Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - barra fixa - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - barra fixa.

Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - barra fixa

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - barra fixa
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics modifica
Esportgimnàstica modifica
Part deGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 modifica
Nombre de participants72 modifica
Lloc i data
LlocEstadi Olímpic Yves-du-Manoir modifica
Data1924 modifica
Classificació
GuanyadorLeon Štukelj modifica
Gimnàstica als
Jocs Olímpics d'estiu de 1924
Concurs individual homes
Concurs per equips homes
Anelles homes
Barra fixa homes
Barres paral·leles homes
Cavall amb arcs homes
Escalada de corda homes
Salt sobre cavall homes
Salt sobre cavall lateral homes

 < 1920 1928> 

La competició de barra fixa va ser una de les nou proves de gimnàstica artística que es van disputar als Jocs Olímpics de París de 1924. La prova es disputà entre el 17 i el 20 de juliol de 1924 i en ella hi van prendre part 72 gimnastes de 9 nacions diferents. La competició es va realitzar a l'Estadi Olímpic Yves-du-Manoir.

Medallistes

Or Plata Bronze
Leon Štukelj (YUG)
 Jean Gutweninger (SUI)  André Higelin (FRA)

Resultats

Pos. Atleta Nació Obligatori Lliure Total
Leon Štukelj
Iugoslàvia
10,23 9,500 19,730
Jean Gutweninger  Suïssa 9,57 9,666 19,236
André Higelin França França 9,93 9,233 19,163
4 Antoine Rebetez  Suïssa 9,47 9,583 19,053
5 Georges Miez  Suïssa 9,20 9,850 19,050
6 Jean Gounot França França 9,96 9,083 19,043
7 François Gangloff França França 9,60 9,333 18,933
8 August Güttinger  Suïssa 9,47 9,416 18,886
9 Robert Pražák  Txecoslovàquia 9,23 9,500 18,730
10 Léon Delsarte França França 9,80 8,833 18,633
11 Francesco Martino ITA 1861-1946 Itàlia 9,47 8,916 18,386
12 Mario Lertora ITA 1861-1946 Itàlia 9,60 8,766 18,366
13 Stanley Leigh Regne Unit Regne Unit 9,10 9,250 18,350
14 Ferdinando Mandrini ITA 1861-1946 Itàlia 8,37 9,750 18,120
15 Josef Kos  Txecoslovàquia 9,66 8,300 17,960
16 Bedřich Šupčík  Txecoslovàquia 9,86 8,000 17,860
17 Arthur Hermann França França 8,57 8,933 17,503
18 Frank Kriz Estats Units Estats Units 9,50 8,000 17,500
19 Stanislav Indruch  Txecoslovàquia 8,93 8,500 17,430
20 Vittorio Lucchetti ITA 1861-1946 Itàlia 8,67 8,600 17,270
21 Luigi Cambiaso ITA 1861-1946 Itàlia 8,83 8,350 17,180
22 Josef Wilhelm  Suïssa 8,20 8,950 17,150
23 Al Jochim Estats Units Estats Units 9,26 7,800 17,060
24 Hans Grieder  Suïssa 6,93 10,016 16,946
25 Otto Pfister  Suïssa 8,27 8,650 16,920
26 Miroslav Klinger  Txecoslovàquia 7,97 8,500 16,470
27 Giuseppe Paris ITA 1861-1946 Itàlia 6,87 9,486 16,356
28 Stane Žilič
Iugoslàvia
8,50 7,830 16,330
29 Curtis Rottman Estats Units Estats Units 8,93 7,400 16,330
30 Giorgio Zampori ITA 1861-1946 Itàlia 6,87 9,333 16,203
31 Carl Widmer  Suïssa 6,94 9,250 16,190
32 John Pearson Estats Units Estats Units 8,74 7,250 15,990
33 Eugène Cordonnier França França 7,97 7,916 15,886
34 Otto Suhonen Finlàndia Finlàndia 8,47 7,383 15,853
35 Jan Koutný  Txecoslovàquia 7,80 7,916 15,716
36 Albert Séguin França França 7,10 8,583 15,683
37 Väinö Karonen Finlàndia Finlàndia 8,27 7,150 15,420
38 Stane Hlastan
Iugoslàvia
7,10 7,966 15,066
39 Ladislav Vácha  Txecoslovàquia 6,90 7,800 14,700
40 Luigi Maiocco ITA 1861-1946 Itàlia 6,33 8,333 14,663
41 Bohumil Mořkovský  Txecoslovàquia 6,73 7,833 14,563
42 Mihael Oswald
Iugoslàvia
6,73 7,550 14,280
43 Harold Brown Regne Unit Regne Unit 7,74 6,466 14,206
44 Janez Porenta
Iugoslàvia
7,10 7,066 14,166
45 John Mais Estats Units Estats Units 6,70 7,230 13,930
46 Jaakko Kunnas Finlàndia Finlàndia 6,00 7,583 13,583
47 Rastko Poljšak
Iugoslàvia
6,27 7,266 13,536
48 Josip Primožič
Iugoslàvia
6,80 6,660 13,460
49 Aarne Roine Finlàndia Finlàndia 7,13 6,150 13,280
50 Frank Safandra Estats Units Estats Units 6,40 6,500 12,900
51 Albert Spencer Regne Unit Regne Unit 6,41 6,483 12,893
52 Théo Jeitz Luxemburg Luxemburg 5,10 7,750 12,850
53 Joseph Huber França França 4,77 7,916 12,686
54 Henry Finchett Regne Unit Regne Unit 6,64 5,650 12,290
55 Eevert Kerttula Finlàndia Finlàndia 5,64 6,633 12,273
56 Akseli Roine Finlàndia Finlàndia 5,90 6,333 12,233
57 Edward Leigh Regne Unit Regne Unit 5,47 6,650 12,120
58 Stane Derganc
Iugoslàvia
5,10 7,000 12,100
59 Mikko Hämäläinen Finlàndia Finlàndia 5,04 6,833 11,873
60 Charles Quaino Luxemburg Luxemburg 4,73 6,916 11,646
61 Eetu Kostamo Finlàndia Finlàndia 5,37 5,883 11,253
62 Albert Neumann Luxemburg Luxemburg 4,16 7,083 11,243
63 Samuel Humphreys Regne Unit Regne Unit 5,10 5,833 10,933
64 Thomas Hopkins Regne Unit Regne Unit 5,24 5,600 10,840
65 Émile Munhofen Luxemburg Luxemburg 3,80 6,566 10,366
66 Max Wandrer Estats Units Estats Units 3,94 6,300 10,240
67 Mathias Erang Luxemburg Luxemburg 4,00 5,833 9,833
68 Frank Hawkins Regne Unit Regne Unit 4,90 4,833 9,733
69 Rudolph Novak Estats Units Estats Units 3,37 6,333 9,703
70 Jacques Palzer Luxemburg Luxemburg 4,13 5,333 9,463
71 Mathias Weishaupt Luxemburg Luxemburg 3,30 5,250 8,550
72 Pierre Tolar Luxemburg Luxemburg 3,30 4,500 7,800

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - barra fixa
Listen to this article