UEFA Europa League 2013/14 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for UEFA Europa League 2013/14.

UEFA Europa League 2013/14

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

UEFA Europa League 2013/14
Regio Europa
Confederatie UEFA
Competitie UEFA Europa League
Seizoensdetails
Seizoen 2013/14
Kampioen
Sevilla FC
Topscorer(s)
Jonathan Soriano (8)
Aantal clubs 48+8 (hoofdtoernooi)
161+33 (totaal)
Algemeen
Opgericht 1971 als UEFA Cup
2009 als Europa League
Laatste kampioen
Chelsea FC (2e titel)
Recordtitelhouder
Sevilla FC (5 titels)
Website UEFA.com
Kwalificatie
:
Vanaf 2000: UEFA Super Cup
Vanaf 2018: Champions League groepsfase
Vanaf 2021: WK clubs (Laatste vier winnaars)
Actueel
Europa League 2019/20
Portaal 
 
Voetbal

De UEFA Europa League 2013/14 was het vijfde seizoen van deze Europese voetbalcompetitie voor clubs onder deze naam.

De finale werd gespeeld in het Juventus Stadium in Turijn en werd gewonnen door het Spaanse Sevilla FC.

Data

Alle lotingen met uitzondering van de groepsfase vonden plaats in het UEFA hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland.
De loting van de groepsfase vond plaats in Monaco.

De finale werd gespeeld in het Juventus Stadium, de thuisbasis van FC Juventus.
De finale werd gespeeld in het Juventus Stadium, de thuisbasis van FC Juventus.
Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Kwalificatie Eerste kwalificatieronde 24 juni 2013 4 juli 2013 11 juli 2013
Tweede kwalificatieronde 18 juli 2013 25 juli 2013
Derde kwalificatieronde 19 juli 2013 1 augustus 2013 8 augustus 2013
Play-off Play-offronde 9 augustus 2013 22 augustus 2013 29 augustus 2013
Groepsfase Wedstrijddag 1 30 augustus 2013 19 september 2013
Wedstrijddag 2 3 oktober 2013
Wedstrijddag 3 24 oktober 2013
Wedstrijddag 4 7 november 2013
Wedstrijddag 5 28 november 2013
Wedstrijddag 6 12 december 2013
Knock-outfase Laatste 32 16 december 2013 20 februari 2014 27 februari 2014
1/8 finales 13 maart 2014 20 maart 2014
1/4 finales 21 maart 2014 3 april 2014 10 april 2014
1/2 finales 11 april 2014 24 april 2014 1 mei 2014
Finale 14 mei 2014 in het Juventus Stadium, Turijn

Teams

Onderstaande tabel geeft deelnemers aan deze editie weer en toont in welke ronde de club instroomde.

Laatste 32
SSC Napoli (CL)
Sjachtar Donetsk (CL)
AFC Ajax (CL)
FC Porto (CL)
SL Benfica (CL)
FC Basel (CL)
Juventus FC (CL)
FC Viktoria Plzen (CL)
Groepsfase
Wigan Athletic FC
Vitoria Guimaraes
PAOK Saloniki (CL PO)
NK Maribor (CL PO)
Valencia CF
Olympique Lyonnais (CL PO)
Fenerbahçe SK Bijz. TUR
Sjachtjor Karaganda (CL PO)
SC Freiburg
Girondins Bordeaux
Legia Warschau (CL PO)
SS Lazio
Anzji Machatsjkala
Dinamo Zagreb (CL PO)
FC Paços de Ferreira (CL PO)
PSV (CL PO)
PFK Ludogorets (CL PO)
Play-offronde
Tottenham Hotspur FC
Dinamo Kiev
FC Sankt Gallen
FK Partizan (CL 3e)
Real Betis Bijz. SPA
Dnipro Dnipropetrovsk
Grasshopper Club Zürich (CL 3e)
Dinamo Tbilisi (CL 3e)
Eintracht Frankfurt
Atromitos
Red Bull Salzburg (CL 3e)
Sheriff Tiraspol (CL 3e)
Fiorentina
PAOK Saloniki Bijz. OEK
FC Pasching
FH Hafnarfjörður (CL 3e)
Sporting Braga
Beşiktaş JK Bijz. TUR
Apollon Limassol
Skënderbeu Korçë (CL 3e)
OGC Nice
KRC Genk
APOEL Nicosia (CL 3e)
JK Nõmme Kalju (CL 3e)
Spartak Moskou
SV Zulte Waregem (CL 3e)
Maccabi Tel Aviv FC (CL 3e) Bijz. OEK
AZ
Esbjerg fB
IF Elfsborg (CL 3e)
Feyenoord
FC Nordsjælland (CL 3e)
Molde FK (CL 3e)
3e voorronde
Swansea City AFC Bijz. ENG
AS Saint-Étienne
Bursaspor
Hapoel Ramat Gan
Sevilla FC Bijz. SPA
Kuban Krasnodar
Club Brugge
Motherwell FC
VfB Stuttgart
SBV Vitesse
Randers FC
FK Baumit Jablonec
Udinese
Metaloerh Donetsk
FC Zürich
GD Estoril-Praia
Asteras Tripolis
Rapid Wien
2e voorronde
Roebin Kazan
Maccabi Haifa
HNK Rijeka
FK Jagodina
FC Utrecht
Hapoel Tel Aviv FC
Petrolul Ploiești
Rode Ster Belgrado
Tsjornomorets Odessa
St. Johnstone
Pandurii Targu Jiu
Beroe Stara Zagora
Skoda Xanthi Bijz. GRI
Hibernian FC
FK Minsk
Debreceni VSC
Trabzonspor
Sparta Praag
Sjachtjor Salihorsk
FC Honka Espoo
Standard Luik
FC Slovan Liberec
IFK Göteborg
Dila Gori
Aalborg BK
Slask Wroclaw
BK Häcken
NK Široki Brijeg
FC Thun
Lech Poznan
FK Senica
Derry City FC Bijz. IRL
SK Sturm Graz
Piast Gliwice
AS Trencín
Olimpija Ljubljana
Anorthosis Famagusta
HNK Hajduk Split
IL Hødd
Omonia Nicosia
NK Lokomotiva Zagreb
Strømsgodset IF
1e voorronde
Astra Giurgiu
NK Publikum Celje
KR Reykjavík
Glentoran FC
Dinamo Minsk
VMFD Žalgiris
Breiðablik Kópavogur
Crusaders FC
Malmö FF
Sūduva Marijampolė
ÍB Vestmannaeyja
Linfield FC
MŠK Žilina
FK Kruoja Pakruojis
FK Mladost Podgorica
Jeunesse Esch
Rosenborg BK
Dacia Chişinău
FK Čelik
F91 Dudelange
FK Vojvodina
FC Tiraspol
FK Rudar Plevlja
FC Differdange 03
Levski Sofia
FC Milsami Orhei
FC Vaduz
Pyunik Erevan
Botev Plovdiv
FK Khazar Lenkoran
KF Laçi
MIKA Ashtarak
Videoton FC
FK Qarabağ
KF Kukësi
Gandzasar Kapan
Budapest Honvéd FC
FK Inter Bakoe
KS Teuta Durrës
Víkingur Gøta
FC Inter Turku
FK Ventspils
Hibernians FC
ÍF Fuglafjørður
TPS Turku
Skonto FC
Valletta FC
HB Tórshavn
Torpedo Koetaisi
FK Liepājas Metalurgs
Sliema Wanderers
UE Santa Coloma
Tsjichoera Satsjchere
FK Teteks
Prestatyn Town FC
FC Santa Coloma
FK Sarajevo
FK Metaloerg Skopje
Airbus UK Broughton FC
SP La Fiorita
HŠK Zrinjski Mostar Bijz. BEH
FK Turnovo
Bala Town FC
AC Libertas
Drogheda United FC
FK Astana
FC Flora Tallinn
Gefle IF (FP)
St. Patrick's Athletic
Irtysj Pavlodar
FC Levadia Tallinn
Tromsø IL (FP)
NK Domžale
FC Aktobe
JK Trans Narva
IFK Mariehamn (FP)
Legenda
Aanduiding Betekenis
(CL 3e) Ingestroomd na uitschakeling in de derde voorronde van de Champions League.
(CL PO) Ingestroomd na uitschakeling in de play-offronde van de Champions League.
(CL) Ingestroomd na 3e te zijn geworden in de 1e ronde van de Champions League.
(FP) Gekwalificeerd via het Fair Playklassement.

Er zijn zes deelnemers die niet op het hoogste niveau in hun land speelden tijdens dit seizoen. Dit zijn: Hapoel Ramat Gan, IL Hødd, FC Pasching, FK Teteks, FC Vaduz en Wigan Athletic FC.

Bijzonderheden
  • Oekraïne/Griekenland (OEK/GRI): Metalist Charkov
    is uit de Champions League gehaald. PAOK Saloniki
    die eerder uitgeschakeld was in de 3e voorronde van de Champions League neemt de plaats over van Metalist. De tegenstander van PAOK Saloniki, Maccabi Tel Aviv FC
    in de Europa League is nu zonder te spelen automatisch geplaatst voor de groepsfase.
  • Turkije (TUR): Fenerbahçe SK is uitgesloten van Europees voetbal. Dat heeft het CAS bekendgemaakt. De UEFA heeft bekendgemaakt dat uit de verliezers van de play-offronde de vervanger van Fenerbahçe SK wordt geloot. Beşiktaş JK werd ook door de UEFA uitgesloten van Europees voetbal. Het CAS is hierop ingegaan. Het Noorse Tromsø IL die in de play-offronde verloor van Beşiktaş JK gaat daardoor nu naar de groepsfase van de Europa League.
  • Engeland (ENG): Swansea City AFC is een club afkomstig uit Wales maar zal uitkomen in Europa als een van de Engelse deelnemers omdat zij de Football League Cup 2012/13 hebben gewonnen.
  • Spanje (SPA): Málaga CF is als zesde geëindigd in de competitie en zou dus recht hebben op een plaats in de play-offronde, maar is door de UEFA uitgesloten voor deelname. Real Betis, als zevende geëindigd, mag daarom het ticket van Málaga overnemen. Hierdoor mag Sevilla FC, als negende geëindigd, het oorspronkelijke ticket van Real Betis overnemen doordat Rayo Vallecano die als achtste is geëindigd geen UEFA licentie heeft bemachtigd.
  • Bosnië en Herzegovina (BEH): FK Borac Banja Luka is als derde geëindigd in de competitie en zou dus recht hebben op een plaats in de 1e voorronde, maar doordat zij geen UEFA licentie hebben bemachtigd, mag HŠK Zrinjski Mostar, dat als negende is geëindigd, het ticket overnemen. Zrinjski Mostar was het hoogst geplaatste team met een UEFA licentie die zich nog niet had geplaatst voor een Europees toernooi.
  • Ierland (IRL): Derry City FC is een club afkomstig uit Noord-Ierland, maar zal uitkomen in Europa als een van de Ierse deelnemers omdat zij de FAI Cup hebben gewonnen (de coefficiënt punten die Derry City behaald, zullen worden toegekend aan Ierland en niet aan Noord-Ierland).
  • Griekenland (GRI): PAS Giannina eindigde als 5e in de Griekse competitie, echter net zoals de nummer 6 Panathinaikos FC, wordt ze uitgesloten van deelname doordat ze niet voldoen aan de Financial Fair Play. Hierdoor mag de nummer 7 Skoda Xanthi in hun plaats meedoen aan de Europa League.

Deelnemers per land

Een totaal van 195 teams van 53 bonden deden mee aan deze editie van de Europa League. De verdeling ging op basis van de ranglijst van de UEFA-coëfficiënten. Hierbij werd gekeken naar de Europese prestaties van seizoen 2006/07 tot en met 2010/11.

Hieronder de verdeling van de plaatsen:

  • Van de bonden 1–6 kwalificeren zich drie teams.
  • Van de bonden 7-9 kwalificeren zich vier teams.
  • Van de bonden 10-51 kwalificeren zich drie teams, behalve Liechtenstein (1 team).
  • Van de bonden 52-53 kwalificeren zich twee teams.
  • De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeert zich automatisch voor de groepsfase van het toernooi indien zij geen UEFA Champions League-ticket heeft verkregen voor dit seizoen.
  • De top drie van de UEFA Fair Playklassement krijgen elk nog een extra ticket.
  • 33 teams die in de UEFA Champions League 2013/14 worden uitgeschakeld, plaatsen zich voor de Europa League (8x Laatste 32, 10x Groepsfase en 15x Play-off ronde).

De ranking

Nr. Land Coeff. Teams
1
Engeland
84.410 3
2
 Spanje
84.186
3
 Duitsland
75.186
4
 Italië
59.981
5 (6)
 Portugal
55.346
6 (5)
 Frankrijk
54.178
7
 Rusland
47.832 4
8 (9)
 Nederland
45.515
9 (8)
 Oekraïne
45.133
10 (11)
 Griekenland
37.100 3
11 (10)
 Turkije
34.050
12 (13)
 België
32.400
13 (12)
 Denemarken
27.525
14 (16)
 Zwitserland
26.800
15 (19)
 Oostenrijk
26.325
16 (20)
 Cyprus
25.499
17
 Israël
22.000
18 (15)
Schotland
21.141
Nr. Land Coeff. Teams
19 (18)
 Tsjechië
20.350 3
20 (24)
 Polen
19.916
21 (22)
 Kroatië
18.874
22 (14)
 Roemenië
18.824
23
 Wit-Rusland
18.208
24 (28)
 Zweden
15.900
25
 Slowakije
14.874
26
 Noorwegen
14.675
27
 Servië
14.250
28 (21)
 Bulgarije
14.250
29 (32)
 Hongarije
9.750
30
 Finland
9.133
31 (36)
 Georgië
8.666
32 (29)
 Bosnië en Herzegovina
8.416
33 (31)
 Ierland
7.375
34 (38)
 Slovenië
6.124
35 (34)
 Litouwen
7.708
36 (33)
 Moldavië
6.749
Nr. Land Coeff. Teams
37
 Azerbeidzjan
6.207 3
38 (35)
 Letland
7.415
39
 Macedonië
5.666
40 (41)
 Kazachstan
5.333
41 (40)
 IJsland
5.332
42 (43)
 Montenegro
4.375
43 (42)
 Liechtenstein
4.000 1
44
 Albanië
3.916 3
45 (48)
 Malta
3.083
46
Wales
2.749
47 (45)
 Estland
2.666
48 (49)
Noord-Ierland
2.583
49 (51)
 Luxemburg
2.333
50 (47)
 Armenië
2.208
51 (50)
 Faeröer
1.416
52
 Andorra
1.000 2
53
 San Marino
0.916
54
 Gibraltar
0.000

Opmerking: Het getal dat wordt weergegeven tussen de () staat voor de positie in het seizoen 2012/13

Kwalificatieronde

De kwalificatierondes bestaan uit vier fases, te weten de 1e, 2e en 3e voorronde en de play-off ronde.

1e voorronde

De heenwedstrijden werden gespeeld op 2, 3 en 4 juli 2013 en op 9, 10 en 11 juli waren de terugwedstrijden.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Víkingur Gøta
2 - 1
FC Inter Turku
1 - 1 1 - 0
VMFD Žalgiris
4 - 3
St. Patrick's Athletic
2 - 2 2 - 1
Airbus UK Broughton FC
1 - 1(u)
FK Ventspils
1 - 1 0 - 0
JK Trans Narva
1 - 8
Gefle IF
0 - 3 1 - 5
KR Reykjavík
3 - 0
Glentoran FC
0 - 0 3 - 0
Tsjichoera Satsjchere
(u)1 - 1
FC Vaduz
0 - 0 1 - 1
FC Milsami Orhei
1 - 0
F91 Dudelange
1 - 0 0 - 0
FK Metaloerg Skopje
0 - 2
FK Qarabağ
0 - 1 0 - 1
Videoton FC
2 - 2(u)
FK Mladost Podgorica
2 - 1 0 - 1
FC Flora Tallinn
1 - 1(u)
KF Kukësi
1 - 1 0 - 0
FK Teteks
1 - 2
Pyunik Erevan
1 - 1 0 - 1
KS Teuta Durrës
3 - 3(u)
Dacia Chişinău
3 - 1 0 - 2
FK Sarajevo
3 - 1
AC Libertas
1 - 0 2 - 1
Sliema Wanderers
1 - 2
FK Khazar Lenkoran
1 - 1 0 - 1
Levski Sofia
0 - 2
Irtysj Pavlodar
0 - 0 0 - 2
Hibernians FC
3 - 7
FK Vojvodina
1 - 4 2 - 3
FK Astana
0 - 6
Botev Plovdiv
0 - 1 0 - 5
UE Santa Coloma
1 - 4
HŠK Zrinjski Mostar
1 - 3 0 - 1
NK Domžale
0 - 3
Astra Giurgiu
0 - 1 0 - 2
FK Rudar Plevlja
2 - 1
MIKA Ashtarak
1 - 0 1 - 1
Breiðablik Kópavogur
4 - 0
FC Santa Coloma
4 - 0 0 - 0
Drogheda United FC
0 - 2
Malmö FF
0 - 0 0 - 2
FK Inter Bakoe
3 - 1
IFK Mariehamn
1 - 1 2 - 0
ÍF Fuglafjørður
0 - 5
Linfield FC
0 - 2 0 - 3
Prestatyn Town FC
3 - 3 ns (4-3)
FK Liepājas Metalurgs
1 - 2 2 - 1
Tromsø IL
3 - 2
NK Publikum Celje
1 - 2 2 - 0
FC Tiraspol
1 - 1 ns (2-4)
Skonto FC
0 - 1 1 - 0
Crusaders FC
3 - 9
Rosenborg BK
1 - 2 2 - 7
ÍB Vestmannaeyja
2 - 1
HB Tórshavn
1 - 1 1 - 0
Jeunesse Esch
3 - 2
TPS Turku
2 - 0 1 - 2
Bala Town FC
2 - 3
FC Levadia Tallinn
1 - 0 1 - 3
FK Kruoja Pakruojis
0 - 8
Dinamo Minsk
0 - 3 0 - 5
SP La Fiorita
0 - 4
Valletta FC
0 - 3 0 - 1
KF Laçi
1 - 3
FC Differdange 03
0 - 1 1 - 2
Gandzasar Kapan
2 - 4
FC Aktobe
1 - 2 1 - 2
FK Čelik
1 - 13
Budapest Honvéd FC
1 - 4 0 - 9
Torpedo Koetaisi
3 - 6
MŠK Žilina
0 - 3 3 - 3
Sūduva Marijampolė
4 - 4 ns (4-5)
FK Turnovo
2 - 2 2 - 2

2e voorronde

De heenwedstrijden werden gespeeld op 16 en 18 juli 2013 en op 25 juli 2013 waren de terugwedstrijden.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Sparta Praag
2 - 3
BK Häcken
2 - 2 0 - 1
KF Kukësi
3 - 2
FK Sarajevo
3 - 2 0 - 0
FC Thun
5 - 1
Tsjichoera Satsjchere
2 - 0 3 - 1
Skoda Xanthi
(u)2 - 2
Linfield FC
0 - 1 2 - 1 (n.v.)
IL Hødd
1 - 2
FC Aktobe
1 - 0 0 - 2
Dila Gori
3 - 0
Aalborg BK
3 - 0 0 - 0
Maccabi Haifa
10 - 0
FK Khazar Lenkoran
2 - 0 8 - 0
HNK Hajduk Split
3 - 2
FK Turnovo
2 - 1 1 - 1
FK Ventspils
5 - 1
Jeunesse Esch
1 - 0 4 - 1
Astra Giurgiu
3 - 2
Omonia Nicosia
1 - 1 2 - 1
Skonto FC
2 - 2(u)
FC Slovan Liberec
2 - 1 0 - 1
FC Levadia Tallinn
0 - 4
Pandurii Targu Jiu
0 - 0 0 - 4
Slask Wroclaw
6 - 2
FK Rudar Plevlja
4 - 0 2 - 2
Malmö FF
9 - 0
Hibernian FC
2 - 0 7 - 0
FK Jagodina
2 - 4
Roebin Kazan
2 - 3 0 - 1
Strømsgodset IF
5 - 2
Debreceni VSC
2 - 2 3 - 0
Petrolul Ploiești
7 - 0
Víkingur Gøta
3 - 0 4 - 0
HNK Rijeka
8 - 0
Prestatyn Town FC
5 - 0 3 - 0
VMFD Žalgiris
3 - 1
Pyunik Erevan
2 - 0 1 - 1
Beroe Stara Zagora
3 - 6
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 4 2 - 2
FC Honka Espoo
2 - 5
Lech Poznan
1 - 3 1 - 2
Rode Ster Belgrado
2 - 0
ÍB Vestmannaeyja
2 - 0 0 - 0
Sjachtjor Salihorsk
2 - 2 ns (2-4)
FC Milsami Orhei
1 - 1 1 - 1
FK Vojvodina
5 - 1
Budapest Honvéd FC
2 - 0 3 - 1
Olimpija Ljubljana
3 - 3(u)
MŠK Žilina
3 - 1 0 - 2
Tromsø IL
2 - 1
FK Inter Bakoe
2 - 0 0 - 1
Tsjornomorets Odessa
3 - 2
Dacia Chişinău
2 - 0 1 - 2
IFK Göteborg
1 - 2
AS Trencín
0 - 0 1 - 2
Dinamo Minsk
(u)4 - 4
NK Lokomotiva Zagreb
1 - 2 3 - 2
KR Reykjavík
2 - 6
Standard Luik
1 - 3 1 - 3
HŠK Zrinjski Mostar
1 - 3
Botev Plovdiv
1 - 1 0 - 2
FK Qarabağ
4 - 3
Piast Gliwice
2 - 1 2 - 2 (n.v.)
Rosenborg BK
1 - 2
St. Johnstone
0 - 1 1 - 1
Trabzonspor
7 - 2
Derry City FC
4 - 2 3 - 0
Valletta FC
1 - 3
FK Minsk
1 - 1 0 - 2
FK Mladost Podgorica
3 - 2
FK Senica
2 - 2 1 - 0
Anorthosis Famagusta
3 - 4
Gefle IF
3 - 0 0 - 4
Breiðablik Kópavogur
1 - 0
SK Sturm Graz
0 - 0 1 - 0
Irtysj Pavlodar
3 - 4
NK Široki Brijeg
3 - 2 0 - 2
FC Differdange 03
5 - 4
FC Utrecht
2 - 1 3 - 3

3e voorronde

De 3e voorronde werd gespeeld op 1 augustus 2013 en op 8 augustus 2013 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Tsjornomorets Odessa
3 - 1
Rode Ster Belgrado
3 - 1 0 - 0
Swansea City AFC
4 - 0
Malmö FF
4 - 0 0 - 0
Sevilla FC
9 - 1
FK Mladost Podgorica
3 - 0 6 - 1
AS Saint-Étienne
6 - 0
FC Milsami Orhei
3 - 0 3 - 0
NK Široki Brijeg
1 - 7
Udinese
1 - 3 0 - 4
Petrolul Ploiești
3 - 2
SBV Vitesse
1 - 1 2 - 1
HNK Hajduk Split
0 - 2
Dila Gori
0 - 1 0 - 1
FK Baumit Jablonec
5 - 2
Strømsgodset IF
2 - 1 3 - 1
FK Ventspils
0 - 3
Maccabi Haifa
0 - 0 0 - 3
FC Slovan Liberec
4 - 2
FC Zürich
2 - 1 2 - 1
KF Kukësi
2 - 1
Metaloerh Donetsk
2 - 0 0 - 1
FK Qarabağ
3 - 0
Gefle IF
1 - 0 2 - 0
Dinamo Minsk
0 - 1
Trabzonspor
0 - 1 0 - 0
FC Aktobe
1 - 1 ns (2-1)
Breiðablik Kópavogur
1 - 0 0 - 1
Pandurii Targu Jiu
3 - 2
Hapoel Tel Aviv FC
1 - 1 2 - 1
HNK Rijeka
3 - 2
MŠK Žilina
2 - 1 1 - 1
Slask Wroclaw
4 - 3
Club Brugge
1 - 0 3 - 3
Randers FC
1 - 4
Roebin Kazan
1 - 2 0 - 2
Tromsø IL
1 - 1 ns (4-3)
FC Differdange 03
1 - 0 0 - 1
Asteras Tripolis
2 - 4
Rapid Wien
1 - 1 1 - 3
AS Trencín
3 - 5
Astra Giurgiu
1 - 3 2 - 2
VMFD Žalgiris
(u)2 - 2
Lech Poznan
1 - 0 1 - 2
Motherwell FC
0 - 3
Kuban Krasnodar
0 - 2 0 - 1
Botev Plovdiv
1 - 1(u)
VfB Stuttgart
1 - 1 0 - 0
GD Estoril-Praia
1 - 0
Hapoel Ramat Gan
0 - 0 1 - 0
FK Vojvodina
5 - 2
Bursaspor
2 - 2 3 - 0
Skoda Xanthi
2 - 4
Standard Luik
1 - 2 1 - 2
BK Häcken
1 - 3
FC Thun
1 - 2 0 - 1
FK Minsk
1 - 1 ns (3-2)
St. Johnstone
0 - 1 1 - 0

Play-offronde

Er stroomden 33 teams in (waaronder 14 teams uit de derde voorronde Champions League) naast de 29 winnaars uit de derde voorronde; in totaal deden 62 teams aan deze ronde mee. De 31 winnaars plaatsten zich voor de groepsfase. De wedstrijden werden gespeeld op 22 en 29 augustus 2013.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Kuban Krasnodar
3 - 1
Feyenoord
1 - 0 2 - 1
Apollon Limassol
2 - 1
OGC Nice
2 - 0 0 - 1
IF Elfsborg
2 - 1
FC Nordsjælland
1 - 1 1 - 0
FK Baumit Jablonec
1 - 8
Real Betis
1 - 2 0 - 6
Molde FK
0 - 5
Roebin Kazan
0 - 2 0 - 3
SV Zulte Waregem
3 - 2
APOEL Nicosia
1 - 1 2 - 1
FC Aktobe
3 - 8
Dinamo Kiev
2 - 3 1 - 5
Sevilla FC
9 - 1
Slask Wroclaw
4 - 1 5 - 0
HNK Rijeka
4 - 3
VfB Stuttgart
2 - 1 2 - 2
FK Vojvodina
2 - 3
Sheriff Tiraspol
1 - 1 1 - 2
Rapid Wien
4 - 0
Dila Gori
1 - 0 3 - 0
Swansea City AFC
6 - 3
Petrolul Ploiești
5 - 1 1 - 2
Red Bull Salzburg
7 - 0
VMFD Žalgiris
5 - 0 2 - 0
Tsjornomorets Odessa
1 - 1 ns (7-6)
Skënderbeu Korçë
1 - 0 0 - 1
KF Kukësi
1 - 5
Trabzonspor
0 - 2 1 - 3
Tromsø IL***
2 - 3
Beşiktaş JK
2 - 1 0 - 2
Atromitos
3 - 3(u)
AZ
1 - 3 2 - 0**
FK Qarabağ
1 - 4
Eintracht Frankfurt
0 - 2 1 - 2
Maccabi Tel Aviv FC*
walk-over
PAOK Saloniki[1]
niet gespeeld niet gespeeld
Esbjerg fB
5 - 3
AS Saint-Étienne
4 - 3 1 - 0
Pandurii Targu Jiu
2 - 1
Sporting Braga
0 - 1 2 - 0 (n.v.)
FH Hafnarfjörður
2 - 7
KRC Genk
0 - 2 2 - 5
FK Minsk
1 - 5
Standard Luik
0 - 2 1 - 3
FC Sankt Gallen
5 - 3
Spartak Moskou
1 - 1 4 - 2
Grasshopper Club Zürich
2 - 2(u)
Fiorentina
1 - 2 1 - 0
Dinamo Tbilisi
0 - 8
Tottenham Hotspur FC
0 - 5 0 - 3
GD Estoril-Praia
4 - 1
FC Pasching
2 - 0 2 - 1
Udinese
2 - 4
FC Slovan Liberec
1 - 3 1 - 1
Maccabi Haifa
3 - 1
Astra Giurgiu
2 - 0 1 - 1
JK Nõmme Kalju
1 - 5
Dnipro Dnipropetrovsk
1 - 3 0 - 2
FK Partizan
1 - 3
FC Thun
1 - 0 0 - 3

* Maccabi Tel Aviv FC is automatisch geplaatst voor de groepsfase, door het verwijderen van Metalist Charkov uit de Champions League, en daardoor het laten toetreden van PAOK Saloniki aan de play-offs van de Champions League.
** De wedstrijd AZ - Atromitos werd in de 60e minuut gestaakt bij een 0 - 1-tussenstand wegens brand in het stadion. De wedstrijd werd op vrijdag 30 augustus om 11:00 uitgespeeld.
*** Tromsø IL is automatisch geplaatst voor de groepsfase, door het uitsluiten van Beşiktaş JK uit de Europa League vanwege het onreglementair beïnvloeden van wedstrijden.

Hoofdtoernooi

1e ronde

De loting van de groepsfase vond plaats op 30 augustus 2013. De wedstrijden van de groepsfase werden gespeeld op 19 september, 3 en 24 oktober, 7 en 28 november en 12 december 2013.

Potindeling

Pot 1
Team Coeff.
Valencia CF
102.605
Olympique Lyonnais
95.800
Tottenham Hotspur FC
69.592
Dinamo Kiev
68.951
PSV
64.945
Girondins Bordeaux
59.800
Roebin Kazan
58.266
Sevilla FC
55.105
Standard Luik
45.880
Fiorentina
42.829
SS Lazio
41.829
AZ
39.445
Pot 2
Team Coeff.
APOEL Nicosia*
35.366
PAOK Saloniki
28.800
Red Bull Salzburg
28.075
KRC Genk
26.880
Dinamo Zagreb
25.916
Dnipro Dnipropetrovsk
23.951
Trabzonspor
21.400
Anzji Machatsjkala
20.266
Real Betis
17.605
Swansea City AFC
16.592
Wigan Athletic FC
16.592
SC Freiburg
15.922
Pot 3
Team Coeff.
Eintracht Frankfurt
15.922
Vitoria Guimaraes
14.333
Legia Warschau
13.650
Maccabi Haifa
13.575
Rapid Wien
13.075
FC Paços de Ferreira
12.833
GD Estoril-Praia
11.833
Sheriff Tiraspol
11.533
Tsjornomorets Odessa
9.951
NK Maribor
9.941
Kuban Krasnodar
9.266
IF Elfsborg
8.125
Pot 4
Team Coeff.
Maccabi Tel Aviv FC
8.075
FC Slovan Liberec
7.745
FC Thun
7.285
SV Zulte Waregem
6.880
Apollon Limassol
6.366
Tromsø IL
6.335
FC Sankt Gallen
5.785
Esbjerg fB
5.140
HNK Rijeka
4.916
Pandurii Targu Jiu
4.604
PFK Ludogorets
3.450
Sjachtjor Karaganda
2.941
Legenda kleuren in de tabellen
Groepswinnaars en nummers twee gaan door naar de tweede ronde
Uitgeschakeld

* APOEL Nicosia mag meedoen aan de groepsfase, ondanks dat zij uitschakeld werden in de Play-off ronde. APOEL Nicosia werd namelijk geloot bij de loting om de vrij gekomen plaats van Fenerbahçe SK te kunnen overnemen.

Poule A

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 Valencia CF 0 - 3 Swansea City AFC
19:00 FC Sankt Gallen 2 - 0 Kuban Krasnodar
3 okt. 18:00 Kuban Krasnodar 0 - 2 Valencia CF
21:05 Swansea City AFC 1 - 0 FC Sankt Gallen
24 okt. 21:05 Swansea City AFC 1 - 1 Kuban Krasnodar
21:05 Valencia CF 5 - 1 FC Sankt Gallen
7 nov. 18:00 Kuban Krasnodar 1 - 1 Swansea City AFC
19:00 FC Sankt Gallen 2 - 3 Valencia CF
28 nov. 18:00 Kuban Krasnodar 4 - 0 FC Sankt Gallen
21:05 Swansea City AFC 0 - 1 Valencia CF
12 dec. 19:00 Valencia CF 1 - 1 Kuban Krasnodar
19:00 FC Sankt Gallen 1 - 0 Swansea City AFC
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Valencia CF
6 4 1 1 12 7 +5 13
2
Swansea City AFC
6 2 2 2 6 4 +2 8
3
Kuban Krasnodar
6 1 3 2 7 7 0 6
4
FC Sankt Gallen
6 2 0 4 6 13 -7 6
Bony
Bony
Topscorer(s) Poule A
Paco Alcácer (Valencia)
Lorenzo Melgarejo (Kuban), 3 goals

Poule B

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 Dinamo Zagreb 1 - 2 Tsjornomorets Odessa
19:00 PSV 0 - 2 PFK Ludogorets
3 okt. 21:05 PFK Ludogorets 3 - 0 Dinamo Zagreb
21:05 Tsjornomorets Odessa 0 - 2 PSV
24 okt. 21:05 Tsjornomorets Odessa 0 - 1 PFK Ludogorets
21:05 Dinamo Zagreb 0 - 0 PSV
7 nov. 19:00 PFK Ludogorets 1 - 1 Tsjornomorets Odessa
19:00 PSV 2 - 0 Dinamo Zagreb
28 nov. 21:05 Tsjornomorets Odessa 2 - 1 Dinamo Zagreb
21:05 PFK Ludogorets 2 - 0 PSV
12 dec. 19:00 Dinamo Zagreb 1 - 2 PFK Ludogorets
19:00 PSV 0 - 1 Tsjornomorets Odessa
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
PFK Ludogorets
6 5 1 0 11 2 +9 16
2
Tsjornomorets Odessa
6 3 1 2 6 6 0 10
3
PSV
6 2 1 3 4 5 -1 7
4
Dinamo Zagreb
6 0 1 5 3 11 -8 1
Wijnaldum
Wijnaldum
Topscorer(s) Poule B
Roman Bezjak (Ludogorets), 4 goals

Poule C

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 Red Bull Salzburg 4 - 0 IF Elfsborg
19:00 Standard Luik 1 - 2 Esbjerg fB
3 okt. 21:05 Esbjerg fB 1 - 2 Red Bull Salzburg
21:05 IF Elfsborg 1 - 1 Standard Luik
24 okt. 21:05 IF Elfsborg 1 - 2 Esbjerg fB
21:05 Red Bull Salzburg 2 - 1 Standard Luik
7 nov. 19:00 Esbjerg fB 1 - 0 IF Elfsborg
19:00 Standard Luik 1 - 3 Red Bull Salzburg
28 nov. 21:05 IF Elfsborg 0 - 1 Red Bull Salzburg
21:05 Esbjerg fB 2 - 1 Standard Luik
12 dec. 19:00 Red Bull Salzburg 3 - 0 Esbjerg fB
19:00 Standard Luik 1 - 3 IF Elfsborg
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Red Bull Salzburg
6 6 0 0 15 3 +12 18
2
Esbjerg fB
6 4 0 2 8 8 0 12
3
IF Elfsborg
6 1 1 4 5 10 -5 4
4
Standard Luik
6 0 1 5 6 13 -7 1
De Camargo
De Camargo
Topscorer(s) Poule C
Jonathan Soriano (Red Bull Salzburg)
Alan (Red Bull Salzburg), 4 goals

Poule D

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 SV Zulte Waregem 0 - 0 Wigan Athletic FC
19:00 NK Maribor 2 - 5 Roebin Kazan
3 okt. 18:00 Roebin Kazan 4 - 0 SV Zulte Waregem
21:05 Wigan Athletic FC 3 - 1 NK Maribor
24 okt. 21:05 Wigan Athletic FC 1 - 1 Roebin Kazan
21:05 SV Zulte Waregem 1 - 3 NK Maribor
7 nov. 18:00 Roebin Kazan 1 - 0 Wigan Athletic FC
19:00 NK Maribor 0 - 1 SV Zulte Waregem
28 nov. 18:00 Roebin Kazan 1 - 1 NK Maribor
21:05 Wigan Athletic FC 1 - 2 SV Zulte Waregem
12 dec. 19:00 SV Zulte Waregem 0 - 2 Roebin Kazan
19:00 NK Maribor 2 - 1 Wigan Athletic FC
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Roebin Kazan
6 4 2 0 14 4 +10 14
2
NK Maribor
6 2 1 3 9 12 -3 7
3
SV Zulte Waregem
6 2 1 3 4 10 -6 7
4
Wigan Athletic FC
6 1 2 3 6 7 -1 5
M'Vila
M'Vila
Topscorer(s) Poule D
Nick Powell (Wigan Athletic)
Dejan Mezga (Maribor)
Bibras Natkho (Roebin Kazan), 3 goals

Poule E

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 Fiorentina 3 - 0 FC Paços de Ferreira
19:00 Pandurii Targu Jiu 0 - 1 Dnipro Dnipropetrovsk
3 okt. 21:05 Dnipro Dnipropetrovsk 1 - 2 Fiorentina
21:05 FC Paços de Ferreira 1 - 1 Pandurii Targu Jiu
24 okt. 21:05 FC Paços de Ferreira 0 - 2 Dnipro Dnipropetrovsk
21:05 Fiorentina 3 - 0 Pandurii Targu Jiu
7 nov. 19:00 Dnipro Dnipropetrovsk 2 - 0 FC Paços de Ferreira
19:00 Pandurii Targu Jiu 1 - 2 Fiorentina
28 nov. 21:05 Dnipro Dnipropetrovsk 4 - 1 Pandurii Targu Jiu
21:05 FC Paços de Ferreira 0 - 0 Fiorentina
12 dec. 19:00 Fiorentina 2 - 1 Dnipro Dnipropetrovsk
19:00 Pandurii Targu Jiu 0 - 0 FC Paços de Ferreira
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Fiorentina
6 5 1 0 12 3 +9 16
2
Dnipro Dnipropetrovsk
6 4 0 2 11 5 +6 12
3
FC Paços de Ferreira
6 0 3 3 1 8 -7 3
4
Pandurii Targu Jiu
6 0 2 4 3 11 -8 2
Gómez
Gómez
Topscorer(s) Poule E
Ryder Matos (Fiorentina)
Jevhen Konopljanka (Dnipro), 3 goals

Poule F

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 19:00 Eintracht Frankfurt 3 - 0 Girondins Bordeaux
19:00 Maccabi Tel Aviv FC 0 - 0 APOEL Nicosia
3 okt. 21:05 APOEL Nicosia 0 - 3 Eintracht Frankfurt
21:05 Girondins Bordeaux 1 - 2 Maccabi Tel Aviv FC
24 okt. 21:05 Girondins Bordeaux 2 - 1 APOEL Nicosia
21:05 Eintracht Frankfurt 2 - 0 Maccabi Tel Aviv FC
7 nov. 19:00 APOEL Nicosia 2 - 1 Girondins Bordeaux
19:00 Maccabi Tel Aviv FC 4 - 2 Eintracht Frankfurt
28 nov. 21:05 Girondins Bordeaux 0 - 1 Eintracht Frankfurt
21:05 APOEL Nicosia 0 - 0 Maccabi Tel Aviv FC
12 dec. 19:00 Eintracht Frankfurt 2 - 0 APOEL Nicosia
19:00 Maccabi Tel Aviv FC 1 - 0 Girondins Bordeaux
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Eintracht Frankfurt
6 5 0 1 13 4 +9 15
2
Maccabi Tel Aviv FC
6 3 2 1 7 5 +2 11
3
APOEL Nicosia
6 1 2 3 3 8 -5 5
4
Girondins Bordeaux
6 1 0 5 4 10 -6 3
Obraniak
Obraniak
Topscorer(s) Poule F
Barak Itzhaki (Maccabi Tel Aviv)
Eran Zahavi (Maccabi Tel Aviv), 3 goals

Poule G

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 Dinamo Kiev 0 - 1 KRC Genk
21:05 FC Thun 1 - 0 Rapid Wien
3 okt. 19:00 Rapid Wien 2 - 2 Dinamo Kiev
19:00 KRC Genk 2 - 1 FC Thun
24 okt. 19:00 KRC Genk 1 - 1 Rapid Wien
19:00 Dinamo Kiev 3 - 0 FC Thun
7 nov. 21:05 Rapid Wien 2 - 2 KRC Genk
21:05 FC Thun 0 - 2 Dinamo Kiev
28 nov. 19:00 KRC Genk 3 - 1 Dinamo Kiev
19:00 Rapid Wien 2 - 1 FC Thun
12 dec. 21:05 Dinamo Kiev 3 - 1 Rapid Wien
21:05 FC Thun 0 - 1 KRC Genk
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
KRC Genk
6 4 2 0 10 5 +5 14
2
Dinamo Kiev
6 3 1 2 11 7 +4 10
3
Rapid Wien
6 1 3 2 8 10 -2 6
4
FC Thun
6 1 0 5 3 10 -7 3
Schrijvers
Schrijvers
Topscorer(s) Poule G
Andriy Yarmolenko (Dinamo Kiev)
Terrence Boyd (Rapid Wien), 4 goals

Poule H

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 SC Freiburg 2 - 2 FC Slovan Liberec
21:05 GD Estoril-Praia 1 - 2 Sevilla FC
3 okt. 19:00 Sevilla FC 2 - 0 SC Freiburg
19:00 FC Slovan Liberec 2 - 1 GD Estoril-Praia
24 okt. 19:00 FC Slovan Liberec 1 - 1 Sevilla FC
19:00 SC Freiburg 1 - 1 GD Estoril-Praia
7 nov. 21:05 Sevilla FC 1 - 1 FC Slovan Liberec
21:05 GD Estoril-Praia 0 - 0 SC Freiburg
28 nov. 19:00 FC Slovan Liberec 1 - 2 SC Freiburg
19:00 Sevilla FC 1 - 1 GD Estoril-Praia
12 dec. 21:05 SC Freiburg 0 - 2 Sevilla FC
21:05 GD Estoril-Praia 1 - 2 FC Slovan Liberec
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Sevilla FC
6 3 3 0 9 4 +5 12
2
FC Slovan Liberec
6 2 3 1 9 8 +1 9
3
SC Freiburg
6 1 3 2 5 8 -3 6
4
GD Estoril-Praia
6 0 3 3 5 8 -3 3
Rakitić
Rakitić
Topscorer(s) Poule H
Michael Rabušic (Slovan Liberec), 3 goals

Poule I

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 Real Betis 0 - 0 Olympique Lyonnais
21:05 Vitoria Guimaraes 4 - 0 HNK Rijeka
3 okt. 19:00 HNK Rijeka 1 - 1 Real Betis
19:00 Olympique Lyonnais 1 - 1 Vitoria Guimaraes
24 okt. 19:00 Olympique Lyonnais 1 - 0 HNK Rijeka
19:00 Real Betis 1 - 0 Vitoria Guimaraes
7 nov. 21:05 HNK Rijeka 1 - 1 Olympique Lyonnais
21:05 Vitoria Guimaraes 0 - 1 Real Betis
28 nov. 19:00 Olympique Lyonnais 1 - 0 Real Betis
19:00 HNK Rijeka 0 - 0 Vitoria Guimaraes
12 dec. 21:05 Real Betis 0 - 0 HNK Rijeka
21:05 Vitoria Guimaraes 1 - 2 Olympique Lyonnais
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Olympique Lyonnais
6 3 3 0 6 3 +3 12
2
Real Betis
6 2 3 1 3 2 +1 9
3
Vitoria Guimaraes
6 1 2 3 6 5 +1 5
4
HNK Rijeka
6 0 4 2 2 7 -5 4
Gourcuff
Gourcuff
Topscorer(s) Poule I
Ouwo Moussa Maazou (Vitoria)
Bafétimbi Gomis (Lyon), 2 goals

Poule J

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 Apollon Limassol 1 - 2 Trabzonspor
21:05 SS Lazio 1 - 0 Legia Warschau
3 okt. 19:00 Legia Warschau 0 - 1 Apollon Limassol
19:00 Trabzonspor 3 - 3 SS Lazio
24 okt. 19:00 Trabzonspor 2 - 0 Legia Warschau
19:00 Apollon Limassol 0 - 0 SS Lazio
7 nov. 21:05 Legia Warschau 0 - 2 Trabzonspor
21:05 SS Lazio 2 - 1 Apollon Limassol
28 nov. 19:00 Trabzonspor 4 - 2 Apollon Limassol
19:00 Legia Warschau 0 - 2 SS Lazio
12 dec. 21:05 Apollon Limassol 0 - 2 Legia Warschau
21:05 SS Lazio 0 - 0 Trabzonspor
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Trabzonspor
6 4 2 0 13 6 +7 14
2
SS Lazio
6 3 3 0 8 4 +4 12
3
Apollon Limassol
6 1 1 4 5 10 -5 4
4
Legia Warschau
6 1 0 5 2 8 -6 3
Klose
Klose
Topscorer(s) Poule J
Sergio Floccari (Lazio Roma)
Olcan Adın (Trabzonspor), 4 goals

Poule K

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 Sheriff Tiraspol 0 - 0 Anzji Machatsjkala
21:05 Tottenham Hotspur FC 3 - 0 Tromsø IL
3 okt. 18:00 Anzji Machatsjkala 0 - 2 Tottenham Hotspur FC
19:00 Tromsø IL 1 - 1 Sheriff Tiraspol
24 okt. 18:00 Anzji Machatsjkala 1 - 0 Tromsø IL
19:00 Sheriff Tiraspol 0 - 2 Tottenham Hotspur FC
7 nov. 21:05 Tromsø IL 0 - 1 Anzji Machatsjkala
21:05 Tottenham Hotspur FC 2 - 1 Sheriff Tiraspol
28 nov. 18:00 Anzji Machatsjkala 1 - 1 Sheriff Tiraspol
19:00 Tromsø IL 0 - 2 Tottenham Hotspur FC
12 dec. 21:05 Sheriff Tiraspol 2 - 0 Tromsø IL
21:05 Tottenham Hotspur FC 4 - 1 Anzji Machatsjkala
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Tottenham Hotspur FC
6 6 0 0 15 2 +13 18
2
Anzji Machatsjkala
6 2 2 2 4 7 -3 8
3
Sheriff Tiraspol
6 1 3 2 5 6 -1 6
4
Tromsø IL
6 0 1 5 1 10 -9 1
Vertonghen
Vertonghen
Topscorer(s) Poule K
Jermain Defoe (Tottenham Hotspur), 5 goals

Poule L

Datum Tijd Team Score Team
19 sep. 21:05 PAOK Saloniki 2 - 1 Sjachtjor Karaganda
21:05 Maccabi Haifa 0 - 1 AZ
3 okt. 18:00 Sjachtjor Karaganda 2 - 2 Maccabi Haifa
19:00 AZ 1 - 1 PAOK Saloniki
24 okt. 18:00 Sjachtjor Karaganda 1 - 1 AZ
19:00 PAOK Saloniki 3 - 2 Maccabi Haifa
7 nov. 21:05 AZ 1 - 0 Sjachtjor Karaganda
21:05 Maccabi Haifa 0 - 0 PAOK Saloniki
28 nov. 18:00 Sjachtjor Karaganda 0 - 2 PAOK Saloniki
19:00 AZ 2 - 0 Maccabi Haifa
12 dec. 21:05 PAOK Saloniki 2 - 2 AZ
21:05 Maccabi Haifa 2 - 1 Sjachtjor Karaganda
Nr. Club Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
AZ
6 3 3 0 8 4 +4 12
2
PAOK Saloniki
6 3 3 0 10 6 +4 12
3
Maccabi Haifa
6 1 2 3 6 9 -3 5
4
Sjachtjor Karaganda
6 0 2 4 5 10 -5 2
Martens
Martens
Topscorer(s) Poule L
Jóhann Berg Guðmundsson (AZ), 3 goals

Knock-outfase

  • Tijdens de loting voor de laatste 32, zullen de twaalf groep winnaars en de 4 sterkste nummers 3 uit de 1e ronde van de Champions League een geplaatste status hebben, de twaalf nummers 2 en de 4 slechtste nummers 3 van de 1e ronde Champions League zullen een ongeplaatste status hebben. De geplaatste teams zullen worden geloot tegen de ongeplaatste teams. Ploegen die in dezelfde groep zaten en ploegen uit dezelfde landen kunnen in deze ronde niet tegen elkaar worden geloot.
  • Vanaf de achtste finales zal er geen geplaatste en ongeplaatste status meer zijn en kan iedereen elkaar loten.

Laatste 32

De loting vond plaats op 16 december 2013 om 13:00 in Nyon, Zwitserland. De heenwedstrijden werden gespeeld op 20 februari 2014. Op 27 februari 2014 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Dnipro Dnipropetrovsk
2 - 3
Tottenham Hotspur FC
1 - 0 1 - 3
Real Betis
3 - 1
Roebin Kazan
1 - 1 2 - 0
Swansea City AFC
1 - 3
SSC Napoli
0 - 0 1 - 3
Juventus FC
4 - 0
Trabzonspor
2 - 0 2 - 0
NK Maribor
3 - 4
Sevilla FC
2 - 2 1 - 2
FC Viktoria Plzen
3 - 2
Sjachtar Donetsk
1 - 1 2 - 1
Tsjornomorets Odessa
0 - 1
Olympique Lyonnais
0 - 0 0 - 1
SS Lazio
3 - 4
PFK Ludogorets
0 - 1 3 - 3
Esbjerg fB
2 - 4
Fiorentina
1 - 3 1 - 1
AFC Ajax
1 - 6
Red Bull Salzburg
0 - 3 1 - 3
Maccabi Tel Aviv FC
0 - 3
FC Basel
0 - 0 0 - 3
FC Porto
(u)5 - 5
Eintracht Frankfurt
2 - 2 3 - 3
Anzji Machatsjkala
2 - 0
KRC Genk
0 - 0 2 - 0
Dinamo Kiev
0 - 2
Valencia CF
0 - 2 0 - 0
PAOK Saloniki
0 - 4
SL Benfica
0 - 1 0 - 3
FC Slovan Liberec
1 - 2
AZ
0 - 1 1 - 1

Achtste finales

De loting vond plaats op 16 december 2013 om 13:00 in Nyon, Zwitserland. De heenwedstrijden werden gespeeld op 13 maart 2014. Op 20 maart 2014 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
AZ
1 - 0
Anzji Machatsjkala
1 - 0 0 - 0
PFK Ludogorets
0 - 4
Valencia CF
0 - 3 0 - 1
FC Porto
3 - 2
SSC Napoli
1 - 0 2 - 2
Olympique Lyonnais
5 - 3
FC Viktoria Plzen
4 - 1 1 - 2
Sevilla FC
2 - 2 ns (4-3)
Real Betis
0 - 2 2 - 0
Tottenham Hotspur FC
3 - 5
SL Benfica
1 - 3 2 - 2
FC Basel
2 - 1
Red Bull Salzburg
0 - 0 2 - 1
Juventus FC
2 - 1
Fiorentina
1 - 1 1 - 0

Kwartfinales

De loting voor de kwartfinales vond plaats op 21 maart 2014 om 13:00 in Nyon, Zwitserland. De heenwedstrijden werden gespeeld op 3 april 2014. Op 10 april 2014 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
AZ
0 - 3
SL Benfica
0 - 1 0 - 2
Olympique Lyonnais
1 - 3
Juventus FC
0 - 1 1 - 2
FC Basel
3 - 5
Valencia CF
3 - 0 0 - 5 (n.v.)
FC Porto
2 - 4
Sevilla FC
1 - 0 1 - 4

Halve finales

De loting voor de halve finale en finale vond plaats op 11 april 2014 om 12:00 in Nyon, Zwitserland. De heenwedstijden werden gespeeld op 24 april 2014. Op 1 mei 2014 waren de returns.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Sevilla FC
(u)3 - 3
Valencia CF
2 - 0 1 - 3
SL Benfica
2 - 1
Juventus FC
2 - 1 0 - 0

Finale

Zie Finale UEFA Europa League 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

14 mei 2014
20:45
Sevilla FC
0 - 0 (n.v.)
SL Benfica
Juventus Stadium, Turijn

Scheidsrechter: Felix Brych
  Strafschoppen  
Bacca

M'Bia

Coke

Kevin Gameiro
4 – 2
Lima
Cardozo
Rodrigo
Luisão

Statistieken

Topschutters

Bijgewerkt t/m 1 mei 2014[2]
Vetgedrukte spelers zijn nog actief.
Bij een gelijk aantal doelpunten geldt het minst aantal speelminuten.

Rang Naam Team Goals Minuten gespeeld
1
Jonathan Soriano
Red Bull Salzburg
8 565'
2
Paco Alcácer
Valencia CF
7 716'
3
Roman Bezjak
PFK Ludogorets
6 576'
4
Jermain Defoe
Tottenham Hotspur FC
5 360'
Kevin Gameiro
Sevilla FC
5 646'
Olcan Adın
Trabzonspor
5 720'
7
Alexander Meier
Eintracht Frankfurt
4 348'
Sergio Floccari
SS Lazio
4 382'
Lima
SL Benfica
4 401'
Terrence Boyd
Rapid Wien
4 477'
Andriy Yarmolenko
Dinamo Kiev
4 610'
Jevhen Konopljanka
Dnipro Dnipropetrovsk
4 625
Alan
Red Bull Salzburg
4 682'
Sadio Mané
Red Bull Salzburg
4 712'
Carlos Bacca
Sevilla FC
4 897'

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Marciniak, Szymon Szymon Marciniak 07.01.1981
 POL
5 20 3 1
Sidiropoulos, Anastasios Anastasios Sidiropoulos 09.08.1979
 GRE
5 26 0 0
Bojko, Sergiej Sergiej Bojko 30.06.1977
 UKR
4 19 1 0
Gumienny, Serge Serge Gumienny 14.04.1972
 BEL
4 18 1 1
Koelbakov, Aleksej Aleksej Koelbakov 27.12.1979
 BLR
4 11 0 1
Liany, Liran Liran Liany 24.05.1977
 ISR
4 8 0 0
Tudor, Alexandru Alexandru Tudor 13.09.1971
 ROU
4 16 0 0
Turpin, Clément Clément Turpin 16.05.1982
 FRA
4 22 0 3
Atkinson, Martin Martin Atkinson 31.03.1971
 ENG
3 11 0 0
Balaj, Cristian Cristian Balaj 17.08.1971
 ROU
3 9 2 0
Banti, Luca Luca Banti 27.03.1974
 ITA
3 9 0 0
Bezborodov, Vladislav Vladislav Bezborodov 15.01.1973
 RUS
3 11 0 1
Chapron, Tony Tony Chapron 23.04.1972
 FRA
3 13 0 0
Gil, Pawel Pawel Gil 28.06.1976
 POL
3 11 1 0
Gräfe, Manuel Manuel Gräfe 21.09.1973
 GER
3 17 1 2
Hansson, Martin Martin Hansson 06.04.1971
 SWE
3 8 0 0
Jakobsson, Kristinn Kristinn Jakobsson 11.06.1969
 ISL
3 7 0 0
Johannesson, Stefan Stefan Johannesson 22.11.1972
 SWE
3 10 0 0
Kovařik, Libor Libor Kovařik 23.02.1976
 CZE
3 11 1 0
Královec, Pavel Pavel Královec 16.08.1977
 CZE
3 6 0 0
Kružliak, Ivan Ivan Kružliak 24.03.1984
 SVK
3 13 2 1
Kuipers, Björn Björn Kuipers 28.03.1973
 NED
3 12 0 0
Mateu, Antonio Antonio Mateu 12.03.1977
 ESP
3 14 0 0
Mažeika, Gediminas Gediminas Mažeika 24.03.1978
 LTU
3 10 0 0
Oliver, Michael Michael Oliver 20.02.1985
 ENG
3 11 0 0
Schörgenhofer, Robert Robert Schörgenhofer 21.02.1973
 AUT
3 8 2 1
Studer, Stéphan Stéphan Studer 09.10.1975
 SUI
3 14 1 0
Vad, István István Vad 30.05.1979
 HUN
3 10 0 0
Boekel, Pol van Pol van Boekel 19.09.1975
 NED
3 10 0 0
Yefet, Alon Alon Yefet 01.09.1972
 ISR
3 9 0 1
Zwayer, Felix Felix Zwayer 19.05.1981
 GER
3 10 1 1
Aranovsky, Jevhen Jevhen Aranovsky 13.10.1976
 UKR
2 7 0 0
Bebek, Ivan Ivan Bebek 30.05.1977
 CRO
2 6 0 0
Blom, Kevin Kevin Blom 21.02.1974
 NED
2 7 0 0
Borski, Marcin Marcin Borski 13.04.1973
 POL
2 7 2 0
Buquet, Ruddy Ruddy Buquet 29.01.1977
 FRA
2 8 0 0
Çakır, Cüneyt Cüneyt Çakır 23.11.1976
 TUR
2 10 0 0
Clos, Carlos Carlos Clos 30.06.1972
 ESP
2 8 0 1
Dean, Mike Mike Dean 02.07.1968
 ENG
2 11 0 1
Delferiere, Sébastien Sébastien Delferiere 02.07.1981
 BEL
2 6 1 1
Evans, Simon Simon Evans 13.10.1975
 WAL
2 10 1 1
Gautier, Antony Antony Gautier 19.11.1977
 FRA
2 9 0 1
Göçek, Hüseyin Hüseyin Göçek 30.11.1976
 TUR
2 6 0 0
Gomes, Duarte Duarte Gomes 16.01.1973
 POR
2 9 0 0
Hansen, Kenn Kenn Hansen 29.05.1980
 DEN
2 3 2 0
Haţegan, Ovidiu Ovidiu Haţegan 14.07.1980
 ROU
2 10 0 0
Jug, Matej Matej Jug 25.09.1980
 SLO
2 5 1 0
Kakos, Anastasios Anastasios Kakos 15.08.1970
 GRE
2 7 0 0
Koukoulakis, Michail Michail Koukoulakis 25.06.1975
 GRE
2 13 0 0
Madden, Bobby Bobby Madden 25.10.1978
 SCO
2 8 0 0
Makkelie, Danny Danny Makkelie 18.01.1983
 NED
2 7 0 0
Marriner, Andre Andre Marriner 01.01.1971
 ENG
2 8 0 1
Mazzoleni, Paolo Paolo Mazzoleni 12.06.1974
 ITA
2 10 0 0
Meyer, Florian Florian Meyer 21.11.1968
 GER
2 10 1 0
Nikolajev, Aleksej Aleksej Nikolajev 01.08.1971
 RUS
2 10 0 0
Özkahya, Halis Halis Özkahya 30.05.1980
 TUR
2 8 0 0
Skomina, Damir Damir Skomina 05.08.1976
 SLO
2 6 0 0
Soares Dias, Artur Artur Soares Dias 14.07.1979
 POR
2 8 0 0
Sousa, Jorge Jorge Sousa 18.09.1975
 POR
2 8 0 0
Stark, Wolfgang Wolfgang Stark 20.11.1969
 GER
2 8 1 0
Stavrev, Aleksandar Aleksandar Stavrev 30.03.1977
 MKD
2 5 1 0
Strahonja, Marijo Marijo Strahonja 21.08.1975
 CRO
2 6 0 0
Thomson, Craig Craig Thomson 20.06.1972
 SCO
2 6 0 1
Tohver, Kristo Kristo Tohver 11.06.1981
 EST
2 8 0 0
Trattou, Leontios Leontios Trattou 11.02.1973
 CYP
2 8 0 0
Undiano, Alberto Alberto Undiano 08.10.1973
 ESP
2 10 0 0
Yıldırım, Bülent Bülent Yıldırım 01.03.1972
 TUR
2 2 0 0
Zelinka, Miroslav Miroslav Zelinka 23.02.1981
 CZE
2 10 0 1
Aydinus, Firat Firat Aydinus 25.10.1973
 TUR
1 3 0 0
Aytekin, Deniz Deniz Aytekin 21.07.1978
 GER
1 6 0 0
Benquerença, Olegario Olegario Benquerença 18.10.1969
 POR
1 6 0 0
Brych, Felix Felix Brych 03.08.1975
 GER
1 5 0 0
Clattenburg, Mark Mark Clattenburg 13.03.1975
 ENG
1 4 1 2
Collum, William William Collum 18.01.1979
 SCO
1 4 0 0
Damato, Antonio Antonio Damato 15.08.1972
 ITA
1 4 1 0
Eriksson, Jonas Jonas Eriksson 28.03.1974
 SWE
1 4 0 0
Fautrel, Fredy Fredy Fautrel 31.10.1971
 FRA
1 3 1 0
Fernández, David David Fernández 30.05.1973
 ESP
1 5 0 0
Karasjov, Sergej Sergej Karasjov 12.06.1979
 RUS
1 4 0 0
Kassai, Viktor Viktor Kassai 10.09.1975
 HUN
1 10 1 1
Kelly, Alan Alan Kelly 09.04.1975
 IRL
1 5 0 0
Kever, Sascha Sascha Kever 24.04.1975
 SUI
1 7 0 0
Mažić, Milorad Milorad Mažić 23.03.1973
 SRB
1 6 0 0
McLean, Steven Steven McLean 01.04.1981
 SCO
1 2 0 0
Moen, Svein Svein Moen 22.01.1979
 NOR
1 5 0 0
Munukka, Antti Antti Munukka 03.03.1982
 FIN
1 4 0 0
Orsato, Daniele Daniele Orsato 23.11.1975
 ITA
1 5 0 0
Proença, Pedro Pedro Proença 03.11.1970
 POR
1 7 0 0
Rizzoli, Nicola Nicola Rizzoli 05.10.1971
 ITA
1 4 1 0
Rocchi, Gianluca Gianluca Rocchi 25.08.1973
 ITA
1 6 1 0
Shemeulevitch, Eitan Eitan Shemeulevitch 03.03.1978
 ISR
1 3 0 0
Strömbergsson, Martin Martin Strömbergsson 01.04.1977
 SWE
1 1 0 0
Tagliavento, Paolo Paolo Tagliavento 19.09.1972
 ITA
1 3 0 0
Teixeira, Fernando Fernando Teixeira 28.07.1971
 ESP
1 4 0 0
Todorov, Stanislav Stanislav Todorov 07.09.1976
 BUL
1 3 0 0
Webb, Howard Howard Webb 14.07.1971
 ENG
1 4 1 0
Totaal 205 799 33 24

Aantal deelnemers per land per ronde

  • 1/2 betekent dat minimaal 1 club en maximaal 2 clubs uit het land in deze ronde uit kunnen komen.
  • bye betekent dat het land is vrijgesteld van deze ronde en pas in latere rondes clubs instromen.
Land 1e voorronde 2e voorronde 3e voorronde Play-offronde Groepsfase 1/16 finale 1/8 finale 1/4 finale 1/2 finale Finale Winnaar
 Spanje
bye bye 1 2 3 3 3 2 2 1 1
 Portugal
bye bye 1 2 3 2 2 2 1 1
 Italië
bye bye 1 2 2 4 3 1 1
 Nederland
bye 1 1 2 2 2 1 1
 Zwitserland
bye 1 2 3 2 1 1 1
 Frankrijk
bye bye 1 2 2 1 1 1
 Rusland
bye 1 2 3 3 2 1
Engeland
bye bye 1 2 3 2 1
 Tsjechië
bye 2 2 2 1 2 1
 Oostenrijk
bye 1 1 3 2 1 1
 Bulgarije
2 2 1 0 1 1 1
 Oekraïne
bye 1 2 3 3 4
 België
bye 1 2 3 3 1
 Israël
bye 2 3 2 2 1
 Duitsland
bye bye 1 2 2 1
 Griekenland
bye 1 2 2 1 1
 Turkije
bye 1 2 2 1 1
 Denemarken
bye 1 1 2 1 1
 Slovenië
2 1 0 0 1 1
 Cyprus
bye 2 0 2 2
 Kroatië
bye 3 2 1 2
 Roemenië
1 3 3 3 1
 Noorwegen
2 4 2 2 1
 Zweden
2 4 3 1 1
 Polen
bye 3 2 1 1
 Moldavië
3 2 1 1 1
 Kazachstan
3 2 1 1 1
 Servië
1 3 2 2
 Georgië
2 2 1 2
 Albanië
3 1 1 2
 Wit-Rusland
1 3 2 1
 Azerbeidzjan
3 3 1 1
 IJsland
3 3 1 1
 Litouwen
3 1 1 1
 Estland
3 1 0 1
 Slowakije
1 3 2
Schotland
bye 2 2
 Bosnië en Herzegovina
2 3 1
 Letland
3 2 1
 Montenegro
3 2 1
 Luxemburg
3 2 1
 Hongarije
2 2
 Finland
3 1
 Macedonië
3 1
 Malta
3 1
Wales
3 1
Noord-Ierland
3 1
 Armenië
3 1
 Faeröer
3 1
 Ierland
2 1
 Andorra
2
 San Marino
2
 Liechtenstein
1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
UEFA Europa League 2013/14
Listen to this article