Igaunija Eirovīzijas dziesmu konkursā - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Igaunija Eirovīzijas dziesmu konkursā.

Igaunija Eirovīzijas dziesmu konkursā

Vikipēdijas lapa

Igaunija
Pārraidītājs ETV (1994—2008)
ERR (2009—)
Nacionālās atlases nosaukums Eurolaul (1993—2008)
Eesti Laul (2009—)
Piedalīšanās konkursā
Piedalīšanās reizes konkursā 25 (16 fināli)
Pirmā piedalīšanās reize konkursā 1994.
Labākais rezultāts konkursā 1. vieta: 2001.
Sliktākais rezultāts konkursā Pēdējā vieta (pusfinālā): 2016.
Ārējās saites
ERR mājaslapa
Igaunijas lapa Eurovision.tv lapā

Igaunija Eirovīzijas dziesmu konkursā ie piedalījusies 25 reizes, debitējot 1994. gada konkursā. 2001. gada konkursā Igaunija, kuru pārstāvēja Tanels Padars, Deivs Bentons un 2XL ar dziesmu Everybody, uzvarēja ar 198 punktiem. Igaunija no visām Baltijas valstīm ir visvairāk reižu ir ieguvusi TOP 10 rezultātus.

Igaunijas pārstāvji Eirovīzijā

     Uzvarētāji
     Otrā vieta
     Trešā vieta
     Pēdējā vieta
     Nekvalificējās finālam
Gads Izpildītājs Dziesma Valoda Fināls Punkti Pusfināls Punkti
1993 Janika Sillama Muretut meelt ja südametuld Igauņu Nekvalificējās 5. 47
1994
Silvija Vraita Nagu merelaine Igauņu 24. 2 Nav pusfinālu
1995 Nepiedalījās
1996
Mārja-Līsa Ilusa un Ivo Linna Kaelakee hääl Igauņu 5. 94 5. 106
1997
Mārja-Līsa Ilusa Keelatud maa Igauņu 8. 82 Nav pusfinālu
1998
Koits Tome Mere lapsed Igauņu 12. 36
1999
Evelīna Samuela un Camillie Diamond of Night Angļu 6. 90
2000
Eda Inese Eti Once in a Lifetime Angļu 4. 98
2001
Tanels Padars/Deivs Bentons/2XL Everybody Angļu 1. 198
2002
Sahlena Runaway Angļu 3. 111
2003
Ruffus Eighties Coming Back Angļu 21. 14
2004
Neiokõsõ Tii Veru Nekvalificējās 12. 57
2005
Suntribe Let's Get Loud Angļu 20. 31
2006
Santra Oksenrajra Through My Window Angļu 18. 28
2007
Gerli Padara Partners in Crime Angļu 22. 33
2008
Kreisiraadio Leto Svet Serbu Vācu,Somu 18. 8
2009
Urban Symphony Rändajad Igauņu 6. 129 3. 115
2010
Malcolm Lincoln un Manpower 4 Siren Angļu Nekvalificējās 14. 39
2011
Getera Jāni Rockefeller Street Angļu 9. 60 24. 44
2012
Ots Leplands Kuula Igauņu 6. 120 4. 100
2013
Birgita Sarapa Et uus saaks alguse Igauņu 20. 19 10. 52
2014
Tanja Amazing Angļu Nekvalificējās 12. 36
2015
Elina Borna un Stigs Resta Goodbye to Yesterday Angļu 7. 106 3. 105
2016
Juri Pootsmans Play Angļu Nekvalificējās 18. 24
2017
Koits Toms & Laura Peldvere Verona Angļu 14. 85
2018
Elīna Nečajeva La Forza Itāļu 8. 245 5. 201
2019
Viktors Krons Storm Angļu 20. 76 4. 198
2020

Balsošanas vēsture

Visvairāk atdotie punkti

Vieta Valsts Punkti
1
 
Krievija
151
2
 
Zviedrija
133
3
 
Norvēģija
75
4
 
Latvija
73
5
 
Somija
67

Visvairāk saņemtie punkti

Vieta Valsts Punkti
1
 
Somija
87
2
 
Latvija
72
3
 
Zviedrija
71
4
 
Īrija
65
5
 
Lietuva
56

Konkursi Igaunijā

Gads Pilsēta Arēna Vadītāji
2002
Tallina
Saku Suurhall Annelija Pēbo un Marko Matvere

Ārējās saites

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Igaunija Eirovīzijas dziesmu konkursā
Listen to this article