Kanada na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Kanadę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało dwustu sześciu zawodników. Był to dwudziesty pierwszy start Kanady na zimowych igrzyskach olimpijskich. Reprezentacja Kanady, po zdobyciu 14 złotych medali, pobiła rekord liczby złotych medali na zimowych igrzyskach olimpijskich.
Szybkie fakty Kod MKOl, Chorąży ...
Kod MKOl |
CAN | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010 Vancouver | ||||||
Chorąży | ||||||
Liczba zawodników |
206 w 15 dyscyplinach | |||||
|
Zamknij
Więcej informacji Medal, Zawodnik ...
Zamknij
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | czas biegu | Kary | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Rosanna Crawford | Sprint kobiet | 23:04,6 | 0 | 71. | [1] |
Megan Tandy | 22:07,7 | 0 | 45. | ||
Zina Kocher | 22:35,8 | 3 | 64. | ||
Megan Imrie | 23:17,0 | 3 | 75. | ||
Megan Tandy | Bieg pościgowy | 34:02,2 | 1 | 35. | [2] |
Megan Tandy | Bieg indywidualny | 46:04,3 | 3 | 49. | [3] |
Megan Imrie | 47:05,8 | 4 | 61. | ||
Zina Kocher | 48:19,3 | 6 | 71. | ||
Rosanna Crawford | 49:22,1 | 4 | 74. | ||
Megan Imrie Zina Kocher Rosanna Crawford Megan Tandy |
Sztafeta 4 × 7,5 km | 1:14:25,5 | 1 | 14. | [4] |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | czas biegu | Kary | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|
Jean-Philippe Leguellec | Sprint mężczyzn | 24:57,62 | 1 | 6. | [5] |
Bieg pościgowy | 34:51,9 | 2 | 11. | [6] | |
Bieg indywidualny | 50:47,1 | 2 | 13. | [7] | |
Bieg masowy | 39:18,5 | 7 | 30. | [8] | |
Robin Clegg Marc-André Bédard Brendan Green Jean-Philippe Leguellec |
Sztafeta 4 × 7,5 km | 1:24:50,7 | 0 | 10. | [9] |
Zamknij
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
Więcej informacji Zawodniczka, Konkurencja ...
Zawodniczka | Konkurencja | Wynik | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Madeleine Williams | Bieg na 10 km | 27:43,6 | 50. | [10] |
Daria Gaiazova | sprint | 3:44,4 | 22. | [11] |
Chandra Crawford | 3:50,0 | 26. | ||
Sara Renner | 3:51,79 | 34. | ||
Perianne Jones | 3:54,27 | 41. | ||
Sara Renner | bieg łączony | 41:37,9 | 10. | [12] |
Madeleine Williams | 44:11,2 | 40. | ||
Daria Gaiazova | 44:35,9 | 46. | ||
Perianne Jones | 45:48,7 | 56. | ||
Daria Gaiazova Sara Renner |
sprint drużynowy | 18:51,8 | 7. | [13] |
Daria Gaiazova Perianne Jones Chandra Crawford Madeleine Williams |
sztafeta 4 × 5 km | 1:00:05,0 | 15. | [14] |
Sara Renner | bieg masowy | 1:34:04,2 | 15. | [15] |
Madeleine Williams | 1:42:33,7 | 45. | ||
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji Zawodnik, Konkurencja ...
Zawodnik | Konkurencja | Wynik | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|
Ivan Babikov | Bieg na 15 km | 34:30,0 | 8. | [16] |
Alex Harvey | 34:55,6 | 21. | ||
George Grey | 35:13,0 | 29. | ||
Gordon Jewett | 36:17,9 | 52. | ||
Stefan Kuhn | sprint | 3:38,35 | 15. | [17] |
Devon Kershaw | 3:40,50 | 24. | ||
Drew Goldsack | 3:44,28 | 40. | ||
Brent McMurtry | 3:45,02 | 41. | ||
Ivan Babikov | bieg łączony | 1:15:15,4 | 5. | [18] |
George Grey | 1:15:32,0 | 8. | ||
Alex Harvey | 1:15:43,0 | 9. | ||
Devon Kershaw | 1:16:23,6 | 16. | ||
Devon Kershaw Alex Harvey |
Sprint drużynowy | 19:07,3 | 4. | [19] |
Devon Kershaw Alex Harvey Ivan Babikov George Grey |
sztafeta 4 × 10 km | 1:47:03,2 | 7. | [20] |
Devon Kershaw | bieg masowy na 50 km | 2:05:37,1 | 5. | [21] |
George Grey | 2:06:18,1 | 18. | ||
Alex Harvey | 2:10:49,9 | 32. | ||
Ivan Babikov | 2:10:50,2 | 33. | ||
Zamknij
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Więcej informacji Osada, Zawodnicy ...
Osada | Zawodnicy | Konkurencja | Ślizg 1 | Ślizg 2 | Ślizg 3 | Ślizg 4 | Łącznie | Pozycja | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CAN-2 | Pierre Lueders Jesse Lumsden |
Dwójki | 51,94 | 52,12 | 51,87 | 51,94 | 3:27,87 | 5. | [22] |
CAN-1 | Lyndon Rush Lascelles Oneil Brown David Bissett |
51,67 | 54,70 | 51,93 | 52,16 | 3:30,46 | 15. | ||
CAN-1 | Lyndon Rush David Bissett Lascelles Oneil Brown Chris le Bihan |
Czwórki | 51,12 | 51,03 | 51,24 | 51,46 | 3:24,85 | [23] | |
CAN-2 | Pierre Lueders Justin Kripps Neville Wright Jesse Lumsden |
51,27 | 51,29 | 51,50 | 51,54 | 3:25,60 | 5. | ||
CAN-1 | Kaillie Humphries Heather Moyse |
Dwójki kobiet | 53,19 | 53,01 | 52,85 | 53,23 | 3:32,28 | [24] | |
CAN-2 | Helen Upperton Shelley-Ann Brown |
53,50 | 53,12 | 53,34 | 53,17 | 3:33,13 | |||
Zamknij
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Gundersen/HS 106 – 45. miejsce
- Gundersen/HS 140 – 44. miejsce
Curling
- Osobny artykuł: Curling na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
- Meghan Agosta, Gillian Apps, Tessa Bonhomme, Jennifer Botterill, Jayna Hefford, Haley Irwin, Rebecca Johnston, Becky Kellar, Gina Kingsbury, Charlie Labonté, Carla MacLeod, Meaghan Mikkelson, Caroline Ouellette, Cherie Piper, Marie-Philip Poulin, Colleen Sostorics, Kim St-Pierre, Shannon Szabados, Sarah Vaillancourt, Catherine Ward, Hayley Wickenheiser -
- Patrice Bergeron, Dan Boyle, Martin Brodeur, Sidney Crosby, Drew Doughty, Ryan Getzlaf, Dany Heatley, Jarome Iginla, Duncan Keith, Roberto Luongo, Patrick Marleau, Brenden Morrow, Rick Nash, Scott Niedermayer, Corey Perry, Chris Pronger, Mike Richards, Brent Seabrook, Eric Staal, Joe Thornton, Jonathan Toews, Shea Weber -
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- soliści - 5. miejsce
- Vaughn Chipeur
- soliści - 23. miejsce
Kobiety
- Cynthia Phaneuf
- solistki - 12. miejsce
Pary
- Pary sportowe - 6. miejsce
- Pary sportowe - 9. miejsce
- Pary taneczne - 14. miejsce
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Mathieu Giroux
- 1500 m - 14. miejsce
- Jamie Gregg
- 500 m - 8. miejsce
- Michael Ireland
- 500 m - 16. miejsce
- Lucas Makowsky
- 1500 m - 19. miejsce
- 5000 m - 13. miejsce
- Dennis Morrison
- 1000 m - 13. miejsce
- 1500 m - 9. miejsce
- 5000 m - 18. miejsce
- Kyle Parrott
- 500 m - 21. miejsce
- 1000 m - 24. miejsce
- 1500 m - 37. miejsce
- François-Olivier Roberge
- 1000 m - 20. miejsce
- Jeremy Wotherspoon
- 500 m - 9. miejsce
- 1000 m - 14. miejsce
Kobiety
- Anastasia Bucsis
- 500 m - 34. miejsce
- Kristina Groves
- Clara Hughes
- Cindy Klassen
- 1500 m - 21. miejsce
- 3000 m - 14. miejsce
- 5000 m - 12. miejsce
- Christine Nesbitt
- Tamara Oudenaarden
- 500 m - DNS
- Shannon Rempel
- 500 m - 27. miejsce
- 1000 m - 21. miejsce
- Brittany Schussler
- 1000 m - 25. miejsce
- 1500 m - 35. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- gigant - 35. miejsce
- slalom - 8. miejsce
- zjazd - DNF
- supergigant - DNF
- gigant - 24. miejsce
- Jeffrey Frisch
- nie wystartował w żadnej konkurencji
- zjazd - 5. miejsce
- supergigant - 5. miejsce
- gigant - 16. miejsce
- Louis-Pierre Hélie
- superkombinacja - 30. miejsce
- zjazd - 25. miejsce
- supergigant - 23. miejsce
- slalom - 13. miejsce
- superkombinacja - 30. miejsce
- Tyler Nella
- superkombinacja - 32. miejsce
- zjazd - 17. miejsce
- supergigant - DNF
- Ryan Semple
- superkombinacja - 15. miejsce
- Brad Spence
- gigant - 42. miejsce
- slalom - DNF
- Trevor White
- slalom - 31. miejsce
Kobiety
- slalom - 17. miejsce
- zjazd - 16. miejsce
- supergigant - DNF
- superkombinacja - 14. miejsce
- gigant - 21. miejsce
- slalom - 31. miejsce
- Anna Goodman
- slalom - 19. miejsce
- zjazd - 6. miejsce
- supergigant - 17. miejsce
- gigant - 25. miejsce
- slalom - 20. miejsce
- gigant - 29. miejsce
- Shona Rubens
- zjazd - 21. miejsce
- supergigant - DNF
- gigant - 28. miejsce
- superkombinacja - 12. miejsce
- zjazd - DNS
- supergigant - 27. miejsce
- superkombinacja - DNS
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- ski cross - 6. miejsce
- ski cross - 4. miejsce
- jazda po muldach - 11. miejsce
- ski cross - 10. miejsce
- jazda po muldach - 4. miejsce
- skoki akrobatyczne - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 8. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
- skoki akrobatyczne - 10. miejsce
Kobiety
- skoki akrobatyczne - 15. miejsce
- jazda po muldach - 5. miejsce
- ski cross - 12. miejsce
- ski cross - 19. miejsce
- jazda po muldach - 20. miejsce
- ski cross - 5. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Jeffrey Christie
- jedynki - 14. miejsce
- Ian Cockerline
- jedynki - 20. miejsce
- jedynki - 7. miejsce
- Mike Moffat
Chris Moffat
- dwójki - 7. miejsce
- dwójki - 15. miejsce
Kobiety
- jedynki - 18. miejsce
- Regan Lauscher
- jedynki - 15. miejsce
- Meaghan Simister
- jedynki - 25. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- 500 m - 4. miejsce
- 1000 m - 6. miejsce
- 1500 m - 14. miejsce
- 500 m - 6. miejsce
- 1000 m - 5. miejsce
- 1500 m - 13. miejsce
- 1000 m - 17. miejsce
- 1500 m - 8. miejsce
Mężczyźni
- 1500 m - DNF
- 1000 m - 5. miejsce
- 500 m - 9. miejsce
- 1500 m - 4. miejsce
Skeleton
- Osobny artykuł: Skeleton na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Kobiety
- Amy Gough - DNF
- Mellisa Hollingsworth - 5. miejsce
- Michelle Kelly - 9. miejsce
Mężczyźni
- Mike Douglas - 4. miejsce
- Jon Montgomery -
- Jeff Pain - 4. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 44. miejsce
- Skocznia duża - 45. miejsce
- Skocznia normalna - 49. miejsce
- Skocznia duża - 51. miejsce
- Skocznia normalna - 46. miejsce
- Skocznia duża - 49. miejsce
- Skocznia normalna - 47. miejsce
- Skocznia duża - 46. miejsce
- drużynowo - 12. miejsce
Snowboard
- Osobny artykuł: Snowboard na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.
Mężczyźni
- Jeffrey Batchelor
- halfpipe - 32. miejsce
- snowboardcross - 12. miejsce
- snowboardcross - 5. miejsce
- gigant równoległy - 12. miejsce
- halfpipe - 7. miejsce
- Brad Martin
- halfpipe - 23. miejsce
- gigant równoległy - 11. miejsce
- Andrew Neilson
- snowboardcross - 11. miejsce
Kobiety
- gigant równoległy - 20. miejsce
- halfpipe - 18. miejsce
- gigant równoległy - 12. miejsce
- snowboardcross - 20. miejsce
- halfpipe - 6. miejsce
- Palmer Taylor
- halfpipe - 26. miejsce
- gigant równoległy - 29. miejsce