Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
ZIO 2006 ZIO 2014
Miejsce Cypress Mountain Resort
Data 13 – 25 lutego 2010
Liczba konkurencji 6

Zawody w narciarstwie dowolnym na zimowych igrzyskach olimpijskich 2010 odbywały się w dniach 13-25 lutego 2010 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech konkurencjach: jeździe po muldach, skokach akrobatycznych, oraz skicrossie, który debiutował na XXI IO.

Terminarz

Data Godzina Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
13 lutego 2010 16:30 UTC-9 / 01:30CET Whistler-Cypress mountain Jazda po muldach kobiet Stany Zjednoczone Hannah Kearney Kanada Jennifer Heil Stany Zjednoczone Shannon Bahrke
14 lutego 2010 14:30 UTC-9 / 23:30 CET Whistler-Cypress mountain Jazda po muldach mężczyzn Kanada Alexandre Bilodeau Australia Dale Begg-Smith Stany Zjednoczone Bryon Wilson
21 lutego 2010 09:15 UTC-9 / 18:15 CET Whistler-Cypress mountain Skicross mężczyzn Szwajcaria Michael Schmid Austria Andreas Matt Norwegia Audun Grønvold
23 lutego 2010 10:30 UTC-9 / 19:30 CET Whistler-Cypress mountain Skicross kobiet Kanada Ashleigh McIvor Norwegia Hedda Berntsen Francja Marion Josserand
24 lutego 2010 19:30 UTC-9 / 04:30 CET Whistler-Cypress mountain Skoki akrobatyczne kobiet Australia Lydia Lassila Chińska Republika Ludowa Li Nina Chińska Republika Ludowa Guo Xinxin
25 lutego 2010 18:00 UTC-9 / 03:00 CET Whistler-Cypress mountain Skoki akrobatyczne mężczyzn Białoruś Alaksiej Hryszyn Stany Zjednoczone Jeret Peterson Chińska Republika Ludowa Liu Zhongqing

Wyniki

Kobiety

Jazda po muldach

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Hannah Kearney  Stany Zjednoczone 26,63
Jennifer Heil  Kanada 25,69 -0,94
Shannon Bahrke  Stany Zjednoczone 25,43 -1,20
4. Aiko Uemura  Japonia 24,68 -1,95
5. Chloé Dufour-Lapointe  Kanada 23,87 -2,76
6. Margarita Marbler  Austria 23,69 -2,94
7. Jekatierina Stolarowa  Rosja 23,55 -3,08
8. Arisa Murata  Japonia 23,22 -3,41
9. Riegina Rachimowa  Rosja 22,70 -3,93
10. Deborah Scanzio  Włochy 22,19 -4,44

Skicross

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja
Ashleigh McIvor  Kanada
Hedda Berntsen  Norwegia
Marion Josserand  Francja
4. Karin Huttary  Austria
5. Kelsey Serwa  Kanada
6. Anna Holmlund  Szwecja
7. Fanny Smith  Szwajcaria
8. Julie Brendengen Jensen  Norwegia

Skoki akrobatyczne

Miejsce Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Lydia Lassila  Australia 214,74
Li Nina  Chińska Republika Ludowa 207,23 7,51
Guo Xinxin  Chińska Republika Ludowa 205,22 9,52
4. Asol Sliwiec  Białoruś 198,69 16,05
5. Jacqui Cooper  Australia 194,29 20,45
6. Xu Mengtao  Chińska Republika Ludowa 191,61 23,13
7. Cheng Shuang  Chińska Republika Ludowa 187,87 26,87
8. Ałła Cuper  Białoruś 181,84 32,90
9. Lacy Schnoor  Stany Zjednoczone 172,89 41,85
10. Ashley Caldwell  Stany Zjednoczone 171,10 43,46

Mężczyźni

Jazda po muldach

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Alexandre Bilodeau  Kanada 26,75
Dale Begg-Smith  Australia 26,58 -0,17
Bryon Wilson  Stany Zjednoczone 26,08 -0,67
4. Vincent Marquis  Kanada 25,88 -0,87
5. Pierre-Alexandre Rousseau  Kanada 25,83 -0,92
6. Guilbaut Colas  Francja 25,74 -1,01
7. Shō Endō  Japonia 25,38 -1,37
8. Jesper Björnlund  Szwecja 25,12 -1,63
9. Nobuyuki Nishi  Japonia 25,11 -1,64
10. Aleksandr Smyszlajew  Rosja 24,38 -2,37

Skicross

Miejsce Zawodnik Reprezentacja
Michael Schmid  Szwajcaria
Andreas Matt  Austria
Audun Grønvold  Norwegia
4. Christopher Del Bosco  Kanada
5. Enak Gavaggio  Francja
6. Davey Barr  Kanada
7. Scott Kneller  Australia
8. Filip Flisar  Słowenia

Skoki akrobatyczne

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Alaksiej Hryszyn  Białoruś 248,41
Jeret Peterson  Stany Zjednoczone 247,21 1,20
Liu Zhongqing  Chińska Republika Ludowa 242,53 5,88
4. Ryan St. Onge  Stany Zjednoczone 239,93 8,48
5. Kyle Nissen  Kanada 239,31 9,10
6. Jia Zongyang  Chińska Republika Ludowa 237,57 10,84
7. Qi Guangpu  Chińska Republika Ludowa 234,85 13,56
8. Steve Omischl  Kanada 233,66 14,75
9. Cimafiej Sliwiec  Białoruś 225,58 22,83
10. Warren Shouldice  Kanada 223,30 25,11

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Kanada 2 1 0 3
2.  Stany Zjednoczone 1 1 2 4
3.  Australia 1 1 0 2
4.  Białoruś 1 0 0 1
 Szwajcaria 1 0 0 1
6.  Chiny 0 1 2 3
7.  Norwegia 0 1 1 2
8.  Austria 0 1 0 1
9.  Francja 0 0 1 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article