2014. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija — CONCACAF zona - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 2014. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija — CONCACAF zona.

2014. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija — CONCACAF zona

Vikipēdijas lapa

2014. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija ir CONCACAF zonas kvalifikācijas turnīrs kuŗs noteiks tās 4 Ziemeļamerikas un Karību valstu komandas, kuras dosies uz finālturnīru Brazīlijā. Kvalifikācija norit četrās kārtās un izspēles kārtību nosaka izlašu reitings.

Formāts

Kvalifikācija noritēja četrās kārtās:

  1. 10 zemākā reitinga komandas (26. - 35. vieta) izspēlēja savstarpējas play-off spēles. 5 labākās komandas kvalificējās otrajai kārtai
  2. 19 reitinga komandas (7. - 25. vieta) kopā ar pirmās kārtas uzvarētājiem izveidoja 6 grupas, kuras izspēlē savstarpēju grupu turnīru. Katras grupas uzvarētājs kvalificējas trešajai kārtai.
  3. 6 labākās komandas (1. - 6. vieta) un 6 otrās kārtas uzvarētāji izveidoja 3 grupas, pēc savstarpēja grupu turnīra katras grupas pirmās un otrās vietas ieguvēji kvalificējās ceturtajai kārtai
  4. 6 labākās komandas no trešās kārtas izveidos vienu kvalifikācijas grupu un izspēlēs savstarpēju grupu turnīru. Pirmo trīs vietu ieguvēji automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet ceturtās vietas ieguvējs spēlēs starpkonfederāciju play-off spēles ar Okeānijas zonas uzvarētāju (Jaunzēlandi).

Dalībvalstis

Visas (35) CONCACAF valstu izlases piedalās turnīrā:

Kvalifikācijā no 3. kārtas
(1. - 6. vieta)
Kvalifikācijā no 2. kārtas
(7. - 25. vieta)
Kvalifikācijā no 1. kārtas
(26. - 35. vieta)
  1.  ASV
  2.  Meksika
  3.  Hondurasa
  4.  Jamaika
  5.  Kostarika
  6.  Kuba
  1.  Panama
  2.  Kanāda
  3.  Salvadora
  4.  Grenāda
  5.  Trinidāda un Tobāgo
  6.  Haiti
  7.  Antigva un Barbuda
  8.  Gajāna
  9.  Surinama
  10.  Sentkitsa un Nevisa
  11.  Gvatemala
  12.  Dominika
  13.  Puertoriko
  14.  Barbadosa
  15.  Kirasao
  16.  Sentvinsenta un Grenadīnas
  17.  Kaimanu Salas
  18.  Nikaragva
  19.  Bermuda
  1.  Beliza
  2.  Dominikāna
  3.  Britu Virdžīnas
  4.  Sentlūsija
  5.  Tērksas un Kaikosas
  6.  Bahamas
  7.  Aruba
  8.  ASV Virdžīnas
  9.  Angilja
  10.  Montserrata

Pirmā kārta

10 zemākā ranga komandas 2011. gada jūnijā un jūlijā aizvadīja savstarpēju spēļu pārus, lai noteiktu kuras 5 komandas kvalificēsies 2. kārtai.

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
 Montserrata
3–8
 Beliza
2–5 1–3
 Angilja
0–6
 Dominikāna
0–2 0–4
 ASV Virdžīnas
4–1
 Britu Virdžīnas
2–0 2–4
 Aruba
6-6
4-5 (s)
 Sentlūsija
4-2 2-4
 Tērksas un Kaikosas
0–10
 Bahamas
0–4 0–6

Otrā kārta

Otrajā kārtā spēlēja 7.-25. ranga komandas kurām pievienojās pirmās kārtas uzvarētāji, izveidojot 6 grupas un izspēlējot divu apļu turnīru. Katras grupas uzvarētājs kvalificējās 3. kārtai.

A grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Salvadora
6 6 0 0 20 5 +15 18
 Dominikāna
6 2 2 2 12 8 +4 8
 Surinama
6 2 1 3 5 11 −6 7
 Kaimanu Salas
6 0 1 5 2 15 −13 1
 Kaimanu Salas
- 1:1 1:4 0:1
 Dominikāna
4:0 - 1:2 1:1
 Salvadora
4:0 3:2 - 4:0
 Surinama
1:0 1:3 1:3 -


B grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Gajāna
6 4 1 1 9 6 +3 13
 Trinidāda un Tobāgo
6 4 0 2 12 4 +8 12
 Bermuda
6 3 1 2 8 7 +1 10
 Barbadosa
6 0 0 6 2 14 −12 0
 Barbadosa
- 1:2 0:2 0:2
 Bermuda
2:1 - 1:1 2:1
 Gajāna
2:0 2:1 - 2:1
 Trinidāda un Tobāgo
4:0 1:0 3:0 -

C grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Panama
4 4 0 0 15 2 +13 12
 Nikaragva
4 2 0 2 5 7 −2 6
 Dominika
4 0 0 4 0 11 −11 0
 Dominika
- 0:2 0:5
 Nikaragva
1:0 - 1:2
 Panama
3:0 5:1 -
  •  Bahamas izstājās no turnīra 2011. gada 19. augustā

D grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Kanāda
6 4 2 0 18 1 +17 14
 Puertoriko
6 2 3 1 8 4 +4 9
 Sentkitsa un Nevisa
6 1 4 1 6 8 −2 7
 Sentlūsija
6 0 1 5 4 23 −19 1
 Kanāda
- 0:0 4:0 4:1
 Puertoriko
0:3 - 1:1 3:0
 Sentkitsa un Nevisa
0:0 0:0 - 1:1
 Sentlūsija
0:7 0:4 2:4 -

E grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Gvatemala
6 6 0 0 19 3 +16 18
 Beliza
6 2 1 3 9 10 −1 7
 Sentvinsenta un Grenadīnas
6 1 2 3 4 12 −8 5
 Grenāda
6 1 1 4 7 14 −7 4
 Beliza
- 1:4 1:2 1:1
 Grenāda
0:3 - 1:4 1:1
 Gvatemala
3:1 3:0 - 4:0
 Sentvinsenta un Grenadīnas
0:2 2:1 0:3 -

F grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Antigva un Barbuda
6 5 0 1 28 5 +23 15
 Haiti
6 4 1 1 21 6 +15 13
 Kirasao
6 2 1 3 15 15 0 7
 ASV Virdžīnas
6 0 0 6 2 40 −38 0
 Antigva un Barbuda
- 5:2 1:0 10:0
 Kirasao
0:3 - 2:4 6:1
 Haiti
2:1 2:2 - 6:0
 ASV Virdžīnas
1:8 0:3 0:7 -


Trešā kārta

Ranga 6 labākās komandas un otrās kārtas uzvarētāji izveidoja 3 grupas un izspēlēja divu apļu turnīru. Pirmās un otrās vietas ieguvēji kvalificējās 4. kārtai.

A grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 ASV
6 4 1 1 11 6 +5 13
 Jamaika
6 3 1 2 9 6 +3 10
 Gvatemala
6 3 1 2 9 8 +1 10
 Antigva un Barbuda
6 0 1 5 4 13 −9 1
 Antigva un Barbuda
- 0:1 0:0 1:2
 Gvatemala
3:1 - 2:1 1:1
 Jamaika
4:1 2:1 - 2:1
 ASV
3:1 3:1 1:0 -

B grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Meksika
6 6 0 0 15 2 +13 18
 Kostarika
6 3 1 2 14 5 +9 10
 Salvadora
6 1 2 3 8 11 −3 5
 Gajāna
6 0 1 5 5 24 −19 1
 Kostarika
- 2:2 7:0 0:2
 Salvadora
0:1 - 2:2 1:2
 Gajāna
4:0 2:3 - 0:5
 Meksika
1:0 2:0 3:1 -

C grupa

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 Hondurasa
6 3 2 1 12 3 +9 11
 Panama
6 3 2 1 6 2 +4 11
 Kanāda
6 3 1 2 6 10 −4 10
 Kuba
6 0 1 5 1 10 −9 1
 Kanāda
- 3:0 0:0 1:0
 Kuba
0:1 - 0:3 1:1
 Hondurasa
8:1 1:0 - 0:2
 Panama
2:0 1:0 0:0 -

Ceturtā kārta

3. kārtas 6 uzvarētājkomandas izveidoja vienu grupu un izspēlēja divu apļu turnīru - 3 labākās komandas kvalificējās finālturnīram, bet ceturtās vietas ieguvēja cīnīsies starpkonfederāciju play-off spēlēs ar OFC zonas uzvarētāju (Jaunzēlandes izlasi)

Komanda SP
U
N
Z
GV
ZV
+/−
PTS
 ASV
10 7 1 2 15 8 +7 22
 Kostarika
10 5 3 2 13 7 +6 18
 Hondurasa
10 4 3 3 13 12 +1 15
 Meksika
10 2 5 3 7 9 −2 11
 Panama
10 1 5 4 10 14 −4 8
 Jamaika
10 0 5 5 5 13 −8 5
 Kostarika
- 1:0 2:0 2:1 2:0 3:1
 Hondurasa
1:0 - 2:0 2:2 2:2 2:1
 Jamaika
1:1 2:2 - 0:1 1:1 1:2
 Meksika
0:0 1:2 0:0 - 2:1 0:0
 Panama
2:2 2:0 0:0 0:0 - 2:3
 ASV
1:0 1:0 2:0 2:0 2:0

Starpkonfederāciju play-off

Ceturtās vietas ieguvējs spēlēs starpkonfederāciju play-off spēles ar OFC zonas uzvarētāju - Jaunzēlandi. Spēles notiks 2013. gada novembrī.

Pirmā komanda Rezultāts Otrā komanda 1. spēle 2. spēle
 Meksika
9–3
 Jaunzēlande
5-1 4-2
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
2014. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācija — CONCACAF zona
Listen to this article