Lliga de Campions de la UEFA 2000-01
From Wikipedia, the free encyclopedia
La Lliga de Campions de la UEFA 2000–01 fou la 46a edició de la Copa d'Europa, la màxima competició per a clubs de futbol del continent i la 9a sota el nom de Lliga de Campions. La competició fou guanyada pel Bayern de Múnic derrotant el València CF als llançaments de penal. Fou la segona final consecutiva dels valencians.
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Dades ràpides Tipus, Esport ...
Tipus | Lliga de Campions de la UEFA |
---|---|
Esport | futbol |
Organitzador | UEFA |
Nombre de participants | 32 |
Localització i Dates | |
Període | temporada 2000-2001 |
Interval de temps | 12 juliol 2000 – 23 maig 2001 |
Número d'edició | 46 |
Competició | |
Primer lloc | FC Bayern de Múnic (4t) |
Dades estadístiques | |
Partits | 157 |
Gols | 449 |
Gol | Raúl González Blanco↔ Reial Madrid CF (7) |
Altres | |
Lloc web | uefa.com… |
Tanca
Primera ronda de classificació
Més informació Equip 1, Global ...
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Birkirkara | 2-6 | KR Reykjavík | 1-2 | 1-4 |
F91 Dudelange | 0-6 | Levski Sofia | 0-4 | 0-2 |
Haka | (c)2-2 | Linfield | 1-0 | 1-2 |
KÍ Klaksvík | 0-5 | Estrella Roja Belgrad | 0-3 | 0-2 |
Total Network Solutions | 2-6 | Levadia | 2-2 | 0-4 |
Shirak | 2-3 | Plantilla:Country data Belarús BATE | 1-1 | 1-2 |
Skonto | 3-5 | Shamkir | 2-1 | 1-4(pr) |
Sloga Jugomagnat | 1-2 | Shelbourne | 0-1 | 1-1 |
KF Tirana | 4-6 | Zimbru Chişinău | 2-3 | 2-3 |
FBK Kaunas | 4-3 | Brotnjo | 4-0 | 0-3 |
Tanca
Segona ronda de classificació
Més informació Equip 1, Global ...
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
RSC Anderlecht | 4-2 | Anorthosis Famagusta | 4-2 | 0-0 |
Beşiktaş JK | 2-1 | Levski Sofia | 1-0 | 1-1 |
Brøndby | 3-1 | KR Reykjavík | 3-1 | 0-0 |
Dinamo Bucureşti | 4-7 | Polonia Varsòvia | 3-4 | 1-3 |
Rangers FC | 4-1 | FBK Kaunas | 4-1 | 0-0 |
Haka | 0-1 | Inter Bratislava | 0-0 | 0-1(pr) |
Helsingborg | 3-0 | Plantilla:Country data Belarús BATE | 0-0 | 3-0 |
Estrella Roja Belgrad | 4-2 | Torpedo Kutaisi | 4-0 | 0-2 |
Xakhtar Donetsk | 9-2 | Levadia | 4-1 | 5-1 |
Slavia Praga | 5-1 | Shamkir | 1-0 | 4-1 |
Shelbourne | 2-4 | Rosenborg BK | 1-3 | 1-1 |
Sturm Graz | 5-1 | Hapoel Tel Aviv FC | 3-0 | 2-1 |
Zimbru Chişinău | 2-1 | Maribor | 2-0 | 0-1 |
Hajduk Split | 2-4 | Dunaferr | 0-2 | 2-2 |
Tanca
Tercera ronda de classificació
Més informació Equip 1, Global ...
Equip 1 | Global | Equip 2 | Anada | Tornada |
---|---|---|---|---|
Tirol Innsbruck | 1-4 | València | 0-0 | 1-4 |
Zimbru Chişinău | 0-2 | Sparta Praga | 0-1 | 0-1 |
Brøndby | 0-2 | Hamburg | 0-2 | 0-0 |
Helsingborg | 1-0 | Inter de Milà | 1-0 | 0-0 |
Beşiktaş JK | 6-1 | Lokomotiv Moscou | 3-0 | 3-1 |
Inter Bratislava | 2-4 | Olympique de Lió | 1-2 | 1-2 |
RSC Anderlecht | 1-0 | FC Porto | 1-0 | 0-0 |
Herfølge | 0-6 | Rangers FC | 0-3 | 0-3 |
FC Dinamo de Kíev | (c)1-1 | Estrella Roja Belgrad | 0-0 | 1-1 |
Polonia Varsòvia | 3-4 | Panathinaikos FC | 2-2 | 1-2 |
Leeds United | 3-1 | 1860 Múnic | 2-1 | 1-0 |
Sturm Graz | 3-2 | Feyenoord | 2-1 | 1-1 |
Dunaferr | 3-4 | Rosenborg BK | 2-2 | 1-2 |
St. Gallen | 3-4 | Galatasaray | 1-2 | 2-2 |
AC Milan | 6-1 | Dinamo de Zagreb | 3-1 | 3-0 |
Xakhtar Donetsk | 2-1 | Slavia Praga | 0-1 | 2-0(pr) |
Tanca
Grup A
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Reial Madrid | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 8 | +7 | 13 |
Spartak Moscou | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 3 | +6 | 12 |
Bayer Leverkusen | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 12 | -3 | 7 |
Sporting | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 15 | -10 | 2 |
Tanca
Primer partit | |||
Spartak Moscou | 2–0 | Bayer Leverkusen | |
Sporting | 2–2 | Real Madrid | |
Segon partit | |||
Bayer Leverkusen | 3–2 | Sporting | |
Real Madrid | 1–0 | Spartak Moscou | |
Tercer partit | |||
Bayer Leverkusen | 2–3 | Real Madrid | |
Spartak Moscou | 3–1 | Sporting | |
Quart partit | |||
Real Madrid | 5–3 | Bayer Leverkusen | |
Sporting | 0–3 | Spartak Moscou | |
Cinquè partit | |||
Bayer Leverkusen | 1–0 | Spartak Moscou | |
Real Madrid | 4–0 | Sporting | |
Sisè partit | |||
Sporting | 0–0 | Bayer Leverkusen | |
Spartak Moscou | 1–0 | Real Madrid |
Grup B
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Arsenal FC | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 8 | +3 | 13 |
SS Lazio | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 4 | +9 | 13 |
Xakhtar Donetsk | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 15 | -5 | 6 |
Sparta Praga | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 13 | -7 | 3 |
Tanca
Primer partit | |||
Sparta Praga | 0–1 | Arsenal | |
Shakhtar Donetsk | 0–3 | Lazio | |
Segon partit | |||
Arsenal | 3–2 | Shakhtar Donetsk | |
Lazio | 3–0 | Sparta Praga | |
Tercer partit | |||
Arsenal | 2–0 | Lazio | |
Sparta Praga | 3–2 | Shakhtar Donetsk | |
Quart partit | |||
Lazio | 1–1 | Arsenal | |
Shakhtar Donetsk | 2–1 | Sparta Praga | |
Cinquè partit | |||
Arsenal | 4–2 | Sparta Praga | |
Lazio | 5–1 | Shakhtar Donetsk | |
Sisè partit | |||
Shakhtar Donetsk | 3–0 | Arsenal | |
Sparta Praga | 0–1 | Lazio |
Grup C
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
València | 6 | 4 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 13 |
Olympique de Lió | 6 | 3 | 0 | 3 | 8 | 6 | +2 | 9 |
Olympiakos FC | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 5 | +1 | 9 |
Heerenveen | 6 | 1 | 1 | 4 | 3 | 9 | -6 | 4 |
Tanca
Primer partit | |||
València | 2–1 | Olympiacos | |
Lyon | 3–1 | Heerenveen | |
Segon partit | |||
Olympiacos | 2–1 | Lyon | |
Heerenveen | 0–1 | València | |
Tercer partit | |||
València | 1–0 | Lyon | |
Olympiacos | 2–0 | Heerenveen | |
Quart partit | |||
Lyon | 1–2 | València | |
Heerenveen | 1–0 | Olympiacos | |
Cinquè partit | |||
Olympiacos | 1–0 | València | |
Heerenveen | 0–2 | Lyon | |
Sisè partit | |||
Lyon | 1–0 | Olympiacos | |
València | 1–1 | Heerenveen |
Grup D
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sturm Graz | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 12 | -3 | 10 |
Galatasaray | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 13 | -3 | 8 |
Rangers FC | 6 | 2 | 2 | 2 | 10 | 7 | +3 | 8 |
AS Monaco | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 10 | +3 | 7 |
Tanca
Primer partit | |||
Galatasaray | 3–2 | AS Monaco | |
Rangers | 5–0 | Sturm Graz | |
Segon partit | |||
AS Monaco | 0–1 | Rangers | |
Sturm Graz | 3–0 | Galatasaray | |
Tercer partit | |||
Galatasaray | 3–2 | Rangers | |
AS Monaco | 5–0 | Sturm Graz | |
Quart partit | |||
Rangers | 0–0 | Galatasaray | |
Sturm Graz | 2–0 | AS Monaco | |
Cinquè partit | |||
AS Monaco | 4–2 | Galatasaray | |
Sturm Graz | 2–0 | Rangers | |
Sisè partit | |||
Rangers | 2–2 | AS Monaco | |
Galatasaray | 2–2 | Sturm Graz |
Grup E
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Deportivo | 6 | 2 | 4 | 0 | 6 | 4 | +2 | 10 |
Panathinaikos FC | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | +1 | 8 |
Hamburg | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 9 | 0 | 6 |
Juventus FC | 6 | 1 | 3 | 2 | 9 | 12 | -3 | 6 |
Tanca
Primer partit | |||
Hamburg | 4–4 | Juventus | |
Panathinaikos | 1–1 | Deportivo | |
Segon partit | |||
Juventus | 2–1 | Panathinaikos | |
Deportivo | 2–1 | Hamburg | |
Tercer partit | |||
Juventus | 0–0 | Deportivo | |
Hamburg | 0–1 | Panathinaikos | |
Quart partit | |||
Deportivo | 1–1 | Juventus | |
Panathinaikos | 0–0 | Hamburg | |
Cinquè partit | |||
Juventus | 1–3 | Hamburg | |
Deportivo | 1–0 | Panathinaikos | |
Sisè partit | |||
Panathinaikos | 3–1 | Juventus | |
Hamburg | 1–1 | Deportivo |
Grup F
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bayern | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 4 | +5 | 11 |
Paris Saint-Germain FC | 6 | 3 | 1 | 2 | 14 | 9 | +5 | 10 |
Rosenborg BK | 6 | 2 | 1 | 3 | 13 | 15 | -2 | 7 |
Helsingborg | 6 | 1 | 2 | 3 | 6 | 14 | -8 | 5 |
Tanca
Primer partit | |||
Rosenborg | 3–1 | Paris Saint-Germain | |
Helsingborg | 1–3 | Bayern | |
Segon partit | |||
Paris Saint-Germain | 4–1 | Helsingborg | |
Bayern | 3–1 | Rosenborg | |
Tercer partit | |||
Paris Saint-Germain | 1–0 | Bayern | |
Rosenborg | 6–1 | Helsingborg | |
Quart partit | |||
Bayern | 2–0 | Paris Saint-Germain | |
Helsingborg | 2–0 | Rosenborg | |
Cinquè partit | |||
Paris Saint-Germain | 7–2 | Rosenborg | |
Bayern | 0–0 | Helsingborg | |
Sisè partit | |||
Helsingborg | 1–1 | Paris Saint-Germain | |
Rosenborg | 1–1 | Bayern |
Grup G
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
RSC Anderlecht | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 14 | -3 | 12 |
Manchester United FC | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 7 | +4 | 10 |
PSV Eindhoven | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 9 | 0 | 9 |
FC Dinamo de Kíev | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 8 | -1 | 4 |
Tanca
Primer partit | |||
PSV Eindhoven | 2–1 | Dynamo Kyiv | |
Manchester United | 5–1 | Anderlecht | |
Segon partit | |||
Dynamo Kyiv | 0–0 | Manchester United | |
Anderlecht | 1–0 | PSV Eindhoven | |
Tercer partit | |||
Dynamo Kyiv | 4–0 | Anderlecht | |
PSV Eindhoven | 3–1 | Manchester United | |
Quart partit | |||
Anderlecht | 4–2 | Dynamo Kyiv | |
Manchester United | 3–1 | PSV Eindhoven | |
Cinquè partit | |||
Dynamo Kyiv | 0–1 | PSV Eindhoven | |
Anderlecht | 2–1 | Manchester United | |
Sisè partit | |||
Manchester United | 1–0 | Dynamo Kyiv | |
PSV Eindhoven | 2–3 | Anderlecht |
Grup H
Més informació Equip, PJ ...
Equip | PJ | PG | PE | PP | GF | GC | DG | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
AC Milan | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 6 | +6 | 11 |
Leeds United | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 6 | +3 | 9 |
FC Barcelona | 6 | 2 | 2 | 2 | 13 | 9 | +4 | 8 |
Beşiktaş JK | 6 | 1 | 1 | 4 | 4 | 17 | -13 | 4 |
Tanca
Primer partit | |||
Barcelona | 4–0 | Leeds United | |
Milan | 4–1 | Beşiktaş | |
Segon partit | |||
Leeds United | 1–0 | Milan | |
Beşiktaş | 3–0 | Barcelona | |
Tercer partit | |||
Leeds United | 6–0 | Beşiktaş | |
Barcelona | 0–2 | Milan | |
Quart partit | |||
Beşiktaş | 0–0 | Leeds United | |
Milan | 3–3 | Barcelona | |
Cinquè partit | |||
Leeds United | 1–1 | Barcelona | |
Beşiktaş | 0–2 | Milan | |
Sisè partit | |||
Milan | 1–1 | Leeds United | |
Barcelona | 5–0 | Beşiktaş |