cover image

Речане

село во Општина Гостивар / From Wikipedia, the free encyclopedia

Речане — село во Општина Гостивар, во околината на градот Гостивар.

Quick facts: , ...
Речане

Поглед на селото Речане

Речане
Местоположба на Речане во Македонија
Речане на интерактивна карта

Координати 41°45′11″N 20°49′36″E
ОпштинаГостивар
Население683 жит.
(поп. 2021)[1]

Шифра на КО07065
Надм. вис.846 м
Речане на општинската карта

Атарот на Речане во рамките на општината
Речане на Ризницата
Close