Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - anelles - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - anelles.

Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - anelles

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - anelles
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics modifica
Esportgimnàstica modifica
Part deGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 modifica
Nombre de participants70 modifica
Lloc i data
LlocEstadi Olímpic Yves-du-Manoir modifica
Data1924 modifica
Classificació
GuanyadorFrancesco Martino modifica
Gimnàstica als
Jocs Olímpics d'estiu de 1924
Concurs individual homes
Concurs per equips homes
Anelles homes
Barra fixa homes
Barres paral·leles homes
Cavall amb arcs homes
Escalada de corda homes
Salt sobre cavall homes
Salt sobre cavall lateral homes

 < 1920 1928> 

La competició d'anelles va ser una de les nou proves de gimnàstica artística que es van disputar als Jocs Olímpics de París de 1924. La prova tingué lloc el 19 de juliol de 1924 i en ella hi van prendre part 70 gimnastes de 9 nacions diferents. La competició es va realitzar a l'Estadi Olímpic Yves-du-Manoir.

Medallistes

Or Plata Bronze
Italy (1861-1946) Francesco Martino (ITA)  Robert Pražák (TCH)  Ladislav Vácha (TCH)

Resultats

Pos. Atleta Nació Obligatori Lliure Total
Francesco Martino ITA 1861-1946 Itàlia 10,72 10,833 21,553
Robert Pražák  Txecoslovàquia 10,60 10,883 21,483
Ladislav Vácha  Txecoslovàquia 10,43 11,000 21,430
4 Leon Štukelj
Iugoslàvia
10,33 11,000 21,330
5 Bedřich Šupčík  Txecoslovàquia 10,27 10,850 21,120
6 Bohumil Mořkovský  Txecoslovàquia 10,33 10,750 21,080
7 Jan Koutný  Txecoslovàquia 10,47 10,583 21,053
8 Ferdinando Mandrini ITA 1861-1946 Itàlia 10,36 10,583 20,943
9 Vittorio Lucchetti ITA 1861-1946 Itàlia 10,83 10,083 20,913
10 Eugène Cordonnier França França 10,40 10,500 20,900
11 Miroslav Klinger  Txecoslovàquia 10,23 10,500 20,730
12 Albert Séguin França França 10,00 10,633 20,633
13 François Gangloff França França 10,22 10,383 20,603
14 Léon Delsarte França França 10,00 10,566 20,566
15 Mario Lertora ITA 1861-1946 Itàlia 10,25 10,083 20,333
16 Giorgio Zampori ITA 1861-1946 Itàlia 10,33 9,916 20,246
17 Luigi Cambiaso ITA 1861-1946 Itàlia 9,98 10,000 19,980
18 Giuseppe Paris ITA 1861-1946 Itàlia 10,16 9,583 19,743
19 Jean Gounot França França 9,00 10,730 19,730
20 Arthur Hermann França França 9,32 10,383 19,703
21 Janez Porenta
Iugoslàvia
9,41 10,150 19,560
22 Luigi Maiocco ITA 1861-1946 Itàlia 10,25 9,083 19,333
23 Mihael Oswald
Iugoslàvia
9,16 10,000 19,160
24 Joseph Huber França França 9,00 10,033 19,033
25 Stanley Leigh Regne Unit Regne Unit 10,00 8,666 18,666
26 Edward Leigh Regne Unit Regne Unit 9,50 9,000 18,500
27 Stane Derganc
Iugoslàvia
9,16 9,333 18,493
28 Stane Žilič
Iugoslàvia
8,50 9,733 18,233
29 Al Jochim Estats Units Estats Units 10,08 8,000 18,080
30 Antoine Rebetez  Suïssa 9,42 8,500 17,920
31 André Higelin França França 8,42 9,450 17,870
32 Jean Gutweninger  Suïssa 9,68 8,166 17,846
33 Henry Finchett Regne Unit Regne Unit 9,76 8,000 17,760
34 Charles Quaino Luxemburg Luxemburg 8,33 9,333 17,663
35 Mathias Erang Luxemburg Luxemburg 8,50 9,083 17,583
36 Frank Safandra Estats Units Estats Units 9,00 8,583 17,583
37 August Güttinger  Suïssa 9,32 8,250 17,570
38 Stane Hlastan
Iugoslàvia
8,91 8,633 17,543
39 Mathias Weishaupt Luxemburg Luxemburg 8,43 9,066 17,496
40 Josef Wilhelm  Suïssa 9,72 7,666 17,386
41 Otto Pfister  Suïssa 9,08 8,166 17,246
42 Pierre Tolar Luxemburg Luxemburg 8,60 8,583 17,183
43 Hans Grieder  Suïssa 9,82 7,250 17,070
44 Carl Widmer  Suïssa 9,08 7,916 16,996
45 Georges Miez  Suïssa 8,77 7,916 16,686
46 Théo Jeitz Luxemburg Luxemburg 7,50 8,250 15,750
47 Harold Brown Regne Unit Regne Unit 9,70 5,833 15,533
48 Samuel Humphreys Regne Unit Regne Unit 8,66 6,833 15,493
49 Frank Kriz Estats Units Estats Units 7,83 7,583 15,413
50 Rastko Poljšak
Iugoslàvia
7,00 8,333 15,333
51 Rudolph Novak Estats Units Estats Units 7,66 7,500 15,160
52 Émile Munhofen Luxemburg Luxemburg 7,60 7,500 15,100
53 Jacques Palzer Luxemburg Luxemburg 6,66 8,250 14,910
54 Albert Neumann Luxemburg Luxemburg 6,83 7,833 14,663
55 Josip Primožič
Iugoslàvia
6,00 8,583 14,583
56 Frank Hawkins Regne Unit Regne Unit 8,00 6,500 14,500
57 Thomas Hopkins Regne Unit Regne Unit 8,00 5,750 13,750
58 John Pearson Estats Units Estats Units 6,33 7,416 13,746
59 Aarne Roine Finlàndia Finlàndia 5,83 7,000 12,830
60 Jaakko Kunnas Finlàndia Finlàndia 6,00 6,750 12,750
61 Eevert Kerttula Finlàndia Finlàndia 5,00 7,500 12,500
62 John Mais Estats Units Estats Units 5,66 6,500 12,160
63 Curtis Rottman Estats Units Estats Units 5,66 6,250 11,910
64 Albert Spencer Regne Unit Regne Unit 6,50 5,250 11,750
65 Mikko Hämäläinen Finlàndia Finlàndia 5,16 6,000 11,160
66 Akseli Roine Finlàndia Finlàndia 3,83 6,250 10,080
67 Max Wandrer Estats Units Estats Units 3,50 6,500 10,000
68 Eetu Kostamo Finlàndia Finlàndia 4,16 5,500 9,660
69 Otto Suhonen Finlàndia Finlàndia 3,16 6,000 9,160
69 Väinö Karonen Finlàndia Finlàndia 3,66 5,500 9,160

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - anelles
Listen to this article