Campionat de Nova Zelanda de ciclisme en contrarellotge
From Wikipedia, the free encyclopedia
El Campionat de Nova Zelanda de ciclisme en contrarellotge s'organitza anualment per determinar el campió ciclista de Nova Zelanda en la modalitat.
Dades ràpides Tipus, Esport ...
Tipus | campionat nacional de ciclisme en contrarellotge |
---|---|
Esport | ciclisme de carretera |
Organitzador | Cycling New Zealand (en) |
Part de | Campionat de Nova Zelanda de ciclisme en ruta |
Localització i Dates | |
Estat | Nova Zelanda |
Vigència | 1995 – |
Tanca
El títol s'atorga al vencedor d'una única carrera, en la modalitat de contrarellotge individual. El vencedor obté el dret a portar un mallot que no estan inspirats ens els colors de la bandera neozelandesa, sinó que és blanc i negre i té una fulla dibuixada al mig.
Palmarès sub-23
Any | Primer | Segon | Tercer |
1997 | Greg Henderson | ||
1998 | Greg Henderson | ||
1999 | Heath Blackgrove | ||
2000 | Nigel Godfrey | Gordon Bearman | Marc MacKay |
2001 | Heath Blackgrove | ||
2002 | Jason Allen | ||
2003 | Peter Latham | Timothy Gudsell | Jeremy Yates |
2004 | Peter Latham | Marc Ryan | Timothy Gudsell |
2005 | Logan Dennis Hutchings | Matthew Haydock | Joseph Cooper |
2006 | Clinton Avery | Joseph Cooper | Darren Shea |
2007 | Matthew Haydock | Joseph Cooper | Clinton Avery |
2008 | Clinton Avery | Westley Gough | Matthew Haydock |
2009 | Michael Torckler | Ryan Wills | Matt Sillars |
2010 | Michael Vink | Westley Gough | Jesse Sergent |
2011 | Jason Christie | Michael Vink | Alex McGregor |
2012 | Michael Vink | Jason Christie | Fraser Gough |
2013 | Michael Vink | James Oram | Taylor Gunman |
2014 | Fraser Gough | James Oram | Dion Smith |
2015 | James Oram | Dylan Kennett | Fraser Gough |
2016 | Hayden McCormick | Liam Aitcheson | Hamish Schreurs |
2017 | Regan Gough | James Fouche | Jake Marryatt |
2018 | Ian Talbot | Jake Marryatt | James Fouche |
2019 | James Fouche | Ben Hamilton | Kees Duyvesteyn |
2020 | Finn Fisher-Black | Ethan Batt | Logan Currie |
2021[1] | Finn Fisher-Black | Logan Currie | Dylan McCullough |
2022[2] | Logan Currie | Laurence Pithie | Keegan Hornblow |
2023 | Logan Currie | Laurence Pithie | Alexander White |
2024 | Guy Yarrell | Lucas Murphy | Lewis Bower |
Any | Primera | Segona | Tercera |
1995 | Jacqueline Nelson | Joanna Lawn | Janet O'Hara |
1996 | Kathy Lynch | Joanna Lawn | Charlotte Cox |
1997 | Charlotte Cox | Janet O'Hara | Tracey Laurence |
1998 | Kirsty Robb | Annalisa Farrell | Vanessa Cheatley-Guyton |
1999 | Annalisa Farrell | Fanny Lariviere | Benita Douglas |
2000 | Kirsty Robb | Annalisa Farrell | Benita Douglas |
2001 | Melissa Holt | Annalisa Farrell | Tamara Boyd |
2002 | Melissa Holt | Dale Tye | Annalisa Farrell |
2003 | Dale Tye | Johanna Buick | Penny Pawson |
2004 | Dale Tye | Annalisa Farrell | Tamara Boyd |
2005 | Sarah Ulmer | Melissa Holt | Alison Shanks |
2006 | Alison Shanks | Josie Giddens | Yvette Hill-Willis |
2007 | Alison Shanks | Annelies Basten | Dale Tye |
2008 | Melissa Holt | Rachel Mercer | Alison Shanks |
2009 | Melissa Holt | Sonia Waddell | Dale Tye |
2010 | Melissa Holt | Alison Shanks | Linda Villumsen |
2011 | Sonia Waddell | Jaime Nielsen | Alison Shanks |
2012 | Lauren Ellis | Jaime Nielsen | Alison Shanks |
2013 | Linda Villumsen | Jaime Nielsen | Georgia Williams |
2014 | Jaime Nielsen | Linda Villumsen | Reta Trotman |
2015 | Jaime Nielsen | Linda Villumsen | Lauren Ellis |
2016 | Rushlee Buchanan | Jaime Nielsen | Sharlotte Lucas |
2017 | Jaime Nielsen | Georgia Williams | Rushlee Buchanan |
2018 | Georgia Williams | Rushlee Buchanan | Bronwyn Macgregor |
2019 | Georgia Williams | Rushlee Buchanan | Holly Edmondston |
2020 | Teresa Adam | Georgia Perry | Ella Harris |
2021[1] | Georgia Williams | Jaime Nielsen | Bronwyn MacGregor |
2022[2] | Georgia Williams | Bronwyn MacGregor | Holly Edmondston |
2023 | Georgia Williams | Georgia Perry | Sharlotte Lucas |
2024 | Kim Cadzow | Mikayla Harvey | Kate Mccarthy |
Palmarès sub-23
Any | Primer | Segon | Tercer |
2017 | Mikayla Harvey | Georgia Catterick | Rylee McMullen |
2018 | Georgia Catterick | Mikayla Harvey | Libby Arbuckle |
2019 | Jenna Merrick | Georgia Christie | Libby Arbuckle |
2020 | Ella Harris | Mikayla Harvey | Niamh Fisher-Black |
2021[1] | Henrietta Christie | Mckenzie Milne | Stella Nightingale |
2022[2] | Kim Cadzow | Ella Wyllie | Henrietta Christie |
2023 | Ally Wollaston | Henrietta Christie | Ella Wyllie |
2024 | Ella Wyllie | Charlotte Clarke | Maia Barclay |
- «NZ ITT Overall results». Arxivat de l'original el 26 d’octubre 2022. [Consulta: 12 febrer 2021].
- «Grassroots Trust Elite Road National Championships Time Trial», 11-02-2022. Arxivat de l'original el 11 de febrer 2022. [Consulta: 11 febrer 2022].