Afrikaans kampioenschap voetbal 2015 (kwalificatie) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Afrikaans kampioenschap voetbal 2015 (kwalificatie).

Afrikaans kampioenschap voetbal 2015 (kwalificatie)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kwalificatie Afrikaans kampioenschap voetbal 2015
Toernooi-informatie
Datum 12 april – 19 november 2014
Teams 51 (van 1 confederatie)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 125
Doelpunten 268  (2,14 per wedstrijd)
Topscorer(s) 6 doelpunten:
Jonathan Pitroipa (Burkina Faso)
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal 
 
Voetbal

Dit artikel beschrijft de kwalificatie voor het Afrikaans kampioenschap voetbal 2015, het voetbaltoernooi dat door de Confédération Africaine de Football wordt georganiseerd voor landen uit Afrika.

Marokko was de oorspronkelijke organisator van het toernooi, maar miste de deadline op 9 november 2014 om hun bereidheid tot organiseren te bevestigen. Ze misten deze omdat ze het toernooi wilden uitstellen vanwege de Ebola-uitbraak in West-Afrika. De CAF zou een nieuwe organisator aanduiden, en Marokko werd gediskwalificeerd. Op 14 november 2014 werd Equatoriaal-Guinea aangeduid als organisator, wat betekende dat het land alsnog deel mocht nemen aan het Afrikaans kampioenschap, nadat het eerder wegens het opstellen van een ongerechtigde speler in de voorrondes was gediskwalificeerd.

■ Gekwalificeerd ■ Niet gekwalificeerd ■ Gediskwalificeerd of teruggetrokken ■ Niet lid van CAF
 Gekwalificeerd
 Niet gekwalificeerd
 Gediskwalificeerd of teruggetrokken
 Niet lid van CAF

Opzet

De volgende landen deden mee aan de kwalificaties:[1]

Beginnen in de groepsfase Beginnen in de eerste ronde Beginnen in de voorronde
  1.  Nigeria (39,5 pnt)
  2.  Ghana (38 pnt)
  3.  Ivoorkust (36 pnt)
  4.  Zambia (33 pnt)
  5.  Burkina Faso (32 pnt)
  6.  Mali (30 pnt)
  7.  Tunesië (22,5 pnt)
  8.  Algerije (18 pnt)
  9.  Angola (17 pnt)
  10.  Kaapverdië (16,5 pnt)
  11.  Togo (14,5 pnt)
  12.  Egypte (14,5 pnt)
  13.  Zuid-Afrika (13,5 pnt)
  14.  Kameroen (13,5 pnt)
  15.  Congo-Kinshasa (12 pnt)
  16.  Ethiopië (12 pnt)
  17.  Gabon (12 pnt)
  18.  Niger (11 pnt)
  19.  Guinee (11 pnt)
  20.  Senegal (11 pnt)
  21.  Soedan (10,5 pnt)
  1.  Libië (10.5 pnt)
  2.  Equatoriaal-Guinea (9 pnt)
  3.  Botswana (8 pnt)
  4.  Malawi (7 pnt)
  5.  Oeganda (6,5 pnt)
  6.  Mozambique (6 pnt)
  7.  Benin (5,5 pnt)
  8.  Sierra Leone (5 pnt)
  9.  Congo-Brazzaville (5 pnt)
  10.  Centraal-Afrikaanse Republiek (4,5 pnt)
  11.  Zimbabwe (4 pnt)
  12.  Kenia (4 pnt)
  13.  Liberia (3,5 pnt)
  14.  Gambia (3,5 pnt)
  15.  Rwanda (3,5 pnt)
  16.  Tanzania (3,5 pnt)
  17.  Namibië (3 pnt)
  18.  Burundi(2 pnt)
  19.  Lesotho (2 pnt)
  20.  Guinee-Bissau (1,5 pnt)
  21.  Madagaskar (1,5 pnt)
  22.  Tsjaad (1 pnt)
  23.  Sao Tomé en Principe (1 pnt)
  24.  Seychellen (1 pnt)
  25.  Comoren (0,5 pnt)
  26.  Swaziland (0,5 pnt)
  1.  Mauritius (0,5 pnt)
  2.  Eritrea (0 pnt)
  3.  Mauritanië (0 pnt)
  4.  Zuid-Soedan (0 pnt)
* Djibouti en Somalië doen niet mee aan de kwalificaties[2][3]

Voorronde

In de voorronde speelden de landen die 48-51 staan op de CAF Ranglijst

Uitslagen

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Mauritanië 
3 – 0
 Mauritius
1 – 0 2 – 0
Eritrea 
w/o
 Zuid-Soedan

Wedstrijden


12 april 2014
17:00
Mauritanië 
1 − 0
 Mauritius
Stade Olympique, Nouakchott
Scheidsrechter:
Maguette N'Diaye
Ba
 23'

20 april 2014
15:30
Mauritius 
0 – 2
 Mauritanië
Stade George V, Curepipe
Scheidsrechter:
Samuel Chirindza
 38' Sow
 90+2' Ahmed

Mauritanië plaatste zich voor de eerste ronde.


11–13 april 2014
Eritrea 
Walk-over
 Zuid-Soedan

18–20 april 2014
Zuid-Soedan 
Walk-over
 Eritrea

Zuid-Soedan plaatste zich voor de eerste ronde, omdat Eritrea zich terugtrok.[4]

Eerste ronde

De loting voor de eerste ronde vond plaats op 27 april 2014 in Caïro, Egypte. De zesentwintig landen die op plaatsen 22-47 staan starten in deze ronde. De twee gekwalificeerden uit de voorronde werden aan deze landen toegevoegd.

Uitslagen

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Liberia 
1 − 2
 Lesotho
1 − 0 0 − 2
Kenia 
2 − 1
 Comoren
1 − 0 1 − 1
Madagaskar 
2 − 2(u)
 Oeganda
2 − 1 0 − 1
Mauritanië 
w/o[n 1]
 Equatoriaal-Guinea
1 − 0 0 − 3
Namibië 
1 − 3
 Congo-Brazzaville
1 − 0 0 − 3
Libië 
0 − 3
 Rwanda
0 − 0 0 − 3
Burundi 
0 − 1
 Botswana
0 − 0 0 − 1
Centraal-Afrikaanse Republiek 
1 − 3
 Guinee-Bissau
0 − 0 1 − 3
Swaziland 
1 − 2
 Sierra Leone
1 − 1 0 − 1
Gambia 
[5][6][7]
walkover
 Seychellen
Sao Tomé en Principe 
0 − 4
 Benin
0 − 2 0 − 2
Malawi 
3 − 3(u)
 Tsjaad
2 − 0 1 − 3
Tanzania 
3 − 2
 Zimbabwe
1 − 0 2 − 2
Mozambique 
5 − 0
 Zuid-Soedan
5 − 0 0 − 0

Tweede ronde

De loting voor de tweede ronde vond ook plaats op 27 april 2014 in Caïro, Egypte. Hierin strijden de veertien winnaars uit de tweede ronde om zeven plaatsen in de groepsfase.

Uitslagen

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Lesotho 
1 − 0
 Kenia
1 – 0 0 – 0
Oeganda 
3 − 0
 Mauritanië
2 – 0 1 – 0
Congo-Brazzaville 
w/o[n 2]
 Rwanda
2 – 0 0 – 2
Botswana 
3 − 1
 Guinee-Bissau
2 – 0 1 – 1
Sierra Leone 
w/o[n 3]
 Seychellen
2 – 0
Benin 
1 − 1(3-4 p.)
 Malawi
1 – 0 0 – 1
Tanzania 
3 − 4
 Mozambique
2 – 2 1 – 2

Groepsfase

Legenda
De top 2 van elke groep en de beste nummer drie plaatsen zich voor het eindtoernooi in Equatoriaal-Guinea in 2015.

Groep A

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Zuid-Afrika
6 3 3 0 9 3 +6 12
 Congo-Brazzaville
6 3 1 2 6 6 0 10
 Nigeria
6 2 2 2 9 7 +2 8
 Soedan
6 1 0 4 3 11 −8 3



5 september 2014
20:00
Soedan 
0 – 3
 Zuid-Afrika
Al-Merrikh Stadion, Omdurman
Scheidsrechter:
Mehdi Abid Charef
 55',
 62' Vilakazi
 79' Ndulula

6 september 2014
17:00
Nigeria 
2 – 3
 Congo-Brazzaville
U. J. Esuenestadion, Calabar
Scheidsrechter:
Joseph Lamtey
Ambrose
 13'
Salami
 89'
 16' Oniangue
 40',
 53' Bifouma

10 september 2014
15:30
Congo-Brazzaville 
2 – 0
 Soedan
Stade Municipal, Pointe-Noire
Scheidsrechter:
Omar Mohamed Ragab
Doré
 4'
Oniangue
 90+1'

10 september 2014
20:05
Zuid-Afrika 
0 – 0
 Nigeria
Groenpuntstadion, Kaapstad
Scheidsrechter:
Joshua Bondo

11 oktober 2014
15:30
Congo-Brazzaville 
0 – 2
 Zuid-Afrika
Stade Municipal, Pointe-Noire
Scheidsrechter:
Bouchaïb El Ahrach
 52' Ndulula
 54' Rantie

11 oktober 2014
20:00
Soedan 
1 – 0
 Nigeria
Khartoumstadion, Khartoem
Scheidsrechter:
Janny Sikazwe
Almadina
 42'

15 oktober 2014
17:00
Nigeria 
3 – 1
 Soedan
Abujastadion, Abuja
Scheidsrechter:
Sidi Alioum
Musa
 48',
 90'
Olanare
 66'
 56' Ibrahim

15 oktober 2014
20:05
Zuid-Afrika 
0 – 0
 Congo-Brazzaville
Peter Mokabastadion, Polokwane
Scheidsrechter:
Badara Diatta

15 november 2014
15:00
Zuid-Afrika 
2 – 1
 Soedan
Moses Mabhidastadion, Durban
Scheidsrechter:
Mohamed Benouza
Serero
 38'
Rantie
 54'
 74' Ibrahim

15 november 2014
15:30
Congo-Brazzaville 
0 – 2
 Nigeria
Stade Municipal, Pointe-Noire
Scheidsrechter:
Gehad Grisha
 59' (pen.) Uche
 90' Olanare

19 november 2014
18:00
Nigeria 
2 – 2
 Zuid-Afrika
Akwa Ibom Internationaal Stadion, Uyo
Scheidsrechter:
Rajindraparsad Seechurn
Aluko
 68',
 90+4'
 42',
 48' Rantie

19 november 2014
20:00
Soedan 
0 – 1
 Congo-Brazzaville
Khartoumstadion, Khartoem
Scheidsrechter:
Sylvester Kirwa
 63' N'Ganga

Groep B

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Algerije
6 5 0 1 11 4 +7 15
 Mali
6 3 0 3 8 6 +2 9
 Malawi
6 2 1 3 5 9 −4 7
 Ethiopië
6 1 1 4 7 12 −5 4



6 september 2014
16:00
Ethiopië 
1 – 2
 Algerije
Addis Ababa Stadion, Addis Abeba
Scheidsrechter:
Bernard Camille
Saladin
 90+5' (pen.)
 35' Soudani
 84' Brahimi

7 september 2014
16:00
Mali 
2 – 0
 Malawi
Stade du 26 Mars, Bamako
Scheidsrechter:
Joshua Opeyemi Amao
Sako
 52'
Diabaté
 90+2'

10 september 2014
14:30
Malawi 
3 – 2
 Ethiopië
Kamazustadion, Blantyre
Scheidsrechter:
Mohamed Hussein El-Fadil
Nyondo
 18',
 66'
F. Banda
 62'
 44' Getaneh
 90+2' Saleh

10 september 2014
20:30
Algerije 
1 – 0
 Mali
Mustapha Tchakerstadion, Blida
Scheidsrechter:
Sidi Alioum
Medjani
 83'

11 oktober 2014
14:30
Malawi 
0 – 2
 Algerije
Kamazustadion, Blantyre
Scheidsrechter:
Victor Gomes
 10' Halliche
 90+2' Mesbah

11 oktober 2014
16:00
Ethiopië 
0 – 2
 Mali
Addis Ababa Stadion, Addis Abeba
Scheidsrechter:
Mohamed Said Kordi
 33' Diaby
 62' Yatabaré

15 oktober 2014
18:00
Mali 
2 – 3
 Ethiopië
Stade du 26 Mars, Bamako
Scheidsrechter:
Hamada Nampiandraza
Sako
 32'
Yatabaré
 70'
 36' Oumed
 45' Getaneh
 90' Abebaw

15 oktober 2014
20:30
Algerije 
3 – 0
 Malawi
Mustapha Tchakerstadion, Blida
Scheidsrechter:
Mohamed Hussein El-Fadil
Brahimi
 2'
Mahrez
 45'
Slimani
 54'

15 november 2014
14:30
Malawi 
2 – 0
 Mali
Kamazustadion, Blantyre
Scheidsrechter:
Hudu Munyemana
Ng'ambi
 65'
Kanyande
 86'

15 november 2014
20:30
Algerije 
3 – 1
 Ethiopië
Mustapha Tchakerstadion, Blida
Scheidsrechter:
Ali Lemghaifry
Feghouli
 32'
Mahrez
 40'
Brahimi
 45+2'
 21' Oumed

19 november 2014
14:00
Mali 
2 – 0
 Algerije
Stade du 26 Mars, Bamako
Scheidsrechter:
Joseph Lamtey
Keita
 29' (pen.)
M. Yatabaré
 51'

19 november 2014
17:00
Ethiopië 
0 – 0
 Malawi
Addis Ababa Stadion, Addis Abeba
Scheidsrechter:
Rédouane Jiyed

Groep C

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Gabon
6 3 3 0 9 4 +5 12
 Burkina Faso
6 3 2 1 8 4 +4 11
 Angola
6 1 3 2 5 5 0 6
 Lesotho
6 0 2 4 3 12 −9 2



6 september 2014
16:00
Burkina Faso 
2 – 0
 Lesotho
Stade du 4-Août, Ouagadougou
Scheidsrechter:
Hudu Munyemana
Pitroipa
 11'
Al. Traoré
 49'

6 september 2014
17:00
Gabon 
1 – 0
 Angola
Stade d'Angondjé, Libreville
Scheidsrechter:
Mahamadou Keita
Mbingui
 45+2'

10 september 2014
17:00
Angola 
0 – 3
 Burkina Faso
Estádio 11 de Novembro, Luanda
Scheidsrechter:
Victor Gomes
 43' Bancé
 49',
 57' Pitroipa

10 september 2014
19:00
Lesotho 
1 – 1
 Gabon
Setsotostadion, Maseru
Scheidsrechter:
Hamada Nampiandraza
Lekhanya
 60'
 80' Madinda

10 oktober 2014
19:30
Lesotho 
0 – 0
 Angola
Setsotostadion, Maseru
Scheidsrechter:
Kokou Fagla

11 oktober 2014
18:30
Gabon 
2 – 0
 Burkina Faso
Stade d'Angondjé, Libreville
Scheidsrechter:
Joseph Lamtey
Aubameyang
 68',
 74'

15 oktober 2014
17:00
Angola 
4 – 0
 Lesotho
Estádio 11 de Novembro, Luanda
Scheidsrechter:
Ali Mohamed Adelaïd
Bastos
 2'
Papel
 33'
Koetle
 47' (e.d.)
Love
 57'

15 oktober 2014
18:00
Burkina Faso 
1 – 1
 Gabon
Stade du 4-Août, Ouagadougou
Scheidsrechter:
Joshua Bondo
Pitroipa
 30'
 76' Evouna

15 november 2014
16:00
Lesotho 
0 – 1
 Burkina Faso
Setsotostadion, Maseru
Scheidsrechter:
Thierry Nkurunziza
 3' Pitroipa

15 november 2014
16:00
Angola 
0 – 0
 Gabon
Estádio 11 de Novembro, Luanda
Scheidsrechter:
Tessema Bamlak

19 november 2014
18:00
Burkina Faso 
1 – 1
 Angola
Stade du 4-Août, Ouagadougou
Scheidsrechter:
Youssef Essrayri
Pitroipa
 45+2' (pen.)
 29' (pen.) Djalma

19 november 2014
19:00
Gabon 
4 – 2
 Lesotho
Stade d'Angondjé, Libreville
Scheidsrechter:
Denis Batte
Madinda
 40'
Evouna
 51',
 80'
Ndong
 67'
 59' (e.d.),
 74' (e.d.) Ndong

Groep D

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Kameroen
6 4 2 0 9 1 +8 14
 Ivoorkust
6 3 1 2 13 11 +2 10
 Congo-Kinshasa
6 3 0 3 10 9 +1 9
 Sierra Leone
6 0 1 5 3 14 −11 1



6 september 2014
14:00
Congo-Kinshasa 
0 – 2
 Kameroen
Stade TP Mazembe, Lubumbashi
Scheidsrechter:
Eric Otogo-Castane
 45+3' N'Jie
 82' Aboubakar

6 september 2014
17:00
Ivoorkust 
2 – 1
 Sierra Leone
Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan
Scheidsrechter:
Juste Ephrem Zio
Doumbia
 63'
Gervinho
 68'
 43' K. Kamara

10 september 2014
14:00
Sierra Leone 
0 – 2
 Congo-Kinshasa
Stade TP Mazembe, Lubumbashi (Congo-Kinshasa)
Scheidsrechter:
Youssef Essrayri
 51' Mubele
 88' Bokila

10 september 2014
15:00
Kameroen 
4 – 1
 Ivoorkust
Ahmadou Ahidjo Stadion, Yaoundé
Scheidsrechter:
Rajindraparsad Seechurn
N'Jie
 15',
 76'
Aboubakar
 38',
 54'
 25' Y. Touré

11 oktober 2014
15:00
Sierra Leone 
0 – 0
 Kameroen
Ahmadou Ahidjo Stadion, Yaoundé, (Kameroen)
Scheidsrechter:
Denis Batte

11 oktober 2014
15:30
Congo-Kinshasa 
1 – 2
 Ivoorkust
Stade Tata Raphaël, Kinshasa
Scheidsrechter:
Mehdi Abid Charef
Mongungu
 68' (pen.)
 24' Bony
 83' Gradel

15 oktober 2014
15:00
Kameroen 
2 – 0
 Sierra Leone
Ahmadou Ahidjo Stadion, Yaoundé
Scheidsrechter:
Thierry Nkurunziza
Kweuke
 2'
Mbia
 7'

15 oktober 2014
17:00
Ivoorkust 
3 – 4
 Congo-Kinshasa
Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan
Scheidsrechter:
Bakary Gassama
Y. Touré
 24'
Kalou
 68',
 72'
 21' Kebano
 33' Kabananga
 36',
 88' Bokila

14 november 2014
15:00
Sierra Leone 
1 – 5
 Ivoorkust
Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan (Ivoorkust)
Scheidsrechter:
Koman Coulibaly
M. Bangura
 25'
 7' K. Touré
 49',
 74' Kalou
 53' Gradel
 60' Gervinho

15 november 2014
15:00
Kameroen 
1 – 0
 Congo-Kinshasa
Ahmadou Ahidjo Stadion, Yaoundé
Scheidsrechter:
Joshua Bondo
Aboubakar
 71'

19 november 2014
14:00
Ivoorkust 
0 – 0
 Kameroen
Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan
Scheidsrechter:
Bouchaïb El Ahrach

19 november 2014
15:00
Congo-Kinshasa 
3 – 1
 Sierra Leone
Stade Tata Raphaël, Kinshasa
Scheidsrechter:
Wiish Yabarow
Bolasie
 40',
 90+3'
Mongongu
 63' (pen.)
 35' J. Kamara

Groep E

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Ghana
6 3 2 1 11 7 +4 11
 Guinee
6 3 1 2 10 8 +2 10
 Oeganda
6 2 1 3 4 5 −1 7
 Togo
6 2 0 4 7 12 −5 6



5 september 2014
20:00
Guinee 
2 – 1
 Togo
Stade Mohammed V, Casablanca (Marokko)
Scheidsrechter:
Rédouane Jiyed
Soumah
 10' (pen.)
Id. Sylla
 45'
 58' J. Ayité

6 september 2014
16:00
Ghana 
1 – 1
 Oeganda
Baba Yarastadion, Kumasi
Scheidsrechter:
Mohamed Said Kordi
A. Ayew
 50' (pen.)
 45' Mawejje

10 september 2014
16:00
Togo 
2 – 3
 Ghana
Stade de Kégué, Lomé
Scheidsrechter:
Mohamed Benouza
F. Ayité
 11'
Adebayor
 76'
 23' Gyan
 34' Agyemang-Badu
 85' Atsu

10 september 2014
19:30
Oeganda 
2 – 0
 Guinee
Mandela Nationaal Stadion, Kampala
Scheidsrechter:
Tessema Bamlak
Massa
 21',
 43'

11 oktober 2014
16:00
Oeganda 
0 – 1
 Togo
Mandela Nationaal Stadion, Kampala
Scheidsrechter:
Davies Omweno
 30' Kokou

11 oktober 2014
20:00
Guinee 
1 – 1
 Ghana
Stade Mohammed V, Casablanca (Marokko)
Scheidsrechter:
Omar Mohamed Ragab
Traoré
 81'
 27' Gyan

15 oktober 2014
15:00
Togo 
1 – 0
 Oeganda
Stade de Kégué, Lomé
Scheidsrechter:
Wiish Yabarow
Akakpo
 70'

15 oktober 2014
16:00
Ghana 
3 – 1
 Guinee
Tamalestadion, Tamale
Scheidsrechter:
Bernard Camille
Gyan
 14'
A. Ayew
 57' (pen.)
Agyemang-Badu
 90+6'
 34' Yattara

15 november 2014
16:00
Oeganda 
1 – 0
 Ghana
Mandela Nationaal Stadion, Kampala
Scheidsrechter:
Mohamed Hussein El-Fadil
Kabugo
 10'

15 november 2014
15:30
Togo 
1 – 4
 Guinee
Stade de Kégué, Lomé
Scheidsrechter:
Slim Jedidi
Adebayor
 69' (pen.)
 25' Id. Sylla
 40',
 59',
 65' Soumah

19 november 2014
16:00
Ghana 
3 – 1
 Togo
Baba Yarastadion, Kumasi
Scheidsrechter:
Bakary Gassama
Waris
 25'
Mubarak
 28'
Agyemang-Badu
 69'
 48' F. Ayité

19 november 2014
16:00
Guinee 
2 – 0
 Oeganda
Stade Mohammed V, Casablanca (Marokko)
Scheidsrechter:
Malang Diedhiou
Traoré
 23'
Soumah
 61' (pen.)

Groep F

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Kaapverdië
6 4 0 2 9 6 +3 12
 Zambia
6 3 2 1 6 2 +4 11
 Mozambique
6 1 3 2 4 4 0 6
 Niger
6 0 3 3 4 11 −7 3



6 september 2014
15:00
Zambia 
0 – 0
 Mozambique
Levy Mwanawasastadion, Ndola
Scheidsrechter:
Thierry Nkurunziza

6 september 2014
16:30
Niger 
1 – 3
 Kaapverdië
Stade Général Seyni Kountché, Niamey
Scheidsrechter:
Gehad Grisha
Maazou
 34'
 3',
 24' Rodrigues
 14' Fortes

10 september 2014
18:00
Mozambique 
1 – 1
 Niger
Estádio do Zimpeto, Maputo
Scheidsrechter:
Wiish Yabarow
Domingues
 5' (pen.)
 25' Cissé

10 september 2014
16:00
Kaapverdië 
2 – 1
 Zambia
Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia
Scheidsrechter:
Malang Diedhiou
Zé Luis
 32'
Mendes
 77'
 56' Mulenga

11 oktober 2014
15:30
Mozambique 
2 – 0
 Kaapverdië
Estádio da Machava, Matola
Scheidsrechter:
Mohamed Farouk Mahmoud
Kito
 43'
Reginaldo
 60'

11 oktober 2014
16:00
Niger 
0 – 0
 Zambia
Stade Général Seyni Kountché, Niamey
Scheidsrechter:
Hudu Munyemana

15 oktober 2014
18:00
Zambia 
3 – 0
 Niger
Levy Mwanawasastadion, Ndola
Scheidsrechter:
Juste Ephrem Zio
Kalaba
 58'
Mayuka
 73'
Mweene
 87' (pen.)

15 oktober 2014
16:30
Kaapverdië 
1 – 0
 Mozambique
Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia
Scheidsrechter:
Mahamadou Keita
Héldon
 75'

15 november 2014
16:00
Mozambique 
0 – 1
 Zambia
Estádio do Zimpeto, Maputo
Scheidsrechter:
Eric Otogo-Castane
 67' Singuluma

15 november 2014
16:00
Kaapverdië 
3 – 1
 Niger
Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia
Scheidsrechter:
Denis Dembele
Lima
 68'
Kuca
 89'
Héldon
 90'
 73' (e.d.) Varela

19 november 2014
18:00
Zambia 
1 – 0
 Kaapverdië
Levy Mwanawasastadion, Ndola
Scheidsrechter:
Bernard Camille
Kampamba
 77'

19 november 2014
17:00
Niger 
1 – 1
 Mozambique
Stade Général Seyni Kountché, Niamey
Scheidsrechter:
Victor Gomes

Groep G

Team Gsp G G V DV DT DS Pnt
 Tunesië
6 4 2 0 6 2 +4 14
 Senegal
6 4 1 1 8 1 +7 13
 Egypte
6 2 0 4 5 6 −1 6
 Botswana
6 0 1 5 1 11 −10 1



5 september 2014
20:00
Senegal 
2 – 0
 Egypte
Stade Léopold Sédar Senghor, Dakar
Scheidsrechter:
Koman Coulibaly
Diouf
 17'
Mané
 45+1'

6 september 2014
20:15
Tunesië 
2 – 1
 Botswana
Stade Mustapha Ben Jannet, Monastir
Scheidsrechter:
Mohamed Hamada
Khazri
 74'
Chikhaoui
 90' (pen.)
 44' Mogorosi

10 september 2014
19:00
Botswana 
0 – 2
 Senegal
Nationaal Stadion, Gaborone
Scheidsrechter:
Janny Sikazwe
 33' Mané
 84' N'Doye

10 september 2014
21:00
Egypte 
0 – 1
 Tunesië
30 Juni Stadion, Caïro
Scheidsrechter:
Bakary Gassama
 14' F. Ben Youssef

10 oktober 2014
18:30
Botswana 
0 – 2
 Egypte
Nationaal Stadion, Gaborone
Scheidsrechter:
Tessema Bamlak
 56' Elneny
 62' Salah

10 oktober 2014
20:00
Senegal 
0 – 0
 Tunesië
Stade Léopold Sédar Senghor, Dakar
Scheidsrechter:
Eric Otogo-Castane

15 oktober 2014
19:00
Egypte 
2 – 0
 Botswana
Cairostadion, Caïro
Scheidsrechter:
Bienvenu Sinko
Gamal
 52'
Salah
 72'

15 oktober 2014
20:15
Tunesië 
1 – 0
 Senegal
Stade Mustapha Ben Jannet, Monastir
Scheidsrechter:
Rajindraparsad Seechurn
Sassi
 90+4'

14 november 2014
18:30
Botswana 
0 – 0
 Tunesië
Nationaal Stadion, Gaborone
Scheidsrechter:
Juste Ephrem Zio

15 november 2014
19:00
Egypte 
0 – 1
 Senegal
Cairostadion, Caïro
Scheidsrechter:
Sidi Alioum
 7' Diouf

19 november 2014
21:00
Tunesië 
2 – 1
 Egypte
Stade Mustapha Ben Jannet, Monastir
Scheidsrechter:
Noumandiez Doué
Chikhaoui
 53'
Khazri
 81'
 14' Salah

19 november 2014
20:00
Senegal 
3 – 0
 Botswana
Stade Léopold Sédar Senghor, Dakar
Scheidsrechter:
Mehdi Abid Charef
Mbodj
 22'
Cissé
 26'
Sow
 72'

Gekwalificeerde landen

Land Gekwalificeerd als Datum van Kwalificatie Aantal deelnames Laatste deelname Beste resultaat
 Equatoriaal-Guinea
Gastland 14 november 2014 2 2012 Kwartfinales (2012)
 Kaapverdië
Winnaar Groep F 15 oktober 2014 2 2013 Kwartfinales (2013)
 Algerije
Winnaar Groep B 15 oktober 2014 15 2013 Winnaar (1990)
 Tunesië
Winnaar Groep G 14 november 2014 17 2013 Winnaar (2004)
 Zuid-Afrika
Winnaar Groep A 15 november 2014 9 2013 Winnaar (1996)
 Zambia
Tweede Groep F 15 november 2014 17 2013 Winnaar (2012)
 Kameroen
Winnaar Groep D 15 november 2014 17 2010 Winnaar (1984, 1988, 2000, 2002)
 Gabon
Winnaar Groep C 15 november 2014 5 2012 Kwartfinales (1996, 2012)
 Burkina Faso
Tweede Groep C 15 november 2014 9 2013 Tweede (2013)
 Senegal
Tweede Groep G 15 november 2014 13 2012 Tweede (2002)
 Ivoorkust
Tweede Groep D 19 november 2014 20 2012 Winnaar (1992)
 Ghana
Winnaar Groep E 19 november 2014 19 2013 Winnaar (1963, 1965, 1978, 1982)
 Guinee
Tweede Groep E 19 november 2014 11 2012 Tweede (1976)
 Mali
Tweede Groep B 19 november 2014 8 2013 Tweede (1972)
 Congo-Brazzaville
Tweede Groep A 19 november 2014 7 2000 Winnaar (1976)
 Congo-Kinshasa
Beste derde 19 november 2014 17 2013 Winnaar (1968, 1974)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Afrikaans kampioenschap voetbal 2015 (kwalificatie)
Listen to this article