African Championship of Nations 2018 (eindronde) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for African Championship of Nations 2018 (eindronde).

African Championship of Nations 2018 (eindronde)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Total African Nations Championship 2018
Toernooi van de CAF
Toernooi-informatie
Gastland
 Marokko
Datum 13 januari 2018 – 4 februari 2018
Teams 16 (van 1 confederatie)
Stadions (in 4 gaststeden)
Winnaar
 Marokko (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 32
Doelpunten 58  (1,81 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Ayoub El Kaabi (9 goals)
Beste speler
Ayoub El Kaabi
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

De African Nations Championship 2018 was de vijfde editie van het African Championship of Nations, een tweejaarlijks voetbaltoernooi georganiseerd door de Confédération Africaine de Football (CAF), exclusief voor spelers die in de eigen nationale competitie spelen. Het Voetbalelftal van Congo-Kinshasa is de regerend kampioen, dat land wist zich niet te plaatsen voor dit toernooi. Het toernooi werd gespeeld van 13 januari tot en met 4 februari 2018.[1] Marokko is gastland voor dit toernooi en won dit toernooi door in de finale met 4–0 van Nigeria te winnen. Soedan werd derde.

Gekwalificeerde landen

Kenia zou het land organiseren en was oorspronkelijk ook gekwalificeerd als gastland. Toen zij werden uitgesloten om dit toernooi te organiseren en Marokko de organisatie toegewezen kreeg werd Egypte uitgenodigd om deel te nemen aan het toernooi. Dat land was niet geplaatst via de reguliere kwalificatie.[2] De Egyptische voetbalbond besloot echter niet deel te nemen aan het toernooi, als reden werd opgeven een te volle binnenlandse agenda.[3] Er wordt een extra play-off wedstrijd gespeeld tussen Ethiopie en Rwanda om te bepalen welk land die vrijgekomen plek in mag nemen.[4]

Zie African Championship of Nations 2018 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Team Zone Datum Aantal deelnames
 Marokko (gastland)
Noord Zone 18 augustus 2017 3e (2014, 2016)
 Libië
18 augustus 2017 3e (2009, 20141)
 Mauritanië
Zone West A 19 augustus 2017 2e (2014)
 Guinee
23 augustus 2017 2e (2016)
 Nigeria
Zone West B 19 augustus 2017 3e (2014, 2016)
 Ivoorkust
19 augustus 2017 4e (20092, 2011, 2016)
 Burkina Faso
20 augustus 2017 2e (2014)
 Equatoriaal-Guinea
Centrale Zone 12 augustus 2017 1e (debuut)
 Kameroen
19 augustus 2017 3e (2011, 2016)
 Congo-Brazzaville
19 augustus 2017 1e (debuut)
 Oeganda
Oost-Centrale Zone 19 augustus 2017 4e (2011, 2014, 2016)
 Soedan
19 augustus 2017 2e (2011)
 Rwanda
12 november 2017[5] 3e (2011, 2016)
 Angola
Zuid Zone 19 augustus 2017 3e (2011, 2016)
 Zambia
19 augustus 2017 3e (2009, 2016)
 Namibië
20 augustus 2017 1e (debuut)
1 Vet betekent dat dit land het toernooi dat jaar won.
2 Schuin betekent dat dit land het gastland was op dat toernooi.
■Gastland (■)■Gekwalificeerd ■Uitgeschakeld ■Neemt niet deel (wel lid) ■Geen lid
Gastland (■)
Gekwalificeerd
Uitgeschakeld
Neemt niet deel (wel lid)
Geen lid

Gastland

Kenia zou optreden als gastland, in september 2017 besloot de CAF echter dat Kenia het toernooi toch niet mocht organiseren vanwege veiligheidsredenen en omdat er weinig vooruitgang werd geboekt in de voorbereiding van het toernooi.[6][7] Er werd een nieuwe deadline gesteld voor landen om zich aan te melden als gastland. Die deadline was 30 september 2017. Een dag later maakte de CAF bekend dat drie nieuwe landen zich hadden aangemeld als gastland.[8] Die landen zijn Equatoriaal Guinee, Marokko en Ethiopië. Ethiopië trok zich voor de beslissing nog terug waardoor twee landen overbleven. Op 14 oktober 2017 werd op een bijeenkomst in Lagos, Nigeria, bekend dat Marokko dit toernooi mag organiseren.[9]

Stadions

Casablanca Marrakesh Tanger Agadir
Stade Mohammed V
Capaciteit: 67.000
Stade de Marrakech
Capaciteit: 45.250
Stade Ibn Batouta
Capaciteit: 45.000
Stade Adrar
Capaciteit: 45.840

Stade Mohammed V

Stade de Marrakech

Scheidsrechters

In totaal werden er 32 officials geselecteerd voor dit toernooi. Daarvan waren er 16 scheidsrechters en 16 assistent scheidsrechters. Daarnaast ook nog 7 videoscheidsrechters, VAR (video assistant referee). Het is voor de eerste keer dat er gebruik gemaakt kan worden van een videoscheidsrechter op dit toernooi en op het Afrikaanse continent.[10] Zie onderstaande lijst voor de namen van de scheidsrechters die actief zullen zijn op dit toernooi.[11]

Scheidsrechters
Assistent scheidsrechters
Videoscheidsrechters (VAR)

Loting

De loting voor het toernooi zal plaatsvinden op 17 november 2017 in Rabat, Marokko.[12][13] Bij die loting waren er 4 potten van vier teams. Het gastland wordt in groep A geplaatst. De potindeling is gemaakt op basis van de vier laatste toernooien (2009–16). Hoe hoger het land eindige in het betreffende toernooi hoe meer punten het land krijgt. Hoe recenter het toernooi hoe zwaarder deze meetelt in de puntentelling, 2009 (x1), 2011 (x2), 2013 (x3) en 2016 (x4).[14][15][16]

  • Winnaar = 7 punten
  • Tweede plaats = 5 punten
  • Halvefinalisten = 3 punten
  • Kwartfinalisten = 2 punten
  • Groepsfase = 1 punt

Na loting werd ook het speelschema bekendgemaakt.[17]

Pot 1 Pot 2 Pot 3 Pot 4

 Marokko (gastland) (10 pnt)
 Libië (22 pnt)
 Ivoorkust (15 pnt)
 Angola (14 pnt)

 Nigeria (13 pnt)
 Guinee (12 pnt)
 Kameroen (12 pnt)
 Zambia (11 pnt)

 Rwanda (10 pnt)
 Oeganda (9 pnt)
 Soedan (6 pnt)
 Congo-Brazzaville (3 pnt)

 Burkina Faso (3 pnt)
 Mauritanië (3 pnt)
 Namibië (0 pnt)
 Equatoriaal-Guinea (0 pnt)

Groepsfase

De nummers 1 en 2 in iedere poule zullen zich plaatsen voor de kwartfinale.
Beslissingscriteria

Als landen in punten gelijk eindigen zal in deze volgorde worden gekeken naar welk land zich plaatst voor de volgende ronde:

  1. Meeste punten in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
  2. Doelpuntensaldo als resultaat van de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
  3. Meeste doelpunten gescoord in de groepswedstrijden tegen andere ploegen met gelijk aantal punten.
  4. Als de landen nog steeds gelijkstaan na bovenstaande criteria worden de volgende criteria gebruikt:
  5. Het doelpuntensaldo over alle groepswedstrijden.
  6. Meeste doelpunten gescoord in alle groepswedstrijden.
  7. Loting

Groep A

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
1
 Marokko
3 2 1 0 7 1 +6 7
2
 Soedan
3 2 1 0 3 1 +2 7
3
 Guinee
3 1 0 2 3 5 –2 3
4
 Mauritanië
3 0 0 3 0 6 –6 0

13 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Marokko 
4 – 0
 Mauritanië
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM)
El Kaabi
 66'
80'
Haddad
 72'
Bencharki
 90+3'
14 januari 2018
«onderlinge duels»
14:30 (UTC)
Guinee 
1 – 2
 Soedan
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Helder Martins de Carvalho (ANG)
Souza
 56'
 20' Koko
 75' Bakhit

17 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Marokko 
3 – 1
 Guinee
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Abou Coulibaly (CIV)
El Kaabi
 27'
65'
68'
 29' Saïdouba Camara
17 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Soedan 
1 – 0
 Mauritanië
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN)
Walaa Eldin
 30'

21 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Soedan 
0 – 0
 Marokko
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Ndala Ngambo (COD)
21 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Mauritanië 
0 – 1
 Guinee
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Jackson Pavaza (NAM)
 15' Sankhon

Groep B

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
1
 Zambia
3 2 1 0 6 2 +4 7
2
 Namibië
3 2 1 0 3 1 +2 7
3
 Oeganda
3 0 1 2 1 4 –3 1
4
 Ivoorkust
3 0 1 2 0 3 –3 1

14 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Ivoorkust 
0 – 1
 Namibië
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Noureddine El Jaafari (MAR)
 90+3' Hambira
14 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Zambia 
3 – 1
 Oeganda
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef (ALG)
Kambole
 38'
Mulenga
 62'
Kapumbu
 71'
 40' Nsibambi

18 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Ivoorkust 
0 – 2
 Zambia
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD)
 8'
74' Mulenga
18 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Oeganda 
0 – 1
 Namibië
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Ibrahim Nour El Din (EGY)
 90+2' Nekundi

22 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Oeganda 
0 – 0
 Ivoorkust
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Hélder Martins de Carvalho (ANG)
22 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Namibië 
1 – 1
 Zambia
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Louis Hakizimana (RWA)
Limbondi
 13'
 24' Kambole

Groep C

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
1
 Nigeria
3 2 1 0 4 1 +3 7
2
 Libië
3 2 0 1 4 1 +3 6
3
 Rwanda
3 1 1 1 1 1 0 4
4
 Equatoriaal-Guinea
3 0 0 3 1 7 –6 0

15 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Libië 
3 – 0
 Equatoriaal-Guinea
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Mahamadou Keita (MLI)
Taher
 12'
17'
Alharash
 87'
15 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Nigeria 
0 – 0
 Rwanda
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Victor Gomes (RSA)

19 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Libië 
0 – 1
 Nigeria
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG)
 79' Faleye
19 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Rwanda 
1 – 0
 Equatoriaal-Guinea
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Daniel Laryea (GHA)
Manzi
 67'

23 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Rwanda 
0 – 1
 Libië
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Noureddine El Jaafari (CIV)
 90+2' Abushnaf
23 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Equatoriaal-Guinea 
1 – 3
 Nigeria
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Abou Coulibaly (MAR)
Nsi
 40'
 60' Okpotu
 69' Ojo
 84' (pen.) Ali

Groep D

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/− Pnt
1
 Congo-Brazzaville
3 2 1 0 3 0 +3 7
2
 Angola
3 1 2 0 1 0 +1 5
3
 Burkina Faso
3 0 2 1 1 3 –2 2
4
 Kameroen
3 0 1 2 1 3 –2 1

16 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Angola 
0 – 0
 Burkina Faso
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH)
16 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Kameroen 
0 – 1
 Congo-Brazzaville
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Gehad Grisha (EGY)
 73' (pen.) Makiesse

20 januari 2018
«onderlinge duels»
16:30 (UTC)
Angola 
1 – 0
 Kameroen
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Maguette N'Diaye (SEN)
Job
 30' (pen.)
20 januari 2018
«onderlinge duels»
19:30 (UTC)
Congo-Brazzaville 
2 – 0
 Burkina Faso
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI)
Bakoua
 67'
Ngoma
 90+3'

24 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Angola 
0 – 0
 Congo-Brazzaville
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG)
24 januari 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC)
Burkina Faso 
1 – 1
 Kameroen
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Victor Gomes (RSA)
Sylla
 42'
 52' Moussombo

Knock-outfase

kwartfinale halve finale finale
                   
27 januari – Casablanca        
 
 Marokko
 2
31 januari – Casablanca
 
 Namibië
 0  
 
 Marokko
 3
28 januari – Agadir
   
 Libië
 1  
 
 Congo-Brazzaville
 1 (3)
4 februari – Casablanca
 
 Libië
 '1 (5)  
 
 Marokko
 4
28 januari – Tangier
   
 Nigeria
 0
 
 Nigeria
 2
31 januari – Marrakech
 
 Angola
 1  
 
 Nigeria
 1 derde plaats
27 januari – Marrakech
   
 Soedan
 0   3 februari – Marrakech
 
 Zambia
 0
   
 Libië
 1 (2)
 
 Soedan
 1  
 
 Soedan
 1 (4)

Kwartfinale

27 januari 2018
16:30 (UTC)
Marokko 
2 – 0
 Namibië
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Mahamadou Keita (MLI)
El Kaabi
 36'
Saidi
 55'

27 januari 2018
19:30 (UTC)
Zambia 
0 – 1
 Soedan
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH)
 32' Saifeldin

28 januari 2018
16:30 (UTC)
Nigeria 
2 – 1 (n.v.)
 Angola
Stade Ibn Batouta, Tangier
Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN)
Okpotu
 90+1'
Okechukwu
 109'
 55'

28 januari 2018
19:30 (UTC)
Congo-Brazzaville 
1 – 1
 Libië
Stade Adrar, Agadir
Scheidsrechter: Hamada Nampiandraza (MAD)
Makiesse
 32'
 14' Al Taher
  Strafschoppen  
Kibamba

Mboungou

Mouko

Rozan
3–5
Taktak
Khalleefah
Alaqoub
Al-Maghasi
Masaud

Halve finale

31 januari 2018
16:30 (UTC)
Marokko 
3 – 1 (n.v.)
 Libië
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM)
El Kaabi
 73'
97'
El Karti
 119' (pen.)
 86' Khalleefah

31 januari 2018
19:30 (UTC)
Soedan 
0 – 1
 Nigeria
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Malang Diedhiou (SEN)
 16' Okechukwu

Troostfinale

3 februari 2018
19:00 (UTC)
Libië 
1 – 1
 Soedan
Stade de Marrakech, Marrakech
Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef (ALG)
Ablo
 84'
 8' Walaa Eldin
  Strafschoppen  
Taktak

Elhouni

Alaqoub

Ablo
2–4
M. El Tahir
A. El Tahir
Ahmed
Maaz

Finale

4 februari 2018
19:00 (UTC)
Marokko 
4 – 0
 Nigeria
Stade Mohammed V, Casablanca
Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM)
Hadraf
 45'
64'
El Karti
 61'
El Kaabi
 73'
African Championship of Nations
Winnaar 2018


MAROKKO
1ste titel

Doelpuntenmakers

9 doelpunten
3 doelpunten
  • Saleh Al Taher
  • Augustine Mulenga
2 doelpunten
  • Gabriel Okechukwu
  • Anthony Okpotu
  • Walaa Eldin Musa
  • Saif Tere
  • Lazarous Kambole


1 doelpunt
  • Job
  • Mohamed Sydney Sylla
  • Patrick Moussombo
  • Carof Bakoua
  • Kader Bidimbou
  • Secundino Nsi
  • Saïdouba Bissiri Camara
  • Sékou Amadou Camara
  • Ibrahima Sory Sankhon
  • Salem Ablo
  • Elmutasem Abushnaf
  • Zakaria Al Harash
  • Abdulrahman Khalleefah
  • Achraf Bencharki
  • Ismail Haddad
  • Salaheddine Saidi
  • Vetunuavi Hambira
  • Absalom Iimbondi
  • Panduleni Nekundi
  • Rabiu Ali
  • Sunday Faleye
  • Dayo Ojo
  • Thierry Manzi
  • Omer Suleiman Koko
  • Derrick Nsibambi
  • Fackson Kapumbu


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
African Championship of Nations 2018 (eindronde)
Listen to this article