54. Turniej Czterech Skoczni
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
54. Turniej Czterech Skoczni (niem. 54. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2005/2006 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rozgrywany był od 29 grudnia 2005 do 6 stycznia 2006.
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody |
29 grudnia 2005 | ||
Zamknięcie (finał) |
6 stycznia 2006 | ||
I miejsce | |||
III miejsce |
Był to pierwszy przypadek, że Turniej zakończył się zwycięstwem dwóch skoczków. Wygrali ex aequo Janne Ahonen i Jakub Janda[1]. Dla Ahonena był to czwarty triumf w klasyfikacji łącznej Turnieju Czterech Skoczni[2].
Q – zwycięzca pary kwalifikacyjnej
LL - „szczęśliwy przegrany” (zawodnik przegrał w bezpośredniej rywalizacji, ale awansował do II tury)
Data: 29 grudnia 2005
Godzina: 16.30
Państwo: Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Rekord skoczni: Sigurd Pettersen (29 grudnia 2003) – 143,5 m
Zestawienie par
Wyniki konkursu
Poz. | Imię i nazwisko | Narodowość | Skok 1 | Nota 1 | Skok 2 | Nota 2 | Punkty | KO |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Janne Ahonen | Finlandia | 130,5 m | 135,9 pkt | 130,0 m | 135,0 pkt | 270,9 pkt | Q |
2 | Roar Ljøkelsøy | Norwegia | 128,5 m | 129,8 pkt | 132,0 m | 138,6 pkt | 268,4 pkt | LL |
3 | Jakub Janda | Czechy | 123,5 m | 121,8 pkt | 133,5 m | 140,8 pkt | 262,6 pkt | Q |
4 | Takanobu Okabe | Japonia | 128,0 m | 127,9 pkt | 130,5 m | 132,9 pkt | 260,8 pkt | Q |
5 | Matti Hautamäki | Finlandia | 129,5 m | 132,6 pkt | 125,5 m | 125,4 pkt | 258,0 pkt | Q |
6 | Andreas Widhölzl | Austria | 119,5 m | 113,6 pkt | 130,0 m | 134,5 pkt | 248,1 pkt | LL |
7 | Georg Späth | Niemcy | 119,5 m | 113,6 pkt | 129,0 m | 131,7 pkt | 245,3 pkt | Q |
8 | Simon Ammann | Szwajcaria | 120,5 m | 114,9 pkt | 128,0 m | 129,9 pkt | 244,8 pkt | Q |
9 | Michael Uhrmann | Niemcy | 120,5 m | 115,4 pkt | 127,5 m | 129,0 pkt | 244,4 pkt | Q |
10 | Bjørn Einar Romøren | Norwegia | 117,0 m | 107,6 pkt | 131,5 m | 136,2 pkt | 243,8 pkt | Q |
11 | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 117,5 m | 107,0 pkt | 134,5 m | 136,6 pkt | 243,6 pkt | Q |
12 | Alexander Herr | Niemcy | 117,5 m | 108,0 pkt | 129,0 m | 130,7 pkt | 238,7 pkt | Q |
13 | Noriaki Kasai | Japonia | 119,5 m | 113,1 pkt | 125,5 m | 124,9 pkt | 238,0 pkt | Q |
13 | Adam Małysz | Polska | 121,0 m | 115,8 pkt | 124,0 m | 122,2 pkt | 238,0 pkt | Q |
15 | Andreas Kofler | Austria | 122,0 m | 119,1 pkt | 122,0 m | 117,6 pkt | 236,7 pkt | Q |
16 | Daiki Itō | Japonia | 116,5 m | 106,7 pkt | 126,5 m | 125,7 pkt | 232,4 pkt | Q |
17 | Rok Benkovič | Słowenia | 117,0 m | 107,6 pkt | 125,0 m | 123,5 pkt | 231,1 pkt | LL |
18 | Joonas Ikonen | Finlandia | 117,5 m | 108,5 pkt | 124,5 m | 122,1 pkt | 230,6 pkt | Q |
19 | Primož Peterka | Słowenia | 119,5 m | 112,1 pkt | 123,0 m | 118,4 pkt | 230,5 pkt | Q |
20 | Andreas Küttel | Szwajcaria | 111,0 m | 94,8 pkt | 130,5 m | 135,4 pkt | 230,2 pkt | Q |
21 | Michael Neumayer | Niemcy | 118,0 m | 108,9 pkt | 124,5 m | 120,6 pkt | 229,5 pkt | Q |
22 | Tommy Ingebrigtsen | Norwegia | 116,5 m | 103,7 pkt | 125,5 m | 123,4 pkt | 227,1 pkt | LL |
23 | Martin Koch | Austria | 112,0 m | 96,6 pkt | 127,0 m | 126,6 pkt | 223,2 pkt | Q |
24 | Martin Schmitt | Niemcy | 116,0 m | 106,3 pkt | 120,5 m | 114,4 pkt | 220,7 pkt | LL |
25 | Martin Höllwarth | Austria | 113,0 m | 99,9 pkt | 123,5 m | 119,8 pkt | 219,7 pkt | Q |
26 | Robert Kranjec | Słowenia | 111,5 m | 96,7 pkt | 124,0 m | 121,2 pkt | 217,9 pkt | Q |
27 | Janne Happonen | Finlandia | 111,5 m | 94,7 pkt | 122,0 m | 117,1 pkt | 211,8 pkt | Q |
28 | Lars Bystøl | Norwegia | 110,0 m | 94,5 pkt | 120,0 m | 114,0 pkt | 208,5 pkt | Q |
29 | Sebastian Colloredo | Włochy | 110,0 m | 93,5 pkt | 121,0 m | 114,8 pkt | 208,3 pkt | Q |
30 | Michael Möllinger | Szwajcaria | 109,5 m | 93,6 pkt | 119,5 m | 111,6 pkt | 205,2 pkt | Q |
31 | Andrea Morassi | Włochy | 115,0 m | 103,5 pkt | - | - | 103,5 pkt | P |
32 | Robert Mateja | Polska | 113,0 m | 99,4 pkt | - | - | 99,4 pkt | P |
33 | Martin Mesík | Słowacja | 111,5 m | 96,2 pkt | - | - | 96,2 pkt | P |
34 | Tami Kiuru | Finlandia | 110,5 m | 93,9 pkt | - | - | 93,9 pkt | P |
35 | Tsuyoshi Ichinohe | Japonia | 109,5 m | 93,1 pkt | - | - | 93,1 pkt | P |
36 | Thomas Morgenstern | Austria | 109,5 m | 92,1 pkt | - | - | 92,1 pkt | P |
37 | Balthasar Schneider | Austria | 109,0 m | 91,2 pkt | - | - | 91,2 pkt | P |
37 | Julian Musiol | Niemcy | 109,0 m | 91,2 pkt | - | - | 91,2 pkt | P |
39 | Wolfgang Loitzl | Austria | 109,5 m | 90,6 pkt | - | - | 90,6 pkt | P |
40 | Harri Olli | Finlandia | 108,5 m | 90,3 pkt | - | - | 90,3 pkt | P |
41 | Maximilian Mechler | Niemcy | 106,0 m | 84,3 pkt | - | - | 84,3 pkt | P |
42 | Jan Matura | Czechy | 104,5 m | 84,1 pkt | - | - | 84,1 pkt | P |
43 | Risto Jussilainen | Finlandia | 106,0 m | 83,8 pkt | - | - | 83,8 pkt | P |
44 | Hiroki Yamada | Japonia | 104,5 m | 82,6 pkt | - | - | 82,6 pkt | P |
45 | Antonín Hájek | Czechy | 103,5 m | 80,3 pkt | - | - | 80,3 pkt | P |
46 | Jens Salumäe | Estonia | 105,0 m | 80,0 pkt | - | - | 80,0 pkt | P |
47 | David Lazzaroni | Francja | 102,0 m | 79,0 pkt | - | - | 79,0 pkt | P |
48 | Jernej Damjan | Słowenia | 99,0 m | 71,7 pkt | - | - | 71,7 pkt | P |
49 | Kamil Stoch | Polska | 97,0 m | 66,1 pkt | - | - | 66,1 pkt | P |
50 | Sigurd Pettersen | Norwegia | 80,5 m | 27,9 pkt | - | - | 27,9 pkt | P |