Ciclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - Persecució per equips - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Ciclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - Persecució per equips.

Ciclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - Persecució per equips

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaCiclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - Persecució per equips
TipusCycling at the Summer Olympics – Men's team pursuit (en) Tradueix i competició esportiva als Jocs Olímpics modifica
Esportciclisme en pista modifica
Part deCiclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 modifica
Nombre de participants40 modifica
Lloc i data
LlocVelòdrom de Vincennes modifica
EstatFrança modifica
Data1924 modifica
Classificació
GuanyadorAngelo de Martini, Alfredo Dinale, Aurelio Menegazzi, Francesco Zucchetti, Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz, Franciszek Szymczyk, Jean van den Bosch, Léonard Daghelinckx, Henri Hoevenaers i Fernand Saivé modifica
Ciclisme als
Jocs Olímpics d'estiu de 1924
Ciclisme en carretera
Contrarellotge individual   homes
Contrarellotge per equips homes
Ciclisme en pista
Velocitat individual homes
50 quilòmetres homes
Tàndem homes
Persecució per equips homes

 < 1920 1928> 

La persecució per equips masculina fou una de les quatre proves del programa olímpic de ciclisme en pista dels Jocs Olímpics de París de 1924. La competició es va disputar entre el 26 i el 27 de juliol de 1924, amb la presència de 40 ciclistes procedents de 12 nacions diferents.

Medallistes

Or Plata Bronze
Italy (1861-1946) Itàlia
Francesco Zucchetti
Angelo de Martini
Alfredo Dinale
Aleardo Menegazzi
Polònia Polònia
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk
Józef Lange
Jan Lazarski
Bèlgica Bèlgica
Jean van den Bosch
Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saive

Resultats

Eliminatòries

El 26 de juliol es disputen 7 sèries. El vencedor passa a quarts de final.

1a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 Bèlgica Bèlgica Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saivé
Jean van den Bosch
5'12"0
2 Països Baixos Països Baixos Gerard Bosch van Drakestein
Jan Maas
Simon van Poelgeest
Frans Waterreus
2a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1
Itàlia
Angelo De Martini
Alfredo Dinale
Aurelio Menegazzi
Francesco Zucchetti
5'23"2
-
Iugoslàvia
- DNS
3a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1  Suïssa Ernst Leutert
Arnold Nötzli
Emil Richli
Gottfried Weilenmann
5'23"0
2 Txecoslovàquia Txecoslovàquia Jaroslav Brož
Oldřich Červinka
Miloš Knobloch
Karel Pechan
4a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
- Austràlia Austràlia - DNS
- Xile Xile - DNS
5a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 Dinamarca Dinamarca Willy Falck Hansen
Oscar Guldager
Edmund Hansen
Erik Kjeldsen
5'27"6
- Argentina Argentina - DNS
6a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 França França Lucien Choury
Joseph Guillemin
René Hournon
Maurice Renaud
5'11"4
2 Regne Unit Regne Unit Frederick Habberfield
Thomas Harvey
Henry Lee
Jock Stewart
7a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 Polònia Polònia Józef Lange
Jan Łazarski
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk
5'16"0
2 Letònia Letònia Andrejs Apsītis
Roberts Plūme
Fridrihs Ukstiņš
Artūrs Zeiberliņš

Quarts de final

Es disputen 3 sèries el 26 de juliol. Els vencedors i el millor segon passen a semifinals

1a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 Bèlgica Bèlgica Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saivé
Jean van den Bosch
5'12"2
2 Polònia Polònia Józef Lange
Jan Łazarski
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk
5'16"8
2a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 França França Lucien Choury
Joseph Guillemin
René Hournon
Maurice Renaud
5'14"2
2  Suïssa Ernst Leutert
Arnold Nötzli
Emil Richli
Gottfried Weilenmann
5'21"6
3a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1
Itàlia
Angelo De Martini
Alfredo Dinale
Aurelio Menegazzi
Francesco Zucchetti
5'13"8
2 Dinamarca Dinamarca Willy Falck Hansen
Oscar Guldager
Edmund Hansen
Erik Kjeldsen
DNS

Semifinals

Es disputaren el 27 de juliol.

1a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1
Itàlia
Angelo De Martini
Alfredo Dinale
Aurelio Menegazzi
Francesco Zucchetti
5'12"0
2 Bèlgica Bèlgica Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saivé
Jean van den Bosch
2a sèrie
Pos. País Ciclistes Temps
1 Polònia Polònia Józef Lange
Jan Łazarski
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk
5'18"0
2 França França Lucien Choury
Joseph Guillemin
René Hournon
Maurice Renaud

3a i 4a posició

Es disputà el 27 de juliol.

Pos. País Ciclistes Temps
3 Bèlgica Bèlgica Léonard Daghelinckx
Henri Hoevenaers
Fernand Saivé
Jean van den Bosch
4 França França Lucien Choury
Joseph Guillemin
René Hournon
Maurice Renaud

Final

Es disputà el 27 de juliol.

Pos. País Ciclistes Temps
1
Itàlia
Angelo De Martini
Alfredo Dinale
Aurelio Menegazzi
Francesco Zucchetti
5'15"0
2 Polònia Polònia Józef Lange
Jan Łazarski
Tomasz Stankiewicz
Franciszek Szymczyk

Referències

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Ciclisme als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - Persecució per equips
Listen to this article