Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - escalada de corda - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - escalada de corda.

Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - escalada de corda

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - escalada de corda
Tipuscompetició esportiva als Jocs Olímpics modifica
Esportgimnàstica modifica
Part deGimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 modifica
Nombre de participants70 modifica
Lloc i data
LlocEstadi Olímpic Yves-du-Manoir modifica
Data1924 modifica
Classificació
GuanyadorBedřich Šupčík modifica
Gimnàstica als
Jocs Olímpics d'estiu de 1924
Concurs individual homes
Concurs per equips homes
Anelles homes
Barra fixa homes
Barres paral·leles homes
Cavall amb arcs homes
Escalada de corda homes
Salt sobre cavall homes
Salt sobre cavall lateral homes

 < 1920 1928> 

La competició d'escalada de corda va ser una de les nou proves de gimnàstica artística que es van disputar als Jocs Olímpics de París de 1924. La prova es disputà el 20 de juliol de 1924 i en ella hi van prendre part 70 gimnastes de 9 nacions diferents. La competició es va realitzar a l'Estadi Olímpic Yves-du-Manoir.

Medallistes

Or Plata Bronze
 Bedřich Šupčík (TCH)  Albert Séguin (FRA)  August Güttinger (SUI)
 Ladislav Vácha (TCH)

Resultats

Pos. Atleta Nació Temps Punts
Bedřich Šupčík  Txecoslovàquia 7"2 10
Albert Séguin França França 7"4 10
August Güttinger  Suïssa 7"8 10
Ladislav Vácha  Txecoslovàquia 7"8 10
5 Stane Žilič
Iugoslàvia
8"0 10
6 Arthur Hermann França França 8"4 10
Frank Kriz Estats Units Estats Units 8"4 10
Janez Porenta
Iugoslàvia
8"4 10
Jean Gounot França França 8"4 10
10 John Pearson Estats Units Estats Units 8"6 10
Leon Štukelj
Iugoslàvia
8"6 10
Mario Lertora ITA 1861-1946 Itàlia 8"6 10
13 Francesco Martino ITA 1861-1946 Itàlia 8"8 10
Frank Safandra Estats Units Estats Units 8"8 10
Léon Delsarte França França 8"8 10
Max Wandrer Estats Units Estats Units 8"8 10
Robert Pražák  Txecoslovàquia 8"8 10
18 Bohumil Mořkovský  Txecoslovàquia 9"0 10
Ferdinando Mandrini ITA 1861-1946 Itàlia 9"0 10
Hans Grieder  Suïssa 9"0 10
Luigi Cambiaso ITA 1861-1946 Itàlia 9"0 10
Vittorio Lucchetti ITA 1861-1946 Itàlia 9"0 10
23 Carl Widmer  Suïssa 9"2 9
24 Miroslav Klinger  Txecoslovàquia 9"4 8
Jan Koutný  Txecoslovàquia 9"4 8
Giuseppe Paris ITA 1861-1946 Itàlia 9"4 8
Eugène Cordonnier França França 9"4 8
Stane Derganc
Iugoslàvia
9"4 8
Mihael Oswald
Iugoslàvia
9"4 8
Harold Brown Regne Unit Regne Unit 9"4 8
31 Georges Miez  Suïssa 9"6 7
Otto Pfister  Suïssa 9"6 7
Rudolph Novak Estats Units Estats Units 9"6 7
Frank Hawkins Regne Unit Regne Unit 9"6 7
35 Jean Gutweninger  Suïssa 9"8 6
Giorgio Zampori ITA 1861-1946 Itàlia 9"8 6
André Higelin França França 9"8 6
Otto Suhonen Finlàndia Finlàndia 9"8 6
39 François Gangloff França França 10"0 5
Luigi Maiocco ITA 1861-1946 Itàlia 10"0 5
41 Antoine Rebetez  Suïssa 10"2 5
Joseph Huber França França 10"2 5
Jaakko Kunnas Finlàndia Finlàndia 10"2 5
Akseli Roine Finlàndia Finlàndia 10"2 5
45 Josef Wilhelm  Suïssa 10"4 4
Rastko Poljšak
Iugoslàvia
10"4 4
47 Josip Primožič
Iugoslàvia
10"8 3
Väinö Karonen Finlàndia Finlàndia 10"8 3
Pierre Tolar Luxemburg Luxemburg 10"8 3
50 Samuel Humphreys Regne Unit Regne Unit 11"2 2
51T Curtis Rottman Estats Units Estats Units 11"4 2
Henry Finchett Regne Unit Regne Unit 11"4 2
Mathias Weishaupt Luxemburg Luxemburg 11"4 2
Thomas Hopkins Regne Unit Regne Unit 11"4 2
55 Al Jochim Estats Units Estats Units 11"6 2
John Mais Estats Units Estats Units 11"6 2
Stanley Leigh Regne Unit Regne Unit 11"6 2
58 Albert Spencer Regne Unit Regne Unit 11"8 1
Eevert Kerttula Finlàndia Finlàndia 11"8 1
60 Charles Quaino Luxemburg Luxemburg 12"0 0
Eetu Kostamo Finlàndia Finlàndia 12"0 0
62 Edward Leigh Regne Unit Regne Unit 12"2 0
63 Aarne Roine Finlàndia Finlàndia 12"6 0
Mikko Hämäläinen Finlàndia Finlàndia 12"6 0
65 Albert Neumann Luxemburg Luxemburg 12"8 0
66 Stane Hlastan
Iugoslàvia
13"4 0
67 Jacques Palzer Luxemburg Luxemburg 14"2 0
68 Émile Munhofen Luxemburg Luxemburg 14"6 0
69 Mathias Erang Luxemburg Luxemburg 15"0 0
Théo Jeitz Luxemburg Luxemburg 15"0 0

Enllaços externs

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gimnàstica als Jocs Olímpics d'estiu de 1924 - escalada de corda
Listen to this article