Segona divisió B espanyola de futbol 2011-2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Segona divisió B espanyola de futbol 2011-2012.

Segona divisió B espanyola de futbol 2011-2012

De Viquipèdia

Infotaula de competició esportivaSegona divisió B espanyola de futbol 2011-2012
TipusSegona divisió espanyola de futbol B modifica
Esportfutbol modifica
Nombre de participants80 modifica
Lloc i data
EstatEspanya modifica
Data21 agost 2011 modifica - 24 juny 2012 modifica
Edició35 modifica
Períodetemporada 2011-2012 modifica
Classificació
GuanyadorReal Madrid Castilla modifica
DescenditsAndorra CF, Arandina Club de Fútbol, CD Badajoz, Burgos CF, RC Celta B, AD Ceuta, Unión Balompédica Conquense, Club Esportiu Dénia, CF Gandia, Gimnástica Segoviana Club de Fútbol, Club de Fútbol La Unión, SD Lemona, Lorca Atlético CF (en) Tradueix, Club Esportiu Manacor, Montañeros CF, CF Palencia, CP Ejido, CD Puertollano, Club Deportivo Roquetas, Sporting Maonès, Sporting Villanueva Promesas, CD Toledo i UD Vecindario modifica
Estadístiques
Líder estadísticJosé Jesús Perera López (23 modifica) modifica

La temporada 2011/12 és la 35a edició de la Segona Divisió B. Començà el 22 d'agost de 2011 (una setmana abans que les temporades precedents) i finalitzà el 13 de maig de 2012. En aquesta temporada hi hagué una jornada intersetmanal, que es disputà el dimecres 21 de març de 2012. Els diumenges 25 de desembre de 2011 i 1 de gener de 2012 no es disputà la competició amb motiu de les vacances de Nadal.

Aquest torneig està organitzat per la Reial Federació Espanyola de Futbol (RFEF). La disputen un total de 80 equips, dividits en 4 grups de 20 equips cadascun, distribuïts segons proximitat geogràfica. Els equips dels territoris de parla catalana estan enquadrats al grup 3.

Grup 3

Distribució geogràfica dels equips del grup 3 de Segona B 2011/2012
Distribució geogràfica dels equips del grup 3 de Segona B 2011/2012

Equips per Comunitat Autònoma

Comunitat Nombre Equips
Flag of the Valencian Community (2x3).svg País Valencià
7
Dénia
Gandia
Huracà
Olímpic
Ontinyent
Orihuela
València Mestalla
Flag of Catalonia.svg Catalunya
6
Badalona
L'Hospitalet
Llagostera
Lleida Esp.
Reus
Sant Andreu
Flag of the Balearic Islands.svg Illes Balears
4
Atl. Balears
Mallorca B
Manacor
Sp. Maonès
Flag of Aragon.svg Aragó
3
Andorra
Teruel
Zaragoza B

Dades dels equips

Equip Ciutat Estadi Capacitat Temporada 10/11
CF Badalona Flag of Catalonia.svg Badalona, el Barcelonès Camp del Centenari
5.000
2n Segona B (grup 3)
Orihuela CF Flag of the Valencian Community (2x3).svg Oriola, el Baix Segura Los Arcos
5.000
4t Segona B (grup 3)
CE L'Hospitalet Flag of Catalonia.svg L'Hospitalet de Llobregat, el Barcelonès Feixa Llarga
6.740
Segona B (grup 3)
UE Sant Andreu Flag of Catalonia.svg Barcelona, el Barcelonès Narcís Sala
6.557
Segona B (grup 3)
CD Dénia Flag of the Valencian Community (2x3).svg Dénia, la Marina Alta Camp Nou de Dénia
3.000
Segona B (grup 3)
Ontinyent CF Flag of the Valencian Community (2x3).svg Ontinyent, la Vall d'Albaida El Clariano
5.000
11è Segona B (grup 3)
CD Teruel Flag of Aragon.svg Terol Pinilla
5.000
12è Segona B (grup 3)
CD Atlètic Balears Flag of the Balearic Islands.svg Palma, Mallorca Estadi Balear
18.000
13è Segona B (grup 3)
CF Gandia Flag of the Valencian Community (2x3).svg Gandia, la Safor Guillermo Olagüe
6.000
14è Segona B (grup 3)
CF Sporting Maonès Flag of the Balearic Islands.svg Maó, Menorca Bintaufa
3.000
15è Segona B (grup 3)
RCD Mallorca B Flag of the Balearic Islands.svg Palma, Mallorca Son Bibiloni
1.500
19è Segona B (grup 3) (Compra de plaça)
UE Llagostera Flag of Catalonia.svg Llagostera, el Gironès Municipal
1.000
1r Tercera (grup 5)
València CF Mestalla Flag of the Valencian Community (2x3).svg Paterna, l'Horta Oest C. Esp. Paterna
4.000
1r Tercera (grup 6)
CE Manacor Flag of the Balearic Islands.svg Manacor, Mallorca Na Capellera
3.000
1r Tercera (grup 11)
Andorra CF Flag of Aragon.svg Andorra, Terol Juan Antonio Endeiza
3.000
1r Tercera (grup 17)
CD Olímpic Flag of the Valencian Community (2x3).svg Xàtiva, la Costera La Murta
9.000
2n Tercera (grup 6)
Real Zaragoza B Flag of Aragon.svg Saragossa C. Dep. R. Zaragoza
2.500
2n Tercera (grup 17) (Compra de plaça)
CF Reus Deportiu Flag of Catalonia.svg Reus, el Baix Camp Camp Nou Municipal
4.500
4t Tercera (grup 5)
Huracà València CF Flag of the Valencian Community (2x3).svg Manises, l'Horta Oest Municipal
1.000
Compra de plaça i trasllat de l'antic Torrellano Illice CF
Club Lleida Esportiu Flag of Catalonia.svg Lleida, el Segrià Camp d'Esports
13.500
Refundació de l'antiga UE Lleida, 6è Segona B (grup 3)

Entrenadors

Club Entrenador Al càrrec des de
Andorra Flag of Aragon.svg Pascual Sanz (destituït jda. 18)
Flag of Aragon.svg Gori Silva
5 de juny de 2009
28 de desembre de 2011
Atl. Balears Flag of Argentina.svg Gustavo Siviero 3 d'octubre de 2010
Badalona Flag of Catalonia.svg Manolo Márquez 5 de juny de 2010
Dénia Flag of Galicia.svg Nino Lema 17 de maig de 2009
Gandia Flag of the Valencian Community (2x3).svg Vicent Medina (destituït jda. 9)
Flag of the Valencian Community (2x3).svg Óscar Fernández
5 d'agost de 2010
21 d'octubre de 2011
Huracà Flag of the Valencian Community (2x3).svg Nicolás Estévez 22 de juliol de 2011
L'Hospitalet Flag of Catalonia.svg Jordi Vinyals 9 de juny de 2011
Llagostera Flag of Catalonia.svg Oriol Alsina 1 de juliol de 2004
Lleida Esp. Flag of Catalonia.svg Emili Vicente 24 de juliol de 2011
Mallorca B Flag of Catalonia.svg Miquel Soler 22 de juny de 2011
Manacor Flag of the Balearic Islands.svg Xavi Ferriol 5 de juliol de 2011
Olímpic Flag of the Valencian Community (2x3).svg Toni Seligrat 14 de juny de 2010
Ontinyent Flag of the Valencian Community (2x3).svg Roberto Granero 14 de juny de 2011
Orihuela Flag of the Basque Country.svg Asier Garitano 7 de juliol de 2011
Reus Flag of Navarre.svg Santi Castillejo 7 de juliol de 2009
Sant Andreu Flag of Catalonia.svg "Piti" Belmonte 16 de maig de 2011
Sp. Maonès Flag of Catalonia.svg Lluís Elcacho (dimiteix jda. 13)
Flag of Catalonia.svg Mati Borsot
3 de juny de 2011
17 de novembre de 2011
Teruel Flag of Castile and León.svg Félix Arnáiz 29 de maig de 2011
València Mestalla Flag of the Valencian Community (2x3).svg Vicente Mir (destituït jda. 17)
Flag of the Valencian Community (2x3).svg Sergio Ventosa
10 de maig de 2010
14 de desembre de 2011
Zaragoza B Flag of Argentina.svg Juan Eduardo Esnáider 11 de juny de 2011

Classificació

Classificació 2011-2012 Pts J G E P GF GC DG
1.
CE Atlètic Balears
72 38 21 9 8 65 39 +26 Eliminatòria de campions
2.
Orihuela CF
68 38 18 14 6 50 33 +17 Promoció d'ascens a Segona A
3.
Huracà València CF
66 38 18 12 8 48 30 +18 Promoció d'ascens a Segona A
4.
CF Badalona
65 38 18 11 9 48 26 +22 Promoció d'ascens a Segona A
5.
UE Llagostera
65 38 18 10 10 44 28 +16
6.
CE L'Hospitalet
62 38 17 11 10 46 34 +12
7.
Club Lleida Esportiu
59 38 16 11 11 50 40 +10
8.
CF Reus Deportiu
57 38 15 12 11 43 37 +6
9.
CD Olímpic
57 38 15 12 11 41 28 +13
10.
UE Sant Andreu
53 38 14 11 13 47 44 +3
11.
CD Teruel
52 38 12 16 10 45 43 +2
12.
RCD Mallorca B
51 38 14 9 15 49 47 +2
13.
València CF Mestalla
50 38 13 11 14 52 54 -2
14.
Ontinyent CF
49 38 13 10 15 39 44 -5
15.
CD Dénia
47 38 13 8 17 39 38 +1 Descens a Tercera per impagaments[1]
16.
Real Zaragoza B
44 38 11 11 16 46 60 -14 Promoció de permanència a Segona B
17.
Andorra CF
40 38 11 7 20 40 55 -15 Descens a Tercera
18.
CF Gandia
37 38 8 13 17 34 49 -15 Descens a Tercera
19.
CE Manacor
24 38 6 6 26 39 74 -35 Descens a Tercera
20.
CF Sporting Maonès
16 38 5 4 29 13 75 -62 Descens a Tercera. Retirat al febrer[2][3]

Evolució de la classificació

Equip / Jornada 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
Atl. Balears
5
2
3
3
5
2
2
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
L'Hospitalet
11
16
11
15
11
14
9
8
7
2
2
2
2
2
2
2
Orihuela
1
1
1
2
3
5
6
6
2
3
3
3
3
3
3
3
Reus Dep.
3
3
2
1
1
1
1
2
3
4
4
7
4
4
5
4
Huracà
8
5
5
5
2
3
3
4
6
8
10
9
5
8
6
5
Mallorca B
10
12
15
11
6
8
8
7
4
6
9
10
7
5
8
6
Olímpic
13
13
6
10
13
10
7
5
8
5
8
4
8
6
4
7
Ontinyent
3
9
8
7
10
7
4
3
5
9
5
5
6
9
7
8
Badalona
13
8
7
6
7
4
5
9
10
10
7
6
9
10
9
9
Sant Andreu
15
19
18
16
14
15
16
11
9
7
6
8
10
7
10
10
Teruel
8
6
12
12
17
12
14
10
14
12
12
12
13
12
11
11
Lleida Esp.
16
14
10
8
4
6
10
12
13
11
11
11
11
11
11
12
Dénia
1
7
13
13
18
16
18
15
12
14
15
13
14
13
13
13
Gandia
6
4
4
4
8
11
13
13
15
17
17
18
15
16
17
14
Llagostera
16
20
20
20
20
20
20
20
20
20
19
20
20
15
14
15
Val. Mestalla
19
17
17
17
15
17
19
19
17
16
14
16
12
14
15
16
Andorra
7
10
9
14
9
13
15
17
18
18
20
19
17
17
16
17
Manacor
18
15
16
18
16
18
12
16
16
15
16
17
19
20
20
18
Sp. Maonès
12
11
14
9
12
9
11
14
11
13
13
14
18
19
18
19
Zaragoza B
19
18
19
19
19
19
17
18
19
19
18
15
16
18
19
20

Estadístiques

Classificació de golejadors

Actualitzada el 4 de desembre de 2011

Gols Penals Golejador Equip
11 0 Flag of Extremadura (with coat of arms).svg Perera
CE Atlètic Balears
10 1 Flag of the Balearic Islands.svg Marcos Jiménez
UE Sant Andreu
10 2 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Paco Alcácer
València CF Mestalla
9 0 Flag of Aragon.svg Morales
Andorra CF
8 0 Flag of the Region of Murcia.svg Chumbi
CF Reus Deportiu
8 0 Flag of the Balearic Islands.svg Nico
CE Manacor
7 0 Flag of the Balearic Islands.svg Abdón
RCD Mallorca B
7 2 Flag of Catalonia.svg Alberto Manga
CF Badalona
6 0 Flag of Castile-La Mancha.svg Javi Gómez
Ontinyent CF
6 2 Flag of Catalonia.svg David Prats
CE L'Hospitalet
5 0 Flag of Castile-La Mancha.svg César Díaz
CE Olímpic
5 0 Flag of the Region of Murcia.svg Dani Gómez
Orihuela CF
5 0 Flag of Aragon.svg Fonsi
Andorra CF
5 0 Flag of the Community of Madrid.svg Kikín
Ontinyent CF
5 0 Flag of the Balearic Islands.svg Trujillo
CF Reus Deportiu
5 1 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Cases
Orihuela CF
5 2 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Óscar Rico
Orihuela CF
4 0 Flag of the Balearic Islands.svg Barbón
CE Manacor
4 0 Flag of the Balearic Islands.svg Biel Gili
CE Manacor
4 0 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Carlitos
Ontinyent CF
4 0 Flag of Uruguay.svg Da Silva
CE Olímpic
4 0 Flag of Catalonia.svg Nierga
Real Zaragoza B
4 0 Flag of Catalonia.svg Pitu
CE L'Hospitalet
4 0 Flag of Catalonia.svg Sergio Postigo
Huracà València CF
4 1 Flag of Andalucía.svg Antoñito
CE Atlètic Balears
Gols Penals Golejador Equip
4 1 Flag of Asturias.svg Omar
CF Badalona
4 1 Flag of Galicia.svg Pugui
CF Badalona
4 2 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Rafa Belda
CF Gandia
4 3 Flag of Andalucía.svg Verdú
Lleida Esportiu
3 0 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Álvaro
RCD Mallorca B
3 0 Flag of Paraguay.svg Amarilla
Huracà València CF
3 0 Flag of the Basque Country.svg Asier Eizaguirre
Lleida Esportiu
3 0 Flag of Castile and León.svg Ballesteros
Lleida Esportiu
3 0 Flag of Catalonia.svg David Giménez
Lleida Esportiu
3 0 Flag of the Balearic Islands.svg Dídac
RCD Mallorca B
3 0 Flag of Catalonia.svg Genís
CF Sporting Maonès
3 0 Flag of Catalonia.svg Jesús Imaz
Lleida Esportiu
3 0 Flag of Catalonia.svg Marc Pedraza
CE L'Hospitalet
3 0 Flag of Aragon.svg Monforte
CD Teruel
3 0 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Morgado
Huracà València CF
3 0 Flag of Uruguay.svg Nacho Flores
RCD Mallorca B
3 0 Flag of the Balearic Islands.svg Nando Ramón
CE Olímpic
3 0 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Pau Franch
CE Dénia
3 0 Flag of the Balearic Islands.svg Rubén Carreras
CE Olímpic
3 0 Flag of the Valencian Community (2x3).svg Sergio Alcolea
CE Olímpic
3 0 Flag of the Community of Madrid.svg Teo
Orihuela CF
3 1 Flag of the Community of Madrid.svg Álex Vaquero
CE Olímpic
3 1 Flag of the Community of Madrid.svg Joshua
Real Zaragoza B
3 1 Flag of Aragon.svg Ortí
Real Zaragoza B
3 1 Flag of Castile-La Mancha.svg Rubén
CE Dénia

Líders en solitari

Rècords

Actualitzats el 4 de desembre de 2011

Calendari i resultats

El sorteig del calendari es va realitzar el 19 de juliol de 2011 a la seu de la Reial Federació Espanyola de Futbol, a Las Rozas (Madrid).

Jornada 1
Jornada 20
21/08/2011 15/01/2012
3-0 Orihuela - València Mestalla 0-1
0-1 Sant Andreu - Andorra 1-2
2-1 Gandia - Sporting Maonès 0-0
1-3 Llagostera - Ontinyent 0-2
0-2 Manacor - Atlètic Balears 3-2
1-0 Huracán - Olímpic de Xàtiva 0-0
1-1 L'Hospitalet - Mallorca B 3-1
1-0 Teruel - Badalona 2-2
3-0 Dénia - Zaragoza B 1-1
1-3 Lleida Esportiu - Reus Deportiu 0-0
Jornada 4
Jornada 23
11/09/2011 05/02/2012
2-3 Andorra - Lleida Esportiu 0-0
1-0 Sporting Maonès - València Mestalla 3-0*
2-0 Ontinyent - Orihuela 0-0
0-0 Atlètic Balears - Sant Andreu 2-1
1-1 Olímpic de Xàtiva - Gandia 2-1
2-0 Mallorca B - Llagostera 4-2
2-0 Badalona - Manacor 0-3
0-0 Zaragoza B - Huracán 1-1
1-0 Reus Deportiu - L'Hospitalet 1-0
2-2 Dénia - Teruel 0-0
Jornada 7
Jornada 26
02/10/2011 26/02/2012
1-2 Sporting Maonès - Ontinyent 2-0*
1-2 Andorra - Atlètic Balears 1-1
0-3 València Mestalla - Olímpic de Xàtiva 0-0
0-0 Orihuela - Mallorca B 1-1
1-1 Sant Andreu - Badalona 1-1
4-6 Gandia - Zaragoza B 0-2
2-2 Llagostera - Reus Deportiu 0-1
2-0 Manacor - Dénia 2-1
2-0 Huracán - Teruel 1-0
1-4 Lleida Esportiu - L'Hospitalet 0-0
Jornada 10
Jornada 29
23/10/2011 18/03/2012
0-1 Atlètic Balears - Lleida Esportiu 0-0
3-0 Olímpic de Xàtiva - Ontinyent 0-0
0-0 Mallorca B - Sporting Maonès 0-2*
3-0 Badalona - Andorra 0-1
2-3 Zaragoza B - València Mestalla 1-1
1-1 Reus Deportiu - Orihuela 1-1
1-2 Dénia - Sant Andreu 1-0
2-1 Teruel - Gandia 2-2
1-0 L'Hospitalet - Llagostera 0-0
0-2 Huracán - Manacor 1-2
Jornada 13
Jornada 32
13/11/2011 01/04/2012
0-3 Olímpic de Xàtiva - Mallorca B 0-1
3-2 Atlètic Balears - Badalona 0-0
2-2 Ontinyent - Zaragoza B 4-0
0-1 Sporting Maonès - Reus Deportiu 2-0*
2-0 Andorra - Dénia 0-1
3-2 València Mestalla - Teruel 1-1
1-2 Orihuela - L'Hospitalet 1-1
2-5 Sant Andreu - Huracán 1-0
4-1 Gandia - Manacor 0-2
0-0 Lleida Esportiu - Llagostera 3-1
Jornada 16
Jornada 35
04/12/2011 22/04/2012
0-0 Badalona - Lleida Esportiu 1-3
1-4 Zaragoza B - Mallorca B 0-1
1-0 Reus Deportiu - Olímpic de Xàtiva 0-0
0-0 Dénia - Atlètic Balears 3-0
4-0 Teruel - Ontinyent 1-0
2-0 L'Hospitalet - Sporting Maonès 0-2*
3-0 Huracán - Andorra 0-1
3-0 Manacor - València Mestalla 2-0
1-3 Llagostera - Orihuela 0-0
1-0 Gandia - Sant Andreu 1-1
Jornada 19
Jornada 38
08/01/2012 13/05/2012
0-0 Zaragoza B - Reus Deportiu 2-3
1-0 Badalona - Dénia 0-2
1-2 Mallorca B - Teruel 5-1
0-2 Olímpic de Xàtiva - L'Hospitalet 1-1
1-2 Atlètic Balears - Huracán 1-0
3-0 Ontinyent - Manacor 1-5
0-3 Sporting Maonès - Llagostera 2-0*
1-1 Andorra - Gandia 1-2
3-0 València Mestalla - Sant Andreu 2-4
0-0 Orihuela - Lleida Esportiu 1-2
Jornada 2
Jornada 21
28/08/2011 22/01/2012
3-3 València Mestalla - Lleida Esportiu 1-0
1-2 Andorra - Orihuela 2-2
1-0 Sporting Maonès - Sant Andreu 6-0
0-2 Ontinyent - Gandia 0-0
2-0 Atlètic Balears - Llagostera 1-2
1-1 Olímpic de Xàtiva - Manacor 1-1
0-1 Mallorca B - Huracán 1-2
2-0 Badalona - L'Hospitalet 0-1
0-0 Zaragoza B - Teruel 1-1
1-0 Reus Deportiu - Dénia 3-1
Jornada 5
Jornada 24
18/09/2011 12/02/2012
3-1 Andorra - Sporting Maonès 0-2*
3-1 València Mestalla - Ontinyent 1-2
1-1 Orihuela - Atlètic Balears 2-1
2-1 Sant Andreu - Olímpic de Xàtiva 0-0
0-2 Gandia - Mallorca B 1-0
0-0 Llagostera - Badalona 0-1
3-1 Manacor - Zaragoza B 1-0
2-1 Huracán - Reus Deportiu 1-3
1-0 L'Hospitalet - Dénia 1-0
2-0 Lleida Esportiu - Teruel 2-1
Jornada 8
Jornada 27
09/10/2011 04/03/2012
3-0 Ontinyent - Lleida Esportiu 2-0
3-0 Atlètic Balears - Sporting Maonès 0-2*
3-0 Olímpic Xàtiva - Andorra 0-0
4-3 Mallorca B - València Mestalla 1-1
1-2 Badalona - Orihuela 0-0
0-1 Zaragoza B - Sant Andreu 1-1
0-0 Reus Deportiu - Gandia 0-1
2-0 Dénia - Llagostera 1-0
2-1 Teruel - Manacor 2-2
1-0 L'Hospitalet - Huracán 3-1
Jornada 11
Jornada 30
30/10/2011 21/03/2012
1-0 Atlètic Balears - Olímpic de Xàtiva 3-0
2-0 Ontinyent - Mallorca B 0-0
0-4 Sporting Maonès - Badalona 2-0*
1-2 Andorra - Zaragoza B 1-0
2-2 València Mestalla - Reus Deportiu 2-1
1-0 Orihuela - Dénia 3-0
1-0 Sant Andreu - Teruel 2-1
0-1 Gandia - L'Hospitalet 2-0
1-1 Llagostera - Huracán 0-0
3-0 Lleida Esportiu - Manacor 1-2
Jornada 14
Jornada 33
20/11/2011 08/04/2012
2-1 Mallorca B - Lleida Esportiu 1-0
1-2 Badalona - Olímpic de Xàtiva 2-1
1-5 Zaragoza B - Atlètic Balears 3-4
1-0 Reus Deportiu - Ontinyent 1-1
4-1 Dénia - Sporting Maonès 0-2*
2-1 Teruel - Andorra 1-1
1-1 L'Hospitalet - València Mestalla 1-1
0-1 Huracán - Orihuela 4-1
1-3 Manacor - Sant Andreu 3-2
3-0 Llagostera - Gandia 2-1
Jornada 17
Jornada 36
11/12/2011 29/04/2012
2-1 Badalona - Zaragoza B 1-3
0-0 Mallorca B - Reus Deportiu 3-1
2-0 Olímpic de Xàtiva - Dénia 1-0
3-0 Atlètic Balears - Teruel 1-2
1-0 Ontinyent - L'Hospitalet 2-0
1-0 Sporting Maonès - Huracán 2-0*
1-2 Andorra - Manacor 1-3
0-2 València Mestalla - Llagostera 4-2
1-0 Orihuela - Gandia 0-0
1-1 Lleida Esportiu - Sant Andreu 3-1
Jornada 3
Jornada 22
04/09/2011 29/01/2012
0-0 València Mestalla - Andorra 0-1
4-0 Orihuela - Sporting Maonès 0-3[4]
1-1 Sant Andreu - Ontinyent 1-0
0-0 Gandia - Atlètic Balears 3-1
0-2 Llagostera - Olímpic de Xàtiva 1-0
1-1 Manacor - Mallorca B 4-2
0-0 Huracán - Badalona 1-1
1-0 L'Hospitalet - Zaragoza B 1-1
0-3 Teruel - Reus Deportiu 1-1
3-2 Lleida Esportiu - Dénia 0-1
Jornada 6
Jornada 25
25/09/2011 19/02/2012
1-0 Sporting Maonès - Lleida Esportiu 2-0*
2-1 Ontinyent - Andorra 1-0
3-2 Atlètic Balears - València Mestalla 3-1
2-1 Olímpic de Xàtiva - Orihuela 0-3
1-1 Mallorca B - Sant Andreu 1-0
1-0 Badalona - Gandia 1-1
0-0 Zaragoza B - Llagostera 1-0
1-0 Reus Deportiu - Manacor 0-0
1-1 Dénia - Huracán 1-1
1-0 Teruel - L'Hospitalet 1-1
Jornada 9
Jornada 28
16/10/2012 11/03/2012
2-3 Ontinyent - Atlètic Balears 3-0
2-1 Sporting Maonès - Olímpic de Xàtiva 2-0
1-3 Andorra - Mallorca B 4-0
1-0 València Mestalla - Badalona 2-3
1-0 Orihuela - Zaragoza B 1-2
2-1 Sant Andreu - Reus Deportiu 2-1
0-1 Gandia - Dénia 3-2
2-0 Llagostera - Teruel 0-0
1-2 Manacor - L'Hospitalet 2-0
1-1 Lleida Esportiu - Huracán 0-2
Jornada 12
Jornada 31
06/11/2011 25/03/2012
1-0 Olímpic de Xàtiva - Lleida Esportiu 3-0
1-2 Mallorca B - Atlètic Balears 3-1
0-0 Badalona - Ontinyent 0-1
2-1 Zaragoza B - Sporting Maonès 0-2
2-4 Reus Deportiu - Andorra 3-2
1-0 Dénia - València Mestalla 0-0
1-1 Teruel - Orihuela 1-0
3-2 L'Hospitalet - Sant Andreu 2-1
1-1 Huracán - Gandia 0-3
0-1 Manacor - Llagostera 3-0
Jornada 15
Jornada 34
27/11/2011 15/04/2012
0-1 Mallorca B - Badalona 1-0
2-0 Olímpic de Xàtiva - Zaragoza B 2-1
1-0 Atlètic Balears - Reus Deportiu 1-0
2-0 Ontinyent - Dénia 1-1
1-1 Sporting Maonès - Teruel 2-0*
1-0 Andorra - L'Hospitalet 3-2
1-2 València Mestalla - Huracán 3-0
4-3 Orihuela - Manacor 1-2
0-1 Sant Andreu - Llagostera 0-0
1-1 Lleida Esportiu - Gandia 0-3
Jornada 18
Jornada 37
18/12/2011 06/05/2012
4-0 Lleida Esportiu - Zaragoza B 2-3
2-1 Reus Deportiu - Badalona 1-0
4-0 Dénia - Mallorca B 1-0
0-0 Teruel - Olímpic de Xàtiva 1-1
2-2 L'Hospitalet - Atlètic Balears 2-2
1-1 Huracán - Ontinyent 0-1
1-1 Manacor - Sporting Maonès 0-2*
2-0 Llagostera - Andorra 0-1
0-0 Gandia - València Mestalla 2-0
0-0 Sant Andreu - Orihuela 2-1

Altres grups

Grup 1

Comunitat Nombre Equips
Flag of the Community of Madrid.svg Madrid
7
RSD Alcalá, Atlético de Madrid B, Getafe CF B, CD Leganés, Rayo Vallecano B, Real Madrid Castilla CF, UD San Sebastián de los Reyes
Flag of Castile-La Mancha.svg Castella-La Manxa
4
Albacete Balompié, UB Conquense, La Roda CF, CD Toledo
Flag of Galicia.svg Galícia
4
RC Celta B, Coruxo FC, CD Lugo, Montañeros CF
Flag of Asturias.svg Astúries
3
Club Marino, Real Oviedo, Sporting B
Flag of the Canary Islands.svg Canàries
2
CD Tenerife, UD Vecindario

Grup 2

Comunitat Nombre Equips
Flag of Castile and León.svg Castella i Lleó
9
Arandina CF, Burgos CF, CD Guijuelo, CD Mirandés, CF Palencia, SD Ponferradina, UD Salamanca, Gimnástica Segoviana CF, Zamora CF
Flag of the Basque Country.svg País Basc
8
SD Amorebieta, Deportivo Alavés, Bilbao Athletic, SD Eibar, SD Lemona, Real Sociedad B, Real Unión Club, Sestao RC
Flag of Cantabria.svg Cantàbria
1
RS Gimnástica
Flag of Navarre.svg Navarra
1
CA Osasuna B
Flag of La Rioja (with coat of arms).svg La Rioja
1
UD Logroñés

Grup 4

Comunitat Nombre Equips
Flag of Andalucía.svg Andalusia
11
UD Almería B, Real Betis B, Cádiz CF, Écija Balompié, CP Ejido, Real Jaén CF, RB Linense, Lucena CF, CD Roquetas, CD San Roque, Sevilla FC Atlético
Flag of Extremadura (with coat of arms).svg Extremadura
4
CD Badajoz, CP Cacereño, CF Villanovense, Sp. Villanueva Pr.
Flag of the Region of Murcia.svg Múrcia
2
CF La Unión, Lorca Atlético CF
Flag of Castile-La Mancha.svg Castella-La Manxa
1
CD Puertollano
Flag Ceuta.svg Ceuta
1
AD Ceuta
Flag of Melilla.svg Melilla
1
UD Melilla

Referències

Enllaços externs

Vegeu també

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Segona divisió B espanyola de futbol 2011-2012
Listen to this article