Oscar al millor curtmetratge
From Wikipedia, the free encyclopedia
Article principal: Oscar
L'Oscar al millor curtmetratge és un premi que atorga l'Acadèmia de Cinema de Hollywood en una cerimònia anual, en reconeixement al millor curtmetratge.
Dades ràpides Tipus, Vigència ...
Tipus | Oscar premi al millor curtmetratge | ||
---|---|---|---|
Vigència | 1931 - | ||
Estat | Estats Units d'Amèrica | ||
Conferit per | Acadèmia de les Arts i les Ciències Cinematogràfiques | ||
Lloc web | oscars.org |
Tanca
Des de l'inici dels premis el 1932 fins a l'any 1935 estava dividit en "Millor curtmetratge de comèdia" i "Millor curtmetratge de novetat". De 1936 a 1956 hi va haver dues categories separades: "Millor curtmetratge d'un carret" i "Millor curtmetratge de dos carrets". Els anys 1936 i 1937 es van entregar també els premis "Millor curtmetratge en color". A partir de 1957 van passar a ser categoria única.
Curtmetratges premiats:
Dècada de 1930
Més informació Any, Comèdia ...
Any | Comèdia | Novetat | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | |||
1932 | The Music Box | Hal Roach | Wrestling Swordfish | Mack Sennett | ||
The Loud Mouth | Mack Sennett | Screen Souvenirs | Paramount Publix | |||
Scratch-As-Catch-Can | RKO Radio | Swing High | Metro-Goldwyn-Mayer | |||
RKO Radio | ||||||
1933 | So This Is Harris! | Louis Brock | Krakatoa | Joe Rock | ||
Mister Mugg | Warren Doane | Menu | Pete Smith | |||
A Preferred List | Louis Brock | The Sea | Educational | |||
1934 | La Cucaracha | Kenneth Macgowan | City of Wax | Horace Woodard, Stacy Woodard | ||
Men in Black | Jules White | Bosom Friends | Skibo Productions | |||
What, No Men! | Warner Bros. | Strikes and Spares | Pete Smith | |||
1935 | How to Sleep | Jack Chertok | Wings Over Everest | Gaumont British, Skibo Productions | ||
Oh, My Nerves | Jules White | Audioscopiks | Pete Smith | |||
Tit for Tat | Hal Roach | Camera Thrills | Universal | |||
Any | Color | Un carret | Dos carrets | |||
Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | |
1936 | Give Me Liberty | Warner Bros. | Bored of Education | Hal Roach | The Public Pays | Metro-Goldwyn-Mayer |
La Fiesta de Santa Barbara | Lewis Lewyn | Moscow Moods | Paramount | Double or Nothing | Warner Bros. | |
Popular Science J-6-2 | Paramount | Wanted – A Master | Pete Smith | Dummy Ache | RKO Radio | |
1937 | Penny Wisdom | Pete Smith | The Private Life of the Gannets | Skibo Productions | Torture Money | Metro-Goldwyn-Mayer |
The Man Without a Country | Warner Bros. | A Night at the Movies | Metro-Goldwyn-Mayer | Deep South | RKO Radio | |
Popular Science J-7-1 | Paramount | Romance of Radium | Pete Smith | Should Wives Work? | RKO Radio | |
Any | Un carret | Dos carrets | ||||
Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | |||
1938 | That Mothers Might Live | Metro-Goldwyn-Mayer | Declaration of Independence | Warner Bros. | ||
The Great Heart | Metro-Goldwyn-Mayer | Swingtime in the Movies | Warner Bros. | |||
Timber Toppers | 20th Century-Fox | They're Always Caught | Metro-Goldwyn-Mayer | |||
1939 | Busy Little Bears | Paramount | Sons of Liberty | Warner Bros. | ||
Information Please | RKO Radio | Drunk Driving | Metro-Goldwyn-Mayer | |||
Prophet Without Honor | Metro-Goldwyn-Mayer | Five Times Five | RKO Radio | |||
Sword Fishing | Warner Bros. | |||||
Tanca
Dècada de 1940
Més informació Any, Un carret ...
Any | Un carret | Dos carrets | ||
---|---|---|---|---|
Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | |
1940 | Quicker'n a Wink | Pete Smith | Teddy, the Rough Rider | Warner Bros. |
London Can Take It! | Warner Bros. | Eyes of the Navy | Metro-Goldwyn-Mayer | |
More About Nostradamus | Metro-Goldwyn-Mayer | Service with the Colors | Warner Bros. | |
Siege | RKO Radio | |||
1941 | Of Pups and Puzzles | Metro-Goldwyn-Mayer | Main Street on the March! | Metro-Goldwyn-Mayer |
Army Champions | Pete Smith | Alive in the Deep | Woodward Productions | |
Beauty and the Beach | Paramount | Forbidden Passage | Metro-Goldwyn-Mayer | |
Down on the Farm | Paramount | The Gay Parisian | Warner Bros. | |
Forty Boys and a Song | Warner Bros. | The Tanks Are Coming | Warner Bros. | |
Kings of the Turf | Warner Bros. | |||
Sagebrush and Silver | 20th Century Fox | |||
1942 | Speaking of Animals and Their Families | Paramount | Beyond the Line of Duty | Warner Bros. |
Desert Wonderland | 20th Century Fox | Don't Talk | Metro-Goldwyn-Mayer | |
Marines in the Making | Pete Smith | Private Smith of the U.S.A. | RKO Radio | |
United States Marine Band | Warner Bros. | |||
1943 | Amphibious Fighters | Grantland Rice | Heavenly Music | Jerry Bresler, Sam Coslow |
Cavalcade of Dance with Veloz and Yolanda | Gordon Hollingshead | Letter to a Hero | Frederic Ullman | |
Champions Carry On | Edmund Reek | Mardi Gras | Walter MacEwen | |
Hollywood in Uniform | Ralph Staub | Women at War | Gordon Hollingshead | |
Seeing Hands | Pete Smith | |||
1944 | Who's Who in Animal Land | Jerry Fairbanks | I Won't Play | Gordon Hollingshead |
Blue Grass Gentlemen | Edmund Reek | Bombalera | Louis Harris | |
Jammin' the Blues | Gordon Hollingshead | Main Street Today | Jerry Bresler | |
Movie Pests | Pete Smith | |||
Screen Snapshots' 50th Anniversary of Motion Pictures | Ralph Staub | |||
1945 | Stairway to Light | Herbert Moulton, Jerry Bresler | Star in the Night | Gordon Hollingshead |
Along the Rainbow Trail | Edmund Reek | A Gun in His Hand | Chester Franklin | |
Screen Snapshots' 25th Anniversary | Ralph Staub | The Jury Goes Round 'n' Round | Jules White | |
Story of a Dog | Gordon Hollingshead | The Little Witch | George Templeton | |
White Rhapsody | Grantland Rice | |||
Your National Gallery | Joseph O'Brien, Thomas Mead | |||
1946 | Facing Your Danger | Gordon Hollingshead | A Boy and His Dog | Gordon Hollingshead |
Dive-Hi Champs | Jack Eaton | College Queen | George Templeton | |
Golden Horses | Edmund Reek | Hiss and Yell | Jules White | |
Smart as a Fox | Gordon Hollingshead | The Luckiest Guy in the World | Jerry Bresler | |
Sure Cures | Pete Smith | |||
1947 | Good-Bye Miss Turlock | Herbert Moulton | Climbing the Matterhorn | Irving Allen |
Brooklyn, U.S.A. | Thomas Mead | Champagne for Two | Harry Grey | |
Moon Rockets | Jerry Fairbanks | Fight of the Wild Stallions | Thomas Mead | |
Now You See It | Pete Smith | Give Us the Earth | Herbert Morgan | |
So You Want to Be in Pictures | Gordon Hollingshead | A Voice is Born | Ben Blake | |
1948 | Symphony of a City | Edmund H. Reek | Seal Island | Walt Disney |
Annie Was a Wonder | Herbert Moulton | Calgary Stampede | Gordon Hollingshead | |
Cinderella Horse | Gordon Hollingshead | Going to Blazes | Herbert Morgan | |
So You Want to Be on the Radio | Gordon Hollingshead | Samba Mania | Harry Grey | |
You Can't Win | Pete Smith | Snow Capers | Thomas Mead | |
1949 | Aquatic House Party | Jack Eaton | Van Gogh | Gaston Diehl i Robert Haessens |
Roller Derby Girl | Justin Herman | Boy and the Eagle | William Lasky | |
So You Think You're Not Guilty | Gordon Hollingshead | Chase of Death | Irving Allen | |
Spills and Chills | Walton C. Ament | The Grass is Always Greener | Gordon Hollingshead | |
Water Trix | Pete Smith | Snow Carnival | Gordon Hollingshead | |
Tanca
Dècada de 1950
Més informació Any, Un carret ...
Any | Un carret | Dos carrets | ||
---|---|---|---|---|
Pel·lícula | Nominats | Pel·lícula | Nominats | |
1950 | Grandad of Races | Gordon Hollingshead | In Beaver Valley | Walt Disney |
Blaze Busters | Robert Youngson | Grandma Moses | Falcon Films | |
Wrong Way Butch | Pete Smith | My Country 'Tis of Thee | Gordon Hollingshead | |
1951 | World of Kids | Robert Youngson | Nature's Half Acre | Walt Disney |
Ridin' the Rails | Jack Eaton | Balzac | Les Films Du Compass | |
The Story of Time | Robert G. Leffingwell | Danger Under the Sea | Thomas Mead | |
1952 | Light in the Window: The Art of Vermeer | Boris Vermont | Water Birds | Walt Disney |
Athletes of the Saddle | Jack Eaton | Bridge of Time | London Films | |
Desert Killer | Gordon Hollingshead | Devil Take Us | Herbert Morgan | |
Neighbours | Norman McLaren | Thar She Blows! | Gordon Hollingshead | |
Royal Scotland | Crown Film Unit | |||
1953 | The Merry Wives of Windsor Overture | Johnny Green | Bear Country | Walt Disney |
Christ among the Primitives | Vincenzo Lucci-Chiarissi | Ben and Me | Walt Disney | |
Herring Hunt | National Film Board of Canada | Return to Glennascaul | Mayer Kingsley, Inc. | |
Joy of Living | Boris Vermont | Vesuvius Express | Otto Lang | |
Wee Water Wonders | Jack Eaton | Winter Paradise | Cedric Francis | |
1954 | This Mechanical Age | Robert Youngson | A Time Out of War | Denis Sanders, Terry Sanders |
The First Piano Quartette | Otto Lang | Beauty and the Bull | Cedric Francis | |
The Strauss Fantasy | Johnny Green | Jet Carrier | Otto Lang | |
Siam | Walt Disney | |||
1955 | Survival City | Edmund Reek | The Face of Lincoln | Wilbur T. Blume |
Gadgets Galore | Robert Youngson | 24-Hour Alert | Cedric Francis | |
3rd Ave. El | Carson Davidson | The Battle of Gettysburg | Dore Schary | |
Three Kisses | Justin Herman | On the Twelfth Day | George K. Arthur | |
Switzerland | Walt Disney | |||
1956 | Crashing the Water Barrier | Konstantin Kalser | The Bespoke Overcoat | Romulus Films |
I Never Forget a Face | Robert Youngson | Cow Dog | Larry Lansburgh | |
Time Stood Still | Cedric Francis | The Dark Wave | John Healy | |
Samoa | Walt Disney | |||
Any | Millor curtmetratge | |||
Pel·lícula | Nominats | |||
1957 | The Wetback Hound | Larry Lansburgh | ||
A Chairy Tale | Norman McLaren | |||
City of Gold | Tom Daly | |||
Foothold on Antarctica | James Carr | |||
Portugal | Ben Sharpsteen | |||
1958 | Grand Canyon | Walt Disney | ||
Journey into Spring | Ian Ferguson | |||
The Kiss | John Patrick Hayes | |||
Snows of Aorangi | New Zealand Screen Board | |||
T Is for Tumbleweed | James A. Lebenthal | |||
1959 | The Golden Fish | Jacques-Yves Cousteau | ||
Between the Tides | Ian Ferguson | |||
Mysteries of the Deep | Walt Disney | |||
The Running, Jumping and Standing-Still Film | Peter Sellers | |||
Skyscraper | Shirley Clarke, Willard Van Dyke, Irving Jacoby | |||
Tanca
Dècada de 1960
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
1960 | Day of the Painter | Ezra R. Baker |
The Creation of Woman | Charles F. Schwep, Ismail Merchant | |
Islands of the Sea | Walt Disney | |
A Sport Is Born | Leslie Winik | |
1961 | Seawards the Great Ships | Templar Film Studios |
Play Ball! | Ciné-Documents | |
The Face of Jesus | Dr. John D. Jennings | |
Rooftops of New York | Robert Gaffney | |
Very Nice, Very Nice | Arthur Lipsett | |
1962 | Heureux Anniversaire | Pierre Étaix, Jean-Claude Carrière |
Big City Blues | Martina Huguenot van der Linden, Charles Huguenot van der Linden | |
The Cadillac | Robert Clouse | |
One Plus One | Hayward Anderson | |
Pan | Herman van der Horst | |
1963 | An Occurrence at Owl Creek Bridge | Paul De Roubaix, Marcel Ichac |
The Concert | Ezra Baker | |
The Home Made Car | James Hill | |
Six-Sided Triangle | Christopher Miles | |
That's Me | Walker Stuart | |
1964 | Casals Conducts: 1964 | Edward Schreiber |
Help! My Snowman's Burning Down | Carson Davidson | |
The Legend of Jimmy Blue Eyes | Robert Clouse | |
1965 | Le poulet | Claude Berri |
Fortress of Peace | Lothar Wolff | |
Skaterdater | Marshal Backlar, Noel Black | |
Snow | Geoffrey Jones, Edgar Anstey | |
Time Piece | Jim Henson | |
1966 | Wild Wings | Edgar Anstey |
Turkey the Bridge | Derek Williams | |
The Winning Strain | Leslie Winik | |
1967 | A Place to Stand | Christopher Chapman |
Paddle to the Sea | Julian Biggs | |
Sky Over Holland | John Fernhout | |
Stop, Look and Listen | Len Janson, Chuck Menville | |
1968 | Robert Kennedy Remembered | Charles Guggenheim |
The Dove | George Coe, Sidney Davis i Anthony Lover | |
Pas de deux | Norman McLaren | |
Prelude | John Astin | |
1969 | The Magic Machines | Joan Keller Stern |
Blake | Doug Jackson | |
People Soup | Marc Merson | |
Tanca
Dècada de 1970
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
1970 | The Resurrection of Broncho Billy | John Longenecker |
Shut Up... I'm Crying | Robert Siegler | |
Sticky My Fingers... Fleet My Feet | John D. Hancock | |
1971 | Sentinels of Silence | Manuel Arango, Robert Amram |
Good Morning | Denny Evans, Ken Greenwald | |
The Rehearsal | Stephen F. Verona | |
1972 | Norman Rockwell's World... An American Dream | Richard Barclay |
Frog Story | Ron Satlof, Ray Gideon | |
Solo | David Adams | |
1973 | The Bolero | Allan Miller, William Fertik |
Clockmaker | Richard Gayer | |
Life Times Nine | Pen Densham, John Watson | |
1974 | One-Eyed Men Are Kings | Paul Claudon, Edmond Sechan |
Climb | Dewitt Jones | |
The Concert | Julian Chagrin, Claude Chagrin | |
Planet Ocean | George V. Casey | |
The Violin | Andrew Welsh, George Pastic | |
1975 | Angel and Big Joe | Bert Salzman |
Conquest of Light | Louis Marcus | |
Dawn Flight | Lawrence M. Lansburgh, Brian Lansburgh | |
A Day in the Life of Bonnie Consolo | Barry Spinello | |
Doubletalk | Alan Beattie | |
1976 | In the Region of Ice | Andre Guttfreund, Peter Werner |
Kudzu | Marjorie Anne Short | |
The Morning Spider | Julian Chagrin, Claude Chagrin | |
Nightlife | Claire Wilbur, Robin Lehman | |
Number One | Dyan Cannon, Vince Cannon | |
1977 | I'll Find a Way | Beverly Shaffer, Yuki Yoshida |
The Absent-Minded Waiter | William E. McEuen | |
Floating Free | Jerry Butts | |
Notes on the Popular Arts | Saul Bass | |
Spaceborne | Philip Dauber | |
1978 | Teenage Father | Taylor Hackford |
A Different Approach | Jim Belcher, Fern Field | |
Mandy's Grandmother | Andrew Sugerman | |
Strange Fruit | Seth Pinsker | |
1979 | Board and Care | Sarah Pillsbury, Ron Ellis |
Bravery in the Field | Roman Kroitor, Stefan Wodoslawsky | |
Oh Brother, My Brother | Carol Lowell, Ross Lowell | |
The Solar Film | Saul Bass, Michael Britton | |
Solly's Diner | Harry Mathias, Jay Zukerman, Larry Hankin | |
Tanca
Dècada de 1980
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
1980 | The Dollar Bottom | Lloyd Phillips |
Fall Line | Bob Carmichael, Greg Lowe | |
A Jury of Her Peers | Sally Heckel | |
1981 | Violet | Paul Kemp, Shelley Levinson |
Couples and Robbers | Christine Oestreicher | |
First Winter | John N. Smith | |
1982 | A Shocking Accident | Christine Oestreicher |
Ballet Robotique | Bob Rogers | |
The Silence | Michael Toshiyuki Uno, Joseph Benson | |
Split Cherry Tree | Jan Saunders | |
Sredni Vashtar | Andrew Birkin | |
1983 | Boys and Girls | Janice L. Platt |
Goodie-Two-Shoes | Ian Emes | |
Overnight Sensation | Jon N. Bloom | |
1984 | Up | Mike Hoover |
The Painted Door | Michael MacMillan, Janice L. Platt | |
Tales of Meeting and Parting | Sharon Oreck, Lesli Linka Glatter | |
1985 | Molly's Pilgrim | Jeff Brown, Chris Pelzer |
Graffiti | Dianna Costello | |
Rainbow War | Bob Rogers | |
1986 | Precious Images | Chuck Workman |
Exit | Stefano Reali, Pino Quartullo | |
Love Struck | Fredda Weiss | |
1987 | Ray's Male Heterosexual Dance Hall | Jonathan Sanger, Jana Sue Memel |
Making Waves | Ann Wingate | |
Shoeshine | Robert A. Katz | |
1988 | The Appointments of Dennis Jennings | Dean Parisot, Steven Wright |
Cadillac Dreams | Matia Karrell, Abbee Goldstein | |
Gullah Tales | George deGolian, Gary Moss | |
1989 | Work Experience | James Hendrie |
Amazon Diary | Robert Nixon | |
The Childeater | Jonathan Tammuz | |
Tanca
Dècada de 1990
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
1990 | The Lunch Date | Adam Davidson |
Bronx Cheers | Raymond De Felitta, Matthew Gross | |
Dear Rosie | Peter Cattaneo, Barnaby Thompson | |
Senzeni Na? | Bernard Joffa, Anthony E. Nicholas | |
12:01 PM | Hillary Ripps, Jonathan Heap | |
1991 | Session Man | Seth Winston, Rob Fried |
Birch Street Gym | Stephen Kessler, Thomas R. Conroy | |
Last Breeze of Summer | David Massey | |
1992 | Omnibus | Sam Karmann |
Contact | Jonathan Darby, Jana Sue Memel | |
Cruise Control | Matt Palmieri | |
The Lady in Waiting | Christian Taylor | |
Swan Song | Kenneth Branagh, David Parfitt | |
1993 | Schwarzfahrer | Pepe Danquart |
Down on the Waterfront | Stacy Title, Jonathan Penner | |
The Dutch Master | Susan Seidelman, Jonathan Brett | |
Partners | Peter Weller, Jana Sue Memel | |
La Vis | Didier Flamand | |
1994 | Franz Kafka's It's a Wonderful Life | Peter Capaldi, Ruth Kenley-Letts |
Trevor | Peggy Rajski, Randy Stone | |
Kangaroo Court | Sean Astin, Christine Astin | |
On Hope | JoBeth Williams, Michele McGuire | |
Syrup | Paul Unwin, Nick Vivian | |
1995 | Lieberman in Love | Christine Lahti, Jana Sue Memel |
Brooms | Luke Cresswell, Steve McNicholas | |
Duke of Groove | Griffin Dunne, Thom Colwell | |
Little Surprises | Jeff Goldblum, Tikki Goldberg | |
Tuesday Morning Ride | Dianne Houston, Joy Ryan | |
1996 | Dear Diary | David Frankel, Barry Jossen |
De tripas, corazón | Antonio Urrutia | |
Ernst & Lyset | Kim Magnusson, Anders Thomas Jensen | |
Esposados | Juan Carlos Fresnadillo | |
Wordless | Bernadette Carranza, Antonello De Leo | |
1997 | Visas and Virtue | Chris Tashima, Chris Donahue |
Dance Lexie Dance | Pearse Moore, Tim Loane | |
It's Good to Talk | Roger Goldby, Barney Reisz | |
Sweethearts? | Birger Larsen, Thomas Lydholm | |
Wolfgang | Kim Magnusson, Anders Thomas Jensen | |
1998 | Valgaften | Kim Magnusson, Anders Thomas Jensen |
Culture | Will Speck, Josh Gordon | |
Holiday Romance | Alexander Jovy, JJ Keith | |
La Carte Postale | Vivian Goffette | |
Victor | Simon Sandquist, Joel Bergvall | |
1999 | My Mother Dreams the Satan's Disciples in New York | Barbara Schock, Tamara Tiehel |
Bror, Min Bror | Henrik Ruben Genz, Michael W. Horsten | |
Killing Joe | Mehdi Norowzian, Steve Wax | |
Kleingeld | Marc-Andreas Bochert, Gabriele Lins | |
Major and Minor Miracles | Marcus Olsson | |
Tanca
Dècada de 2000
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
2000 | Quiero ser (I want to be ...) | Florian Gallenberger |
By Courier | Peter Riegert, Ericka Frederick | |
One Day Crossing | Joan Stein, Christina Lazaridi | |
Seraglio | Gail Lerner, Colin Campbell | |
Uma História de Futebol | Paulo Machline | |
2001 | The Accountant | Ray McKinnon, Lisa Blount |
Copy Shop | Virgil Widrich | |
Gregor's Greatest Invention | Johannes Kiefer | |
Meska Sprawa | Slawomir Fabicki, Bogumil Godfrejow | |
Speed for Thespians | Kalman Apple, Shameela Bakhsh | |
2002 | Der er en yndig mand | Martin Strange-Hansen |
Fait D'Hiver | Dirk Beliën, Anja Daelemans | |
J'Attendrai Le Suivant | Philippe Orreindy, Thomas Gaudin | |
Inja | Steven Pasvolsky, Joe Weatherstone | |
Johnny Flynton | Lexi Alexander, Alexander Buono | |
2003 | Two Soldiers | Aaron Schneider, Andrew J. Sacks |
Die Rote Jacke | Florian Baxmeyer | |
Most | Bobby Garabedian, William Zabka | |
Squash | Lionel Bailliu | |
(A) Torzija | Stefan Arsenijevic | |
2004 | Wasp | Andrea Arnold |
Everything in This Country Must | Gary McKendry | |
Little Terrorist | Ashvin Kumar | |
7:35 de la mañana | Nacho Vigalondo | |
Two Cars, One Night | Taika Waititi, Ainsley Gardiner | |
2005 | Six Shooter | Martin McDonagh |
Ausreisser | Ulrike Grote | |
Cashback | Sean Ellis, Lene Bausager | |
The Last Farm | Rúnar Rúnarsson, Thor S. Sigurjónsson | |
Our Time Is Up | Rob Pearlstein, Pia Clemente | |
2006 | West Bank Story | Ari Sandel |
Binta y la gran idea | Javier Fesser, Luis Manso | |
Éramos Pocos | Borja Cobeaga | |
Helmer & Son | Søren Pilmark, Kim Magnusson | |
The Saviour | Peter Templeman, Stuart Parkyn | |
2007 | Le Mozart des Pickpockets | Philippe Pollet-Villard |
At Night | Christian E. Christiansen, Louise Vesth | |
Il Supplente | Andrea Jublin | |
Tanghi Argentini | Guido Thys, Anja Daelemans | |
The Tonto Woman | Daniel Barber, Matthew Brown | |
2008 | Spielzeugland | Jochen Alexander Freydank |
Auf der Strecke | Reto Caffi | |
Manon on the Asphalt | Elizabeth Marre, Olivier Pont | |
New Boy | Steph Green, Tamara Anghie | |
The Pig | Tivi Magnusson, Dorte Høgh | |
2009 | The New Tenants | Joachim Back, Tivi Magnusson |
The Door | Juanita Wilson, James Flynn | |
Instead of Abracadabra | Patrik Eklund, Mathias Fjellström | |
Kavi | Gregg Helvey | |
Miracle Fish | Luke Doolan, Drew Bailey | |
Tanca
Dècada de 2010
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
2010 | God of Love | Luke Matheny |
The Confession | Tanel Toom | |
The Crush | Michael Creagh | |
Na Wewe | Ivan Goldschmidt | |
Wish 143 | Ian Barnes | |
2011 | The Shore | Terry George, Oorlagh George |
Pentecost | Peter McDonald, Eimear O'Kane | |
Raju | Max Zähle, Stefan Gieren | |
Time Freak | Andrew Bowler, Gigi Causey | |
2012 | Curfew | Shawn Christensen |
Asad | Bryan Buckley | |
Buzkashi Boys | Sam French, Ariel Nasr | |
Dood van een Schaduw | Tom Van Avermaet, Ellen De Waele | |
Henry | Yan England | |
2013 | Helium | Anders Walter, Kim Magnusson |
Aquel no era yo | Esteban Crespo García | |
Avant que de tout perdre | Xavier Legrand, Alexandre Gavras | |
Pitääkö mun kaikki hoitaa? | Selma Vilhunen, Kirsikka Saari | |
The Voorman Problem | Mark Gill, Baldwin Li | |
2014 | The Phone Call | Mat Kirkby |
Aya | Oded Binnun, Mihal Brezis | |
Boogaloo and Graham | Michael Lennox, Ronan Blaney | |
La lampe au beurre de yak | Hu Wei, Julien Féret | |
Parvaneh | Talkhon Hamzavi, Stefan Eichenberger | |
2015 | Stutterer | Benjamin Cleary, Serena Armitage |
Ave Maria | Basil Khalil, Eric Dupont | |
Day One | Henry Hughes | |
Alles wird gut | Patrick Vollrath | |
Shok | Jamie Donoughue | |
2016 | Mindenki | Kristof Deák, Anna Udvardy |
Ennemis intérieurs | Sélim Azzazi | |
La femme et le TGV | Timo von Gunten, Giacun Caduff | |
Silent Nights | Aske Bang, Kim Magnusson | |
Timecode | Juanjo Giménez | |
2017 | The Silent Child | Chris Overton, Rachel Shenton |
DeKalb Elementary | Reed Van Dyk | |
The Eleven O'Clock | Derin Seale, Josh Lawson | |
My Nephew Emmett | Kevin Wilson Jr. | |
Watu Wote | Katja Benrath, Tobias Rosen | |
2018 | Skin | Guy Nattiv, Jaime Ray Newman |
Detenció | Vincent Lambe, Darren Mahon | |
Fauve | Jérémy Comte, Maria Gracia Turgeon | |
Marguerite | Marianne Farley, Marie-Hélène Panisset | |
Madre | Rodrigo Sorogoyen, María del Puy Alvarado | |
2019 | The Neighbors' Window | Marshall Curry |
Brotherhood | Meryam Joobeur, Maria Gracia Turgeon | |
Nefta Football Club | Yves Piat, Damien Megherbi | |
Saria | Bryan Buckley, Matt Lefebvre | |
A Sister | Delphine Girard | |
Tanca
Dècada de 2020
Més informació Any, Pel·lícula ...
Any | Pel·lícula | Nominats |
---|---|---|
2020 | Two Distant Strangers | Travon Free, Martin Desmond Roe |
Feeling Through | Doug Roland, Susan Ruzenski | |
The Letter Room | Elvira Lind, Sofia Sondervan | |
The Present | Farah Nabulsi | |
White Eye | Tomer Shushan, Shira Hochman | |
2021 | The Long Goodbye | Aneil Karia, Riz Ahmed |
Ala Kachuu – Take and Run | Maria Brendle, Nadine Lüchinger | |
Sukienka | Tadeusz Łysiak, Maciej Ślesicki | |
On My Mind | Martin Strange-Hansen, Kim Magnusson | |
Please Hold | K.D. Dávila, Levin Menekse | |
Tanca