African Championship of Nations 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for African Championship of Nations 2016.

African Championship of Nations 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

African Championship of Nations 2016
In Kinshasa wordt de plaatsing van het nationale elftal voor de finale gevierd
Toernooi-informatie
Gastland
 Rwanda
Datum 16 januari 20167 februari 2016
Teams 16 (van 1 confederatie)
Stadions (in 3 gaststeden)
Winnaar
 Congo-Kinshasa (2e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 32
Doelpunten 80  (2,5 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Elia Meschak
Chisom Chikatara
Ernest Sugira
Ahmed Akaïchi
Saad Bguir – 4 goals (lijst)
Beste speler
Elia Meschak
Portaal 
 
Voetbal

De African Championship of Nations 2016 was de vierde editie van dit voetbaltoernooi van de CAF voor landenteams. Bij deze toernooien mogen de landen alleen spelers uit de eigen competitie opstellen. Het toernooi ging 16 januari 2016 van start. De finale werd gespeeld op zondag 7 februari 2016. In die finale won Congo-Kinshasa voor de tweede keer de titel door Mali met 3–0 te verslaan. Ivoorkust werd derde.

Deelnemende teams

■Gekwalificeerd.■Uitgeschakeld.■Geen deelname. ■Niet lid van de CAF.
Gekwalificeerd.
Uitgeschakeld.
Geen deelname.
Niet lid van de CAF.
Zie African Championship of Nations 2016 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Noord West A West B Centraal Centraal Oost Zuid
 Marokko
 Guinee
 Ivoorkust
 Congo-Kinshasa
 Ethiopië
 Zimbabwe
 Tunesië
 Mali
 Nigeria
 Gabon
 Rwanda (gastland)
 Zambia
 Niger
 Kameroen
 Oeganda
 Angola

Speelsteden

Kigali Kigali
Amahorostadion Stade Régional Nyamirambo
Capaciteit: 30.000 Capaciteit: 22.000
Butare Gisenyi
Stade Huye Umugandastadion
Capaciteit: 20.000 Capaciteit: 5.000

Loting

De loting vond plaats op 15 november 2015 in Kigali, Rwanda. De landen die meededen werden verdeeld in 4 potten van 4 landen. Bij het verdelen van de landen over de potten werd er gekeken naar de resultaten van de landen in de afgelopen 3 toernooien.

Pot 1
 Rwanda
 Congo-Kinshasa
 Tunesië
 Zimbabwe
Pot 2
 Angola
 Nigeria
 Gabon
 Mali
Pot 3
 Marokko
 Oeganda
 Kameroen
 Niger
Pot 4
 Ethiopië
 Ivoorkust
 Zambia
 Guinee

Groepsfase

Groep A

Team Pld W G V DV DT DS Pnt
 Rwanda
3 2 0 1 4 5 –1 6
 Ivoorkust
3 2 0 1 5 2 +3 6
 Marokko
3 1 1 1 4 2 +2 4
 Gabon
3 0 1 2 2 6 –4 1

16 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Rwanda 
1 – 0
 Ivoorkust
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Hamada Nampiandraza
Bayisenge
 16'
Wedstrijdverslag

16 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Gabon 
0 – 0
 Marokko
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Joseph Lamptey
Wedstrijdverslag

20 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Rwanda 
2 – 1
 Gabon
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Janny Sikazwe
Sugira
 42'
47'
Wedstrijdverslag Boupendza
 55'

20 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Marokko 
0 – 1
 Ivoorkust
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Bamlak Tessema Weyesa
Wedstrijdverslag Zakri
 45+2' (pen.)

24 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Marokko 
4 – 1
 Rwanda
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Mahamadou Keita
Mouaoui
 15'
43'
El Idrissi
 23'
Khadrouf
 38'
Wedstrijdverslag Ngomirakiza
 27'

24 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Ivoorkust 
4 – 1
 Gabon
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Ali Lemghaifry
Aka
 18'
Guiza
 65'
Boua
 76'
Ble
 83'
Wedstrijdverslag Obambou
 50'

Groep B

Team Pld W G V DV DT DS Pnt
 Kameroen
3 2 1 0 4 1 +3 7
 Congo-Kinshasa
3 2 0 1 7 5 +2 6
 Angola
3 1 0 2 4 5 –1 3
 Ethiopië
3 0 1 2 1 5 –4 1

17 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Congo-Kinshasa 
3 – 0
 Ethiopië
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Malang Diedhiou
Lusadisu
 44'
Luvumbu
 47'
Meschak
 57'
Wedstrijdverslag

17 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Angola 
0 – 1
 Kameroen
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Mahamadou Keita
Wedstrijdverslag Atouba
 24'

21 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Congo-Kinshasa 
4 – 2
 Angola
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Ali Lemghaifry
Munganga
 8'
Meschak
 18'
Bolingi
 38'
Bokadi
 82'
Wedstrijdverslag Gelson
 76'
Kimwaki
 84' (e.d.)

21 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Kameroen 
0 – 0
 Ethiopië
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Denis Dembele
Wedstrijdverslag

25 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Kameroen 
3 – 1
 Congo-Kinshasa
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Hamada Nampiandraza
Atouba
 40'
Ngamaleu
 51'
Nlend
 63'
Wedstrijdverslag Mundele
 47'

25 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Ethiopië 
1 – 2
 Angola
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Joseph Lamptey
Tesfaye
 74'
Wedstrijdverslag Papel
 54'
72'

Groep C

Team Pld W G V DV DT DS Pnt
 Tunesië
3 1 2 0 8 3 +5 5
 Guinee
3 1 2 0 5 4 +1 5
 Nigeria
3 1 1 1 5 3 +2 4
 Niger
3 0 1 2 3 11 –8 1

18 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Tunesië 
2 – 2
 Guinee
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Daniel Bennett
Akaïchi
 33'
51'
Wedstrijdverslag Camara
 40'
83'

18 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Nigeria 
4 – 1
 Niger
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Ibrahim Nour El Din
Okoro
 46'
Chikatara
 74'
82'
90+2'
Wedstrijdverslag Adje
 81'

22 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Tunesië 
1 – 1
 Nigeria
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Joshua Bondo
Akaïchi
 69'
Wedstrijdverslag Chikatara
 52'

22 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Niger 
2 – 2
 Guinee
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Thierry Nkurunziza
M. Moussa
 37'
A. Moussa
 49'
Wedstrijdverslag Sylla
 38'
Bangoura
 78'

26 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Niger 
0 – 5
 Tunesië
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Bamlak Tessema Weyasa
Wedstrijdverslag Bguir
 5'
39'
Akaïchi
 78'
Ben Amor
 80'
Essifi
 90+1'

26 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Guinee 
1 – 0
 Nigeria
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Noureddine El Jaafari
Sankhon
 45'
Wedstrijdverslag

Groep D

Team Pld W G V DV DT DS Pnt
 Zambia
3 2 1 0 2 0 +2 7
 Mali
3 1 2 0 3 2 +1 5
 Oeganda
3 0 2 1 3 4 –1 2
 Zimbabwe
3 0 1 2 1 3 –2 1

19 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Zimbabwe 
0 – 1
 Zambia
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Hudu Munyemana
Wedstrijdverslag Chansa
 57'

19 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Mali 
2 – 2
 Oeganda
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Mehdi Abid-Charef
Koita
 22'
Sinayoko
 60'
Wedstrijdverslag Ssekisambu
 12'
Miya
 41' (pen.)

23 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Zimbabwe 
0 – 1
 Mali
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Davies Ogenche Omweno
Wedstrijdverslag Sissoko
 84'

23 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Oeganda 
0 – 1
 Zambia
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Juste Ephrem Zio
Wedstrijdverslag Katongo
 41'

27 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Oeganda 
1 – 1
 Zimbabwe
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Malang Diedhiou
Serunkuma
 90'
Wedstrijdverslag Manondo
 49'

27 januari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Zambia 
0 – 0
 Mali
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Ibrahim Nour El Din
Wedstrijdverslag

Knock-outfase

kwartfinale halve finale finale
                   
30 januari – Kigali        
 
 Rwanda
 1
3 februari – Kigali
 
 Congo-Kinshasa
 2  
 
 Congo-Kinshasa
 1 (5)
31 januari – Gisenyi
   
 Guinee
 1 (4)  
 
 Zambia
 0 (4)
7 februari – Kigali
 
 Guinee
 0 (5)  
 
 Congo-Kinshasa
 3
31 januari – Kigali
   
 Mali
 0
 
 Tunesië
 1
4 februari – Kigali
 
 Mali
 2  
 
 Mali
 1 derde plaats
30 januari – Butare
   
 Ivoorkust
 0   7 februari – Kigali
 
 Kameroen
 0
   
 Guinee
 1
 
 Ivoorkust
 3  
 
 Ivoorkust
 2

Kwartfinale


30 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Rwanda 
1 – 2
 Congo-Kinshasa
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Daniel Bennett
Sugira
 56'
Wedstrijdverslag Gikanji
 11'
Bompunga
 114'

30 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Kameroen 
0 – 3
 Ivoorkust
Stade Huye, Butare
Scheidsrechter:
Joshua Bondo
Wedstrijdverslag Boua
 95'
Atcho
 102'
N'Guessan
 112'

31 januari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Tunesië 
1 – 2
 Mali
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Hamada Nampiandraza
Moncer
 14'
Wedstrijdverslag Dieng
 70' (pen.)
Diarra
 81'

31 januari 2016
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Zambia 
0 – 0
(n.v.)
 Guinee
Umugandastadion, Gisenyi
Scheidsrechter:
Bamlak Tessema Weyesa
Wedstrijdverslag
  Strafschoppen  
Kalaba

Mfune

Sautu

Kabamba

C.C. Chama

A. Chama

Musekwa
4 – 5 Bangoura

Sankoh

Thiam

Youla

Camara

Soumah

Keita

Halve finale


3 februari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Congo-Kinshasa 
1 – 1
(n.v.)
 Guinee
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Davies Ogenche Omweno
Bolingi
 102'
Wedstrijdverslag Sankhon
 120+1'
  Strafschoppen  
Kimwaki

Tulenge

Michée

Bolingi

Lomalisa

Gikanji

Meschak
5 – 4 S. Bangoura

Sankhon

A. Camara

Thiam

A. Bangoura

D. Camara

Youla

4 februari 2016
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+2)
Mali 
1 – 0
 Ivoorkust
Stade Régional Nyamirambo, Kigali
Scheidsrechter:
Ibrahim Nour El Din
Bissouma
 88'
Wedstrijdverslag

Troostfinale


7 februari 2016
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Guinee 
1 – 2
 Ivoorkust
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Hudu Munyemana
Badie
 35'
Wedstrijdverslag Youla
 31' (e.d)
Sylla
 85'

Finale


7 februari 2016
«onderlinge duels»
18:30 (UTC+2)
Congo-Kinshasa 
3 – 0
 Mali
Amahorostadion, Kigali
Scheidsrechter:
Daniel Bennett
Meschak
 29'
Meschak
 62'
Bolingi
 73'
Wedstrijdverslag


African Championship of Nations
Winnaar 2016


CONGO-KINSHASA
2de titel

Doelpuntenmakers

4 doelpunten
  • Elia Meschak
  • Chisom Chikatara
  • Ernest Sugira
  • Ahmed Akaïchi
  • Saad Bguir


3 doelpunten
2 doelpunten
  • Mohamed Amine Ben Amor
  • Hichem Essifi


1 doelpunt
  • Gelson
  • Ary Papel
  • Moumi N'Gamaleu
  • Samuel N'Lend
  • Merveille Bokadi
  • Padou Bompunga
  • Guy Lusadisu
  • Heritier Luvumbu
  • Doxa Gikanji
  • Jean-Marc Makusu Mundele
  • Nelson Munganga
  • Seyoum Tesfaye
  • Aaron Boupendza
  • Franck Obambou
  • Kile Bangoura
  • Essis Baudelaire Fulgence Aka
  • Atcho
  • Nilmar Treika Mondesir Ble
  • Djedje Guiza
  • Yao Serge N'Guessan
  • Krahire Zakri
  • Gbagnon Anicet Badie
  • Abdoulaye Diarra
  • Aliou Dieng
  • Sekou Koita
  • Hamidou Sinayoko
  • Moussa Sissoko
  • Youssef Aguerdoum El Idrissi
  • Abdeladim Khadrouf
  • Adebayor Zakari Adje
  • Adamou Moussa
  • Mossi Issa Moussa
  • Osas Okoro
  • Emery Bayisenge
  • Hegman Ngomirakiza
  • Mohamed Ali Moncer
  • Farouk Miya
  • Geofrey Serunkuma
  • Erisa Ssekisambu
  • Isaac Chansa
  • Chris Katongo
  • William Manondo


1 eigen doelpunt
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
African Championship of Nations 2016
Listen to this article