UEFA Europa League 2011/12 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2011/12.

UEFA Europa League 2011/12

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2011/12
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2011/12
Kampioen
Atlético Madrid (2e titel)
Topscorer(s)
Radamel Falcao (12)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
162 (kwalificatie)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Sevilla FC (6e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (6 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Actueel
Europa League 2020/21
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2011/12 was het derde seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam. Het Spaanse Atlético Madrid won voor de tweede keer in drie jaar tijd de beker. De finale werd op 9 mei 2012 gespeeld in het Stadionul Naţional in Boekarest. Het was de eerste Europese voetbalfinale in Roemenië.

Data

Alle lotingen vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland, tenzij anders vermeld.

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 20 juni 2011 30 juni 2011 7 juli 2011
Tweede kwalificatieronde 14 juli 2011 21 juli 2011
Derde kwalificatieronde 15 juli 2011 28 juli 2011 4 augustus 2011
Play-off Play-offronde 5 augustus 2011 18 augustus 2011 25 augustus 2011
Groepsfase Wedstrijddag 1 26 augustus 2011
(Monaco)
15 september 2011
Wedstrijddag 2 29 september 2011
Wedstrijddag 3 20 oktober 2011
Wedstrijddag 4 3 november 2011
Wedstrijddag 5 30 november - 1 december 2011
Wedstrijddag 6 14 - 15 december 2011
Knock-outfase Laatste 32 16 december 2011 16 februari 2012 23 februari 2012
Achtste finales 8 maart 2012 15 maart 2012
Kwartfinales 16 maart 2012 29 maart 2012 5 april 2012
Halve finales 19 april 2012 26 april 2012
Finale 9 mei 2012 in het Stadionul Naţional, Boekarest

Teams

Onderstaande tabel geeft alle deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club begonnen is.

Laatste 32
Manchester United
Valencia
Ajax
Olympiakos
Manchester City
FC Porto
Trabzonspor
FC Viktoria Pilsen
Groepsfase
Udinese Calcio
FC Zürich
SK Sturm Graz
Wisła Kraków
Roebin Kazan
FC Kopenhagen
Maccabi Haifa
FC Twente
Odense BK
Malmö FF
Play-offronde
Tottenham Hotspur FC
Lokomotiv Moskou
Beşiktaş JK
Rosenborg BK (cl)
Birmingham City FC
FC Dynamo Kiev (cl)
Panathinaikos FC (cl)
Slovan Bratislava (cl)
Sevilla FC
Metalist Charkov
AEK Athene
FK Partizan (cl)
Athletic Bilbao
Dnipro Dnipropetrovsk
FC Sion
Shamrock Rovers (cl)
AS Roma
FC Vaslui (cl)
Standard Luik (cl)
HJK Helsinki (cl)
Lazio Roma
Steaua Boekarest
RSC Anderlecht
FK Ekranas Panevėžys (cl)
FC Schalke 04
Rapid Boekarest¹
FC Nordsjælland
NK Maribor (cl)
Hannover 96
SC Braga
Rangers FC (cl)
FC Zestafoni (cl)
Paris Saint-Germain FC
Sporting Lissabon
Celtic FC
FC Sochaux
PSV
Litex Lovetsj (cl)
Spartak Moskou
Trabzonspor (cl)
CSKA Sofia
3e voorronde
Stoke City FC
Vitória Guimarães
Levski Sofia
Helsingborgs IF
Atlético Madrid
AZ
FK Mlada Boleslav
Rode Ster Belgrado
US Palermo
Bursaspor
Sparta Praag
Legia Warschau
1. FSV Mainz 05
PAOK Saloniki
SV Ried
HNK Hajduk Split
Stade Rennais
BSC Young Boys
Hapoel Tel-Aviv
FC Gomel
Alania Vladikavkaz
Club Brugge
Omonia Nicosia
Sligo Rovers
Karpaty Lviv
Brøndby IF
Strømsgodset IF
Dinamo Boekarest¹
Heart of Midlothian FC
FK Senica
2e voorronde
Vorskla Poltava
Maccabi Tel Aviv FC
Zeljeznicar Sarajevo
FC Vaduz
CS Gaz Metan Mediaș¹
Bnei Yehuda Tel Aviv
FK Sarajevo
FC Aktobe
CD Nacional
Anorthosis Famagusta
Sūduva Marijampolė
Levadia Tallinn
ADO Den Haag
AEK Larnaca
FK Tauras Tauragė
KF Tirana
Gaziantepspor
Vålerenga IF
FK Ventspils
MIKA Ashtarak
Olympiakos Volou
MSK Žilina
FK Liepājas Metalurgs
Llanelli AFC
FC Thun
Örebro SK
Iskra-Stal
FK Rudar Plevlja
KVC Westerlo
Vojvodina Novi Sad
FC Sheriff Tiraspol
EB/Streymur
FC Midtjylland
Slask Wroclaw
NK Domzale
Crusaders FC
Dundee United
RNK Split
Kecskeméti TE
Differdange FC 03
Lokomotiv Sofia
Sjachtjor Salihorsk
FK Gagra
UE Sant Julià
FK Baumit Jablonec
Bohemians Dublin FC
Khazar Lenkoran
Floriana FC
Red Bull Salzburg
TPS Turku
FH Hafnarfjörður
AC Juvenes/Dogana
Austria Wien
KuPS Kuopio
Metaloerg Skopje
1e voorronde
Fulham FC*
FK Banga Gargždai
FK Renova
FK Zeta
Tromsø IL
FC Daugava
Rabotnicki Skopje
NSÍ Runavík
Aalesunds FK*
FC Milsami Orhei
Shakhtyor Karaganda
ÍF Fuglafjørður
Spartak Trnava
FC Koper
Irtysj Pavlodar
Glentoran FC
IF Elfsborg
Olimpija Ljubljana
JK Trans Narva
Cliftonville FC
BK Häcken*
Paksi SE
JK Nõmme Kalju
Fola Esch
FK Rad
Ferencvárosi TC
Flamurtari Vlorë
UN Käerjeng 97
Jagiellonia Bialystok
FC Dinamo Tbilisi
KS Vllaznia Shkodër
FC Lusitanos
NK Varaždin
Olimpi Roestavi
Banants Erevan
UE Santa Coloma
FC Minsk
Olimpik Baku
Uliss Erevan
Birkirkara FC
St. Patrick's Athletic
FK Qarabağ
The New Saints FC
SP Tre Penne
FC Honka Espoo
ÍB Vestmannaeyja
Neath FC
NK Siroki Brijeg
KR Reykjavík
Buducnost Podgorica


Legenda
Aanduiding Betekenis
(cl) Ingestroomd via de derde voorronde van de Champions League.
* Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.
1 Doordat FC Timişoara geen licentie kreeg van de Roemeense voetbalbond nam FC Vaslui de plaats van Timişoara in de UEFA Champions League over. Rapid Boekerest kreeg de plaats in de play-offronde die Vaslui had, Dinamo Boekarest de plaats in de tweede voorronde van Rapid en CS Gaz Metan Mediaş de plaats in de derde voorronde van Dinamo.

Kwalificatieronde

1e voorronde

Aan deze voorronde deden 50 teams mee. De winnaars plaatsten zich voor de tweede voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
ÍF Fuglafjørður
2 - 8
KR Reykjavík
1 - 3 1 - 5
FC Daugava
1 - 7
Tromsø IL
0 - 5 1 - 2
IF Elfsborg
5 - 1
Fola Esch
4 - 0 1 - 1
The New Saints FC
2 - 1
Cliftonville FC
1 - 1 1 - 0
FC Honka Espoo
2 - 0
JK Nõmme Kalju
0 - 0 2 - 0
Fulham FC
3 - 0
NSÍ Runavík
3 - 0 0 - 0
ÍB Vestmannaeyja
1 - 2
St. Patrick's Athletic
1 - 0 0 - 2
UN Käerjeng 97
2 - 6
BK Häcken
1 - 1 1 - 5
Aalesunds FK
6 - 1
Neath FC
4 - 1 2 - 0
FK Renova Čepčište
3 - 3 ns (2-3)
Glentoran FC
2 - 1 1 - 2
FC Koper
2 - 3
Shakhtyor Karaganda
1 - 1 1 - 2
FK Banga Gargždai
0 - 7
FK Qarabağ
0 - 4 0 - 3
UE Santa Coloma
0 - 5
Paksi SE
0 - 1 0 - 4
JK Trans Narva
1 - 7
FK Rabotnički Skopje
1 - 4 0 - 3
FK Rad
9 - 1
SP Tre Penne
6 - 0 3 - 1
FK Budućnost Podgorica
3 - 4
KS Flamurtari Vlorë
1 - 3 2 - 1
Ferencvárosi TC
5 - 0
Uliss Erevan
3 - 0 2 - 0
Jagiellonia Białystok
1 - 2
Irtysj Pavlodar
1 - 0 0 - 2
FK Olimpik Bakoe
2 - 3
FC Minsk
1 - 1 1 - 2
FC Dinamo Tbilisi
5 - 1
FC Milsami Orhei
2 - 0 3 - 1
NK Varaždin
6 - 1
FC Lusitanos
5 - 1 1 - 0
Banants Erevan
1 - 2
Olimpi Roestavi
0 - 1 1 - 1
Birkirkara FC
1 - 2
KS Vllaznia Shkodër
0 - 1 1 - 1
NK Široki Brijeg
0 - 3
Olimpija Ljubljana
0 - 0 0 - 3
FC Spartak Trnava
4 - 2
FK Zeta
3 - 0 1 - 2

2e voorronde

Voor deze voorronde waren 55 teams geplaatst. Zij streden met de 25 winnaars van de 1e voorronde om een plek in de derde voorronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Olimpi Roestavi
3 - 1
Irtysj Pavlodar
1 - 1 2 - 0
Sūduva Marijampolė
1 - 4
IF Elfsborg
1 - 1 0 - 3
FK Metaloerg Skopje
2 - 3
Lokomotiv Sofia
0 - 0 2 - 3
UE Sant Julià
0 - 4
Bnei Jehoeda Tel Aviv
0 - 2 0 - 2
FK Željezničar Sarajevo
1 - 0
FC Sheriff Tiraspol
1 - 0 0 - 0
KuPS Kuopio
1 - 2
CS Gaz Metan Mediaș
1 - 0 0 - 2
FC Minsk
2 - 5
Gaziantepspor
1 - 1 1 - 4
FC Iskra-Stal Rîbniţa
2 - 4
NK Varaždin
1 - 1 1 - 3
FK Tauras Tauragė
2 - 5
ADO Den Haag
2 - 3 0 - 2
Glentoran FC
0 - 5
Vorskla Poltava
0 - 2 0 - 3
AC Juvenes/Dogana
0 - 4
FK Rabotnički Skopje
0 - 1 0 - 3
Örebro SK
0 - 2
FK Sarajevo
0 - 0 0 - 2
Crusaders FC
1 - 7
Fulham FC
1 - 3 0 - 4
Llanelli AFC
2 - 6
FC Dinamo Tbilisi
2 - 1 0 - 5
Floriana FC
0 - 9
AEK Larnaca
0 - 8 0 - 1
Sjachtjor Salihorsk
2 - 4
FK Ventspils
0 - 1 2 - 3
KS Flamurtari Vlorë
1 - 7
FK Baumit Jablonec
0 - 2 1 - 5
KR Reykjavík
3 - 2
MSK Žilina
3 - 0 0 - 2
Vålerenga IF
2 - 0
MIKA Ashtarak
1 - 0 1 - 0
Olimpija Ljubljana
3 - 1
Bohemians Dublin FC
2 - 0 1 - 1
NK Domžale
2 - 5
RNK Split
1 - 2 1 - 3
FC Differdange 03
1 - 0
FC Levadia Tallinn
0 - 0 1 - 0
KF Tirana
1 - 3
FC Spartak Trnava
0 - 0 1 - 3
Ferencvárosi TC
3 - 4
Aalesunds FK
2 - 1 1 - 3 (n.v.)
FK Liepājas Metalurgs
1 - 4
Red Bull Salzburg
1 - 4 0 - 0
FK Rad
1 - 2
Ethnikos Olympiakos Volos FC
0 - 1 1 - 1
The New Saints FC
3 - 8
FC Midtjylland
1 - 3 2 - 5
Kecskeméti TE
1 - 1 (u)
FC Aktobe
1 - 1 0 - 0
BK Häcken
3 - 0
FC Honka Espoo
1 - 0 2 - 0
Anorthosis Famagusta
3 - 2
FK Gagra
3 - 0 0 - 2
FC Vaduz
(u) 3 - 3
FK Vojvodina
0 - 2 3 - 1
FK Rudar Plevlja
0 - 5
FK Austria Wien
0 - 3 0 - 2
Śląsk Wrocław
(u) 3 - 3
Dundee United FC
1 - 0 2 - 3
Shakhtyor Karaganda
2 - 3
St. Patrick's Athletic
2 - 1 0 - 2
EB/Streymur
1 - 1 (u)
FK Qarabağ
1 - 1 0 - 0
FH Hafnarfjörður
1 - 3
CD Nacional
1 - 1 0 - 2
Paksi SE
4 - 1
Tromsø IL
1 - 1 3 - 0
TPS Turku
0 - 1
KVC Westerlo
0 - 1 0 - 0
Maccabi Tel Aviv FC
3 - 1
FK Khazar Lenkoran
3 - 1 0 - 0
KS Vllaznia Shkodër
1 - 2
FC Thun
0 - 0 1 - 2

3e voorronde

Voor deze voorronde waren 30 teams geplaatst. Zij streden met de 40 winnaars van de 2e voorronde om een plek in de play-offronde.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Atlético Madrid
4 - 1
Strømsgodset IF
2 - 1 2 - 0
BSC Young Boys
5 - 1
KVC Westerlo
3 - 1 2 - 0
FK Ventspils
1 - 9
Rode Ster Belgrado
1 - 2 0 - 7
Alania Vladikavkaz
2 - 2 ns (4-2)
FC Aktobe
1 - 1 1 - 1
AEK Larnaca
5 - 2
FK Mladá Boleslav
3 - 0 2 - 2
FK Željezničar Sarajevo
0 - 8
Maccabi Tel Aviv FC
0 - 2 0 - 6
AZ
3 - 1
FK Baumit Jablonec
2 - 0 1 - 1
Olimpija Ljubljana
3 - 4
FK Austria Wien
1 - 1 2 - 3
Bursaspor
5 - 2
FC Homel
2 - 1 3 - 1
Aalesunds FK
5 - 1
Elfsborg IF
4 - 0 1 - 1
Gaziantepspor
0 - 1
Legia Warschau
0 - 1 0 - 0
Hapoel Tel Aviv FC
5 - 2
FC Vaduz
4 - 0 1 - 2
Olimpi Roestavi
2 - 7
Stade Rennais
2 - 5 0 - 2
Levski Sofia
3 - 3 ns (4-5)
FC Spartak Trnava
2 - 1 1 - 2
FC Midtjylland
1 - 2
Vitória SC
0 - 0 1 - 2
Dinamo Boekarest
4 - 3
NK Varaždin
2 - 2 2 - 1
Karpaty Lviv
5 - 1
St. Patrick's Athletic
2 - 0 3 - 1
US Palermo
3 - 3 (u)
FC Thun
2 - 2 1 - 1
KR Reykjavík
1 - 6
FC Dinamo Tbilisi
1 - 4 0 - 2
Omonia Nicosia
3 - 1
ADO Den Haag
3 - 0 0 - 1
Red Bull Salzburg
4 - 0
FK Senica
1 - 0 3 - 0
Club Brugge
4 - 2
FK Qarabağ
4 - 1 0 - 1
FC Differdange 03
0 - 6²
Ethnikos Olympiakos Volos FC
0 - 3 0 - 3
1. FSV Mainz 05
2 - 2 ns (3-4)
CS Gaz Metan Mediaș
1 - 1 1 - 1
Bnei Jehoeda Tel Aviv
1 - 3
Helsingborgs IF
1 - 0 0 - 3
Stoke City FC
2 - 0
HNK Hajduk Split
1 - 0 1 - 0
Anorthosis Famagusta
2 - 3
FK Rabotnički Skopje
0 - 2 2 - 1
Sparta Praag
7 - 0
FK Sarajevo
5 - 0 2 - 0
Vorskla Poltava
2 - 0
Sligo Rovers
0 - 0 2 - 0
Paksi SE
2 - 5
Heart of Midlothian FC
1 - 1 1 - 4
Śląsk Wrocław
0 - 0 ns (4-3)
Lokomotiv Sofia
0 - 0 0 - 0
CD Nacional
4 - 2
BK Häcken
3 - 0 1 - 2
SV Ried
(u) 4 - 4
Brøndby IF
2 - 0 2 - 4
Vålerenga IF
0 - 5
PAOK Saloniki
0 - 2 0 - 3
RNK Split
0 - 2
Fulham FC
0 - 0 0 - 2

² Doordat de Griekse club Ethnikos Olympiakos Volos door de Griekse bond teruggetrokken is uit de Europa league vanwege het omkoopschandaal in de Griekse competitie, speelt FC Differdange 03 de play-offronde.

Play-offronde

Voor deze voorronde zijn 26 teams geplaatst. Zij strijden met de 35 winnaars van de 3e voorronde en 15 afvallers van de 3e voorronde van de Champions League om een plek in het hoofdtoernooi.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Maccabi Tel Aviv FC
4 - 2
Panathinaikos FC
3 - 0 1 - 2
Atlético Madrid
6 - 0
Vitória SC
2 - 0 4 - 0
Shamrock Rovers
3 - 2
FK Partizan
1 - 1 2 - 1 (n.v.)
Metalist Charkov
4 - 0
FC Sochaux
0 - 0 4 - 0
Beşiktaş JK
3 - 2
Alania Vladikavkaz
3 - 0 0 - 2
Rosenborg BK
1 - 2
AEK Larnaca
0 - 0 1 - 2
Vorskla Poltava
5 - 3
Dinamo Boekarest
2 - 1 3 - 2
Bursaspor
3 - 4
RSC Anderlecht
1 - 2 2 - 2
Slovan Bratislava
2 - 1
AS Roma
1 - 0 1 - 1
FC Differdange 03
0 - 6
Paris Saint-Germain
0 - 4 0 - 2
Legia Warschau
5 - 4
Spartak Moskou
2 - 2 3 - 2
FK Ekranas Panevėžys
1 - 4
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 0 0 - 4
PAOK Saloniki
3 - 1
Karpaty Lviv
2 - 0 1 - 1
Athletic Bilbao
n/b[1]
Trabzonspor
0 - 0 geannuleerd[1]
Heart of Midlothian FC
0 - 5
Tottenham Hotspur FC
0 - 5 0 - 0
NK Maribor
3 - 2
Rangers FC
2 - 1 1 - 1
Steaua Boekarest
3 - 1
CSKA Sofia
2 - 0 1 - 1
FC Nordsjælland
1 - 2
Sporting Portugal
0 - 0 1 - 2
Fulham FC
3 - 1
Dnipro Dnipropetrovsk
3 - 0 0 - 1
Lokomotiv Moskou
3 - 1
FC Spartak Trnava
2 - 0 1 - 1
Celtic FC
6 - 0
FC Sion
3 - 0 3 - 0
Śląsk Wrocław
2 - 4
Rapid Boekarest
1 - 3 1 - 1
Litex Lovetsj
1 - 3
FC Dynamo Kiev
1 - 2 0 - 1
SS Lazio
9 - 1
FK Rabotnički Skopje
6 - 0 3 - 1
CD Nacional
0 - 3
Birmingham City FC
0 - 0 0 - 3
SV Ried
0 - 5
PSV
0 - 0 0 - 5
FC Thun
1 - 5
Stoke City FC
0 - 1 1 - 4
Aalesunds FK
2 - 7
AZ
2 - 1 0 - 6
FC Vaslui
2 - 1
Sparta Praag
2 - 0 0 - 1
Omonia Nicosia
2 - 2 (u)
Red Bull Salzburg
2 - 1 0 - 1
FC Zestafoni
3 - 5
Club Brugge
3 - 3 0 - 2
Hannover 96
3 - 2
Sevilla FC
2 - 1 1 - 1
HJK Helsinki
3 - 6
FC Schalke 04
2 - 0 1 - 6
AEK Athene
2 - 1
FC Dinamo Tbilisi
1 - 0 1 - 1 (n.v.)
Rode Ster Belgrado
1 - 6
Stade Rennais
1 - 2 0 - 4
FK Austria Wien
3 - 2
CS Gaz Metan Mediaș
3 - 1 0 - 1
SC Braga
(u) 2 - 2
BSC Young Boys
0 - 0 2 - 2
Standard Luik
4 - 1
Helsingborgs IF
1 - 0 3 - 1

Hoofdtoernooi

Groepsfase

Potindeling
Pot 1
Team Coeff.
Tottenham Hotspur FC
78.157
PSV
74.025
Atlético Madrid
70.465
Sporting Portugal
68.319
SC Braga
62.319
FC Schalke 04
61.887
FC Dynamo Kiev
60.776
Paris Saint-Germain
61.258
FC Kopenhagen
51.110
AZ
43.025
Anderlecht
42.400
FC Twente
41.025
Pot 2
Team Coeff.
Fulham FC
40.157
Beşiktaş
37.010
Hapoel Tel Aviv FC
42.910
Metalist Charkov
34.276
Standard Luik
32.400
Roebin Kazan
31.941
Club Brugge
31.400
AEK Athene
30.833
Steaua Boekarest
29.164
Udinese Calcio
27.110
Athletic Bilbao
24.465
Lazio Roma
23.110
Pot 3
Team Coeff.
Red Bull Salzburg
22.140
Maccabi Haifa
21.400
FC Zürich
18.980
Odense BK
18.610
Lokomotiv Moskou
18.441
PAOK Saloniki
17.333
Birmingham City FC
17.157
Stoke City FC
17.157
Stade Rennais
16.735
Austria Wien
16.640
Rapid Boekarest
16.164
Hannover 96
13.887
Pot 4
Team Coeff.
Vorskla Poltava
10.276
Wisła Kraków
10.183
FC Vaslui
10.164
FC Sion[2] /
Celtic FC
9.480 / 39.528
SK Sturm Graz
8.640
Maccabi Tel Aviv FC
5.900
Slovan Bratislava
5.899
Legia Warschau
5.183
NK Maribor
4.224
AEK Larnaca
3.624
Malmö FF
2.825
Shamrock Rovers FC
2.741
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde.
Uitgeschakeld

Poule A

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 PAOK 0 - 0 Tottenham Hotspur
19:00 Shamrock Rovers 0 - 3 Roebin Kazan
29 sep. 17:00 Roebin Kazan 2 - 2 PAOK
21:05 Tottenham Hotspur 3 - 1 Shamrock Rovers
20 okt. 21:05 Tottenham Hotspur 1 - 0 Roebin Kazan
21:05 PAOK 2 - 1 Shamrock Rovers
3 nov. 19:00 Roebin Kazan 1 - 0 Tottenham Hotspur
19:00 Shamrock Rovers 1 - 3 PAOK
30 nov. 21:05 Tottenham Hotspur 1 - 2 PAOK
18:00 Roebin Kazan 4 - 1 Shamrock Rovers
15 dec. 19:00 PAOK 1 - 1 Roebin Kazan
19:00 Shamrock Rovers 0 - 4 Tottenham Hotspur
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
PAOK Saloniki
6 3 3 0 10 6 +4 12
2
Roebin Kazan
6 3 2 1 11 5 +6 11
3
Tottenham Hotspur FC
6 3 1 2 9 4 +5 10
4
Shamrock Rovers
6 0 0 6 4 19 −15 0

Poule B

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 Hannover 96 0 - 0 Standard
19:00 Kopenhagen 1 - 0 Vorskla Poltava
29 sep. 21:05 Vorskla Poltava 1 - 2 Hannover 96
21:05 Standard 3 - 0 Kopenhagen
20 okt. 21:05 Standard 0 - 0 Vorskla Poltava
21:05 Hannover 96 2 - 2 Kopenhagen
3 nov. 19:00 Vorskla Poltava 1 - 3 Standard
19:00 Kopenhagen 1 - 2 Hannover 96
30 nov. 21:05 Standard 2 - 0 Hannover 96
21:05 Vorskla Poltava 1 - 1 Kopenhagen
15 dec. 19:00 Hannover 96 3 - 1 Vorskla Poltava
19:00 Kopenhagen 0 - 1 Standard
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Standard Luik
6 4 2 0 9 1 +8 14
2
Hannover 96
6 3 2 1 9 7 +2 11
3
FC Kopenhagen
6 1 2 3 5 9 −4 5
4
Vorskla Poltava
6 0 2 4 4 10 −6 2

Poule C

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 Hapoel Tel Aviv 0 - 1 Rapid Boekarest
19:00 PSV 1 - 0 Legia Warschau
29 sep. 21:05 Legia Warschau 3 - 2 Hapoel Tel Aviv
21:05 Rapid Boekarest 1 - 3 PSV
20 okt. 21:05 Rapid Boekarest 0 - 1 Legia Warschau
21:05 Hapoel Tel Aviv 0 - 1 PSV
3 nov. 19:00 Legia Warschau 3 - 1 Rapid Boekarest
19:00 PSV 3 - 3 Hapoel Tel Aviv
30 nov. 21:05 Rapid Boekarest 1 - 3 Hapoel Tel Aviv
21:05 Legia Warschau 0 - 3 PSV
15 dec. 19:00 Hapoel Tel Aviv 2 - 0 Legia Warschau
19:00 PSV 2 - 1 Rapid Boekarest
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
PSV
6 5 1 0 13 5 +8 16
2
Legia Warschau
6 3 0 3 7 9 −2 9
3
Hapoel Tel Aviv FC
6 2 1 3 10 9 +1 7
4
Rapid Boekarest
6 1 0 5 5 12 −7 3

Poule D

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 Zürich 0 - 2 Sporting CP
19:00 Lazio 2 - 2 Vaslui
29 sep. 21:05 Vaslui 2 - 2 Zürich
21:05 Sporting CP 2 - 1 Lazio
20 okt. 21:05 Sporting CP 2 - 0 Vaslui
21:05 Zürich 1 - 1 Lazio
3 nov. 19:00 Vaslui 1 - 0 Sporting CP
19:00 Lazio 1 - 0 Zürich
1 dec. 21:05 Sporting CP 2 - 0 Zürich
21:05 Vaslui 0 - 0 Lazio
14 dec. 19:00 Zürich 2 - 0 Vaslui
19:00 Lazio 2 - 0 Sporting CP
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Sporting Portugal
6 4 0 2 8 4 +4 12
2
SS Lazio
6 2 3 1 7 5 +2 9
3
FC Vaslui
6 1 3 2 5 8 −3 6
4
FC Zürich
6 1 2 3 5 8 −3 5

Poule E

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 Dynamo Kiev 1 - 1 Stoke City
19:00 Beşiktaş 5 - 1 Maccabi Tel-Aviv
29 sep. 21:05 Maccabi Tel-Aviv 1 - 1 Dynamo Kiev
21:05 Stoke City 2 - 1 Beşiktaş
20 okt. 21:05 Stoke City 3 - 0 Maccabi Tel-Aviv
21:05 Dynamo Kiev 1 - 0 Beşiktaş
3 nov. 19:00 Maccabi Tel-Aviv 1 - 2 Stoke City
19:00 Beşiktaş 1 - 0 Dynamo Kiev
1 dec. 21:05 Stoke City 1 - 1 Dynamo Kiev
21:05 Maccabi Tel-Aviv 2 - 3 Beşiktaş
14 dec. 19:00 Dynamo Kiev 3 - 3 Maccabi Tel-Aviv
19:00 Beşiktaş 3 - 1 Stoke City
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Beşiktaş JK
6 4 0 2 13 7 +6 12
2
Stoke City FC
6 3 2 1 10 7 +3 11
3
FC Dynamo Kiev
6 1 4 1 7 7 0 7
4
Maccabi Tel Aviv FC
6 0 2 4 8 17 −9 2

Poule F

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 19:00 Slovan Bratislava 1 - 2 Athletic Bilbao
19:00 Paris Saint-Germain 3 - 1 Salzburg
29 sep. 21:05 Salzburg 3 - 0 Slovan Bratislava
21:05 Athletic Bilbao 2 - 0 Paris Saint-Germain
20 okt. 21:05 Athletic Bilbao 2 - 2 Salzburg
21:05 Slovan Bratislava 0 - 0 Paris Saint-Germain
3 nov. 19:00 Salzburg 0 - 1 Athletic Bilbao
19:00 Paris Saint-Germain 1 - 0 Slovan Bratislava
1 dec. 21:05 Athletic Bilbao 2 - 1 Slovan Bratislava
21:05 Salzburg 2 - 0 Paris Saint-Germain
14 dec. 19:00 Slovan Bratislava 2 - 3 Salzburg
19:00 Paris Saint-Germain 4 - 2 Athletic Bilbao
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Athletic Bilbao
6 4 1 1 11 8 +3 13
2
Red Bull Salzburg
6 3 1 2 11 8 +3 10
3
Paris Saint-Germain
6 3 1 2 8 7 +1 10
4
Slovan Bratislava
6 0 1 5 4 11 −7 1

Poule G

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 AZ 4 - 1 Malmö FF
21:05 Austria Wien 1 - 2 Metalist Charkov
29 sep. 19:00 Metalist Charkov 1 - 1 AZ
19:00 Malmö FF 1 - 2 Austria Wien
20 okt. 19:00 Malmö FF 1 - 4 Metalist Charkov
19:00 AZ 2 - 2 Austria Wien
3 nov. 21:05 Metalist Charkov 3 - 1 Malmö FF
21:05 Austria Wien 2 - 2 AZ
30 nov. 19:00 Malmö FF 0 - 0 AZ
19:00 Metalist Charkov 4 - 1 Austria Wien
15 dec. 21:05 AZ 1 - 1 Metalist Charkov
21:05 Austria Wien 2 - 0 Malmö FF
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Metalist Charkov
6 4 2 0 15 6 +9 14
2
AZ
6 1 5 0 10 7 +3 8
3
FK Austria Wien
6 2 2 2 10 11 −1 8
4
Malmö FF
6 0 1 5 4 15 −11 1

Poule H

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 Club Brugge 2 - 0 Maribor
21:05 Birmingham City 1 - 3 SC Braga
29 sep. 19:00 SC Braga 1 - 2 Club Brugge
19:00 Maribor 1 - 2 Birmingham City
20 okt. 19:00 Maribor 1 - 1 SC Braga
19:00 Club Brugge 1 - 2 Birmingham City
3 nov. 21:05 SC Braga 5 - 1 Maribor
21:05 Birmingham City 2 - 2 Club Brugge
30 nov. 19:00 Maribor 3 - 4 Club Brugge
19:00 SC Braga 1 - 0 Birmingham City
15 dec. 21:05 Club Brugge 1 - 1 SC Braga
21:05 Birmingham City 1 - 0 Maribor
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Club Brugge
6 3 2 1 12 9 +3 11
2
SC Braga
6 3 2 1 12 6 +6 11
3
Birmingham City FC
6 3 1 2 8 8 0 10
4
NK Maribor
6 0 1 5 6 15 −9 1

Poule I

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 Udinese 2 - 1 Stade Rennais
21:05 Atlético Madrid 2 - 0 Celtic FC
29 sep. 19:00 Celtic FC 1 - 1 Udinese
19:00 Stade Rennais 1 - 1 Atlético Madrid
20 okt. 19:00 Stade Rennais 1 - 1 Celtic FC
19:00 Udinese 2 - 0 Atlético Madrid
3 nov. 21:05 Celtic FC 3 - 1 Stade Rennais
21:05 Atlético Madrid 4 - 0 Udinese
30 nov. 19:00 Stade Rennais 0 - 0 Udinese
19:00 Celtic FC 0 - 1 Atlético Madrid
15 dec. 21:05 Udinese 1 - 1 Celtic FC
21:05 Atlético Madrid 3 - 1 Stade Rennais
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Atlético Madrid
6 4 1 1 11 4 +7 13
2
Udinese Calcio
6 2 3 1 6 7 −1 9
3
Celtic FC
6 1 3 2 6 7 −1 6
4
Stade Rennais
6 0 3 3 5 10 −5 3

Poule J

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 Maccabi Haifa 1 - 0 AEK Larnaca
21:05 Steaua Boekarest 0 - 0 FC Schalke 04
29 sep. 19:00 FC Schalke 04 3 - 1 Maccabi Haifa
19:00 AEK Larnaca 1 - 1 Steaua Boekarest
20 okt. 19:00 AEK Larnaca 0 - 5 FC Schalke 04
19:00 Maccabi Haifa 5 - 0 Steaua Boekarest
3 nov. 21:05 FC Schalke 04 0 - 0 AEK Larnaca
21:05 Steaua Boekarest 4 - 2 Maccabi Haifa
1 dec. 19:00 AEK Larnaca 2 - 1 Maccabi Haifa
19:00 FC Schalke 04 2 - 1 Steaua Boekarest
14 dec. 21:05 Maccabi Haifa 0 - 3 FC Schalke 04
21:05 Steaua Boekarest 3 - 1 AEK Larnaca
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Schalke 04
6 4 2 0 13 2 +11 14
2
Steaua Boekarest
6 2 2 2 9 11 −2 8
3
Maccabi Haifa
6 2 0 4 10 12 −2 6
4
AEK Larnaca
6 1 2 3 4 11 −7 5

Poule K

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 Wisła Kraków 1 - 3 Odense BK
21:05 Fulham FC 1 - 1 FC Twente
29 sep. 19:00 FC Twente 4 - 1 Wisła Kraków
19:00 Odense BK 0 - 2 Fulham FC
20 okt. 19:00 Odense BK 1 - 4 FC Twente
19:00 Wisła Kraków 1 - 0 Fulham FC
3 nov. 21:05 FC Twente 3 - 2 Odense BK
21:05 Fulham FC 4 - 1 Wisła Kraków
1 dec. 19:00 Odense BK 1 - 2 Wisła Kraków
19:00 FC Twente 1 - 0 Fulham FC
14 dec. 21:05 Wisła Kraków 2 - 1 FC Twente
21:05 Fulham FC 2 - 2 Odense BK
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
FC Twente
6 4 1 1 14 7 +7 13
2
Wisła Kraków
6 3 0 3 8 13 −5 9
3
Fulham FC
6 2 2 2 9 6 +3 8
4
Odense BK
6 1 1 4 9 14 −5 4

Poule L

Datum Tijd Team Score Team
15 sep. 21:05 Sturm Graz 1 - 2 Lokomotiv Moskou
21:05 RSC Anderlecht 4 - 1 AEK Athene
29 sep. 18:00 Lokomotiv Moskou 0 - 2 RSC Anderlecht
19:00 AEK Athene 1 - 2 Sturm Graz
20 okt. 18:00 Lokomotiv Moskou 3 - 1 AEK Athene
19:00 Sturm Graz 0 - 2 RSC Anderlecht
3 nov. 21:05 AEK Athene 1 - 3 Lokomotiv Moskou
21:05 RSC Anderlecht 3 - 0 Sturm Graz
1 dec. 18:00 Lokomotiv Moskou 3 - 1 Sturm Graz
19:00 AEK Athene 1 - 2 RSC Anderlecht
14 dec. 21:05 Sturm Graz 1 - 3 AEK Athene
21:05 RSC Anderlecht 5 - 3 Lokomotiv Moskou
# Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
RSC Anderlecht
6 6 0 0 18 5 +13 18
2
Lokomotiv Moskou
6 4 0 2 14 11 +3 12
3
AEK Athene
6 1 0 5 8 15 −7 3
4
SK Sturm Graz
6 1 0 5 5 14 −9 3

Laatste 32

De clubs die in deze ronde uitkomen, zijn de twee beste clubs uit elke groep en de clubs die als derde in de groepsfase van de Champions League eindigden. Vanaf deze ronde is het knock-outsysteem van toepassing. De groepswinnaars uit de Europa League en de vier beste nummers 3 uit de Champions League spelen eerst uit en daarna thuis tegen een nummer twee uit de Europa League of een van de slechtste nummers 3 uit de Champions League.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
FC Porto
1 - 6
Manchester City FC
1 - 2 0 - 4
AFC Ajax
2 - 3
Manchester United FC
0 - 2 2 - 1
Lokomotiv Moskou
2 - 2 (u)
Athletic Bilbao
2 - 1 0 - 1
Red Bull Salzburg
1 - 8
Metalist Charkov
0 - 4 1 - 4
Stoke City FC
0 - 2
Valencia CF
0 - 1 0 - 1
Roebin Kazan
0 - 2
Olympiakos Piraeus
0 - 1 0 - 1
AZ
2 - 0
RSC Anderlecht
1 - 0 1 - 0
SS Lazio
1 - 4
Atlético Madrid
1 - 3 0 - 1
Steaua Boekarest
0 - 2
FC Twente
0 - 1 0 - 1
Viktoria Plzen
2 - 4
FC Schalke 04
1 - 1 1 - 3 (n.v.)
Wisła Kraków
1 - 1 (u)
Standard Luik
1 - 1 0 - 0
SC Braga
1 - 2
Beşiktaş JK
0 - 2 1 - 0
Udinese Calcio
3 - 0
PAOK Saloniki
0 - 0 3 - 0
Trabzonspor
2 - 6
PSV
1 - 2 1 - 4
Hannover 96
3 - 1
Club Brugge
2 - 1 1 - 0
Legia Warschau
2 - 3
Sporting Portugal
2 - 2 0 - 1

Achtste finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Metalist Charkov
(u) 2 - 2
Olympiakos Piraeus
0 - 1 2 - 1
Sporting Portugal
(u) 3 - 3
Manchester City FC
1 - 0 2 - 3
FC Twente
2 - 4
FC Schalke 04
1 - 0 1 - 4
Standard Luik
2 - 6
Hannover 96
2 - 2 0 - 4
Valencia CF
5 - 3
PSV
4 - 2 1 - 1
AZ
3 - 2
Udinese Calcio
2 - 0 1 - 2
Atlético Madrid
6 - 1
Beşiktaş JK
3 - 1 3 - 0
Manchester United FC
3 - 5
Athletic Bilbao
2 - 3 1 - 2

Kwartfinales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
AZ
2 - 5
Valencia CF
2 - 1 0 - 4
FC Schalke 04
4 - 6
Athletic Bilbao
2 - 4 2 - 2
Sporting Portugal
3 - 2
Metalist Charkov
2 - 1 1 - 1
Atlético Madrid
4 - 2
Hannover 96
2 - 1 2 - 1

Halve finales

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Atlético Madrid
5 - 2
Valencia CF
4 - 2 1 - 0
Sporting Portugal
3 - 4
Athletic Bilbao
2 - 1 1 - 3

Finale

Zie Finale Europa League 2012 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

9 mei 2012
20:45
Atlético Madrid
3 - 0
Athletic Bilbao
Stadionul Naţional, Boekarest

Toeschouwers: 52.347
Scheidsrechter:
Wolfgang Stark
Falcao
 7'
Falcao
 34'
Diego
 85'

Kampioen

UEFA Europa League 2011/2012

Atlético Madrid
2de titel

Prijzengeld

Naast tv-inkomsten die erg variabel zijn per club en per land (zgn. Market Pool), zijn er nog vaste bedragen die gewonnen kunnen worden naargelang de prestaties van de deelnemende clubs als prijzengeld. Deze gelden worden in het Europa League seizoen 2011/12 door de UEFA als volgt verdeeld, indien de genoemde ronde bereikt wordt:[3]

Eerste kwalificatieronde: € 90.000
Tweede kwalificatieronde: € 90.000
Derde kwalificatieronde: € 90.000
Play-offronde: € 90.000
Groepsfase: € 640.000

Voor elk gespeelde wedstrijd in de groepsfase: € 60.000
Bonus voor een overwinning: € 140.000
Bonus voor een gelijkspel: € 70.000

Laatste 32: € 200.000
Achtste finale: € 300.000
Kwartfinale: € 400.000
Halve finale: € 700.000
Verliezend finalist: € 2.000.000
Winnaar Europa League 2011/12: € 3.000.000

Inkomsten Belgische en Nederlandse deelnemers

Prijzengeld per Belgische club (inclusief market pool):[4]

Standard Luik € 2.450.964
RSC Anderlecht € 2.164.418
Club Brugge € 1.884.418

Prijzengeld per Nederlandse club (inclusief market pool):

AZ € 2.862.082
FC Twente € 2.559.522
PSV € 2.558.522
Ajax* € 231.151
  • Ajax nam deel aan de groepsfase van de Champions League alvorens in te stromen in de Europa League.

Statistieken

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Mažić, Milorad Milorad Mažić 23.03.1973
 SRB
6 38 1 2
Collum, William William Collum 18.01.1979
 SCO
4 27 0 1
Haţegan, Ovidiu Ovidiu Haţegan 14.07.1980
 ROU
4 28 0 0
Jug, Matej Matej Jug 25.09.1980
 SLO
4 17 0 0
Meyer, Florian Florian Meyer 21.11.1968
 GER
4 13 0 0
Vad, István István Vad 30.05.1979
 HUN
4 14 0 1
Atkinson, Martin Martin Atkinson 31.03.1971
 ENG
3 12 0 0
Aydınus, Fırat Fırat Aydınus 25.10.1973
 TUR
3 16 0 3
Bebek, Ivan Ivan Bebek 30.05.1977
 CRO
3 17 2 0
Bezborodov, Vladislav Vladislav Bezborodov 15.01.1973
 RUS
3 17 0 0
Borski, Marcin Marcin Borski 13.04.1973
 POL
3 17 0 1
Braamhaar, Eric Eric Braamhaar 13.10.1966
 NED
3 15 0 1
Chapron, Tony Tony Chapron 23.04.1972
 FRA
3 11 0 1
Courtney, Mark Mark Courtney 26.04.1972
 NIR
3 9 1 0
Fernández, David David Fernández 30.05.1973
 ESP
3 10 0 1
Gil, Paweł Paweł Gil 28.06.1976
 POL
3 11 2 0
Hagen, Tom Harald Tom Harald Hagen 01.04.1978
 NOR
3 16 0 0
Jakobsson, Kristinn Kristinn Jakobsson 11.06.1969
 ISL
3 13 0 0
Johannesson, Stefan Stefan Johannesson 22.11.1972
 SWE
3 19 2 0
Kaasik, Hannes Hannes Kaasik 11.08.1978
 EST
3 15 0 2
Koukoulakis, Mihalis Mihalis Koukoulakis 25.06.1975
 GRE
3 14 0 0
Kovařik, Libor Libor Kovařik 23.02.1976
 CZE
3 20 0 1
Královec, Pavel Pavel Královec 16.08.1977
 CZE
3 9 1 0
Rasmussen, Peter Peter Rasmussen 15.10.1975
 DEN
3 14 0 0
Sousa, Jorge Jorge Sousa 18.09.1975
 POR
3 17 0 0
Stark, Wolfgang Wolfgang Stark 20.11.1969
 GER
3 14 1 0
Strahonja, Marijo Marijo Strahonja 21.08.1975
 CRO
3 14 1 0
Yefet, Alon Alon Yefet 01.09.1972
 ISR
3 13 0 0
Aytekin, Deniz Deniz Aytekin 21.07.1978
 GER
2 10 0 0
Balaj, Cristian Cristian Balaj 17.08.1971
 ROU
2 8 0 0
Banti, Luca Luca Banti 27.03.1974
 ITA
2 4 0 0
Blom, Kevin Kevin Blom 21.02.1974
 NED
2 11 1 1
Çakır, Cüneyt Cüneyt Çakır 23.11.1976
 TUR
2 11 0 0
Clattenburg, Mark Mark Clattenburg 13.03.1975
 ENG
2 9 0 0
Clos Gómez, Carlos Carlos Clos Gómez 30.06.1972
 ESP
2 7 1 0
Damato, Antonio Antonio Damato 15.08.1972
 ITA
2 8 0 0
Dean, Mike Mike Dean 02.07.1968
 ENG
2 9 0 0
Duhamel, Laurent Laurent Duhamel 10.10.1968
 FRA
2 5 0 0
Ennjimi, Saïd Saïd Ennjimi 13.06.1973
 FRA
2 12 0 0
Eriksson, Jonas Jonas Eriksson 28.03.1974
 SWE
2 7 0 0
Evans, Simon Simon Evans 13.10.1975
 WAL
2 9 0 0
Fautrel, Fredy Fredy Fautrel 31.10.1971
 FRA
2 10 0 0
Gautier, Antony Antony Gautier 19.11.1977
 FRA
2 6 0 0
Göçek, Hüseyin Hüseyin Göçek 30.11.1976
 TUR
2 5 0 0
Gomes, Duarte Duarte Gomes 16.01.1973
 POR
2 7 0 0
Gumienny, Serge Serge Gumienny 14.04.1972
 BEL
2 13 1 0
Hansson, Martin Martin Hansson 06.04.1971
 SWE
2 6 1 1
Kakos, Anastasios Anastasios Kakos 15.08.1970
 GRE
2 9 1 1
Karasev, Sergey Sergey Karasev 12.06.1979
 RUS
2 9 0 0
Kelly, Alan Alan Kelly 09.04.1975
 IRL
2 12 1 1
Kever, Sascha Sascha Kever 24.04.1975
 SUI
2 9 0 0
Koelbakov, Aleksej Aleksej Koelbakov 27.12.1979
 BLR
2 6 0 0
Lannoy, Stéphane Stéphane Lannoy 18.09.1969
 FRA
2 10 0 0
Layushkin, Maksim Maksim Layushkin 22.08.1972
 RUS
2 4 1 0
Malek, Robert Robert Malek 15.03.1971
 POL
2 3 0 0
Masiah, Menashe Menashe Masiah 02.11.1973
 ISR
2 9 1 1
Nijhuis, Bas Bas Nijhuis 12.01.1977
 NED
2 7 1 1
Orsato, Daniele Daniele Orsato 23.11.1975
 ITA
2 6 0 1
Paixão, Bruno Bruno Paixão 18.05.1974
 POR
2 7 1 0
Probert, Lee Lee Probert 13.08.1972
 ENG
2 7 3 0
Proença, Pedro Pedro Proença 03.11.1970
 POR
2 12 0 0
Skjerven, Tommy Tommy Skjerven 25.07.1967
 NOR
2 5 0 0
Skomina, Damir Damir Skomina 05.08.1976
 SLO
2 7 0 1
Stålhammar, Daniel Daniel Stålhammar 20.10.1974
 SWE
2 9 0 4
Stavrev, Aleksandar Aleksandar Stavrev 30.03.1977
 MKD
2 9 0 1
Strömbergsson, Markus Markus Strömbergsson 26.04.1975
 SWE
2 11 0 0
Studer, Stéphan Stéphan Studer 09.10.1975
 SUI
2 8 0 0
Szabó, Zsolt Zsolt Szabó 01.01.1972
 HUN
2 9 0 0
Thomson, Craig Craig Thomson 20.06.1972
 SCO
2 7 0 1
Todorov, Stanislav Stanislav Todorov 07.09.1976
 BUL
2 14 0 0
Trattou, Leontios Leontios Trattou 11.02.1973
 CYP
2 7 0 0
Tudor, Alexandru Alexandru Tudor 13.09.1971
 ROU
2 6 1 0
Boekel, Pol van Pol van Boekel 19.09.1975
 NED
2 10 0 0
Asumaa, Tony Tony Asumaa 15.09.1968
 FIN
1 5 0 0
Attwell, Stuart Stuart Attwell 06.10.1982
 ENG
1 9 1 0
Brych, Felix Felix Brych 03.08.1975
 GER
1 3 0 0
Deaconu, Alexandru Alexandru Deaconu 03.03.1972
 ROU
1 4 0 0
Einwaller, Thomas Thomas Einwaller 25.04.1977
 AUT
1 1 1 0
Gräfe, Manuel Manuel Gräfe 21.09.1973
 GER
1 5 0 0
Kassai, Viktor Viktor Kassai 10.09.1975
 HUN
1 8 0 0
Lechner, Harald Harald Lechner 30.07.1982
 AUT
1 6 0 0
Liany, Liran Liran Liany 24.05.1977
 ISR
1 7 0 0
Marriner, Andre Andre Marriner 01.01.1971
 ENG
1 2 0 0
Mateu, Antonio Antonio Mateu 12.03.1977
 ESP
1 2 0 0
Mažeika, Gediminas Gediminas Mažeika 24.03.1978
 LTU
1 2 0 0
Munukka, Antti Antti Munukka 03.03.1982
 FIN
1 1 0 0
Özkahya, Halis Halis Özkahya 30.05.1980
 TUR
1 5 0 0
Rizzoli, Nicola Nicola Rizzoli 05.10.1971
 ITA
1 5 0 0
Rocchi, Gianluca Gianluca Rocchi 25.08.1973
 ITA
1 3 0 0
Schörgenhofer, Robert Robert Schörgenhofer 21.02.1973
 AUT
1 5 0 0
Tagliavento, Paolo Paolo Tagliavento 19.09.1972
 ITA
1 7 0 0
Teixeira, Fernando Fernando Teixeira 28.07.1971
 ESP
1 1 0 0
Turpin, Clément Clément Turpin 16.05.1982
 FRA
1 4 0 1
Undiano, Alberto Alberto Undiano 08.10.1973
 ESP
1 2 0 0
Velasco, Carlos Carlos Velasco 16.03.1971
 ESP
1 6 0 0
Yıldırım, Bülent Bülent Yıldırım 01.03.1972
 TUR
1 5 0 0
Totaal 205 917 27 29

Aantal deelnemers per land per ronde

Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde Play-offronde Hoofdtoernooi Laatste 32 1/8e finale 1/4e finale 1/2e finale Finale Winnaar
 Spanje
3 3 3 3 2 3 3 3 3 2 1
 Portugal
4 4 4 4 2 3 1 1 1
 Duitsland
3 3 3 2 2 2 2 2
Nederland
3 3 3 2 3 4 3 1
 Oekraïne
5 5 5 5 3 1 1 1
Engeland
4 4 4 4 4 3 2
 België
4 4 4 3 3 3 1
 Griekenland
4 4 4 3 2 2 1
 Italië
3 3 3 2 2 2 1
 Turkije
4 4 4 3 1 2 1
 Rusland
3 3 3 3 2 2
 Polen
3 2 2 2 2 2
 Roemenië
5 5 5 5 3 1
 Oostenrijk
3 3 3 3 3 1
 Tsjechië
3 3 3 1 0 1
 Israël
2 2 2 1 3
 Frankrijk
3 3 3 3 2
 Denemarken
3 3 3 1 2
Schotland
4 4 3 3 1
 Zwitserland
3 3 3 3 1
 Slowakije
4 4 3 2 1
 Ierland
4 4 3 1 1
 Slovenië
4 3 2 1 1
 Cyprus
2 2 2 1 1
 Zweden
4 3 1 0 1
 Noorwegen
5 5 4 2
 Bulgarije
4 4 4 2
 Georgië
4 4 3 2
 Servië
4 4 2 2
 Finland
4 4 1 1
 Litouwen
4 3 1 1
 Macedonië
3 2 1 1
 Luxemburg
3 1 1 1
 Kroatië
3 3 3
 Bosnië en Herzegovina
3 2 2
 Kazachstan
3 3 1
 Hongarije
3 3 1
 Wit-Rusland
3 3 1
 IJsland
3 2 1
 Azerbeidzjan
3 2 1
 Letland
3 2 1
 Liechtenstein
1 1 1
 Albanië
3 3
Noord-Ierland
3 2
Wales
3 2
 Moldavië
3 2
 Andorra
3 1
 Faeröer
3 1
 Montenegro
3 1
 Armenië
3 1
 Estland
3 1
 San Marino
2 1
 Malta
2 1
Zie de categorie 2011–12 UEFA Europa League van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Europa League 2011/12
Listen to this article