Copa del Generalíssim de futbol 1973-74 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa del Generalíssim de futbol 1973-74.

Copa del Generalíssim de futbol 1973-74

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaCopa del Generalíssim de futbol 1973-74
TipusCopa del Rei de futbol modifica
Esportfutbol modifica
OrganitzacióReial Federació Espanyola de Futbol modifica
Nombre de participants114 modifica
Lloc i data
EstatEspanya modifica
Data1974 modifica
Edició70 modifica
Períodetemporada 1973-1974 modifica
Classificació
GuanyadorReial Madrid CF modifica
Estadístiques
Partits jugats225 modifica

La Copa del Generalíssim de futbol 1973-74 va ser la 70ena edició de la Copa d'Espanya.[1][2][3]

Primera Ronda

26 de setembre i 10 d'octubre. Exempts: CD Getxo, CF Calella, UE Maó i CD Ensidesa.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
CD Basconia 3-4 CD Alavés 2-2 1-2
SD Eibar 1-2 SD Erandio 0-0 1-2
Sestao SC 1-3 CD Logroñés 0-1 1-2
CD Mirandés 1-0 Bilbao Athletic 1-0 0-0
Zamora CF 1-3 Palencia CF 1-0 0-3
Atlético Madrileño 5-3 CD Valdepeñas 4-1 1-2
Calvo Sotelo CF 2-2 (p. 5-4) CD Getafe 2-0 0-2
Racing Ferrol 7-3 CD Lugo 5-1 2-2
Cultural Leonesa 2-1 SD Ponferradina 2-0 0-1
Real Avilés CF 1-3 Caudal Deportivo 0-1 1-2
UP Langreo 3-1 UD Gijón Industrial 3-1 0-0
Rayo Cantabria 1-2 Gimnástica de Torrelavega 2-1 0-0
CA Osasuna Promesas 2-1 CD Peña Sport 1-0 1-1
CD Salmantino 1-2 Castilla CF 1-0 0-2
CD Tudelano 4-1 UD Barbastro 4-0 0-1
CD Guadalajara 0-5 CD Colonia Moscardó 0-2 0-3
CD Pegaso 4-5 CD Carabanchel 1-3 3-2
Atlètic de Ciutadella 5-5 (p. 3-5) CD Menorca 3-2 2-3
SD Ibiza 2-2 [4] CD Manacor 0-0 2-2
CP Cacereño 1-1 (p. 5-4) CD Badajoz 1-0 0-1
CD San Fernando 1-2 Recreativo de Huelva 1-0 0-2
RB Linense 2-2 (p. 3-2) Racing Club Portuense 1-0 1-2
AD Ceuta 13-2 Melilla Industrial CF 10-1 3-1
Melilla CF 4-2 CD O'Donnell 3-1 1-1
AD Almería 3-2 CA Marbella 3-2 0-0
Xerez CD 2-3 Real Jaén 2-0 0-3
Club Lemos 1-3 Pontevedra CF 1-1 0-2
CD Cartagena 3-2 Orihuela Deportiva CF 2-1 1-1
Hellín Deportivo 2-3 CD Eldense 1-1 1-2
CE Alcoià 5-1 CD Olímpic de Xàtiva 4-1 1-0
UD Alzira 2-1 Ontinyent CF 2-0 0-1
Vila-real CF 3-1 Vinaròs CF 2-1 1-0
CE Europa 2-5 CD Tortosa 2-1 0-4
UE Lleida 3-0 Girona FC 2-0 1-0
CF Gandia 3-1 CD Mestalla 2-0 1-1
Terrassa FC 0-1 Barcelona Atlètic 0-0 0-1

Segona Ronda

31 d'octubre i 14 de novembre.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
CD Carabanchel 1-2 Castilla CF 0-0 1-2
Vila-real CF 3-1 UD Alcira 2-0 1-1
CD Getxo 2-0 CA Osasuna Promesas 2-0 0-0
CD Logroñés 2-2 (p. 5-2) CD Mirandés 2-0 0-2
Cultural Leonesa 5-2 Palencia CF 2-0 3-2
Atlético Madrileño 3-1 Calvo Sotelo CF 0-0 3-1
CF Gandia 1-5 CD Cartagena 1-0 0-5
CD Eldense 0-2 CE Alcoià 0-0 0-2
CD Alavés 1-3 SD Erandio 1-1 0-2
Racing Ferrol 4-3 Pontevedra CF 2-1 2-2
CD Tudelano 2-3 UE Lleida 1-1 1-2
CP Cacereño 1-2 CD Colonia Moscardó 1-1 0-1
CD Tortosa 2-5 CF Calella 2-2 0-3
CD Manacor 1-2 Barcelona Atlètic 0-1 1-1
CD Menorca 2-5 UE Maó 1-1 1-4
Real Jaén 0-3 Recreativo de Huelva 0-2 0-1
RB Linense 2-4 AD Ceuta 0-1 2-3
Melilla CF 3-5 AD Almería 2-2 1-3
Rayo Cantabria 0-2 UP Langreo 0-0 0-2
Caudal Deportivo 1-2 CD Ensidesa 1-1 0-1

Tercera Ronda

5 i 19 de desembre.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Atlético Madrileño 1-2 UE Sant Andreu 1-0 0-2
Barcelona Atlètic 5-5 (p. 5-4) CD Orense 2-2 3-3
Burgos CF 3-2 CD Ensidesa 1-1 2-1
Cádiz CF 1-3 CD Colonia Moscardó 1-1 0-2
Castilla CF 1-3 Barakaldo CF 0-1 1-2
Córdoba CF 5-3 AD Ceuta 4-2 1-1
SD Erandio 2-4 Sevilla CF 1-2 1-2
CD Getxo 4-3 RCD Mallorca 3-0 1-3
Hèrcules CF 3-1 CD Logroñés 2-0 1-1
Recreativo de Huelva 0-1 CE Sabadell 0-0 0-1
UP Langreo 4-3 CA Osasuna 3-1 1-2
Cultural Leonesa 3-3 (p. 1-3) Deportivo La Coruña 2-1 1-2
Llevant UE 1-1 (p. 4-2) CD Cartagena 1-1 0-0
Linares CF 0-2 AD Almería 0-1 0-1
UE Maó 1-2 Gimnàstic de Tarragona 1-1 0-1
Racing de Ferrol 1-1 (p. 3-4) Rayo Vallecano 1-1 0-0
UD Salamanca 4-1 CE Alcoià 3-0 1-1
CD Tenerife 8-2 UE Lleida 4-0 4-2
Real Valladolid 2-3 CF Calella 2-0 0-3
Vila-real CF 1-4 Real Betis Balompié 1-2 0-2

Quarta Ronda

2 i 16 de gener. Exempts: CE Sabadell i Sporting de Gijón.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
AD Almería 3-5 Real Oviedo 2-1 1-4
Barakaldo CF 2-5 UD Las Palmas 1-0 1-5
CF Calella 1-2 Athletic Club de Bilbao 1-0 0-2
Celta de Vigo 3-1 CD Getxo 2-0 1-1
Córdoba CF 3-4 CD Tenerife 3-0 0-4
Deportivo La Coruña 0-6 Racing de Santander 0-3 0-3
Elx CF 3-2 UD Salamanca 2-1 1-1
Granada CF 5-4 Burgos CF 5-1 0-3
Hèrcules CF 2-3 Rayo Vallecano 0-1 2-2
UP Langreo 0-3 Real Betis Balompié 0-1 0-2
Llevant UE 5-4 Barcelona Atlètic 5-1 0-3
CD Málaga 1-1 (p. 4-3) Sevilla CF 0-0 1-1
CD Colonia Moscardó 3-5 Real Murcia 2-2 1-3
UE Sant Andreu 4-2 Gimnàstic de Tarragona 4-1 0-1

Cinquena Ronda

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Athletic Club 1-3 Real Murcia 1-0 0-3
Celta de Vigo 1-2 Rayo Vallecano 1-0 0-2
Llevant UE 2-6 Granada CF 2-1 0-5
CD Málaga 1-1 (p. 3-4) Real Oviedo 0-0 1-1
Racing de Santander 0-2 CE Sabadell 0-0 0-2
UE Sant Andreu 5-0 Elx CF 4-0 1-0
Sporting de Gijón 4-4 (p. 3-4) UD Las Palmas 3-2 1-2
CD Tenerife 1-3 Real Betis 1-1 0-2

Vuitens de final

26 de maig i 2 de juny.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Club Atlético de Madrid 6-1 CE Sabadell 3-1 3-0
Real Betis Balompié 2-8 Real Madrid CF 1-1 1-7
Granada CF 2-1 CE Castelló 2-1 0-0
UD Las Palmas 3-0 Real Sociedad de Fútbol 1-0 2-0
Real Murcia CF 5-8 Real Zaragoza 3-1 2-7
Real Oviedo 3-7 FC Barcelona 2-3 1-4
C. E. Sant Andreu 1-3 RCD Espanyol 1-2 0-1
València CF 6-1 AD Rayo Vallecano 3-1 3-0

Quarts de final

8 i 12 de juny.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Club Atlético de Madrid 3-2 Real Zaragoza 2-0 1-2
RCD Espanyol 1-3 FC Barcelona 1-1 0-2
Granada CF 3-7 Real Madrid CF 0-0 3-7
València CF 0-2 UD Las Palmas 0-0 0-2

Semifinals

16 i el 23 de juny.

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
FC Barcelona 3-2 Club Atlético de Madrid 1-1 2-1
Real Madrid CF 7-1 UD Las Palmas 5-0 2-1

Final

Real Madrid CF 4 - 0 FC Barcelona
Santillana Gol 5'
Rubiñán Gol 46'
Aguilar Gol 50'
Pirri Gol 83'
Estadi Estadi Vicente Calderón, Madrid
Assistència 48.000 espectadors
Àrbitre Antonio Sánchez Ríos

Campió

Campions de la Copa d'Espanya 1974

Real Madrid Club de Fútbol

12è títol

Referències

  1. «Spain - List of Cup Finals». The Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation. [Consulta: 9 juny 2015].
  2. «Spain - Cup 1974». The Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation. [Consulta: 9 juny 2015].
  3. (castellà) Copa de 1974 a linguasport.com
  4. SD Ibiza refusà jugar la pròrroga perquè pensaven que eren els vencedors per la regla del gol en camp contrari. Fou considerat un abandonament i el club fou desqualificat.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa del Generalíssim de futbol 1973-74
Listen to this article