1954. gada Pasaules čempionāts basketbolā - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 1954. gada Pasaules čempionāts basketbolā.

1954. gada Pasaules čempionāts basketbolā

Vikipēdijas lapa

Pasaules čempionāts basketbolā 1954
Turnīra informācija
Rīkotājvalsts
 
Brazīlija
Norises laiks 22. oktobris — 5. novembris
Komandas 12
Arēnas(1 pilsētā)
Vietu sadalījums
Čempioni 
 ASV
(1. tituls)
2. vieta 
 Brazīlija
3. vieta 
 Filipīnas
4. vieta
 Francija

1954. gada Pasaules čempionāts basketbolā bija 2. Pasaules čempionāts basketbolā. Čempionāts norisinājās 1954. gadā, laika posmā no 22. oktobra līdz 5. novembrim Brazīlijā.

Par Pasaules čempioniem kļuva ASV izlase, otro vietu izcīnīja Brazīlijas izlase, savukārt bronzas medaļas izcīnīja Filipīnu izlase.

Grupu turnīrs

Krāsu atšifrējums
Kvalificējas fināla kārtai

A grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Brazīlija
2 2 0 160 114 +46 4
 Filipīnas
2 1 1 126 151 −25 3
 Paragvaja
2 0 2 104 125 −21 2
23. oktobris
21:00
Filipīnas 
64—52
 Paragvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(26–27, 38–25)
24. oktobris
21:45
Brazīlija 
99—62
 Filipīnas
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(44–22, 55–40)
25. oktobris
21:10
Paragvaja 
52—61
 Brazīlija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(17–33, 35–28)

B grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 ASV
2 2 0 132 88 +44 4
 Kanāda
2 1 1 105 117 −12 3
 Peru
2 0 2 109 141 −32 2
23. oktobris
22:30
Kanāda 
37—59
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(18–33, 19–26)
24. oktobris
23:12
Peru 
51—73
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(26–24, 25–49)
25. oktobris
19:00
Kanāda 
68—58
 Peru
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(28–33, 40–25)

C grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Urugvaja
2 2 0 113 98 +15 4
 Francija
2 1 1 113 118 −5 3
 Dienvidslāvija
2 0 2 112 122 −10 2
24. oktobris
18:30
Dienvidslāvija 
52—55
 Urugvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(23–23, 28–28) Papildlaiks: 1–4
25. oktobris
22:50
Francija 
67—60
 Dienvidslāvija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(33–26, 34–34)
26. oktobris Urugvaja 
58—46
 Francija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(34–15, 24–31)

D grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Taivāna
2 1 1 115 113 +2 3
 Izraēla
2 1 1 100 98 +2 3
 Čīle
2 1 1 117 121 −4 3
24. oktobris
18:30
Izraēla 
45—49
 Taivāna
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(27–25, 18–24)
25. oktobris
19:00
Taivāna 
66—68
 Čīle
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(28–27, 38–41)
26. oktobris
22:15
Izraēla 
55—49
 Čīle
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(18–25, 37–24)

Fināla kārta

V Komanda SP U Z GP ZP +/− PTS
1
 ASV
7 7 0 482 300 +182 14
2
 Brazīlija
7 6 1 418 341 +77 13
3
 Filipīnas
7 5 2 438 406 +32 12
4
 Francija
7 3 4 371 392 −21 10
5
 Taivāna
7 2 5 345 405 −60 9
6
 Urugvaja
7 2 5 422 446 −24 9
7
 Kanāda
7 2 5 433 498 −65 9
8
 Izraēla
7 1 6 330 451 −121 8
27. oktobris
22:35
Kanāda 
50—43
 Izraēla
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(33–22, 17–21)
27. oktobris Francija 
57—49
 Urugvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(23–22, 34–27)
27. oktobris Taivāna 
44—61
 Brazīlija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(26–32, 18–29)
27. oktobris
18:00
Filipīnas 
43—56
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(22–25, 21–31)
28. oktobris Urugvaja 
66—67
 Kanāda
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(29–35, 37–32)
28. oktobris Izraēla 
46—68
 Brazīlija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(20–31, 26–37)
28. oktobris Francija 
49—70
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(21–32, 28–38)
29. oktobris
19:00
Taivāna 
38—48
 Filipīnas
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(21–21, 17–27)
29. oktobris Kanāda 
67—82
 Brazīlija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(22–43, 45–39)
29. oktobris
20:30
Urugvaja 
59—64
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(26–30, 33–34)
30. oktobris Izraēla 
56—90
 Filipīnas
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(30–37, 26–53)
30. oktobris Francija 
58—48
 Taivāna
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(27–22, 31–26)
30. oktobris Kanāda 
50—84
 ASV
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(30–47, 20–37)
31. oktobris Brazīlija 
57—41
 Filipīnas
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(35–23, 22–18)
31. oktobris Urugvaja 
67—62
 Taivāna
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(28–33, 39–29)
31. oktobris
18:30
Izraēla 
48—45
 Francija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(21–17, 22–26Papildlaiks: 5–2
1. novembris
19:30
Kanāda 
76—83
 Filipīnas
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(35–41, 41–42)
1. novembris ASV 
72—28
 Taivāna
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(31–11, 41–17)
1. novembris Brazīlija 
49—36
 Francija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(25–14, 24–22)
3. novembris Urugvaja 
73—69
 Izraēla
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(32–31, 41–38)
3. novembris Kanāda 
61—74
 Taivāna
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(29–29, 32–45)
3. novembris
 Filipīnas
66—60 Francija 
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(25–23, 41–37)
4. novembris
19:00
ASV 
74—30
 Izraēla
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(36–20, 38–10)
4. novembris Brazīlija 
60—45
 Urugvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(24–23, 36–22)
4. novembris
 Kanāda
62—66 Francija 
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(32–27, 30–39)
5. novembris Taivāna 
51—38
 Izraēla
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(27–12, 24–26)
5. novembris
 Filipīnas
67—63 Urugvaja 
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(32–32, 35–31)
5. novembris ASV 
62—41
 Brazīlija
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(35–19, 27–22)

Klasifikācijas kārta

V Komanda SP U Z GP ZP +/− PTS
9
 Paragvaja
3 3 0 193 177 +16 6
10
 Čīle
3 2 1 179 170 +9 5
11
 Dienvidslāvija
3 1 2 210 221 −11 4
12
 Peru
3 0 3 190 204 −14 3
29. oktobris
17:30
Dienvidslāvija 
62—70
 Čīle
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(25–35, 37–35)
30. oktobris
17:30
Paragvaja 
66—58
 Peru
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(28–34, 38–24)
31. oktobris
17:30
Dienvidslāvija 
86—84
 Peru
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(39–44, 42–37) Papildlaiks: 5–3
1. novembris
17:30
Čīle 
57—60
 Paragvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(30–22, 27–38)
3. novembris
17:30
Dienvidslāvija 
62—67
 Paragvaja
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(28–37, 34–30)
4. novembris
22:00
Peru 
48—52
 Čīle
Ginásio do Maracanãzinho, Riodežaneiro
(25–30, 23–22)

Vietu sadalījums

V Komanda SP U Z GP ZP +/− PTS
1
 ASV
9 9 0 614 388 +226 18
2
 Brazīlija
9 8 1 578 456 +122 17
3
 Filipīnas
9 6 3 565 557 +8 15
4
 Francija
9 4 5 484 510 –26 13
5
 Taivāna
9 3 6 460 518 –58 12
6
 Urugvaja
9 4 5 535 544 –9 13
7
 Kanāda
9 3 6 538 615 –77 12
8
 Izraēla
9 2 7 430 549 –119 11
9
 Paragvaja
5 3 2 297 302 –5 8
10
 Čīle
5 3 2 296 291 +5 8
11
 Dienvidslāvija
5 1 4 322 343 –21 6
12
 Peru
5 0 5 299 345 –46 5

Ārējās saites


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
1954. gada Pasaules čempionāts basketbolā
Listen to this article