dinamo Boekarest
3 - 4
HNK Hajduk Split
3 - 1 0 - 3
AZ
2 - 1
IFK Göteborg
2 - 0 0 - 1
Spartak Zlatibor
2 - 3
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 1 0 - 2
Győri ETO FC
1 - 1 ns (4 - 3)
Montpellier HSC
0 - 1 1 - 0
Aalesunds FK
1 - 4
Motherwell
1 - 1 0 - 3
Kalmar FF
3 - 6
Levski Sofia
1 - 1 2 - 5
Galatasaray
7 - 3
OFK
2 - 2 5 - 1
Jagiellonia Białystok
3 - 4
Aris Saloniki
1 - 2 2 - 2
APOEL Nicosia
4 - 1
FK Baumit Jablonec
1 - 0 3 - 1

Play-offronde

In deze ronde kwamen 74 clubs in actie die om een plek in het hoofdtoernooi streden. Hiervan waren 24 teams geplaatst, de resterende 50 waren de 35 winnaars van de 3e voorronde en 15 afvallers van de 3e voorronde van de Champions League.

De heenwedstrijden werden op 17 en 19 augustus gespeeld, de terugwedstrijden op 24 en 26 augustus.
Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Paris Saint-Germain
5 - 4
Maccabi Tel Aviv FC
2 - 0 3 - 4
Bayer Leverkusen
6 - 1
Tavrija Simferopol
3 - 0 3 - 1
CSKA Moskou
6 - 1
Anorthosis Famagusta
4 - 0 2 - 1
HNK Hajduk Split
5 - 2
Unirea Urziceni
4 - 1 1 - 1
Feyenoord
1 - 2
KAA Gent
1 - 0 0 - 2
KRC Genk
2 - 7
FC Porto
0 - 3 2 - 4
Debreceni VSC
4 - 1
Liteks Lovetsj
2 - 0 2 - 1
Aris Saloniki
2 - 1
FK Austria Wien
1 - 0 1 - 1
Galatasaray SK
3 - 3 (u)
Karpaty Lviv
2 - 2 1 - 1
US Città di Palermo
5 - 3
NK Maribor
3 - 0 2 - 3
Club Brugge
5 - 3
Dinamo Minsk
2 - 1 3 - 2
Omonia Nicosia
2 - 3
Metalist Charkov
0 - 1 2 - 2
FC Vaslui
0 - 2
Lille OSC
0 - 0 0 - 2
SSC Napoli
2 - 0
IF Elfsborg
0 - 0 2 - 0
Sporting Lissabon
3 - 2
Brøndby IF
0 - 2 3 - 0
Steaua Boekarest
1 - 1 ns (4-3)
Grasshopper-Club Zürich
1 - 0 0 - 1
Liverpool FC
3 - 1
Trabzonspor
1 - 0 2 - 1
Celtic FC
2 - 4
FC Utrecht
2 - 0 0 - 4
Borussia Dortmund
5 - 0
FK Qarabağ
4 - 0 1 - 0
AIK
1 - 2
Levski Sofia
0 - 0 1 - 2
Sturm Graz
1 - 3
Juventus
1 - 2 0 - 1
Getafe CF
2 - 1
APOEL Nicosia
1 - 0 1 - 1 nv
Dundee United FC
1 - 2
AEK Athene
0 - 1 1 - 1
AZ
3 - 2
FC Aktobe
2 - 0 1 - 2
Dnipro Dnipropetrovsk
0 - 1
Lech Poznań
0 - 1 0 - 0
SK Rapid Wien
4 - 3
Aston Villa
1 - 1 3 - 2
CSKA Sofia
5 - 2
TNS
3 - 0 2 - 2
Beşiktaş JK
6 - 0
HJK Helsinki
2 - 0 4 - 0
ŠK Slovan Bratislava
2 - 3
VfB Stuttgart
0 - 1 2 - 2
FC Sibir Novosibirsk
1 - 5
PSV
1 - 0 0 - 5
FC BATE Barysaw
5 - 1
Maritimo Funchal
3 - 0 2 - 1
FC Lausanne-Sport
2 - 2 ns (4 - 3)
Lokomotiv Moskou
1 - 1 1 - 1
Győri ETO FC
1 - 4
Dinamo Zagreb
0 - 2 1 - 2
Odense BK
3 - 1
Motherwell FC
2 - 1 1 - 0
PAOK Saloniki
2 - 1
Fenerbahçe SK
1 - 0 1 - 1 nv
Villarreal CF
7 - 1
FK Dnepr Mahiljow
5 - 0 2 - 1
FC Timişoara
0 - 3
Manchester City
0 - 1 0 - 2

Hoofdtoernooi

Groepsfase

Potindeling
Groep winnaars en nummers 2 gingen door naar de knock-outfase.
Pot 1
Team Coeff.
Atlético Madrid TV
63.951
Liverpool
115.371
Sevilla CL
108.951
FC Porto
76.659
Villarreal
70.951
CSKA Moskou
66.758
PSV
66.309
FK Zenit CL
61.258
Juventus
59.867
Sporting CP
57.659
VfB Stuttgart
52.841
AZ
48.309
Pot 2
Team Coeff.
Steaua Boekarest
47.898
Lille
46.748
Dynamo Kiev CL
42.910
Anderlecht CL
42.580
Bayer Leverkusen
40.841
Paris Saint-Germain
39.748
Club Brugge
36.580
Palermo
35.867
Getafe
33.951
Beşiktaş
33.890
Manchester City
33.371
Sampdoria CL
30.867
Pot 3
Team Coeff.
Sparta Praag CL
27.395
AEK Athene
25.979
Metalist Charkov
25.410
Levski Sofia
25.400
Rosenborg CL
23.980
Red Bull Salzburg CL
19.915
CSKA Sofia
15.400
Odense
14.970
SSC Napoli
14.867
Borussia Dortmund
14.841
Dinamo Zagreb
14.466
BATE
13.308
Pot 4
Team Coeff.
Aris Saloniki
12.979
Rapid Wien
11.915
PAOK Saloniki
11.479
Lech Poznań
11.008
Karpaty Lviv
7.910
Young Boys CL
7.675
FC Utrecht
7.309
KAA Gent
6.580
Lausanne-Sport
5.675
Sheriff Tiraspol CL
5.458
Debrecen
5.350
Hajduk Split
3.466

Groep A

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Salzburg 0 - 2 Manchester City
Juventus 3 - 3 Lech Poznań
30 sep. 2010 21:05 Lech Poznań 2 - 0 Salzburg
Manchester City 1 - 1 Juventus
21 okt. 2010 21:05 Manchester City 3 - 1 Lech Poznań
Salzburg 1 - 1 Juventus
4 nov. 2010 19:00 Lech Poznań 3 - 1 Manchester City
Juventus 0 - 0 Salzburg
1 dec. 2010 21:05 Manchester City 3 - 0 Salzburg
Lech Poznań 1 - 1 Juventus
16 dec. 2010 19:00 Salzburg 0 - 1 Lech Poznań
Juventus 1 - 1 Manchester City
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Manchester City
6 3 2 1 11 6 +5 11
2
Lech Poznań
6 3 2 1 11 8 +3 11
3
Juventus
6 0 6 0 7 7 0 6
4
Red Bull Salzburg
6 0 2 4 1 9 −8 2

Groep B

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Aris FC 1 - 0 Atlético Madrid
Bayer 04 Leverkusen 4 - 0 Rosenborg
30 sep. 2010 21:05 Rosenborg 2 - 1 Aris FC
Atlético Madrid 1 - 1 Bayer 04 Leverkusen
21 okt. 2010 21:05 Atlético Madrid 3 - 0 Rosenborg
Aris FC 0 - 0 Bayer 04 Leverkusen
4 nov. 2010 19:00 Rosenborg 1 - 2 Atlético Madrid
Bayer 04 Leverkusen 1 - 0 Aris FC
1 dec. 2010 21:05 Atlético Madrid 2 - 3 Aris FC
Rosenborg 0 - 1 Bayer 04 Leverkusen
16 dec. 2010 19:00 Aris FC 2 - 0 Rosenborg
Bayer 04 Leverkusen 1 - 1 Atlético Madrid
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Bayer 04 Leverkusen
6 3 3 0 8 2 +6 12
2
Aris FC
6 3 1 2 7 5 +2 10
3
Atlético Madrid
6 2 2 2 9 7 +2 8
4
Rosenborg BK
6 1 0 5 3 13 −10 3

Groep C

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Lille 1 - 2 Sporting CP
Levski Sofia 3 - 2 KAA Gent
30 sep. 2010 21:05 KAA Gent 1 - 1 Lille
Sporting CP 5 - 0 Levski Sofia
21 okt. 2010 21:05 Sporting CP 5 - 1 KAA Gent
Lille 1 - 0 Levski Sofia
4 nov. 2010 19:00 KAA Gent 3 - 1 Sporting CP
Levski Sofia 2 - 2 Lille
1 dec. 2010 21:05 Sporting CP 1 - 0 Lille
KAA Gent 1 - 0 Levski Sofia
16 dec. 2010 19:00 Lille 3 - 0 KAA Gent
Levski Sofia 1 - 0 Sporting CP
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Sporting Lissabon
6 4 0 2 14 6 +8 12
2
Lille OSC
6 2 2 2 8 6 +2 8
3
KAA Gent
6 2 1 3 8 13 −5 7
4
Levski Sofia
6 2 1 3 6 11 −5 7

Groep D

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Dinamo Zagreb 2 - 0 Villarreal
Club Brugge 1 - 1 PAOK FC
30 sep. 2010 21:05 PAOK FC 1 - 0 Dinamo Zagreb
Villarreal 2 - 1 Club Brugge
21 okt. 2010 21:05 Villarreal 1 - 0 PAOK FC
Dinamo Zagreb 0 - 0 Club Brugge
4 nov. 2010 19:00 PAOK FC 1 - 0 Villarreal
Club Brugge 0 - 2 Dinamo Zagreb
2 dec. 2010 21:05 Villarreal 3 - 0 Dinamo Zagreb
PAOK FC 1 - 1 Club Brugge
15 dec. 2010 19:00 Dinamo Zagreb 0 - 1 PAOK FC
Club Brugge 1 - 2 Villarreal
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Villarreal CF
6 4 0 2 8 5 +3 12
2
PAOK Saloniki
6 3 2 1 5 3 +2 11
3
Dinamo Zagreb
6 2 1 3 4 5 −1 7
4
Club Brugge
6 0 3 3 4 8 −4 3

Groep E

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 AZ 2 - 1 FC Sheriff
Dinamo Kiev 2 - 2 BATE Borisov
30 sep. 2010 21:05 BATE Borisov 4 - 1 AZ
FC Sheriff 2 - 0 Dinamo Kiev
21 okt. 2010 21:05 FC Sheriff 0 - 1 BATE Borisov
AZ 1 - 2 Dinamo Kiev
4 nov. 2010 19:00 BATE Borisov 3 - 1 FC Sheriff
Dinamo Kiev 2 - 0 AZ
2 dec. 2010 21:05 FC Sheriff 1 - 1 AZ
BATE Borisov 1 - 4 Dinamo Kiev
15 dec. 2010 19:00 AZ 3 - 0 BATE Borisov
Dinamo Kiev 0 - 0 FC Sheriff
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Dynamo Kiev
6 3 2 1 10 6 +4 11
2
FK BATE Borisov
6 3 1 2 11 11 0 10
3
AZ
6 2 1 3 8 10 −2 7
4
FC Sheriff Tiraspol
6 1 2 3 5 7 −2 5

Groep F

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 19:00 Sparta Praag 3 - 2 Palermo
Lausanne-Sport 0 - 3 CSKA Moskou
30 sep. 2010 19:00 CSKA Moskou 3 - 0 Sparta Praag
21:05 Palermo 1 - 0 Lausanne-Sport
21 okt. 2010 21:05 Palermo 0 - 3 CSKA Moskou
Sparta Praag 3 - 3 Lausanne-Sport
4 nov. 2010 19:00 CSKA Moskou 3 - 1 Palermo
Lausanne-Sport 1 - 3 Sparta Praag
2 dec. 2010 21:05 Palermo 2 - 2 Sparta Praag
CSKA Moskou 5 - 0 Lausanne-Sport
15 dec. 2010 19:00 Sparta Praag 1 - 1 CSKA Moskou
Lausanne-Sport 0 - 1 Palermo
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
CSKA Moskou
6 5 1 0 18 2 +16 16
2
Sparta Praag
6 2 3 1 12 12 0 9
3
US Palermo
6 2 1 3 7 11 −4 7
4
FC Lausanne-Sport
6 0 1 5 4 16 −12 1

Groep G

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Anderlecht 1 - 3 Zenit
AEK Athene 3 - 1 Hajduk Split
30 sep. 2010 19:00 Hajduk Split 1 - 0 Anderlecht
Zenit 4 - 2 AEK Athene
21 okt. 2010 19:00 Zenit 2 - 0 Hajduk Split
Anderlecht 3 - 0 AEK Athene
4 nov. 2010 21:05 Hajduk Split 2 - 3 Zenit
AEK Athene 1 - 1 Anderlecht
1 dec. 2010 19:00 Zenit 3 - 1 Anderlecht
Hajduk Split 1 - 3 AEK Athene
16 dec. 2010 21:05 Anderlecht 2 - 0 Hajduk Split
AEK Athene 0 - 3 Zenit
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Zenit Sint-Petersburg
6 6 0 0 18 6 +12 18
2
RSC Anderlecht
6 2 1 3 8 8 0 7
3
AEK Athene
6 2 1 3 9 13 −4 7
4
HNK Hajduk Split
6 1 0 5 5 13 −8 3

Groep H

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 VfB Stuttgart 3 - 0 Young Boys
Getafe 2 - 1 Odense
30 sep. 2010 19:00 Odense 1 - 2 VfB Stuttgart
Young Boys 2 - 0 Getafe
21 okt. 2010 19:00 Young Boys 4 - 2 Odense
VfB Stuttgart 1 - 0 Getafe
4 nov. 2010 21:05 Odense 2 - 0 Young Boys
Getafe 0 - 3 VfB Stuttgart
1 dec. 2010 19:00 Young Boys 4 - 2 VfB Stuttgart
Odense 1 - 1 Getafe
16 dec. 2010 21:05 VfB Stuttgart 5 - 1 Odense
Getafe 1 - 0 Young Boys
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
VfB Stuttgart
6 5 0 1 16 6 +10 15
2
BSC Young Boys
6 3 0 3 10 10 0 9
3
Getafe CF
6 2 1 3 4 8 −4 7
4
Odense BK
6 1 1 4 8 14 −6 4

Groep I

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Debreceni 0 - 5 Metalist Charkov
PSV 1 - 1 Sampdoria
30 sep. 2010 19:00 Sampdoria 1 - 0 Debreceni
Metalist Charkov 0 - 2 PSV
21 okt. 2010 19:00 Metalist Charkov 2 - 1 Sampdoria
Debreceni 1 - 2 PSV
4 nov. 2010 21:05 Sampdoria 0 - 0 Metalist Charkov
PSV 3 - 0 Debreceni
1 dec. 2010 19:00 Metalist Charkov 2 - 1 Debreceni
Sampdoria 1 - 2 PSV
16 dec. 2010 21:05 Debreceni 2 - 0 Sampdoria
PSV 0 - 0 Metalist Charkov
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
PSV
6 4 2 0 10 3 +7 14
2
Metalist Charkov
6 3 2 1 9 4 +5 11
3
UC Sampdoria
6 1 2 3 4 7 −3 5
4
Debreceni VSC
6 1 0 5 4 13 −9 3

Groep J

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Karpaty Lviv 3 - 4 Borussia Dortmund
Sevilla 0 - 1 PSG
30 sep. 2010 19:00 PSG 2 - 0 Karpaty Lviv
Borussia Dortmund 0 - 1 Sevilla
21 okt. 2010 19:00 Borussia Dortmund 1 - 1 PSG
Karpaty Lviv 0 - 1 Sevilla
4 nov. 2010 21:05 PSG 0 - 0 Borussia Dortmund
Sevilla 4 - 0 Karpaty Lviv
2 dec. 2010 19:00 Borussia Dortmund 3 - 0 Karpaty Lviv
PSG 4 - 2 Sevilla
15 dec. 2010 21:05 Karpaty Lviv 1 - 1 PSG
Sevilla 2 - 2 Borussia Dortmund
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Paris Saint-Germain
6 3 3 0 9 4 +5 12
2
Sevilla FC
6 3 1 2 10 7 +3 10
3
Borussia Dortmund
6 2 3 1 10 7 +3 9
4
Karpaty Lviv
6 0 1 5 4 15 −11 1

Groep K

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Napoli 0 - 0 FC Utrecht
Liverpool 4 - 1 Steaua
30 sep. 2010 19:00 Steaua 3 - 3 Napoli
FC Utrecht 0 - 0 Liverpool
21 okt. 2010 19:00 FC Utrecht 1 - 1 Steaua
Napoli 0 - 0 Liverpool
4 nov. 2010 21:05 Steaua 3 - 1 FC Utrecht
Liverpool 3 - 1 Napoli
2 dec. 2010 19:00 FC Utrecht 3 - 3 Napoli
Steaua 1 - 1 Liverpool
15 dec. 2010 21:05 Napoli 1 - 0 Steaua
Liverpool 0 - 0 FC Utrecht
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Liverpool FC
6 2 4 0 8 3 +5 10
2
SSC Napoli
6 1 4 1 8 9 −1 7
3
Steaua Boekarest
6 1 3 2 9 11 −2 6
4
FC Utrecht
6 0 5 1 5 7 −2 5

Groep L

Datum Tijd Team Score Team
16 sep. 2010 21:05 Beşiktaş 1 - 0 CSKA Sofia
FC Porto 3 - 0 Rapid Wien
30 sep. 2010 19:00 Rapid Wien 1 - 2 Beşiktaş
CSKA Sofia 0 - 1 FC Porto
21 okt. 2010 19:00 CSKA Sofia 0 - 2 Rapid Wien
Beşiktaş 1 - 3 FC Porto
4 nov. 2010 19:00 Rapid Wien 1 - 2 CSKA Sofia
FC Porto 1 - 1 Beşiktaş
2 dec. 2010 19:00 CSKA Sofia 1 - 2 Beşiktaş
Rapid Wien 1 - 3 FC Porto
15 dec. 2010 21:05 Beşiktaş 2 - 0 Rapid Wien
FC Porto 3 - 1 CSKA Sofia
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Porto
6 5 1 0 14 4 +10 16
2
Beşiktaş JK
6 4 1 1 9 6 +3 13
3
CSKA Sofia
6 1 0 5 4 10 −6 3
4
Rapid Wien
6 1 0 5 5 12 −7 3

Laatste 32

De heenduels in deze ronde werden op 17 februari gespeeld, de returns op 24 februari. Vanuit de Champions League stroomden de acht nummers drie uit de groepsfase in. De groepswinnaars en de vier beste nummers drie uit de Champions League kregen een geplaatste loting en spelen het eerste duel uit.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SSC Napoli
1 - 2
Villarreal CF
0 - 0 1 - 2
Rangers FC
(u) 3 - 3
Sporting Lissabon
1 - 1 2 - 2
Sparta Praag
0 - 1
Liverpool FC
0 - 0 0 - 1
RSC Anderlecht
0 - 5
Ajax
0 - 3 0 - 2
Lech Poznań
1 - 2
SC Braga
1 - 0 0 - 2
Beşiktaş JK
1 - 8
FC Dynamo Kiev
1 - 4 0 - 4
FC Basel
3 - 4
Spartak Moskou
2 - 3 1 - 1
BSC Young Boys
3 - 4
FK Zenit Sint-Petersburg
2 - 1 1 - 3
Aris FC
0 - 3
Manchester City FC
0 - 0 0 - 3
PAOK Saloniki
1 - 2
CSKA Moskou
0 - 1 1 - 1
Sevilla FC
2 - 2 (u)
FC Porto
1 - 2 1 - 0
Roebin Kazan
2 - 4
FC Twente
0 - 2 2 - 2
Lille OSC
3 - 5
PSV
2 - 2 1 - 3
SL Benfica
4 - 1
VfB Stuttgart
2 - 1 2 - 0
FK BATE Borisov
2 - 2 (u)
Paris Saint-Germain
2 - 2 0 - 0
Metalist Charkov
0 - 6
Bayer 04 Leverkusen
0 - 4 0 - 2

Achtste finale

De heenduels in de achtste finales werden op 10 maart gespeeld, de returns op 17 maart.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SL Benfica
3 - 2
Paris Saint-Germain
2 - 1 1 - 1
FC Dynamo Kiev
2 - 1
Manchester City FC
2 - 0 0 - 1
FC Twente
3 - 2
FK Zenit Sint-Petersburg
3 - 0 0 - 2
Ajax
0 - 4
Spartak Moskou
0 - 1 0 - 3
CSKA Moskou
1 - 3
FC Porto
0 - 1 1 - 2
PSV
1 - 0
Rangers FC
0 - 0 1 - 0
Bayer 04 Leverkusen
3 - 5
Villarreal CF
2 - 3 1 - 2
SC Braga
1 - 0
Liverpool FC
1 - 0 0 - 0

Kwartfinale

De heenduels werden op 7 april gespeeld, de returns op 14 april.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Porto
10 - 3
Spartak Moskou
5 - 1 5 - 2
Benfica
6 - 3
PSV
4 - 1 2 - 2
Villarreal CF
8 - 2
FC Twente
5 - 1 3 - 1
FC Dynamo Kiev
1 - 1 (u)
SC Braga
1 - 1 0 - 0

Halve finale

De heenduels werden op 28 april gespeeld, de returns op 5 mei.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
SL Benfica
2 - 2 (u)
SC Braga
2 - 1 0 - 1
FC Porto
7 - 4
Villarreal CF
5 - 1 2 - 3

Finale

Zie Finale Europa League 2011 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

18 mei 2011
20:45
FC Porto
1 - 0
SC Braga
Aviva Stadium, Dublin
Toeschouwers: 45.391
Scheidsrechter:
Carlos Velasco
Falcao
 44'

Kampioen

UEFA Europa League 2010/2011

FC Porto
2de titel

Prijzengeld

Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen konden worden naargelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden werden in het Europa League seizoen 2010/11 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt werd:[1]

Eerste kwalificatieronde: € 90.000
Tweede kwalificatieronde: € 90.000
Derde kwalificatieronde: € 90.000
Play-offronde: € 90.000
Groepsfase: € 640.000

Voor elk gespeelde wedstrijd in de groepsfase: € 60.000
Bonus voor een overwinning: € 140.000
Bonus voor een gelijkspel: € 70.000

Laatste 32: € 200.000
Achtste finale: € 300.000
Kwartfinale: € 400.000
Halve finale: € 700.000
Verliezend finalist: € 2.000.000
Winnaar Europa League 2010/11: € 3.000.000

Inkomsten Belgische en Nederlandse deelnemers

Prijzengeld per Belgische club (inclusief market pool):

RSC Anderlecht € 1.719.893
KAA Gent € 1.529.844
Club Brugge € 1.318.844

Prijzengeld per Nederlandse club (inclusief market pool):

PSV € 3.121.660
AZ € 1.621.877
FC Utrecht € 1.621.877
FC Twente* € 1.148.783
Ajax* € 590.214
  • FC Twente en Ajax namen deel aan de groepsfase van de Champions League alvorens in te stromen in de Europa League.

Aantal deelnemers per land per ronde

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde P-O-ronde Groepsfase Laatste 32 1/8e finale 1/4e finale 1/2e finale Finale Winnaar
 Portugal
3 3 3 3 2 4 3 3 3 2 1
 Spanje
2 2 2 2 4 2 1 1 1
Nederland
4 4 4 4 3 3 3 2
 Rusland
3 3 3 3 2 4 3 1
 Oekraïne
4 4 4 4 3 2 1 1
Engeland
3 3 3 3 2 2 2
 Duitsland
3 3 3 3 3 2 1
 Frankrijk
3 3 3 2 2 2 1
Schotland
4 4 4 3 0 1 1
 Griekenland
4 4 4 3 3 2
 Zwitserland
3 3 3 2 2 2
 Italië
3 3 3 3 4 1
 België
4 4 4 3 3 1
 Turkije
4 4 4 4 1 1
 Wit-Rusland
4 4 3 3 1 1
 Polen
4 4 4 1 1 1
 Tsjechië
3 3 3 0 1 1
 Bulgarije
4 4 4 3 2
 Oostenrijk
3 3 3 3 2
 Kroatië
4 4 2 2 2
 Roemenië
5 5 5 4 1
 Denemarken
4 4 4 2 1
 Hongarije
4 3 2 2 1
 Noorwegen
3 3 2 0 1
 Moldavië
3 3 0 0 1
 Cyprus
4 4 4 3
 Zweden
5 5 4 2
 Finland
5 5 3 1
 Israël
3 3 2 1
Wales
4 2 2 1
 Kazachstan
4 2 1 1
 Azerbeidzjan
3 2 1 1
 Slovenië
3 2 1 1
 Slowakije
3 2 1 1
 Servië
3 3 3
 Georgië
3 3 2
 Macedonië
3 2 2
 Bosnië en Herzegovina
3 3 1
 Ierland
3 3 1
 Montenegro
3 2 1
 Litouwen
3 3
Noord-Ierland
3 2 1
 Albanië
3 2
 IJsland
3 2
 Letland
3 2
 Andorra
3 1
 Luxemburg
3 1
 Faeröer
3 1
 Armenië
3 1
 Estland
3 1
 San Marino
2 1
 Malta
2 1
 Liechtenstein
1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Europa League 2010/11
Listen to this article