2013. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 2013. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm.

2013. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm

Vikipēdijas lapa

Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm 2013
34th FIBA European Women's Basketball Championship
EuroBasket Women 2013
2013. gada Eiropas čempionāta logo
Turnīra informācija
Rīkotājvalsts
 
Francija
Norises laiks 15.—30. jūnijs
Komandas 16
Arēnas(5 pilsētās)
Vietu sadalījums
Čempioni 
 Spānija (2. tituls)
2. vieta 
 Francija
3. vieta 
 Turcija
4. vieta
 Serbija
Turnīra statistika
Vērtīgākais
 
Sančo Litla (ESP)
2011

2013. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm (EuroBasket Women 2013) bija 34. kontinenta čempionāts, kas norisinājās Francijā 2013. gadā, laikā no 15. līdz 30. jūnijam. To organizēja FIBA Europe. Čempionāta spēles tika aizvadītas Lillē, Muijeronlekaptifā, Oršī, Trēlazē un Vānā.

Par Eiropas čempionēm otro reizi turnīra vēsturē kļuva Spānijas izlase, kas finālā uzvarēja Franciju.[1] Bronzas medaļas izcīnīja Turcijas izlase, kas mazajā finālā uzvarēja Serbijas izlasi.[2] Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Spānijas izlases spēlētāja Sančo Litla,[3] kas arī bija turnīra rezultatīvākā spēlētāja ar vidēji spēlē gūtiem 18,4 punktiem.

Eiropas čempionātā piedalījās 16 Eiropas sieviešu basketbola valstsvienības. Latvijas izlase turnīrā visās trijās spēlēs piedzīvoja zaudējumu, kopvērtējumā paliekot 15. vietā.

Šis bija kvalifikācijas turnīrs 2014. gada Pasaules čempionātam Turcijā. Ceļazīmes uz Pasaules čempionātu ieguva 1.—6. vietas ieguvējas (Spānija, Francija, Turcija, Serbija, Baltkrievija, Čehija).

Arēnas

Muijeronlekaptifa
Muijeronlekaptifa
Oršī
Oršī
Trēlazē
Trēlazē
Čempionāta norises vietas
Pilsēta Arēna Ietilpība
Lille Palais des sports Saint-Sauveur 1850
Muijeronlekaptifa Vendéspace 4000
Oršī Pévèle Arena 5000
Trēlazē Arena Loire 5000
Vāna Complexe sportif du Kercado 1700

Grupu izloze

Grupu izloze notika 2012. gada 21. septembrī.[4]

Izlašu sadalījums pa groziem

Izlašu sadalījums pa groziem tika paziņots 2012. gada 18. septembrī.[5]

1. grozs 2. grozs 3. grozs 4. grozs

 Krievija
 Turcija
 Francija
 Čehija

 Horvātija
 Lielbritānija
 Itālija
 Slovākija

 Zviedrija
 Serbija
 Lietuva
 Melnkalne

 Spānija
 Baltkrievija
 Latvija
 Ukraina

Grupu sadalījums

A grupa B grupa C grupa D grupa

 Turcija
 Slovākija
 Melnkalne
 Ukraina

 Krievija
 Itālija
 Zviedrija
 Spānija

 Francija
 Lielbritānija
 Serbija
 Latvija

 Čehija
 Horvātija
 Lietuva
 Baltkrievija

Priekšsacīkstes

Krāsu atšifrējums
Kvalificējas otrajai kārtai
Pēc Latvijas laika

A grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Turcija
3 3 0 210 157 +53 6
 Melnkalne
3 2 1 206 189 +17 5
 Slovākija
3 1 2 186 211 −25 4
 Ukraina
3 0 3 180 225 −45 3
15. jūnijs
13:30
Informācija Melnkalne 
77—63
 Slovākija
(14–18, 19–17, 26–17, 18–11)

15. jūnijs
19:30
Informācija Ukraina 
52—78
 Turcija
(11–24, 21–16, 8–22, 12–16)

16. jūnijs
13:30
Informācija Slovākija 
75—68
 Ukraina
(20–28, 24–9, 17–14, 14–17)

16. jūnijs
16:00
Informācija Slovākija 
75—68
 Ukraina
(20–28, 24–9, 17–14, 14–17)

17. jūnijs
13:30
Informācija Melnkalne 
72—60
 Ukraina
(16-19, 15-11, 22-13, 19-17)

17. jūnijs
16:00
Informācija Turcija 
66—48
 Slovākija
(12-12, 20-8, 19–18, 15–10)

B grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Spānija
3 3 0 221 180 +41 6
 Zviedrija
3 1 2 180 194 −14 4
 Itālija
3 1 2 189 206 −17 4
 Krievija
3 1 2 201 211 −10 4
15. jūnijs
16:00
Informācija Zviedrija 
63—64
 Itālija
(13–12, 17–19, 19–20, 14–13)

15. jūnijs
22:00
Informācija Spānija 
77—72
 Krievija
(21–18, 17–11, 21–19, 18–24)

16. jūnijs
19:30
Informācija Itālija 
59—71
 Spānija
(13–15, 10–22, 17–16, 19–18)

16. jūnijs
22:00
Informācija Krievija 
57—68
 Zviedrija
(18–14, 16–18, 7–19, 16–17)

17. jūnijs
19:30
Informācija Krievija 
72—66
 Itālija
(20–11, 15–19, 12–16, 25–20)

17. jūnijs
22:00
Informācija Zviedrija 
49—73
 Spānija
(16–12, 14–18, 10–19, 9–24)

C grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Francija
3 3 0 217 118 +99 6
 Lielbritānija
3 2 1 192 203 −11 5
 Serbija
3 1 2 162 208 −46 4
 Latvija
3 0 3 151 193 −42 3
15. jūnijs
13:30
Informācija Serbija 
68—74
 Lielbritānija
(13–18, 25–23, 21–11, 9–24)

15. jūnijs
22:00
Informācija Latvija 
39—62
 Francija
(7–15, 7–18, 19–17, 6–12)

16. jūnijs
16:00
Informācija Lielbritānija 
69—56
 Latvija
(16–10, 16–14, 16–19, 21–13)

16. jūnijs
22:00
Informācija Francija 
76—32
 Serbija
(20–8, 18–7, 17–10, 21–7)

17. jūnijs
16:00
Informācija Serbija 
62—56
 Latvija
(20–14, 11–10, 12–12, 19–20)

17. jūnijs
22:00
Informācija Francija 
79—47
 Lielbritānija
(22–16, 11–6, 23–17, 23–8)

D grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Baltkrievija
3 2 1 184 154 +30 5
 Čehija
3 2 1 183 179 +4 5
 Horvātija
3 1 2 200 208 −8 4
 Lietuva
3 1 2 200 226 −26 4
15. jūnijs
16:00
Informācija Lietuva 
77—89
 Horvātija
(26–22, 19–21, 19–25, 13–21)

15. jūnijs
19:30
Informācija Baltkrievija 
60—39
 Čehija
(18–5, 6–12, 12–12, 21–10)

16. jūnijs
13:30
Informācija Horvātija 
43—57
 Baltkrievija
(13–15, 15–11, 7–18, 8–13)

16. jūnijs
19:30
Informācija Čehija 
70—51
 Lietuva
(14–14, 25–8, 14–9, 17–20)

17. jūnijs
13:30
Informācija Lietuva 
72—67
 Baltkrievija
(15–14, 20–20, 16–21, 21–12)

17. jūnijs
19:30
Informācija Čehija 
74—68
 Horvātija
(24–20, 13–12, 21–14, 16–22)

Otrā kārta

Krāsu atšifrējums
Kvalificējas izslēgšanas spēlēm
Pēc Latvijas laika

E grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Spānija
5 5 0 351 250 +101 10
 Turcija
5 4 1 318 263 +55 9
 Itālija
5 3 2 293 307 −14 8
 Zviedrija
5 2 3 307 339 −32 7
 Melnkalne
5 1 4 302 330 −28 6
 Slovākija
5 0 5 274 356 −82 5
20. jūnijs
15:00
Informācija Slovākija 
44—80
 Spānija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(9–22, 13–22, 10–16, 12–20)

20. jūnijs
17:30
Informācija Zviedrija 
69—58
 Melnkalne
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(22–15, 16–16, 10–13, 21–14)

20. jūnijs
21:00
Informācija Itālija 
46—66
 Turcija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(16–20, 13–14, 2–17, 15–15)

22. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Itālija 
58—47
 Slovākija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(12–10, 8–10, 20–9, 18–18)

22. jūnijs
17:30
Informācija[novecojusi saite] Turcija 
72—51
 Zviedrija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(17–16, 14–10, 24–11, 17–14)

22. jūnijs
21:00
Informācija[novecojusi saite] Melnkalne 
50—66
 Spānija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(10–18, 17–16, 11–17, 12–15)

24. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Melnkalne 
60—66
 Itālija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(22–23, 23–11, 9–22, 6–10)

24. jūnijs
17:30
Informācija[novecojusi saite] Zviedrija 
75—72
 Slovākija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(24–11, 22–25, 9–14, 20–22)

24. jūnijs
21:00
Informācija[novecojusi saite] Spānija 
61—48
 Turcija
Palais des sports Saint-Sauveur, Lille
(15–10, 17–7, 11–21, 18–10)

F grupa

Komanda SP
U
Z
GP
ZP
+/−
PTS
 Francija
5 5 0 355 248 +107 10
 Serbija
5 3 2 306 323 −17 8
 Baltkrievija
5 3 2 265 227 +38 8
 Čehija
5 2 3 287 322 −35 7
 Lielbritānija
5 2 3 324 363 −39 7
 Horvātija
5 0 5 324 371 −47 5
19. jūnijs
15:00
Informācija Čehija 
66—55
 Lielbritānija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(17–13, 15–10, 15–13, 19–19)

19. jūnijs
17:30
Informācija Serbija 
54—48
 Baltkrievija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(14–9, 10–10, 19–13, 11–16)

19. jūnijs
21:00
Informācija Horvātija 
70—78
 Francija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(10–23, 9–20, 30–22, 21–13)

21. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Horvātija 
64—77
 Serbija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(12–23, 21–21, 18–18, 13–15)

21. jūnijs
17:30
Informācija[novecojusi saite] Lielbritānija 
61—71
 Baltkrievija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(15–15, 13–19, 18–9, 15–28)

21. jūnijs
21:00
Informācija[novecojusi saite] Francija 
64—49
 Čehija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(17–12, 17–11, 14–11, 16–15)

23. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Čehija 
59—75
 Serbija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(11–15, 4–21, 15–13, 29–26)

23. jūnijs
17:30
Informācija[novecojusi saite] Lielbritānija 
85—79
 Horvātija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(19–13, 25–21, 20–20, 21–25)

23. jūnijs
21:00
Informācija[novecojusi saite] Baltkrievija 
50—58
 Francija
Vendéspace, Muijeronlekaptifa
(7–12, 13–14, 14–19, 16–13)

Izslēgšanas spēles

Ceturtdaļfināli Pusfināli Fināls
                   
26. jūnijs        
 
 Spānija
 75
28. jūnijs
 
 Čehija
 58  
 
 Spānija
 88
26. jūnijs
   
 Serbija
 69  
 
 Serbija
 85
30. jūnijs
 
 Itālija
 79  
 
 Spānija
 70
27. jūnijs
   
 Francija
 69
 
 Turcija
 55
28. jūnijs
 
 Baltkrievija
 41  
 
 Turcija
 49 Trešā vieta
27. jūnijs
   
 Francija
 57  
 
 Francija
 87  
 Serbija
 71
 
 Zviedrija
 83    
 Turcija
 92
30. jūnijs
Spēles par 5.—8. vietu
Pusfināli Piektā vieta
27. jūnijs
 
 Čehija
 72  
 
 Itālija
 68  
 
29. jūnijs
     
 Čehija
 50
   
 Baltkrievija
 64
Septītā vieta
28. jūnijs 29. jūnijs
 
 Baltkrievija
 69  
 Itālija
 60
 
 Zviedrija
 48    
 Zviedrija
 77
Pēc Latvijas laika

Ceturtdaļfināli

26. jūnijs
18:00
Informācija Serbija 
85—79
 Itālija
Pévèle Arena, Oršī
(23–26, 15–16, 26–23, 21–14)

26. jūnijs
21:00
Informācija Spānija 
75—58
 Čehija
Pévèle Arena, Oršī
(25–15, 16–20, 13–11, 21–12)

27. jūnijs
18:00
Informācija Turcija 
55—41
 Baltkrievija
Pévèle Arena, Oršī
(14–10, 17–8, 10–15, 14–8)

27. jūnijs
21:00
Informācija Francija 
87—83
 Zviedrija
Pévèle Arena, Oršī
(21–22, 17–17, 26–24, 23–20)

5.—8. vietas pusfināli

27. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Čehija 
72—68
 Itālija
Pévèle Arena, Oršī
(24–13, 15–21, 13–13, 20–21)

28. jūnijs
15:00
Informācija[novecojusi saite] Baltkrievija 
69—48
 Zviedrija
Pévèle Arena, Oršī
(20–16, 11–8, 16–13, 22–11)

Pusfināli

28. jūnijs
18:00
Informācija Spānija 
88—69
 Serbija
Pévèle Arena, Oršī
(19–7, 29–21, 21–14, 19–27)

28. jūnijs
21:00
Informācija[novecojusi saite] Turcija 
49—57
 Francija
Pévèle Arena, Oršī
(11–22, 12–9, 17–18, 9–8)

7. vieta

29. jūnijs
18:00
Informācija Itālija 
60—77
 Zviedrija
Pévèle Arena, Oršī
(13–24, 25–21, 13–19, 9–13)

5. vieta

29. jūnijs
21:00
Informācija Čehija 
50—64
 Baltkrievija
Pévèle Arena, Oršī
(12–20, 7–15, 17–15, 14–14)

3. vieta

30. jūnijs
19:00
Informācija Serbija 
71—92
 Turcija
Pévèle Arena, Oršī
(24–21, 20–22, 12–23, 15–26)

Fināls

30. jūnijs
21:00
Informācija Spānija 
70—69
 Francija
Pévèle Arena, Oršī
(21–12, 15–23, 17–20, 17–14)

Vietu sadalījums

 
 2013. gada Eiropas čempiones 

Spānija
Otrais tituls

Turnīra apbalvojumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

V Komanda SP U Z GP ZP +/− PTS
1
 Spānija
9 9 0 661 518 +143 18
2
 Francija
9 8 1 630 489 +141 16
3
 Turcija
9 7 2 592 484 +108 14
4
 Serbija
9 5 4 593 636 –43 10
5
 Baltkrievija
9 5 4 527 480 +47 10
6
 Čehija
9 4 5 537 580 –43 8
7
 Zviedrija
9 4 5 583 612 –29 8
8
 Itālija
9 3 6 566 613 –47 6
9
 Lielbritānija
6 3 3 391 419 –28 6
10
 Melnkalne
6 2 4 374 390 –16 4
11
 Horvātija
6 1 5 413 448 –35 2
12
 Slovākija
6 1 5 349 424 –75 2
13
 Krievija
3 1 2 201 211 –10 2
14
 Lietuva
3 1 2 200 226 –26 2
15
 Latvija
3 0 3 151 193 –42 0
16
 Ukraina
3 0 3 180 225 –45 0

Medaļnieces

Spānija

Nr. Spēlētājs
4
Laura Ničolsa
5
Sindi Lima
6
Silvija Domingesa
7
Alba Torrensa
8
Kristina Ouvinja
9
Laia Palau
10
Elīza Agilara
11
Marta Ksargaja
12
Laura Hila
13
Amaja Valdemoro
14
Sančo Litla
15
Keralta Kasasa

Francija

Nr. Spēlētājs
4
Izabella Jakubū
5
Endēne Mijema
6
Diandra Tšatšuanga
7
Sandrīna Grida
8
Edvidža Losona-Veida
9
Selīna Dimerka (kapteine)
10
Valeriāna Ajaji
11
Emīlija Gomisa
12
Mariella Amāna
13
Gaella Skrela
14
Emelīna Ndongje
15
Anaēla Lardī

Turcija

Nr. Spēlētājs
4
Tugba Palazoglu
5
Tugče Džaniteza
6
Ajisegila Ginaja
7
Birsela Vardarli
8
Jasemina Begima Dalgara
9
Esmerala Tunčluera
10
Išila Albena
11
Nevrije Jilmaza
12
Naile Čiraka
13
Kvanitra Holingsvorta
14
Šazije Ivegina
15
Bahara Čaglara

Atsauces

  1. «Sarkanās! Spānija triumfē Francijā, Valdemoro karjeru beidz ar zeltu». Sportacentrs.com. Skatīts: 2013. gada 1. jūlijā.
  2. «Turcija izcīna bronzu, Serbijai labākais sasniegums vēsturē». Sportacentrs.com. Skatīts: 2013. gada 1. jūlijā.
  3. «Lyttle Takes MVP Crown To Go With Gold». Eurobasketwomen2013.com. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 2. jūlijā. Skatīts: 2013. gada 1. jūlijā.
  4. «EuroBasket Women Field Complete». eurobasketwomen2013.com. 2012-07-14. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013-01-22. Skatīts: 2012-09-21.
  5. «EuroBasket Women Seedings Announced». eurobasketwomen2013.com. 2012-09-18. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2012-10-28. Skatīts: 2012-09-21.

Ārējās saites


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
2013. gada Eiropas čempionāts basketbolā sievietēm
Listen to this article