Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2000
From Wikipedia, the free encyclopedia
Els Campionats del món de ciclisme de muntanya i trial de 2000 van ser l'11a edició dels Campionats del món de ciclisme de muntanya organitzats per la Unió Ciclista Internacional. Les proves tingueren lloc del 3 a l'11 de juny de 2000 a l'estació d'esquí de Sierra Nevada (Andalusia) a Espanya. Per primer cop es disputaven conjuntament els campionats del món de ciclisme de muntanya amb els de trial, que fins aquell moment s'havien organitzat independentment.
Dades ràpides Tipus, Organitzador ...
Tipus | Campionats del Món de ciclisme de muntanya i trial |
---|---|
Organitzador | Unió Ciclista Internacional |
Localització i Dates | |
Curses | 12, cross country |
Curses | 6, bicitrial |
Localització | Sierra Nevada (Província de Granada) 37° N, 3° O |
Estat | Espanya |
Interval de temps | 3 juny 2000 – 11 juny 2000 |
Número d'edició | 11 (2000) |
Tanca
Camp a través
Proves | Or | Plata | Bronze |
Masculí | Miguel Martinez (FRA) | Roland Green (CAN) | Bart Brentjens (NED) |
Femení | Margalida Fullana (ESP) | Alison Sydor (CAN) | Paola Pezzo (ITA) |
Masculí sub-23 | José Antonio Hermida (ESP) | Martí Gispert (ESP) | Kashi Leuchs (NZL) |
Masculí júnior | Walker Ferguson (USA) | Iñaki Lejarreta (ESP) | Florian Vogel (SUI) |
Femení júnior | Sonja Traxel (SUI) | Maja Włoszczowska (POL) | Nicole Cooke (GBR) |
Relleus Mixt | Espanya Roberto Lezaun Margalida Fullana Iñaki Lejarreta José Antonio Hermida |
Suïssa Florian Vogel Christoph Sauser Barbara Blatter Silvio Bundi |
Itàlia Marco Bui Leonardo Zanotti Mirko Faranisi Paola Pezzo |
Descens
Proves | Or | Plata | Bronze |
Masculí | Myles Rockwell (USA) | Steve Peat (GBR) | Mickael Pascal (FRA) |
Femení | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Katja Repo (FIN) | Marla Streb (USA) |
Masculí júnior | Julien Poomans (FRA) | Michael Hannah (AUS) | Jean-Paul Labossiere (FRA) |
Femení júnior | Kathy Pruitt (USA) | Helen Gaskell (GBR) | Fionn Griffiths (GBR) |
Dual Slalom
Proves | Or | Plata | Bronze |
Masculí | Wade Bootes (AUS) | Brian Lopes (USA) | Mickael Deldycke (FRA) |
Femení | Anne-Caroline Chausson (FRA) | Tara Llanes (USA) | Sabrina Jonnier (FRA) |
Trial
Proves | Or | Plata | Bronze |
Masculí - 20 polzades | Daniel Comas (ESP) | Marco Hösel (GER) | Juan Antonio Linares (ESP) |
Masculí - 26 polzades | Marc Vinco (FRA) | Marc Caisso (FRA) | Bruno Arnold (FRA) |
Masculí júnior - 20 polzades | Kenny Belaey (BEL) | Simon Billmaier (GER) | Michael Hampel (GER) |
Masculí júnior - 26 polzades | Kenny Belaey (BEL) | Giacomo Coustellier (FRA) | Thomas Ohler (AUT) |
Equips - 20 polzades | Espanya | Alemanya | Polònia |
Equips - 26 polzades | França | Espanya | Polònia |
Més informació Pos., País ...
Pos. | País | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | França | 6 | 2 | 5 | 13 |
2 | Espanya | 5 | 3 | 1 | 9 |
3 | Estats Units | 3 | 2 | 1 | 6 |
4 | Bèlgica | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Suïssa | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Austràlia | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Alemanya | 0 | 3 | 1 | 4 |
8 | Regne Unit | 0 | 2 | 2 | 4 |
9 | Canadà | 0 | 2 | 0 | 2 |
10 | Polònia | 0 | 1 | 2 | 3 |
11 | Finlàndia | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | Itàlia | 0 | 0 | 2 | 2 |
13 | Àustria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Països Baixos | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nova Zelanda | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 18 | 18 | 18 | 54 |
Tanca