Lliga de Campions de la UEFA 1999-00 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lliga de Campions de la UEFA 1999-00.

Lliga de Campions de la UEFA 1999-00

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaLliga de Campions de la UEFA 1999-00
TipusLliga de Campions de la UEFA Modifica el valor a Wikidata
Esportfutbol Modifica el valor a Wikidata
OrganitzacióUEFA Modifica el valor a Wikidata
Nombre de participants32 Modifica el valor a Wikidata
Participants
Lloc i data
Data14 setembre 1999 Modifica el valor a Wikidata - 24 maig 2000 Modifica el valor a Wikidata
Edició45 Modifica el valor a Wikidata
Classificació
GuanyadorReial Madrid CF Modifica el valor a Wikidata
Estadístiques
Partits jugats157 Modifica el valor a Wikidata
Gols marcats442 Modifica el valor a Wikidata
Líder estadísticRaúl González Blanco (10 Modifica el valor a Wikidata)
Rivaldo Vitor Borba Ferreira (10 Modifica el valor a Wikidata)
Mário Jardel Almeida Ribeiro (10 Modifica el valor a Wikidata) Modifica el valor a Wikidata

La Lliga de Campions de la UEFA 1999-00 fou la 45a edició de la Copa d'Europa, la màxima competició per a clubs de futbol del continent i la 8a sota el nom de Lliga de Campions. La competició fou guanyada pel Reial Madrid derrotant el València CF a l'Stade de France.

Fase de classificació

Primera ronda de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
ÍBV Islàndia 3-1 Albània KF Tirana 1-0 2-1
Litex Lovech Bulgària 5-0 Irlanda del Nord Glentoran 3-0 2-0
Žalgiris Vilnius Lituània 5-0 Armènia Araks Ararat 2-0 3-0
HB Tórshavn Illes Fèroe 1-7 Finlàndia Haka 1-1 0-6
Partizan Sèrbia i Montenegro 10-1 Estònia FC Flora 6-0 4-1
Jeunesse Esch Luxemburg 0-10 Letònia Skonto 0-2 0-8
Sloga Jugomagnat Macedònia del Nord (c)2-2 Azerbaidjan Gäncä 1-0 1-2
Barry Town Gal·les 2-3 República de Malta Valletta 0-0 2-3
St Patrick's Athletic República d'Irlanda 0-10 República de Moldàvia Zimbru Chişinău 0-5 0-5

Segona ronda de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Rapid Wien Àustria 5-0 República de Malta Valletta 3-0 2-0
Anorthosis Famagusta Xipre 3-2 Eslovàquia Slovan Bratislava 2-1 1-1
Partizan Sèrbia i Montenegro 6-1 Croàcia Rijeka 3-1 3-0
CSKA Moscou Rússia 2-4 Noruega Molde 2-0 0-4
Litex Lovech Bulgària 5-5(p) Polònia Widzew Łódź 4-1 1-4(pr)
Haka Finlàndia 1-7 Escòcia Rangers 1-4 0-3
Dinamo Tbilisi Geòrgia 2-3 República de Moldàvia Zimbru Chişinău 2-1 0-2
Dnepr-Transmash Mogilev Bielorússia 0-3 Suècia AIK 0-1 0-2
Sloga Jugomagnat Macedònia del Nord 0-2 Dinamarca Brøndby 0-1 0-1
Rapid Bucureşti Romania 4-5 Letònia Skonto 3-3 1-2
Beşiktaş Turquia 1-1(c) Israel Hapoel Haifa 1-1 0-0
Dynamo Kyiv Ucraïna 3-0 Lituània Žalgiris Vilnius 2-0 1-0
ÍBV Islàndia 1-5 Hongria MTK Hungária 0-2 1-3
Maribor Eslovènia 5-4 Bèlgica Genk 5-1 0-3

Tercera ronda de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Zimbru Chişinău República de Moldàvia 0-2 Països Baixos PSV Eindhoven 0-0 0-2
Spartak Moscou Rússia 5-1 Sèrbia i Montenegro Partizan 2-0 3-1
Chelsea Anglaterra 3-0 Letònia Skonto 3-0 0-0
Rapid Wien Àustria 0-4 Turquia Galatasaray 0-3 0-1
Fiorentina Itàlia 5-1 Polònia Widzew Łódź 3-1 2-0
Aalborg BK Dinamarca 3-4 Ucraïna Dynamo Kyiv 1-2 2-2
Rangers Escòcia 2-1 Itàlia Parma 2-0 0-1
Brøndby Dinamarca 3-6 Portugal Boavista 1-2 2-4(pr)
AEK Atenes Grècia 0-1 Suècia AIK 0-0 0-1
Hapoel Haifa Israel 0-4 País Valencià València 0-2 0-2
Hertha Berlin Alemanya 2-0 Xipre Anorthosis Famagusta 2-0 0-0
Sturm Graz Àustria 4-3 Suïssa Servette 2-1 2-2
Molde Noruega (c)1-1 Illes Balears Mallorca 0-0 1-1
Lyon França 0-3 Eslovènia Maribor 0-1 0-2
Croatia Zagreb Croàcia 2-0 Hongria MTK Hungária 0-0 2-0
Teplice República Txeca 0-2 Alemanya Borussia Dortmund 0-1 0-1

Primera fase de grups

Grup A

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Itàlia Lazio 6 4 2 0 13 3 +10 14
Ucraïna Dynamo Kyiv 6 2 1 3 8 8 0 7
Alemanya Bayer Leverkusen 6 1 4 1 7 7 0 7
Eslovènia Maribor 6 1 1 4 2 12 -10 4
Bayer Leverkusen Alemanya 1 - 1 Itàlia Lazio
Neuville Gol 11' Mihajlovic Gol 14'
Estadi BayArena, Leverkusen
Àrbitre Graham Poll ENG

Dynamo Kyiv Ucraïna 0 - 1 Eslovènia Maribor
Simundza Gol 73'
Estadi Estadi Lobanovsky Dynamo, Kíev
Àrbitre Leslie Irvine Irlanda del Nord

Maribor Eslovènia 0 - 2 Alemanya Bayer Leverkusen
Zivkovic Gol 82'
Kirsten Gol 90+3'
Estadi Stadion Ljudski Vrt, Maribor
Àrbitre Jan Wegereef Països Baixos

Lazio Itàlia 2 - 1 Ucraïna Dynamo Kyiv
Negro Gol 70'
Salas Gol 72'
Rebrov Gol 68'
Estadi Estadi Olímpic de Roma, Roma
Àrbitre Manuel Diaz Vega Espanya

Lazio Itàlia 4 - 0 Eslovènia Maribor
Inzaghi Gol 60'
Sergio Conceicao Gol 62'
Salas Gol 71' Gol 76'
Estadi Estadi Olímpic de Roma, Roma
Àrbitre Lucílio Batista Portugal

Bayer Leverkusen Alemanya 1 - 1 Ucraïna Dynamo Kyiv
Kirsten Gol 52' Husin Gol 71'
Estadi BayArena, Leverkusen
Àrbitre Claude Colombo França

Maribor Eslovènia 0 - 4 Itàlia Lazio
Mihajlovic Gol 36'
Inzaghi Gol 50' Gol 74'
Stankovic Gol 63'
Estadi Stadion Ljudski Vrt, Maribor
Àrbitre Terje Hauge Noruega

Dynamo Kyiv Ucraïna 4 - 2 Alemanya Bayer Leverkusen
Kosovsky Gol 4'
Rebrov Gol 21'
Shatskikh Gol 36'
Holovko Gol 61'
Kirsten Gol 12'
Neuville Gol 49'
Estadi Estadi Lobanovsky Dynamo, Kíev
Àrbitre Karl-Erik Nilsson Suècia

Lazio Itàlia 1 - 1 Alemanya Bayer Leverkusen
Nedved Gol 1' Kirsten Gol 44'

Maribor Eslovènia 1 - 2 Ucraïna Dynamo Kyiv
Balajic Gol 50' Rebrov Gol 37' Gol 84' (pen.)
Estadi Stadion Ljudski Vrt, Maribor
Àrbitre Juan Fernandez Martin Espanya

Bayer Leverkusen Alemanya 0 - 0 Eslovènia Maribor
Estadi BayArena, Leverkusen
Àrbitre David Elleray ENG

Dynamo Kyiv Ucraïna 0 - 1 Itàlia Lazio
Mamedov Gol 18' (pp)
Estadi Estadi Lobanovsky Dynamo, Kíev
Àrbitre Paul Durkin ENG

Grup B

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Catalunya FC Barcelona 6 4 2 0 19 9 +10 14
Itàlia Fiorentina 6 2 3 1 9 7 +2 9
ENG Arsenal 6 2 2 2 9 9 0 8
Suècia AIK 6 0 1 5 4 16 -12 1
Fiorentina Itàlia 0 - 0 ENG Arsenal

AIK Suècia 1 - 2 Catalunya FC Barcelona
Novaković Gol 72' Abelardo Gol 86'
Dani Gol 90+3'
Estadi Estadi Råsunda, Solna
Àrbitre Alain Sars França

Arsenal ENG 3 - 1 Suècia AIK
Ljungberg Gol 28'
Henry Gol 90+1'
Suker Gol 90+3'
Nordin Gol 53'
Estadi Wembley Stadium, Londres
Àrbitre Vitor Melo Pereira Portugal

FC Barcelona Catalunya 4 - 2 Itàlia Fiorentina
Figo Gol 7'
Luis Enrique Gol 10'
Rivaldo Gol 68' (pen.) Gol 70'
Batistuta Gol 50'
Chiesa Gol 79'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Kim Milton Nielsen Dinamarca


AIK Suècia 0 - 0 Itàlia Fiorentina
Estadi Estadi Råsunda, Solna
Àrbitre Günter Benkö Àustria

Fiorentina Itàlia 3 - 0 Suècia AIK
Batistuta Gol 5'
Chiesa Gol 32'
Balbo Gol 86'

Arsenal ENG 2 - 4 Catalunya FC Barcelona
Bergkamp Gol 44'
Overmars Gol 85'
Rivaldo Gol 15' (pen.)
Luis Enrique Gol 16'
Figo Gol 56'
Cocu Gol 70'

Arsenal ENG 0 - 1 Itàlia Fiorentina
Batistuta Gol 75'
Estadi Wembley Stadium, Londres
Àrbitre Ľuboš Micheľ Eslovàquia

FC Barcelona Catalunya 5 - 0 Suècia AIK
Kluivert Gol 15' Gol 33'
Zenden Gol 43'
Gabri Gol 53'
Déhu Gol 56'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Leslie Irvine Irlanda del Nord

Fiorentina Itàlia 3 - 3 Catalunya FC Barcelona
Bressan Gol 14'
Balbo Gol 56' Gol 69'
Figo Gol 20'
Rivaldo Gol 43' Gol 74'

AIK Suècia 2 - 3 ENG Arsenal
A. Andersson Gol 41' Gol 68' Overmars Gol 17' Gol 52'
Suker Gol 56'
Estadi Estadi Råsunda, Solna
Àrbitre Hartmut Strampe Alemanya

Grup C

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Noruega Rosenborg 6 3 2 1 12 5 +7 11
Països Baixos Feyenoord 6 1 5 0 7 6 +1 8
Alemanya Borussia Dortmund 6 1 3 2 7 9 -2 6
Portugal Boavista 6 1 2 3 4 10 -6 5
14 de setembre 1999
Boavista 0-3 Rosenborg Estádio do Bessa
Feyenoord 1-1 Borussia Dortmund Feijenoord Stadion
22 de setembre 1999
Borussia Dortmund 3-1 Boavista Westfalenstadion
Rosenborg 2-2 Feyenoord Lerkendal Stadion
29 de setembre 1999
Boavista 1-1 Feyenoord Estádio do Bessa
Rosenborg 2-2 Borussia Dortmund Lerkendal Stadion
19 d'octubre 1999
Borussia Dortmund 0-3 Rosenborg Westfalenstadion
Feyenoord 1-1 Boavista Feijenoord Stadion
27 d'octubre 1999
Rosenborg 2-0 Boavista Lerkendal Stadion
Borussia Dortmund 1-1 Feyenoord Westfalenstadion
2 de novembre 1999
Boavista 1-0 Borussia Dortmund Estádio do Bessa
Feyenoord 1-0 Rosenborg Feijenoord Stadion

Grup D

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
ENG Manchester United 6 4 1 1 9 4 +5 13
França Marseille 6 3 1 2 10 8 +2 10
Àustria Sturm Graz 6 2 0 4 5 12 -7 6
Croàcia Croatia Zagreb 6 1 2 3 7 7 0 5
14 de setembre 1999
Manchester United 0-0 Croatia Zagreb Old Trafford
Marseille 2-0 Sturm Graz Stade Vélodrome
22 de setembre 1999
Sturm Graz 0-3 Manchester United Arnold-Schwarzenegger-Stadion
Croatia Zagreb 1-2 Marseille Estadi Maksimir
29 de setembre 1999
Manchester United 2-1 Marseille Old Trafford
Croatia Zagreb 3-0 Sturm Graz Estadi Maksimir
19 d'octubre 1999
Sturm Graz 1-0 Croatia Zagreb Arnold-Schwarzenegger-Stadion
Marseille 1-0 Manchester United Stade Vélodrome
27 d'octubre 1999
Croatia Zagreb 1-2 Manchester United Estadi Maksimir
Sturm Graz 3-2 Marseille Arnold-Schwarzenegger-Stadion
2 de novembre 1999
Manchester United 2-1 Sturm Graz Old Trafford
Marseille 2-2 Croatia Zagreb Stade Vélodrome

Grup E

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Espanya Reial Madrid 6 4 1 1 15 7 +8 13
Portugal Porto 6 4 0 2 9 6 +3 12
GRE Olympiacos 6 2 1 3 9 12 -3 7
Noruega Molde 6 1 0 5 6 14 -8 3
14 de setembre 1999
Molde 0-1 Porto Estadi Molde
Olympiacos 3-3 Real Madrid Georgios Karaiskakis
22 de setembre 1999
Porto 2-0 Olympiacos Estádio das Antas
Real Madrid 4-1 Molde Estadi Santiago Bernabéu
29 de setembre 1999
Real Madrid 3-1 Porto Estadi Santiago Bernabéu
Olympiacos 3-1 Molde Georgios Karaiskakis
19 d'octubre 1999
Porto 2-1 Real Madrid Estádio das Antas
Molde 3-2 Olympiacos Estadi Molde
27 d'octubre 1999
Porto 3-1 Molde Estádio das Antas
Real Madrid 3-0 Olympiacos Estadi Santiago Bernabéu
2 de novembre 1999
Molde 0-1 Real Madrid Estadi Molde
Olympiacos 1-0 Porto Georgios Karaiskakis

Grup F

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
País Valencià València 6 3 3 0 8 4 +4 12
Alemanya Bayern 6 2 3 1 7 6 +1 9
SCO Rangers 6 2 1 3 7 7 0 7
Països Baixos PSV Eindhoven 6 1 1 4 5 10 -5 4
14 de setembre 1999
Bayern 2-1 PSV Eindhoven Olympiastadion
València 2-0 Rangers Mestalla
22 de setembre 1999
Rangers 1-1 Bayern Ibrox Stadium
PSV Eindhoven 1-1 València Philips Stadion
29 de setembre 1999
PSV Eindhoven 0-1 Rangers Philips Stadion
Bayern 1-1 València Olympiastadion
19 d'octubre 1999
Rangers 4-1 PSV Eindhoven Ibrox Stadium
València 1-1 Bayern Mestalla
27 d'octubre 1999
Rangers 1-2 València Ibrox Stadium
PSV Eindhoven 2-1 Bayern Philips Stadion
2 de novembre 1999
València 1-0 PSV Eindhoven Mestalla
Bayern 1-0 Rangers Olympiastadion

Grup G

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Txèquia Sparta Praga 6 3 3 0 14 6 +8 12
França Bordeaux 6 3 3 0 7 4 +3 12
Rússia Spartak Moscou 6 1 2 3 9 12 -3 5
Països Baixos Willem II 6 0 2 4 7 15 -8 2
14 de setembre 1999
Sparta Praga 0-0 Bordeaux Toyota Arena
Willem II 1-3 Spartak Moscou Willem II Stadion
22 de setembre 1999
Spartak Moscou 1-1 Sparta Praga Estadi Lujniki
Bordeaux 3-2 Willem II Parc Lescure
29 de setembre 1999
Bordeaux 2-1 Spartak Moscou Parc Lescure
Sparta Praga 4-0 Willem II Toyota Arena
19 d'octubre 1999
Spartak Moscou 1-2 Bordeaux Estadi Lujniki
Willem II 3-4 Sparta Praga Willem II Stadion
27 d'octubre 1999
Spartak Moscou 1-1 Willem II Estadi Lujniki
Bordeaux 0-0 Sparta Praga Parc Lescure
2 de novembre 1999
Sparta Praga 5-2 Spartak Moscou Toyota Arena
Willem II 0-0 Bordeaux Willem II Stadion

Grup H

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
ENG Chelsea 6 3 2 1 10 3 +7 11
Alemanya Hertha Berlin 6 2 2 2 7 10 -3 8
Turquia Galatasaray 6 2 1 3 10 13 -3 7
Itàlia Milan 6 1 3 2 6 7 -1 6
14 de setembre 1999
Chelsea 0-0 Milan Stamford Bridge
Galatasaray 2-2 Hertha Berlin Estadi Ali Sami Yen
22 de setembre 1999
Hertha Berlin 2-1 Chelsea Estadi Olímpic de Berlín
Milan 2-1 Galatasaray Stadio Giuseppe Meazza
29 de setembre 1999
Chelsea 1-0 Galatasaray Stamford Bridge
Milan 1-1 Hertha Berlin Stadio Giuseppe Meazza
19 d'octubre 1999
Hertha Berlin 1-0 Milan Estadi Olímpic de Berlín
Galatasaray 0-5 Chelsea Estadi Ali Sami Yen
27 d'octubre 1999
Milan 1-1 Chelsea Stadio Giuseppe Meazza
Hertha Berlin 1-4 Galatasaray Estadi Olímpic de Berlín
2 de novembre 1999
Chelsea 2-0 Hertha Berlin Stamford Bridge
Galatasaray 3-2 Milan Estadi Ali Sami Yen

Segona fase de grups

Grup A

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Catalunya FC Barcelona 6 5 1 0 17 5 +12 16
Portugal Porto 6 3 1 2 8 8 0 10
Txèquia Sparta Praga 6 1 2 3 5 12 -7 5
Alemanya Hertha Berlin 6 0 2 4 3 8 -5 2
23 de novembre 1999
Hertha Berlin 1-1 Barcelona Estadi Olímpic de Berlín
Sparta Praga 0-2 Porto Toyota Arena
8 de desembre 1999
Porto 1-0 Hertha Berlin Estádio das Antas
Barcelona 5-0 Sparta Praga Camp Nou
1 de març 2000
Barcelona 4-2 Porto Camp Nou
Hertha Berlin 1-1 Sparta Praga Estadi Olímpic de Berlín
7 de març 2000
Porto 0-2 Barcelona Estádio das Antas
Sparta Praga 1-0 Hertha Berlin Toyota Arena
15 de març 2000
Porto 2-2 Sparta Praga Estádio das Antas
Barcelona 3-1 Hertha Berlin Camp Nou
21 de març 2000
Sparta Praga 1-2 Barcelona Toyota Arena
Hertha Berlin 0-1 Porto Estadi Olímpic de Berlín

Grup B

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
ENG Manchester United 6 4 1 1 10 4 +6 13
País Valencià València 6 3 1 2 9 5 +4 10
Itàlia Fiorentina 6 2 2 2 7 8 -1 8
França Bordeaux 6 0 2 4 5 14 -9 2

València País Valencià 3 - 0 França Bordeaux
Farinós Gol 60'
Ilie Gol 68'
González Gol 90'

8 de desembre 1999
Manchester United 3-0 València Old Trafford
Bordeaux 0-0 Fiorentina Parc Lescure
1 de març 2000
Manchester United 2-0 Bordeaux Old Trafford
Fiorentina 1-0 València Stadio Artemio Franchi
7 de març 2000
Bordeaux 1-2 Manchester United Parc Lescure
València 2-0 Fiorentina Estadi de Mestalla
15 de març 2000
Manchester United 3-1 Fiorentina Old Trafford
Bordeaux 1-4 València Parc Lescure
21 de març 2000
Fiorentina 3-3 Bordeaux Stadio Artemio Franchi
València 0-0 Manchester United Estadi de Mestalla

Grup C

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Alemanya Bayern 6 4 1 1 13 8 +5 13
Espanya Reial Madrid 6 3 1 2 11 12 -1 10
Ucraïna Dynamo Kyiv 6 3 1 2 10 8 +2 10
Noruega Rosenborg 6 0 1 5 5 11 -6 1
23 de novembre 1999
Dynamo Kyiv 1-2 Real Madrid Estadi Lobanovsky Dynamo
Rosenborg 1-1 Bayern Lerkendal Stadion
8 de desembre 1999
Bayern 2-1 Dynamo Kyiv Olympiastadion
Real Madrid 3-1 Rosenborg Estadi Santiago Bernabéu
1 de març 2000
Dynamo Kyiv 2-1 Rosenborg Estadi Lobanovsky Dynamo
Real Madrid 2-4 Bayern Estadi Santiago Bernabéu
7 de març 2000
Bayern 4-1 Real Madrid Olympiastadion
Rosenborg 1-2 Dynamo Kyiv Lerkendal Stadion
15 de març 2000
Real Madrid 2-2 Dynamo Kyiv Estadi Santiago Bernabéu
Bayern 2-1 Rosenborg Olympiastadion
21 de març 2000
Dynamo Kyiv 2-0 Bayern Estadi Lobanovsky Dynamo
Rosenborg 0-1 Real Madrid Lerkendal Stadion

Grup D

Equip PJ PG PE PP GF GC DG Pts
Itàlia Lazio 6 3 2 1 10 4 +6 11
ENG Chelsea 6 3 1 2 8 5 +3 10
Països Baixos Feyenoord 6 2 2 2 7 7 0 8
França Marseille 6 1 1 4 2 11 -9 4
23 de novembre 1999
Chelsea 3-1 Feyenoord Stamford Bridge
Marseille 0-2 Lazio Stade Vélodrome
8 de desembre 1999
Feyenoord 3-0 Marseille Feijenoord Stadion
Lazio 0-0 Chelsea Stadio Olimpico di Roma
1 de març 2000
Lazio 1-2 Feyenoord Stadio Olimpico di Roma
Marseille 1-0 Chelsea Stade Vélodrome
7 de març 2000
Chelsea 1-0 Marseille Stamford Bridge
Feyenoord 0-0 Lazio Feijenoord Stadion
15 de març 2000
Lazio 5-1 Marseille Stadio Olimpico di Roma
Feyenoord 1-3 Chelsea Feijenoord Stadion
21 de març 2000
Chelsea 1-2 Lazio Stamford Bridge
Marseille 0-0 Feyenoord Stade Vélodrome

Fase d'eliminatòries

Quarts de final

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Reial Madrid Espanya 3-2 Anglaterra Manchester United 0-0 3-2
Porto Portugal 2-3 Alemanya Bayern 1-1 1-2
Chelsea Anglaterra 4-6 Catalunya FC Barcelona 3-1 1-5(pr)
València País Valencià 5-3 Itàlia Lazio 5-2 0-1

Anada

Porto Portugal 1 - 1 Alemanya Bayern
Jardel Gol 47' Paulo Sergio Gol 80'
Estadi Estádio das Antas, Porto
Àrbitre Nikolai Levnikov Rússia

Reial Madrid Espanya 0 - 0 ENG Manchester United
Estadi Estadi Santiago Bernabeu, Madrid
Àrbitre Gilles Veissiere França

València País Valencià 5 - 2 Itàlia Lazio
Angulo Gol 2'
Gerard Gol 4' Gol 40' Gol 80'
Claudio Lopez Gol 91'
Inzaghi Gol 28'
Salas Gol 87'
Estadi Estadi de Mestalla, València
Àrbitre Kim Milton Nielsen Dinamarca

Chelsea ENG 3 - 1 Catalunya FC Barcelona
Zola Gol 30'
Flo Gol 34' Gol 38'
Figo Gol 64'

Tornada

FC Barcelona Catalunya 5 - 1 (pr) ENG Chelsea
Rivaldo Gol 24' Gol 99' (pen.)
Figo Gol 45'
Dani Gol 83'
Kluivert Gol 104'
Flo Gol 60'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Anders Frisk Suècia

Lazio Itàlia 1 - 0 País Valencià València
Veron Gol 52'

Manchester United ENG 2 - 3 Espanya Reial Madrid
Beckham Gol 64'
Scholes Gol 88' (pen.)
Keane Gol 21' (pp)
Raúl Gol 50' Gol 52'

Bayern Alemanya 2 - 1 Portugal Porto
Paulo Sergio Gol 15'
Linke Gol 90+3'
Jardel Gol 90'
Estadi Olympiastadion, Munic
Àrbitre Hugh Dallas SCO

Semifinals

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
València País Valencià 5-3 Catalunya FC Barcelona 4-1 1-2
Reial Madrid Espanya 3-2 Alemanya Bayern 2-0 1-2

Anada

València País Valencià 4 - 1 Catalunya FC Barcelona
Angulo Gol 10' Gol 43'
Mendieta Gol 47' (pen.)
Claudio Lopez Gol 90+2'
Pellegrino Gol 27' (pp)

Reial Madrid Espanya 2 - 0 Alemanya Bayern
Anelka Gol 4'
Jeremies Gol 33' (pp)

Tornada

Bayern Alemanya 2 - 1 Espanya Reial Madrid
Jancker Gol 12'
Elber Gol 54'
Anelka Gol 31'
Estadi Olympiastadion, Munic
Àrbitre Graham Poll ENG

FC Barcelona Catalunya 2 - 1 País Valencià València
F. de Boer Gol 78'
Cocu Gol 90+2'
Mendieta Gol 69'
Estadi Camp Nou, Barcelona
Àrbitre Vitor Melo Pereira Portugal

Final

Reial Madrid Espanya 3 - 0 País Valencià València
Morientes Gol 39'
McManaman Gol 67'
Raúl Gol 75'
Estadi Stade de France, París
Assistència 78,759 espectadors
Àrbitre Stefano Braschi Itàlia


Guanyador de la
Lliga de Campions 1999-00

Reial Madrid
Vuitè títol

Enllaços externs

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Lliga de Campions de la UEFA 1999-00
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lliga de Campions de la UEFA 1999-00
Listen to this article