Lliga de Campions de la UEFA 2005-06 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Lliga de Campions de la UEFA 2005-06.

Lliga de Campions de la UEFA 2005-06

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaLliga de Campions de la UEFA 2005-06
TipusLliga de Campions de la UEFA Modifica el valor a Wikidata
Esportfutbol Modifica el valor a Wikidata
OrganitzacióUEFA Modifica el valor a Wikidata
Nombre de participants32 (fase de grups)
74 (total)
Participants
Lloc i data
Data13 setembre 2005 Modifica el valor a Wikidata - 17 maig 2006 Modifica el valor a Wikidata
Edició51 Modifica el valor a Wikidata
Períodetemporada 2005-2006 Modifica el valor a Wikidata
Classificació
GuanyadorCAT FC Barcelona (2n títol)
SubcampióENG Arsenal F.C.
Estadístiques
Partits jugats209
Gols marcats533  (2,55 per partit)
Líder estadísticUKR Andrí Xevtxenko
(9 gols)

La Lliga de Campions de la UEFA 2005–06 fou l'edició número cinquanta-u de la seva història i la 14a sota el nom de Lliga de Campions. El Liverpool FC defensava el títol aconseguit en l'edició anterior. La final del campionat va ser guanyada pel FC Barcelona, que va obtenir així el segon títol en la seva història. El Vila-real CF va debutar per primera vegada en la Lliga de Campions i va arribar fins a les semifinals on va caure 1-0 contra l'Arsenal F.C., això si quedant primers de grup i guanyant a equips com el Glasgow Rangers (en vuitens) o l'Inter de Milà (en quarts).

Fase de classificació

Primera fase de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
FC Levadia Tallinn Estònia 1-2 Geòrgia FC Dinamo Tbilisi 1-0 0-2
FC Kairat Almaty Kazakhstan 3-4 Eslovàquia FC Artmedia Bratislava 2-0 1-4 (pr.)
PFC Neftchi Azerbaidjan 4-1 Islàndia FH Hafnarfjarðar 2-0 2-1
FK Rabotnicki Macedònia del Nord 6-1 Letònia Skonto FC 6-0 0-1
FC Dinamo Minsk Bielorússia 1-2 Xipre Anorthosis Famagusta FC 1-1 0-1
Sliema Wanderers FC República de Malta 1-6 República de Moldàvia FC Sheriff Tiraspol 1-4 0-2
Havnar Bóltfelag Plantilla:Country data the Faroe Islands 2-8 Lituània FBK Kaunas 2-4 0-4
Liverpool FC Anglaterra 6-0 Gal·les Total Network Solutions 3-0 3-0
FC Haka Finlàndia 3-2 Armènia FC Pyunik 1-0 2-2
ND Gorica Eslovènia 2-3 Albània SK Tirana 2-0 0-3
Glentoran FC Irlanda del Nord 2-6 República d'Irlanda Shelbourne FC 1-2 1-4
F91 Dudelange Luxemburg 4-1 Bòsnia i Hercegovina NK Zrinjski Mostar 0-1 4-0 (pr.)

(pr.) pròrroga

Segona fase de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
FBK Kaunas Lituània 1-5 Anglaterra Liverpool FC 1-3 0-2
FC Dinamo Tbilisi Geòrgia 1-5 Dinamarca Brøndby IF 0-2 1-3
RSC Anderlecht Bèlgica 5-1 Azerbaidjan PFC Neftchi 5-0 0-1
Vålerenga IF Noruega 5-1 Finlàndia FC Haka 1-0 4-1
FC Dynamo Kyiv Ucraïna 2-3 Suïssa FC Thun 2-2 0-1
Anorthosis Famagusta FC Xipre 3-2 Turquia Trabzonspor 3-1 0-1
FC Artmedia Bratislava Eslovàquia 5-4 Escòcia Celtic FC 5-0 0-4
SK Tirana Albània 0-4 Bulgària PFC CSKA Sofia 0-2 0-2
Malmö FF Suècia 5-4 Israel Maccabi Haifa FC 3-2 2-2
Shelbourne FC República d'Irlanda 1-4 Romania Steaua Bucureşti 0-0 1-4
FK Rabotnicki Macedònia del Nord 1-3 Rússia FC Lokomotiv Moscow 1-1 0-2
F91 Dudelange Luxemburg 3-9 Àustria SK Rapid Wien 1-6 2-3
FK Partizan Sèrbia i Montenegro 2-0 República de Moldàvia FC Sheriff Tiraspol 1-0 1-0
Debreceni VSC Hongria 8-0 Croàcia Hajduk Split 3-0 5-0

Tercera fase de classificació

Equip 1   Global   Equip 2   Anada     Tornada  
Wisła Kraków Polònia 4-5 Grècia Panathinaikos 3-1 1-4 (pr.)
Real Betis Espanya 3-2 França AS Monaco FC 1-0 2-2
Vålerenga IF Noruega 1-1 (3-4 p) Bèlgica Club Brugge 1-0 0-1
Manchester United FC Anglaterra 6-0 Hongria Debreceni VSC 3-0 3-0
Everton FC Anglaterra 2-4 País Valencià Vila-real CF 1-2 1-2
Anorthosis Famagusta FC Xipre 1-4 Escòcia Rangers FC 1-2 0-2
Steaua Bucureşti Romania 3-4 Noruega Rosenborg BK 1-1 2-3
SK Rapid Wien Àustria 2-1 Rússia FC Lokomotiv Moscow 1-1 1-0
FC Artmedia Bratislava Eslovàquia 0-0 (4-3 p) Sèrbia i Montenegro FK Partizan 0-0 0-0
PFC CSKA Sofia Bulgària 2-3 Anglaterra Liverpool FC 1-3 1-0
Sporting Clube de Portugal Portugal 2-4 Itàlia Udinese Calcio 0-1 2-3
Malmö FF Suècia 0-4 Suïssa FC Thun 0-1 0-3
FC Xakhtar Donetsk Ucraïna 1-3 Itàlia Internazionale Milano F.C. 0-2 1-1
FC Basel Suïssa 2-4 Alemanya Werder Bremen 2-1 0-3
Brøndby IF Dinamarca 3-5 Països Baixos Ajax Amsterdam 2-2 1-3
RSC Anderlecht Bèlgica 4-1 República Txeca SK Slavia Praha 2-1 2-0

(p) penals
(pr.) pròrroga

Fase de grups

En aquesta fase hi participaren 32 equips repartits en 8 grups.

  • Els primers i segons de grup passen a la següent fase.
  • Els tercers queden eliminats i entren a jugar la Copa de la UEFA.
  • Els quarts queden eliminats.

Grup A

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Juventus FC
15 6 5 0 1 12 5 +7
2.
Bayern Munic
13 6 4 1 1 10 4 +6
3.
Club Brugge KV
7 6 2 1 3 6 7 -1
4.
Rapid Viena
0 6 0 0 6 3 15 -12
14 de setembre 2005
Club Brugge 1–2 Juventus Jan Breydelstadion
Rapid Wien 0–1 Bayern Ernst Happel Stadion
27 de setembre 2005
Bayern 1–0 Club Brugge Fussball Arena München
Juventus 3–0 Rapid Wien Stadio Delle Alpi
18 d'octubre 2005
Bayern 2–1 Juventus Fussball Arena München
Rapid Wien 0–1 Club Brugge Ernst Happel Stadion
2 de novembre 2005
Club Brugge 3–2 Rapid Wien Jan Breydelstadion
Juventus 2–1 Bayern Stadio Delle Alpi
22 de novembre 2005
Bayern 4–0 Rapid Wien Fussball Arena München
Juventus 1–0 Club Brugge Stadio Delle Alpi
7 de desembre 2005
Rapid Wien 1–3 Juventus Ernst Happel Stadion
Club Brugge 1–1 Bayern Jan Breydelstadion

Grup B

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Arsenal F.C.
16 6 5 1 0 10 2 +8
2.
Ajax Amsterdam
11 6 3 2 1 10 6 +4
3.
FC Thun
4 6 1 1 4 4 9 -5
4.
AC Sparta Praha
2 6 0 2 4 2 9 -7
14 de setembre 2005
Arsenal 2–1 Thun Arsenal Stadium
Sparta Praga 1–1 Ajax Toyota Arena
27 de setembre 2005
Ajax 1–2 Arsenal Amsterdam ArenA
Thun 1–0 Sparta Praga Stade de Suisse, Wankdorf
18 d'octubre 2005
Ajax 2–0 Thun Amsterdam ArenA
Sparta Praga 0–2 Arsenal Toyota Arena
2 de novembre 2005
Arsenal 3–0 Sparta Praga Arsenal Stadium
Thun 2–4 Ajax Stade de Suisse, Wankdorf
22 de novembre 2005
Ajax 2–1 Sparta Praga Amsterdam ArenA
Thun 0–1 Arsenal Stade de Suisse, Wankdorf
7 de desembre 2005
Arsenal 0–0 Ajax Arsenal Stadium
Sparta Praga 0–0 Thun Toyota Arena

Grup C

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
FC Barcelona
16 6 5 1 0 16 2 +14
2.
Werder Bremen
7 6 2 1 3 12 12 0
3.
Udinese Calcio
7 6 2 1 3 10 12 -2
4.
Panathinaikos
4 6 1 1 4 4 16 -12
14 de setembre 2005
Udinese 3–0 Panathinaikos Stadio Friuli
Werder Bremen 0–2 FC Barcelona Weserstadion
27 de setembre 2005
FC Barcelona 4–1 Udinese Camp Nou
Panathinaikos 2–1 Werder Bremen Spyros Louis
18 d'octubre 2005
Panathinaikos 0–0 FC Barcelona Spyros Louis
Udinese 1–1 Werder Bremen Stadio Friuli
2 de novembre 2005
FC Barcelona 5–0 Panathinaikos Camp Nou
Werder Bremen 4–3 Udinese Weserstadion
22 de novembre 2005
Panathinaikos 1–2 Udinese Spyros Louis
FC Barcelona 3–1 Werder Bremen Camp Nou
7 de desembre 2005
Udinese 0–2 FC Barcelona Stadio Friuli
Werder Bremen 5–1 Panathinaikos Weserstadion

Grup D

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Vila-real CF
10 6 2 4 0 3 1 +2
2.
SL Benfica
8 6 2 2 2 5 5 0
3.
Lille OSC
6 6 1 3 2 1 2 -1
4.
Manchester United FC
6 6 1 3 2 3 4 -1
14 de setembre 2005
Vila-real CF 0–0 Manchester United Estadi El Madrigal
Benfica 1–0 Lille Estádio da Luz
27 de setembre 2005
Lille 0–0 Vila-real CF Stade de France
Manchester United 2–1 Benfica Old Trafford
18 d'octubre 2005
Manchester United 0–0 Lille Old Trafford
Vila-real CF 1–1 Benfica Estadi El Madrigal
2 de novembre 2005
Lille 1–0 Manchester United Stade de France
Benfica 0–1 Vila-real CF Estádio da Luz
22 de novembre 2005
Manchester United 0–0 Vila-real CF Old Trafford
Lille 0–0 Benfica Stade de France
7 de desembre 2005
Vila-real CF 1–0 Lille Estadi El Madrigal
Benfica 2–1 Manchester United Estádio da Luz

Grup E

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
AC Milan
11 6 3 2 1 12 6 +6
2.
PSV Eindhoven
10 6 3 1 2 7 9 -2
3.
FC Schalke 04
8 6 2 2 2 12 9 +3
4.
Fenerbahçe SK
4 6 1 1 4 7 14 -7
13 de setembre 2005
Milan 3–1 Fenerbahce San Siro
PSV Eindhoven 1–0 Schalke 04 Philips Stadion
28 de setembre 2005
Schalke 04 2–2 Milan Veltins-Arena
Fenerbahce 3–0 PSV Eindhoven Şükrü Saracoğlu Stadyumu
19 d'octubre 2005
Fenerbahce 3–3 Schalke 04 Şükrü Saracoğlu Stadyumu
Milan 0–0 PSV Eindhoven San Siro
1 de novembre 2005
Schalke 04 2–0 Fenerbahce Veltins-Arena
PSV Eindhoven 1–0 Milan Philips Stadion
23 de novembre 2005
Fenerbahce 0–4 Milan Şükrü Saracoğlu Stadyumu
Schalke 04 3–0 PSV Eindhoven Veltins-Arena
6 de desembre 2005
Milan 3–2 Schalke 04 San Siro
PSV Eindhoven 2–0 Fenerbahce Philips Stadion

Grup F

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Olympique Lyon
16 6 5 1 0 13 4 +9
2.
Real Madrid
10 6 3 1 2 10 8 +2
3.
Rosenborg BK
4 6 1 1 4 6 11 -5
4.
Olympiakos
4 6 1 1 4 7 13 -6
13 de setembre 2005
Lyon 3–0 Real Madrid Stade de Gerland
Olympiacos 1–3 Rosenborg Estadi Georgios Karaiskakis
28 de setembre 2005
Rosenborg 0–1 Lyon Lerkendal Stadion
Real Madrid 2–1 Olympiacos Estadi Santiago Bernabéu
19 d'octubre 2005
Real Madrid 4–1 Rosenborg Estadi Santiago Bernabéu
Lyon 2–1 Olympiacos Stade de Gerland
1 de novembre 2005
Rosenborg 0–2 Real Madrid Lerkendal Stadion
Olympiacos 1–4 Lyon Estadi Georgios Karaiskakis
23 de novembre 2005
Real Madrid 1–1 Lyon Estadi Santiago Bernabéu
Rosenborg 1–1 Olympiacos Lerkendal Stadion
6 de desembre 2005
Lyon 2–1 Rosenborg Stade de Gerland
Olympiacos 2–1 Real Madrid Estadi Georgios Karaiskakis

Grup G

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Liverpool FC
12 6 3 3 0 6 1 +5
2.
Chelsea
11 6 3 2 1 7 1 +6
3.
Real Betis
7 6 2 1 3 3 7 -4
4.
RSC Anderlecht
3 6 1 0 5 1 8 -7
13 de setembre 2005
Chelsea 1–0 Anderlecht Stamford Bridge
Real Betis 1–2 Liverpool Ruíz de Lopera
28 de setembre 2005
Liverpool 0–0 Chelsea Anfield
Anderlecht 0–1 Real Betis Estadi Constant Vanden Stock
19 d'octubre 2005
Anderlecht 0–1 Liverpool Estadi Constant Vanden Stock
Chelsea 4–0 Real Betis Stamford Bridge
1 de novembre 2005
Liverpool 3–0 Anderlecht Anfield
Real Betis 1–0 Chelsea Ruíz de Lopera
23 de novembre 2005
Anderlecht 0–2 Chelsea Estadi Constant Vanden Stock
Liverpool 0–0 Real Betis Anfield
6 de desembre 2005
Chelsea 0–0 Liverpool Stamford Bridge
Real Betis 0–1 Anderlecht Ruíz de Lopera

Grup H

Equip Pts PJ PG PE PP GF GC Dif
1.
Inter de Milà
13 6 4 1 1 9 4 +5
2.
Glasgow Rangers
7 6 1 4 1 7 7 0
3.
FC Artmedia Bratislava
6 6 1 3 2 5 9 -4
4.
FC Porto
5 6 1 2 3 8 9 -1
13 de setembre, 2005
Rangers 3–2 Porto Ibrox Stadium
Artmedia 0–1 Internazionale Tehelné pole
28 de setembre, 2005
Internazionale 1–0 Rangers San Siro
Porto 2–3 Artmedia Estádio do Dragão
19 d'octubre, 2005
Porto 2–0 Internazionale Estádio do Dragão
Rangers 0–0 Artmedia Ibrox Stadium
1 de novembre, 2005
Internazionale 2–1 Porto San Siro
Artmedia 2–2 Rangers Tehelné pole
23 de novembre, 2005
Porto 1–1 Rangers Estádio do Dragão
Internazionale 4–0 Artmedia San Siro
6 de desembre, 2005
Rangers 1–1 Internazionale Ibrox Stadium
Artmedia 0–0 Porto Tehelné pole

Vuitens de final

  • Hi participen 16 equips, els primers i segons de cada grup de la ronda anterior.
  • Els equips queden emparellats per sorteig, els primers de grup amb els segons, sempre que aquests no siguin del mateix país ni del mateix grup de la ronda anterior.
Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 PSV Eindhoven
0:5
Olympique Lyonnais
0:1 0:4
2 Bayern de Munic
2:5
AC Milan
1:1 1:4
3 SL Benfica
3:0
Liverpool FC
1:0 2:0
4 Real Madrid
0:1
Arsenal F.C.
0:1 0:0
5 Chelsea
2:3
FC Barcelona
1:2 1:1
6 Glasgow Rangers
3:3
Vila-real CF
2:2 1:1
7 Werder Bremen
4:4
Juventus FC
3:2 1:2
8 Ajax Amsterdam
2:3
Inter de Milà
2:2 0:1

Anada

Bayern de Munic Alemanya 1 – 1 Itàlia Milan
Ballack Gol 23' (Resum) Xevtxenko Gol 58' (pen.)

PSV Eindhoven Països Baixos 0 – 1 França Lyon
(Resum) Juninho Gol 65'
Estadi Philips Stadion, Eindhoven
Assistència 35,000 espectadors
Àrbitre Kyros Vassaras (Grècia)

Real Madrid Espanya 0 – 1 Anglaterra Arsenal
(Resum) Henry Gol 47'

Benfica Portugal 1 – 0 Anglaterra Liverpool
Luisao Gol 84' (Resum)
Estadi Estádio da Luz, Lisboa
Assistència 65,000 espectadors
Àrbitre Konrad Plautz (Àustria)

Rangers Escòcia 2 – 2 País Valencià Vila-real
Lovenkrands Gol 22'
Pena Gol 50' (o.g.)
(Resum) Riquelme Gol 8' (pen.)
Forlán Gol 35'
Estadi Ibrox Park, Glasgow
Assistència 49,375 espectadors
Àrbitre Eric Poulat (França)

Werder Bremen Alemanya 3 – 2 Itàlia Juventus
Schulz Gol 39'
Borowski Gol 87'
Micoud Gol 90+2'
(Resum) Nedved Gol 73'
Trezeguet Gol 82'

Chelsea Anglaterra 1 – 2 Catalunya FC Barcelona
Motta Gol 59' (o.g.) (Resum) Terry Gol 72' (o.g.)
Eto'o Gol 80'
Estadi Stamford Bridge, Londres
Assistència 39,525 espectadors
Àrbitre Terje Hauge (Noruega)

Ajax Països Baixos 2 – 2 Itàlia Internazionale
Huntelaar Gol 16'
Rosales Gol 20'
(Resum) Stanković Gol 49'
Cruz Gol 86'

Tornada

Vila-real País Valencià 1 – 1 Escòcia Rangers
Arruabarrena Gol 49' (Resum) Lovenkrands Gol 12'
Estadi Estadi El Madrigal, Vila-real
Assistència 23,000 espectadors
Àrbitre Alain Hamer (Luxemburg)

Rangers 3-3 Vila-real en l'agregat. Vila-real guanya pels gols en camp contrari.


Juventus Itàlia 2 – 1 Alemanya Werder Bremen
Trezeguet Gol 65'
Emerson Gol 88'
(Resum) Micoud Gol 13'
Estadi Stadio Delle Alpi, Torí
Assistència 35,000 espectadors
Àrbitre Graham Poll (Anglaterra)

Werder Bremen 4-4 Juventus en l'agregat. Juventus guanya pels gols en camp contrari.


FC Barcelona Catalunya 1 – 1 Anglaterra Chelsea
Ronaldinho Gol 78' (Resum) Lampard Gol 90+2' (pen.)
Estadi Camp Nou, Barcelona
Assistència 98,450 espectadors

Barcelona guanya 3-2 en l'agregat.


Milan Itàlia 4 – 1 Alemanya Bayern de Munic
Inzaghi Gol 8' Gol 47'
Xevtxenko Gol 25'
Kaká Gol 59'
(Resum) Ismael Gol 35'
Estadi San Siro, Milà
Assistència 78,600 espectadors
Àrbitre Valentin Ivanov (Rússia)

Milan guanya 5-2 en l'agregat.


Lyon França 4 – 0 Països Baixos PSV Eindhoven
Tiago Gol 26' Gol 45+4'
Wiltord Gol 71'
Fred Gol 90'
(Resum)
Estadi Stade de Gerland, Lió
Assistència 35,000 espectadors
Àrbitre Mike Riley (Anglaterra)

Lyon guanya 5-0 en l'agregat.


Arsenal Anglaterra 0 – 0 Espanya Real Madrid
(Resum)
Estadi Highbury, Londres
Assistència 35,500 espectadors
Àrbitre Ľuboš Micheľ (Eslovàquia)

Arsenal guanya 1-0 en l'agregat.


Liverpool Anglaterra 0 – 2 Portugal Benfica
(Resum) Simao Gol 36'
Miccoli Gol 89'
Estadi Anfield, Liverpool
Assistència 42,750 espectadors
Àrbitre Massimo De Santis (Itàlia)

Benfica guanya 3-0 en l'agregat.


Internazionale Itàlia 1 – 0 Països Baixos Ajax
Stanković Gol 57' (Resum)
Estadi San Siro, Milà
Assistència 48,850 espectadors
Àrbitre Peter Fröjdfeldt (Suècia)

Internazionale guanya 3-2 en l'agregat.

Quarts de final

Els equips guanyadors de la ronda anterior quedaren emparellats segons sorteig, aquest cop sense reestriccions.

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 Arsenal Football Club
2:0
Juventus FC
2:0 0:0
2 Olympique de Lyon
1:3
AC Milan
0:0 1:3
3 Inter de Milà
2:2
Vila-real
2:1 0:1
4 SL Benfica
0:2
FC Barcelona
0:0 0:2

Anada

Benfica Portugal 0 – 0 Catalunya FC Barcelona
(Resum)
Estadi Estádio da Luz, Lisboa
Assistència 65,000 espectadors
Àrbitre Steve Bennett (Anglaterra)

Arsenal Anglaterra 2 – 0 Itàlia Juventus
Fabregas Gol 40'
Henry Gol 69'
(Resum)
Estadi Highbury, Londres
Assistència 35,475 espectadors
Àrbitre Peter Fröjdfeldt (Suècia)

Lyon França 0 – 0 Itàlia Milan
(Resum)
Estadi Stade de Gerland, Lió
Assistència 39,300 espectadors
Àrbitre Konrad Plautz (Àustria)

Internazionale Itàlia 2 – 1 País Valencià Vila-real
Adriano Gol 7'
Martins Gol 54'
(Resum) Forlan Gol 1'
Estadi San Siro, Milà
Assistència 49,150 espectadors
Àrbitre Alain Sars (França)

Tornada

Vila-real País Valencià 1 – 0 Itàlia Internazionale
Arruabarrena Gol 58' (Resum)
Estadi Estadi El Madrigal, Vila-real
Assistència 23,000 espectadors
Àrbitre Kyros Vassaras (Grècia)

Internazionale 2-2 Vila-real en l'agregat. Vila-real guanya pels gols en camp contrari.


Milan Itàlia 3 – 1 França Lyon
Inzaghi Gol 25' Gol 88'
Xevtxenko Gol 90+3'
(Resum) Diarra Gol 31'
Estadi San Siro, Milà
Assistència 78,900 espectadors
Àrbitre Terje Hauge (Noruega)

Milan guanya 3-1 en l'agregat.


FC Barcelona Catalunya 2 – 0 Portugal Benfica
Ronaldinho Gol 19'
Eto'o Gol 89'
(Resum)
Estadi Camp Nou, Barcelona
Assistència 89,875 espectadors
Àrbitre Ľuboš Micheľ (Eslovàquia)

Barcelona guanya 2-0 en l'agregat.


Juventus Itàlia 0 – 0 Anglaterra Arsenal
(Resum)
Estadi Stadio Delle Alpi, Torí
Assistència 45,000 espectadors
Àrbitre Herbert Fandel (Alemanya)

Arsenal guanya 2-0 en l'agregat.

Semifinals

Partit Equip 1 Resultat
global
Equip 2 Resultat
anada
Resultat
tornada
1 Arsenal F.C.
1:0
Vila-real CF
1:0 0:0
2 AC Milan
0:1
FC Barcelona
0:1 0:0

Anada

Milan Itàlia 0 – 1 Catalunya FC Barcelona
(Resum) Giuly Gol 57'
Estadi San Siro, Milà
Assistència 76,900 espectadors
Àrbitre Alain Sars (França)

Arsenal Anglaterra 1 – 0 País Valencià Vila-real
Toure Gol 41' (Resum)
Estadi Highbury, Londres
Assistència 35,450 espectadors
Àrbitre Konrad Plautz (Àustria)

Tornada

Vila-real País Valencià 0 – 0 Anglaterra Arsenal
(Resum)
Estadi Estadi El Madrigal, Vila-real
Assistència 22,000 espectadors
Àrbitre Valentin Ivanov (Rússia)

Arsenal guanya 1-0 en l'agregat.


FC Barcelona Catalunya 0 – 0 Itàlia Milan
(Resum)
Estadi Camp Nou, Barcelona
Assistència 95,650 espectadors

Barcelona guanya 1-0 en l'agregat.

Final

Partit Equip 1 Resultat Equip 2
Final FC Barcelona
2:1
Arsenal F.C.
FC Barcelona Catalunya 2 – 1 Anglaterra Arsenal
Eto'o Gol 76'
Belletti Gol 81'
Campbell Gol 37'
Estadi Stade de France, París
Assistència 79,610 espectadors
Àrbitre Terje Hauge (Noruega)

Quadre

Vuitens de final Quarts de final Semifinals Final
 21/22 febrer - 7/8 març  28/29 març - 4/5 abril  18/19 abril - 25/26 abril  17 de maig (París)
                                     
 Espanya Real Madrid 0 0  
 Anglaterra Arsenal 1 0  
   Anglaterra Arsenal 2 0  
   Itàlia Juventus 0 0  
 Alemanya Werder Bremen 3 1
 Itàlia Juventus (c) 2 2  
   Anglaterra Arsenal 1 0  
 País Valencià Vila-real 0 0  
 Països Baixos Ajax 2 0  
 Itàlia Internazionale 2 1  
   Itàlia Internazionale 2 0
   País Valencià Vila-real (c) 1 1  
 Escòcia Rangers 2 1
 País Valencià Vila-real (c) 2 1  
   Anglaterra Arsenal 1  
 Catalunya FC Barcelona 2  
 Països Baixos PSV Eindhoven 0 0  
 França Lyon 1 4  
   França Lyon 0 1
   Itàlia Milan 0 3  
 Alemanya Bayern de Munic 1 1
 Itàlia Milan 1 4  
   Itàlia Milan 0 0
 Catalunya FC Barcelona 1 0  
 Portugal Benfica 1 2  
 Anglaterra Liverpool 0 0  
   Portugal Benfica 0 0
   Catalunya FC Barcelona 0 2  
 Anglaterra Chelsea 1 1
 Catalunya FC Barcelona 2 1  



Guanyador de la
Lliga de Campions 2005-2006

FC Barcelona
Segon títol

Golejadors

Jugador Equip Gols
Andrí Xevtxenko
AC Milan
9
Ronaldinho
Catalunya FC Barcelona 7
Samuel Eto'o
Catalunya FC Barcelona 6
David Trézéguet
Juventus FC
6
Adriano Leite Ribeiro
Inter de Milà
5
Thierry Henry
Arsenal F.C.
5
Kaká
AC Milan
5
Johan Micoud
Werder Bremen
5
John Carew
Olympique de Lió
4
Julio Cruz
Inter de Milà
4
Vincenzo Iaquinta
Udinese Calcio
4
Filippo Inzaghi
AC Milan
4
Juninho Pernambucano
Olympique de Lió
4
Peter Løvenkrands
Glasgow Rangers
4

La UEFA només considera els gols marcats a partir de la primera fase de grups, i no els de les fases classificatòries.

Enllaços externs

A Wikimedia Commons hi ha contingut multimèdia relatiu a: Lliga de Campions de la UEFA 2005-06
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Lliga de Campions de la UEFA 2005-06
Listen to this article