Copa d'Europa d'hoquei patins femenina 2007 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa d'Europa d'hoquei patins femenina 2007.

Copa d'Europa d'hoquei patins femenina 2007

De Viquipèdia

I Copa d'Europa femenina
- Sant Hipòlit de Voltregà 2007 -
Equips participants
• Fase final
14 equips
8 equips
Seu
St. Hipòlit de Voltregà
(Catalunya)
Data 24 de maig de 2007
27 de maig de 2007
Podi
• Campió
• Subcampió
• Tercer lloc
• Quart lloc

Biesca Gijón HC
CE Arenys de Munt
SK Germania Herringen
Calzedonia Voltregà
Partits 31
Gols anotats 219 (7,06 per partit)

Entre el 24 i el 27 de maig de 2007 es disputà a Sant Hipòlit de Voltregà (Catalunya) la 1a Copa d'Europa d'hoquei patins femenina.

Els àrbitres destinats a aquesta competició foren: Bernd Ullrich (Alemanya), Derek Bell (Anglaterra), Juan Carlos Bifet i Esteve Grima (Catalunya), Paulo Venancio i Luís Inácio (Portugal), Herve Fouet (França) i Rossano Rotelli (Itàlia).[1]

El 14 de maig se celebrà la presentació en roda de premsa del torneig amb la presència de Ramon Vilaró, president del CP Voltregà, Ramon Trabal, batlle de Sant Hipòlit de Voltregà, i Mònica Piosa, jugadora del primer equip del CP Voltregà.

Participants

Grup A
Catalunya Calzedonia Voltregà
França US Coutras RH
Portugal HC Mealhada
Alemanya RSC Cronenberg
Grup B
Espanya Biesca Gijón HC
França CS Noisy Le Grand
Portugal Breganze
Grup C
Portugal CSP Alfena
Itàlia CH Eboli
Alemanya SK Germania Herringen
Grup D
Catalunya CE Arenys de Munt
França RH Gleizé Beaujolais
Alemanya TUS Düsseldorf-Nord
Anglaterra Bury St. Edmunds RHC

Fase Regular

Els horaris corresponen a l'hora d'estiu dels Països Catalans (zona horària: UTC+2).

Llegenda

En les taules següents:

Pts = Punts totals
PJ = Partits jugats
PG = Partits guanyats
PE = Partits empatats
PP = Partits perduts
GF = Gols a favor

 

GC = Gols en contra
DG = Diferència de gols (GF-GC)
Ressaltat en verd = Equip classificat per a la segona fase.
Ressaltat en vermell = Equip eliminat per a la segona fase.
(p) = Gol de penalti
(fd) = Gol de falta directa

 

Grup A

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
Calzedonia Voltregà 9 3 3 0 0 19 1 +18
US Coutras RH 4 3 1 1 1 8 10 -2
RSC Cronenberg 3 3 1 0 2 6 19 -13
HC Mealhada 1 3 0 1 2 4 7 -3


24 de maig de 2007
9:00
Calzedonia Voltregà 6-0 US Coutras RH
Romero 11', 14'
Guerrero 24'
Giudici 27', 37'
Piosa 31'
24 de maig de 2007
11:30
HC Mealhada 2-3 RSC Cronenberg
Couceiro (1)
Tavares (1)
Geismann (3)


24 de maig de 2007
18:45
US Coutras RH 2-2 HC Mealhada
Ducourtioux (1)
Drohuet (1)
Tavares (2)
24 de maig de 2007
21:15
RSC Cronenberg 1-11 Calzedonia Voltregà
Gleismann 5' Piosa 5', 11', 27'
Giudici 13', 19'
Ferrón 15', 29'
Guerrero 18'
Romero 19', 29'
Castells 39'


25 de maig de 2007
12:45
US Coutras RH 6-2 RSC Cronenberg
Leborgne (2)
Drouhet (4)
Schmitz (1)
Geismann (1)
25 de maig de 2007
21:15
Calzedonia Voltregà 2-0 HC Mealhada
Romero (1)
Piosa (1)

Grup B

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
Biesca Gijón HC 6 2 2 0 0 11 3 +8
CS Noisy Le Grand 3 2 1 0 1 16 5 +11
Breganze 0 2 0 0 2 3 22 -19


24 de maig de 2007
22:00
Biesca Gijón HC 3-2 CS Noisy Le Grand
Lee (1)
Soler (1)
B. García (1)
Daribo (1)
Malard (1)
25 de maig de 2007
11:30
Breganze 1-8 Biesca Gijón HC
Marchesini (1) Lee (2)
Martínez (1)
Inestal (3)
B. García (1)
A. García (1)
25 de maig de 2007
20:00
CS Noisy Le Grand 14-2 Breganze
Daribo (2)
Malard (5)
Guibert (1)
Pelletier (2)
Dupuis (1)
Frings (1)
Spin (2)
Marchesini (2)

Grup C

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
SK Germania Herringen 6 2 2 0 0 8 1 +7
CSP Alfena 3 2 1 0 1 4 5 -1
CH Eboli 0 2 0 0 2 1 7 -6


24 de maig de 2007
16:15
CSP Alfena 3-1 CH Eboli
Leite (1)
Seabra (1)
Azevedo (1)
Costabile (1)
25 de maig de 2007
10:15
CH Eboli 0-4 SK Germania Herringen
Martínez (1)
Wichardt (3)
25 de maig de 2007
18:45
SK Germania Herringen 4-1 CSP Alfena
Grewe (1)
Reinert (3)
Azevedo (1)

Grup D

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG
CE Arenys de Munt 9 3 3 0 0 20 4 +16
RH Gleizé Beaujolais 6 3 2 0 1 8 12 -4
TUS Düsseldorf-Nord 3 3 1 0 2 11 15 -4
Bury St. Edmunds RHC 0 3 0 0 3 4 12 -8


24 de maig de 2007
10:15
CE Arenys de Munt 8-1 RH Gleizé Beaujolais
Dulsat 1'
Artigas 9', 11', 24', 39'
Verdura 10'
Aguilar 12'
Majó 18
Gauvin 4'
24 de maig de 2007
12:45
TUS Düsseldorf-Nord 5-3 Bury St. Edmunds RHC
N. Paczia (1)
Sesterhenn (1)
D. Paczia (2)
Schulz (1)
Cook (2)
Finch (1)


24 de maig de 2007
20:00
Bury St. Edmunds RHC 0-5 CE Arenys de Munt
Verdura 15', 29', 35'
Majó 26'
Dolsat 27'
25 de maig de 2007
9:00
RH Gleizé Beaujolais 5-3 TUS Düsseldorf-Nord
Carol (2)
Blanc (1)
Gauvin (1)
Voltzenlugel (1)
N. Paczia (1)
Achtermann (2)


25 de maig de 2007
16:15
RH Gleizé Beaujolais 2-1 Bury St. Edmunds RHC
Cayol (1)
Blanc (1)
Cook (1)
25 de maig de 2007
17:30
TUS Düsseldorf-Nord 3-7 CE Arenys de Munt
N. Paczia (2)
Sesterhenn (1)
Artigas (5)
Verdura (2)

Fase Final

Logotip de la Copa d'Europa femenina
Logotip de la Copa d'Europa femenina
  Semifinals Final
             
26 de maig - Sant Hipòlit de Voltregà
 Calzedonia Voltregà 2  
 CE Arenys de Munt 4  
 
27 de maig - Sant Hipòlit de Voltregà
     CE Arenys de Munt 0
   Biesca Gijón HC 1
 
 
Tercer lloc
26 de maig - Sant Hipòlit de Voltregà 27 de maig - Sant Hipòlit de Voltregà
 Biesca Gijón HC 2  Calzedonia Voltregà  3
 SK Germania Herringen 1    SK Germania Herringen  5

Tretzè i catorzè lloc

26 de maig de 2007
12:30
HC Mealhada 6-2 Bury St. Edmunds RHC
Tavares (2)
Lima (1)
Bernandes (2)
Marques (1)
Cook (1)
Finch (1)

Del novè al dotzè lloc

26 de maig de 2007
9:30
RSC Cronenberg 8-4 TUS Düsseldorf-Nord
Netthofel (1)
Wichardt (1)
Geismann (6)
N. Paczia (1)
Sesterhenn (1)
Achtermann (1)
D. Paczia (1)


26 de maig de 2007
11:00
Breganze 4-1 CH Eboli
Sorgato (1)
Gavassolo (1)
Marchesini (1)
Toffanin (1)
Costabile (1)

Del cinquè al vuitè lloc

26 de maig de 2007
9:30
US Coutras RH 8-1 RH Gleizé Beaujolais
Ducourtioux (3)
Fort (1)
Leborgne (3)
Drohuet (1)
Gauvin (1)


26 de maig de 2007
11:00
CS Noisy Le Grand 5-1 CSP Alfena
Daribo (1)
Malard (2)
Guibert (1)
Espin (1)
Leite (1)

Onzè i dotzè lloc

26 de maig de 2007
18:30
TUS Düsseldorf-Nord 5-3 CH Eboli
Rybarczyk 1'
D. Paczia 1'
Sesterhenn 22', 22', 22'
Costabile 21'
Capaccio 22'

Novè i desè lloc

27 de maig de 2007
11:00
RSC Cronenberg 10-4 Breganze
Kluschewski (3)
Wichardt (2)
Geismann (6)
Gavassolo (1)
Marchesini (1)
Scremin (1)
Toffanin (1)

Setè i vuitè lloc

26 de maig de 2007
18:30
RH Gleizé Beaujolais 5-3 CSP Alfena

Cinquè i sisè lloc

27 de maig de 2007
9:30
US Coutras RH 3-5 CS Noisy Le Grand
Leborgne (1)
Drouhet (2)
Daribo (1)
Malard (1)
Dupuis (1)
Espin (2)

Semifinals

26 de maig de 2007
20:00
Calzedonia Voltregà 2-4 CE Arenys de Munt
Giudici (1)
Piosa (p. pro.)
Jou 37'
Majó (p. pro.)
Dulsat (p. pro.)
Verdura (p. pro.)


26 de maig de 2007
21:30
Biesca Gijón HC 2-1 SK Germania Herringen
Inestal (1)
A. García (1)
Grewe (1)

Tercer i quart lloc

27 de maig de 2007
11:00
Calzedonia Voltregà 3-5 SK Germania Herringen
Piosa (1)
Giudicci (1)
Ferrón (1)
Wittchard (2 i p. pro.)
Reinert (1)
Grewe (p. pro.)

Final

27 de maig de 2007
13:30
CE Arenys de Munt 0-1 Biesca Gijón HC
Lee 57' (pro.)


Campió
BIESCA GIJÓN HC

Classificació final

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC DG Rend
1r Espanya Biesca Gijón HC 8 4 4 0 0 14 4 +10 100%
2n Catalunya CE Arenys de Munt 8 5 4 0 1 24 7 +17 80%
3r Alemanya SK Germania Herringen 6 4 3 0 1 14 6 +8 75%
4t Catalunya Calzedonia Voltregà 6 5 3 0 2 24 10 +14 60%
França CS Noisy Le Grand 6 4 3 0 1 26 9 +17 75%
França US Coutras RH 5 5 2 1 2 19 16 +3 50%
França RH Gleizé Beaujolais 6 5 3 0 2 14 23 -9 60%
Portugal CSP Alfena 2 4 1 0 3 8 15 -7 25%
Alemanya RSC Cronenberg 6 5 3 0 2 24 27 -3 60%
10è Portugal Breganze 2 4 1 0 3 11 33 -22 25%
11è Alemanya TUS Düsseldorf-Nord 4 5 2 0 3 20 26 -6 40%
12è Itàlia CH Eboli 0 4 0 0 4 5 16 -11 0%
13è Portugal HC Mealhada 3 4 1 1 2 10 9 +1 37,5%
14è Anglaterra Bury St. Edmunds RHC 0 4 0 0 4 6 18 -12 0%

Màximes golejadores

Article principal: Llista completa de golejadores


Jugadora Selecció Gols
Beata Geismann RSC Cronenberg 17
Ester Artigas CE Arenys de Munt 9
Tatiana Malard CS Noisy Le Grand 9
Sandra Drouhet US Coutras RH 8
Jana Verdura CE Arenys de Munt 7
Mònica Piosa Calzedonia Voltregà 7
Anne-Marie Sesterhenn TUS Düsseldorf-Nord 6
Adeline Leborgne US Coutras RH 6
Carla Giudici Calzedonia Voltregà 6

Referències

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa d'Europa d'hoquei patins femenina 2007
Listen to this article