Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 (kwalificatie) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 (kwalificatie).

Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 (kwalificatie)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Afrikaans kampioenschap voetbal 2021
Toernooi-informatie
Datum 7 oktober 2019 – ?
Teams 52 (van 1 confederatie)
Portaal 
 
Voetbal

De kwalificatie voor de Afrika cup 2021 is een kwalificatietoernooi van de Confédération Africaine de Football (CAF) om te bepalen welke landen mogen deelnemen aan het eindtoernooi van de Afrika Cup in 2021. Dat zal de 33ste editie zijn van het Afrikaans kampioenschap voetbal, een voetbaltoernooi voor Afrikaanse voetbalelftallen. In totaal mogen 24 landen deelnemen aan het hoofdtoernooi. Kameroen is als gastland automatisch gekwalificeerd.

Loting

De landen werden verdeeld op basis van de FIFA-wereldranglijst van juni 2019.[1] De loting vond plaats op 18 juli 2019 in Caïro, Egypte.[2] Eritrea en Somalië zullen niet deelnemen aan dit toernooi.[3] De acht landen uit pot 5 spelen eerst nog een voorronde. In die voorronde spelen 2 landen steeds twee wedstrijden elkaar, de winnaars kwalificeren zich voor de groepsfase.

Overzicht

Pot Ranking Land
Pot 1 22
 Senegal
25
 Tunesië
45
 Nigeria
47
 Marokko
49
 Congo-Kinshasa
50
 Ghana
51
 Kameroen
58
 Egypte
59
 Burkina Faso
62
 Mali
62
 Ivoorkust
68
 Algerije
Pot 2 71
 Guinee
72
 Zuid-Afrika
76
 Kaapverdië
80
 Oeganda
81
 Zambia
88
 Benin
89
 Gabon
90
 Congo-Brazzaville
103
 Mauritanië
104
 Niger
105
 Kenia
105
 Libië
Pot 3 108
 Madagaskar
109
 Zimbabwe
112
 Centraal-Afrikaanse Republiek
113
 Namibië
115
 Sierra Leone
117
 Mozambique
118
 Guinee-Bissau
123
 Angola
126
 Malawi
128
 Togo
130
 Soedan
131
 Tanzania
Pot 4 134
 Burundi
136
 Rwanda
141
 Equatoriaal-Guinea
141
 Swaziland
145
 Lesotho
147
 Botswana
148
 Comoren
150
 Ethiopië
Pot 5 153
 Liberia
157
 Mauritius
161
 Gambia
168
 Zuid-Soedan
176
 Tsjaad
185
 Sao Tomé en Principe
194
 Seychellen
195
 Djibouti
Niet 202
 Eritrea
202
 Somalië

Speeldagen

Speeldagen 3 en 4 stonden voor maart 2020 gepland[4], vanwege de uitbraak van het coronavirus werden deze wedstrijden echter uitgesteld.[5] In april van dat jaar werd door de FIFA bekendgemaakt dat ook de wedstrijden van speeldag 5, die in juni gepland waren, niet door konden gaan vanwege de pandemie.[6] Ook de wedstrijden die gepland stonden voor september 2020 werden gecanceld.[7][8] Op 19 augustus 2020 bevestigde de CAF dat we wedstrijden worden hervat in november 2020.[9] Voorafgaand aan de derde en vierde speeldag werden de richtlijnen en regels bekendgemaakt waar landen zich aan moeten houden bij het hervatten van deze competitie. Onder andere wat er gebeurt als een land te weinig spelers heeft om te kunnen spelen.[10]

Ronde Wedstrijddag Datums
Voorronde Eerste wedstrijd 7 oktober 2019
Tweede wedstrijd 15 oktober 2019
Groepsfase Wedstrijddag 1 11–19 november 2019
Wedstrijddag 2
Wedstrijddag 3 9–17 november 2020 (27 tot en met 31 maart 2020)
Wedstrijddag 4
Wedstrijddag 5 22–30 maart 2021 (juni / september 2020)
Wedstrijddag 6

Voorronde

Acht teams spelen in deze ronde. Deze landen zijn het laagst geklasseerd op basis van de FIFA-wereldranglijst. In deze voorronde spelen steeds 2 landen tegen elkaar in een uit- en thuiswedstrijd. De vier winnaars van deze ronde plaatsen zich voor de groepsfase van het toernooi. Van tevoren is al geloot in welke groep het land terecht zal komen wanneer het de groepsfase bereikt.


9 oktober 2019
16:00 (UTC)
Liberia 
1–0
 Tsjaad
Samuel Kanyon Doe Sportcomplex, Monrovia
Scheidsrechter: Gilberto Antonio dos Santos (GNB)
Sherman
 43'
13 oktober 2019
14:00 (UTC+1)
Tsjaad 
1–0
 Liberia
Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya, Ndjamena
Scheidsrechter: Santillan Costa dos Santos (STP)
N'Douassel
 54'
  Strafschoppen  
5–4

Tsjaad kwalificeert zich voor de groepsfase en komt terecht in Groep A.


9 oktober 2019
16:00 (UTC+2)
Zuid-Soedan 
2–1
 Seychellen
Al-Merrikh Stadion, Omdurman (Soedan)
Scheidsrechter: Emmanuel Mwandembwa (TAN)
Koang Thok
 20'
Jose Kutch
 44'
 12' Hoareau
13 oktober 2019
16:00 (UTC+4)
Seychellen 
0–1
 Zuid-Soedan
Stade Linité, Victoria
Scheidsrechter: Mohamed Athoumani (COM)
 72' Kuch

Zuid-Soedan kwalificeert zich voor de groepsfase en komt terecht in Groep B.


9 oktober 2019
17:00 (UTC+4)
Mauritius 
1–3
 Sao Tomé en Principe
Anjalay Stadion, Mapou
Scheidsrechter: Ibrahim Tsimanohitsy (MAD)
Perticots
 40'
 45'
60' Leal
 65'
13 oktober 2019
16:00 (UTC)
Sao Tomé en Principe 
2–1
 Mauritius
Estádio Nacional 12 de Julho, São Tomé
Scheidsrechter: Prince Arcy Dongombe (CAF)
Barbeiro
 11'
Leal
 27'
 45' (pen.) Nazira

Sao Tomé en Principe kwalificeert zich voor de groepsfase en komt terecht in Groep C.


9 oktober 2019
19:00 (UTC+3)
Djibouti 
1–1
 Gambia
El Hadj Hassan Gouled Aptidon Stadion, Djibouti
Scheidsrechter: Ibrahim Nour El Din (EGY)
Mbye
 59' (e.d.)
 90' Sanneh
13 oktober 2019
16:00 (UTC)
Gambia 
1–1
 Djibouti
Independence Stadium, Bakau
Scheidsrechter: Mahamadou Keita (MLI)
Jallow
 45+3'
 10' (pen.) Mahabeh
  Strafschoppen  
3–2

Gambia kwalificeert zich voor de groepsfase en komt terecht in Groep D.


Groepsfase

Legenda
Gastland en gekwalificeerd voor het eindtoernooi.
Gekwalificeerd voor het eindtoernooi.

Groep A

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Mali
4 3 1 0 7 3 +4 10
2
 Guinee
4 2 2 0 6 3 +3 8
3
 Namibië
4 1 0 3 3 6 −3 3
4
 Tsjaad
4 0 1 3 2 6 −4 1
13 november 2019[11]
18:00 (UTC+2)
Namibië 
2−1
 Tsjaad
Sam Nujomastadion, Windhoek
Scheidsrechter: Mohamed Diraneh Guedi (DJI)
Adoassou
 66' (e.d.)
Katjiukua
 77'
 68' N'Douassel
14 november 2019[12]
19:00 (UTC)
Mali 
2−2
 Guinee
Stade du 26 Mars, Bamako
Scheidsrechter: Noureddine El Jaafari (MAR)
A. Traoré I
 56'
Sylla
 71' (e.d.)
 66' N. Keïta
 75' Condé

17 november 2019[13]
14:00 (UTC+1)
Tsjaad 
0−2
 Mali
Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya, Ndjamena
Scheidsrechter: Dahane Beida (MTN)
 14' Djenepo
 45+4' Camara
17 november 2019[14]
16:00 (UTC)
Guinee 
2−0
 Namibië
Stade du 28 Septembre, Conakry
Scheidsrechter: Kouassi Attisso Attiogbe (TOG)
Sylla
 42'
Kanté
 70'

11 november 2020[15]
16:00 (UTC)
Guinee 
1−0
 Tsjaad
Stade du 28 Septembre, Conakry
Scheidsrechter: Mohamed Maarouf Eid (EGY)
Camara
 45'
13 november 2020[16]
19:00 (UTC)
Mali 
1−0
 Namibië
Stade du 26 Mars, Bamako[17]
Scheidsrechter: Mohamed Ali Moussa (NIG)
Touré
 33' (pen.)

15 november 2020[18]
17:00 (UTC+1)
Tsjaad 
1−1
 Guinee
Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya, Ndjamena
Scheidsrechter: Seydou Tiama (BUR)
Abdaraman
 45'
 24' Keïta
17 november 2020[19]
19:00 (UTC+2)
Namibië 
1−2
 Mali
Sam Nujomastadion, Windhoek
Scheidsrechter: Ali Mohamed Adelaid (COM)
Kambindu
 39'
 12' Koïta
 37' Doumbia


--:-- (UTC)
Guinee 
 Mali

--:-- (UTC+1)
Tsjaad 
 Namibië


--:-- (UTC)
Mali 
 Tsjaad

--:-- (UTC+2)
Namibië 
 Guinee

Groep B

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Burkina Faso
4 2 2 0 5 2 +3 8
2
 Oeganda
4 2 1 1 3 1 +2 7
3
 Malawi
4 1 1 2 2 5 −3 4
4
 Zuid-Soedan
4 1 0 3 2 4 −2 3
13 november 2019
15:00 (UTC+2)
Malawi 
1−0
 Zuid-Soedan
Kamazustadion, Blantyre
Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI)
Mhango
 68'
13 november 2019[20]
19:00 (UTC)
Burkina Faso 
0−0
 Oeganda
Stade du 4-Août, Ouagadougou
Scheidsrechter: Nabil Boukhalfa (ALG)

17 november 2019[21]
15:00 (UTC+3)
Zuid-Soedan 
1−2
 Burkina Faso
Khartoumstadion, Khartoem (Soedan)[n 1]
Scheidsrechter: Tsegay Teklu Mogos (ERI)
Pawaar
 90'
 20'
40' Bancé
17 november 2019[22]
16:00 (UTC+3)
Oeganda 
2−0
 Malawi
Mandela Nationaal Stadion, Kampala
Scheidsrechter: Mahmood Ali Mahmood Ismail (SDN)
Okwi
 29'
Bayo
 68'

12 november 2020[23]
16:00 (UTC+3)
Oeganda 
1−0
 Zuid-Soedan
St. Mary'sstadion, Entebbe
Scheidsrechter: Messie Nkounkou (COD)
Lwaliwa
 86'
12 november 2020[24]
19:00 (UTC)
Burkina Faso 
3−1
 Malawi
Stade du 4-Août, Ouagadougou
Scheidsrechter: Dahane Beida (MTN)
Traoré
 2'
25'
Dabo
 90'
 81' (pen.) Phiri

16 november 2020[25]
15:00 (UTC+2)
Malawi 
0−0
 Burkina Faso
Kamazustadion, Blantyre[26]
Scheidsrechter: Souleiman Ahmed Djamal (DJI)
16 november 2020[27]
16:00 (UTC+3)
Zuid-Soedan 
1−0
 Oeganda
Nationaal Stadion Nyayo, Nairobi (Kenia)[n 2]
Scheidsrechter: Louis Houngnandande (BEN)
Okello
 35' (pen.)


--:-- (UTC+3)
Oeganda 
 Burkina Faso

--:-- (UTC+3)
Zuid-Soedan 
 Malawi


--:-- (UTC)
Burkina Faso 
 Zuid-Soedan

--:-- (UTC+2)
Malawi 
 Oeganda

Groep C

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Ghana
4 3 0 1 5 1 +4 9
2
 Zuid-Afrika
4 3 0 1 7 4 +3 9
3
 Soedan
4 2 0 2 5 3 +2 6
4
 Sao Tomé en Principe
4 0 0 4 2 11 −9 0
11 november 2019[28]
21:00 (UTC+2)
Soedan 
4−0
 Sao Tomé en Principe
Al-Hilalstadion, Omdurman
Scheidsrechter: Mohamed Ali Moussa (NIG)
Agab
 7'
Hamid
 44'
Diogo
 62' (e.d.)
El-Rasheed
 77'
14 november 2019[29]
19:00 (UTC)
Ghana 
2−0
 Zuid-Afrika
Cape Coast Sportstadion, Cape Coast
Scheidsrechter: Mustapha Ghorbal (ALG)
Partey
 36'
Kudus
 80'

17 november 2019[30]
15:00 (UTC+2)
Zuid-Afrika 
1−0
 Soedan
Orlandostadion, Soweto
Scheidsrechter: Eric Otogo-Castane (GAB)
Phiri
 45'
18 november 2019[31]
15:00 (UTC)
Sao Tomé en Principe 
0−1
 Ghana
Estádio Nacional 12 de Julho, Sao Tomé
Scheidsrechter: Messie Nkounkou Mvoutou (CGO)
 50' (pen.) J. Ayew

12 november 2020[32]
16:00 (UTC)
Ghana 
2−0
 Soedan
Cape Coast Sportstadion, Cape Coast
Scheidsrechter: Maguette N'Diaye (SEN)
A. Ayew
 19'
81'
13 november 2020[33]
21:00 (UTC+2)
Zuid-Afrika 
2−0
 Sao Tomé en Principe
Soccer City, Durban
Scheidsrechter: Thulani Sibandze (SWZ)
Tau
 55' (pen.)
Zungu
 90+1'

16 november 2020[34]
15:00 (UTC)
Sao Tomé en Principe 
2−4
 Zuid-Afrika
Nelson Mandelabaaistadion, Port Elizabeth (Zuid-Afrika)[n 3][35]
Scheidsrechter: Tawel Camara Younoussa (GUI)
Jocy
 12'
Harramiz
 75'
 39'
87' Zwane
 70'
88' Tau
17 november 2020[36]
15:00 (UTC+2)
Soedan 
1−0
 Ghana
Al-Hilalstadion, Omdurman
Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT)
Abdelrahman
 90+2'


--:-- (UTC+2)
Zuid-Afrika 
 Ghana

--:-- (UTC)
Sao Tomé en Principe 
 Soedan


--:-- (UTC)
Ghana 
 Sao Tomé en Principe

--:-- (UTC+2)
Soedan 
 Zuid-Afrika

Groep D

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Gambia
4 2 1 1 8 6 +2 7
2
 Gabon
4 2 1 1 5 4 +1 7
3
 Congo-Kinshasa
4 1 3 0 3 2 +1 6
4
 Angola
4 0 1 3 2 6 −4 1
13 november 2019[37]
20:00 (UTC+1)
Angola 
1−3
 Gambia
Estádio 11 de Novembro, Luanda
Scheidsrechter: Osiase Koto (LES)
Eduardo
 3'
 16'
17' Ceesay
 89' Marreh
14 november 2019[38]
20:00 (UTC+1)
Congo-Kinshasa 
0−0
 Gabon
Stade des Martyrs, Kinshasa
Scheidsrechter: Hassan Mohamed Hagi (SOM)

17 november 2019[39]
20:00 (UTC+1)
Gabon 
2−1
 Angola
Stade de Franceville, Franceville
Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY)
Boupendza
 27'
Bouanga
 45'
 84' Yano
18 november 2019[40]
16:00 (UTC)
Gambia 
2−2
 Congo-Kinshasa
Independence Stadium, Bakau
Scheidsrechter: Norman Matemera (ZIM)
Jagne
 52'
Jobe
 90+2'
 45+3' Bakambu
 75' Muleka

12 november 2020[41]
20:00 (UTC+1)
Gabon 
2−1
 Gambia
Stade de Franceville, Franceville[42]
Scheidsrechter: Kouassi Attiogbe (TOG)
Bouanga
 8'
Aubameyang
 55'
 81' Jobe
14 november 2020
20:00 (UTC+1)
Congo-Kinshasa 
0−0
 Angola
Stade des Martyrs, Kinshasa
Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN)

16 november 2020[43]
16:00 (UTC)
Gambia 
2−1
 Gabon
Independence Stadium, Bakau
Scheidsrechter: Pacifique Ndabihawenimana (BDI)
Barrow
 49'
79'
 89' Ecuele Manga
17 november 2020[44]
18:00 (UTC+1)
Angola 
0−1
 Congo-Kinshasa
Estádio 11 de Novembro, Luanda
Scheidsrechter: Victor Gomes (RSA)
 64' Kebano


--:-- (UTC+1)
Gabon 
 Congo-Kinshasa

--:-- (UTC)
Gambia 
 Angola


--:-- (UTC+1)
Congo-Kinshasa 
 Gambia

--:-- (UTC+1)
Angola 
 Gabon

Groep E

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Marokko
4 3 1 0 9 1 +8 10
2
 Mauritanië
4 1 2 1 4 4 0 5
3
 Burundi
4 1 1 2 4 7 −3 4
4
 Centraal-Afrikaanse Republiek
4 1 0 3 3 8 −5 3
13 november 2019[45]
14:00 (UTC+1)
Centraal-Afrikaanse Republiek 
2−0
 Burundi
Barthélemy Bogandastadion, Bangui
Scheidsrechter: Anthony Ogwayo (KEN)
Mabidé
 5'
Mafouta
 90+2'
15 november 2019[46]
20:00 (UTC+1)
Marokko 
0−0
 Mauritanië
Stade Moulay Abdallah, Rabat
Scheidsrechter: Louis Hakizimana (RWA)

19 november 2019[47]
15:00 (UTC+2)
Burundi 
0−3
 Marokko
Prince Louis Rwagasorestadion, Bujumbura
Scheidsrechter: Maguette Ndiaye (SEN)
 27' Mazraoui
 39' En-Nesyri
 83' Hakimi
19 november 2019[48]
16:00 (UTC)
Mauritanië 
2−0
 Centraal-Afrikaanse Republiek
Stade Cheikha Ould Boïdiya, Nouakchott
Scheidsrechter: Sadok Selmi (TUN)
Hacen
 27'
Guidileye
 90+1'

11 november 2020[49]
16:00 (UTC)
Mauritanië 
1−1
 Burundi
Stade Cheikha Ould Boïdiya, Nouakchott
Scheidsrechter: Alhadi Allaou Mahamat (CHA)
N'Diaye
 30'[50]
 79' Ntibazonkiza
13 november 2020[51]
20:00 (UTC+1)
Marokko 
4−1
 Centraal-Afrikaanse Republiek
Stade Mohammed V, Casablanca[52][53]
Scheidsrechter: Boubou Traoré (MLI)
Hakimi
 10'
Ziyech
 31' (pen.)
34'
Aboukhlal
 64'
 25' Mafouta

15 november 2020[54]
15:00 (UTC+2)
Burundi 
3−1
 Mauritanië
Prince Louis Rwagasorestadion, Bujumbura
Scheidsrechter: David Molise (LES)
Ntibazonkiza
 6'
55'
Ndayishimiye
 46'
 27' Niass
17 november 2020[55]
17:00 (UTC+1)
Centraal-Afrikaanse Republiek 
0−2
 Marokko
Stade de la Réunification, Douala (Kameroen)[n 4]
Scheidsrechter: Eric Otogo-Castane (GAB)
 39' Ziyech
 90+1' En-Nesyri


--:-- (UTC)
Mauritanië 
 Marokko

--:-- (UTC+2)
Burundi 
 Centraal-Afrikaanse Republiek


--:-- (UTC+1)
Marokko 
 Burundi

--:-- (UTC+1)
Centraal-Afrikaanse Republiek 
 Mauritanië

Groep F

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Kameroen
4 3 1 0 7 1 +6 10
2
 Mozambique
4 1 1 2 5 8 −3 4
3
 Kaapverdië
4 0 4 0 2 2 0 4
4
 Rwanda
4 0 2 2 0 3 −3 2
13 november 2019[56]
17:00 (UTC+1)
Kameroen 
0−0
 Kaapverdië
Ahmadou Ahidjo Stadion, Yaoundé
Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM)
14 november 2019[57]
18:00 (UTC+2)
Mozambique 
2−0
 Rwanda
Estádio do Zimpeto, Maputo
Scheidsrechter: Raphiou Ligali (BEN)
Telinho
 28' (pen.)
Mexer
 31'

17 november 2019[58]
18:00 (UTC+2)
Rwanda 
0−1
 Kameroen
Nyamirambostadion, Kigali
Scheidsrechter: Mutaz Ibrahim Al-Shalmani (LBA)
 71' Ngamaleu
18 november 2019[59]
15:00 (UTC−1)
Kaapverdië 
2−2
 Mozambique
Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia
Scheidsrechter: Joseph Odey Ogabor (NGR)
Rodrigues
 6'
Mendes
 57'
 18' Telinho
 90+2' Witi

12 november 2020[60]
15:00 (UTC−1)
Kaapverdië 
0−0
 Rwanda
Estádio Nacional de Cabo Verde, Praia
Scheidsrechter: Daniel Laryea (GHA)
12 november 2020[61]
17:00 (UTC+1)
Kameroen 
4−1
 Mozambique
Stade de la Réunification, Douala
Scheidsrechter: Kalilou Traore Ibrahim (CIV)
Aboubakar
 38'
47'
Zambo Anguissa
 56'
N'Jie
 80'
 74' Kamo-Kamo

16 november 2020[62]
18:00 (UTC+2)
Mozambique 
0−2
 Kameroen
Estádio do Zimpeto, Maputo
Scheidsrechter: Bernard Camille (SEY)
Aboubakar
 26'
Tabekou
 73'
17 november 2020[63]
19:00 (UTC+2)
Rwanda 
0−0
 Kaapverdië
Nyamirambostadion, Kigali
Scheidsrechter: Daniel Laryea (GHA)


--:-- (UTC−1)
Kaapverdië 
 Kameroen

--:-- (UTC+2)
Rwanda 
 Mozambique


--:-- (UTC+1)
Kameroen 
 Rwanda

--:-- (UTC+2)
Mozambique 
 Kaapverdië

Groep G

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Egypte
4 2 2 0 5 2 +3 8
2
 Comoren
4 2 2 0 4 2 +2 8
3
 Kenia
4 0 3 1 4 5 −1 3
4
 Togo
4 0 1 3 2 6 −4 1
14 november 2019[64]
16:00 (UTC)
Togo 
0−1
 Comoren
Stade de Kégué, Lomé
Scheidsrechter: Jean-Jacques Ndala Ngambo (COD)
 51' Selemani
14 november 2019[65]
18:00 (UTC+2)
Egypte 
1−1
 Kenia
Borg El Arabstadion, Alexandrië
Scheidsrechter: Sidi Alioum (CMR)
Kahraba
 42'
 67' Olunga

18 november 2019[66]
16:00 (UTC+3)
Comoren 
0−0
 Egypte
Stade Omnisports de Malouzini, Moroni
Scheidsrechter: Bienvenu Sinko (CIV)
18 november 2019[67]
19:00 (UTC+3)
Kenia 
1−1
 Togo
Moi International Sports Centre, Nairobi
Scheidsrechter: Alhadi Allaou Mahamat (CHA)
Omolo
 35'
 64' Ouro-Sama

11 november 2020[68]
19:00 (UTC+3)
Kenia 
1−1
 Comoren
Moi International Sports Centre, Kasarani
Scheidsrechter: Mutaz Ibrahim (LBY)
Juma
 65'
 26' M'Changama
14 november 2020[69]
21:00 (UTC+2)
Egypte 
1−0
 Togo
Cairo Internationaal Stadion, Caïro[70][71]
Scheidsrechter: Louis Hakizimana (RWA)
El Wensh
 53'

15 november 2020[72]
19:00 (UTC+3)
Comoren 
2−1
 Kenia
Stade Omnisports de Malouzini, Moroni
Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH)
Ben
 21'
Mattoir
 49'
 35' Nyakeya
17 november 2020[73]
16:00 (UTC)
Togo 
1−3
 Egypte
Stade de Kégué, Lomé
Scheidsrechter: Issa Sy (SEN)
Doke
 90+3'
 18' Magdy
 32' Sherif
 52' Trézéguet


--:-- (UTC+3)
Kenia 
 Egypte

--:-- (UTC+3)
Comoren 
 Togo


--:-- (UTC+2)
Egypte 
 Comoren

--:-- (UTC)
Togo 
 Kenia

Groep H

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Algerije
4 3 1 0 11 3 +8 10
2
 Zimbabwe
4 1 2 1 5 6 −1 5
3
 Botswana
4 1 1 2 2 3 −1 4
4
 Zambia
4 1 0 3 3 9 −6 3
14 november 2019[74]
20:00 (UTC+1)
Algerije 
5−0
 Zambia
Mustapha Tchakerstadion, Blida
Scheidsrechter: Bamlak Tessema Weyesa (ETH)
Bensebaini
 44'
Bounedjah
 68' (pen.)
90'
Belaïli
 75'
Soudani
 86'
15 november 2019[75]
18:00 (UTC+2)
Zimbabwe 
0−0
 Botswana
Nationaal Sportsstadion, Harare
Scheidsrechter: Thierry Nkurunziza (BDI)

18 november 2019[76]
21:00 (UTC+2)
Botswana 
0−1
 Algerije
Nationaal Stadion, Gaborone
Scheidsrechter: Ali Sabilla (UGA)
 15' Belaïli
19 november 2019[77]
18:00 (UTC+2)
Zambia 
1−2
 Zimbabwe
National Heroes Stadium, Lusaka
Scheidsrechter: Mahamadou Keita (MLI)
Daka
 20'
 11'
79' Billiat

12 november 2020[78]
18:00 (UTC+2)
Zambia 
2−1
 Botswana
National Heroes Stadium, Lusaka
Scheidsrechter: Jean-Jacques Ngambo (COD)
Mwepu
 45+1'
Sikombe
 66'
 45' Orebonye
12 november 2020[79]
20:00 (UTC+1)
Algerije 
3−1
 Zimbabwe
Stadion van 5 juli 1962, Algiers[80]
Scheidsrechter: Sidi Alioum (CMR)
Bounedjah
 31'
Feghouli
 43'
Mahrez
 67'
 79' Kadewere

16 november 2020[81]
15:00 (UTC+2)
Zimbabwe 
2−2
 Algerije
Nationaal Sportsstadion, Harare
Scheidsrechter: Mahmood Ali Mahmood (SUD)
Musona
 43'
Dube
 82'
 34' Delort
 38' Mahrez
16 november 2020[82]
18:00 (UTC+2)
Botswana 
1−0
 Zambia
Francistown Stadion, Francistown
Scheidsrechter: Ishmael Chizinga (MAW)
Gaolaolwe
 6'


--:-- (UTC+2)
Zambia 
 Algerije

--:-- (UTC+2)
Botswana 
 Zimbabwe


--:-- (UTC+1)
Algerije 
 Botswana

--:-- (UTC+2)
Zimbabwe 
 Zambia

Groep I

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Senegal
4 4 0 0 9 1 +8 12
2
 Congo-Brazzaville
4 2 1 1 5 2 +3 7
3
 Guinee-Bissau
4 1 0 3 3 6 −3 3
4
 Swaziland
4 0 1 3 1 9 −8 1
13 november 2019[83]
16:00 (UTC)
Guinee-Bissau 
3−0
 Swaziland
Estádio 24 de Setembro, Bissau
Scheidsrechter: Abdoul Ohabee Kanoso (MAD)
Jorginho
 40'
Piqueti
 45'
João Mário
 73'
13 november 2019[84]
19:00 (UTC)
Senegal 
2−0
 Congo-Brazzaville
Stade Lat-Dior, Thiès
Scheidsrechter: Gehad Grisha (EGY)
S. Sarr
 26'
Diallo
 28'

17 november 2019[85]
15:00 (UTC+2)
Swaziland 
1−4
 Senegal
Sportcenter Mavuso, Manzini
Scheidsrechter: Nehemia Shoovaleka (NAM)
Mamba
 70'
 59'
66'
68' Diédhiou
 77' Ndiaye
17 november 2019[86]
17:00 (UTC+1)
Congo-Brazzaville 
3−0
 Guinee-Bissau
Stade Alphonse Massemba-Débat, Brazzaville
Scheidsrechter: Fabricio Duarte (CPV)
Ibara
 19'
Ganvoula
 70'
Makiesse
 79'

11 november 2020[87]
16:00 (UTC)
Senegal 
2−0
 Guinee-Bissau
Stade Lat-Dior, Thiès
Scheidsrechter: Eric Otogo-Castane (GAB)
Mané
 44' (pen.)
Nguette
 74'[88]
12 november 2020[89]
17:00 (UTC+1)
Congo-Brazzaville 
2−0
 Swaziland
Stade Alphonse Massemba-Débat, Brazzaville
Scheidsrechter: Joseph Odey Ogabor (NGR)
Ibara
 77'
Makiesse
 81'

15 november 2020[90]
16:00 (UTC)
Guinee-Bissau 
0−1
 Senegal
Estádio 24 de Setembro, Bissau
Scheidsrechter: Adil Zourak (MAR)
 82' Mané
16 november 2020[91]
15:00 (UTC+2)
Swaziland 
0−0
 Congo-Brazzaville
Sportcenter Mavuso, Manzini
Scheidsrechter: Hassan Mohamed Hagi (SOM)


--:-- (UTC+1)
Congo-Brazzaville 
 Senegal

--:-- (UTC+2)
Swaziland 
 Guinee-Bissau


--:-- (UTC)
Senegal 
 Swaziland

--:-- (UTC)
Guinee-Bissau 
 Congo-Brazzaville

Groep J

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Tunesië
4 3 1 0 7 2 +4 10
2
 Equatoriaal-Guinea
4 2 0 2 5 5 0 6
3
 Tanzania
4 1 1 2 4 5 −1 4
4
 Libië
4 1 0 3 5 9 −4 3
15 november 2019[92]
19:00 (UTC+3)
Tanzania 
2−1
 Equatoriaal-Guinea
Nationaal Stadion, Dar es Salaam
Scheidsrechter: Imtehaz Heeralall (MRI)
Msuva
 69'
Abubakar
 90+2'
 15' Obiang
15 november 2019[93]
20:00 (UTC+1)
Tunesië 
4−1
 Libië
Olympisch Stadion, Radès
Scheidsrechter: Mahmoud El Banna (EGY)
Khazri
 33'
90'
Khaoui
 41'
52'
 45+1' Elhouni

19 november 2019[94]
20:00 (UTC+1)
Equatoriaal-Guinea 
0−1
 Tunesië
Nuevo Estadio de Malabo, Malabo
Scheidsrechter: Mohamed Athoumani (COM)
 74' Khazri
19 november 2019[95]
20:00 (UTC+1)
Libië 
2−1
 Tanzania
Stade Mustapha Ben Jannet, Monastir (Tunesië)[n 5]
Scheidsrechter: Ishmael Chizinga (MAW)
Al Warfali
 68' (pen.)
Saltou
 81'
 18' (pen.) Samatta

11 november 2020[96]
21:00 (UTC+2)
Libië 
2−3
 Equatoriaal-Guinea
Al-Salamstadion, Caïro (Egypte)[n 6][97]
Scheidsrechter: Bakary Gassama (GAM)
Al Warfali
 55' (pen.)
Bettamer
 58'[98]
 33' Machín
 90+1' Obiang
 90+4' Obama
13 november 2020[99]
21:00 (UTC+1)
Tunesië 
1−0
 Tanzania
Olympisch Stadion, Radès
Scheidsrechter: Helder Martins de Carvalho (ANG)
Msakni
 18' (pen.)

17 november 2020[100]
18:00 (UTC+1)
Equatoriaal-Guinea 
1−0
 Libië
Nuevo Estadio de Malabo, Malabo
Scheidsrechter: Norman Matemera (ZIM)
Salvador
 27'
17 november 2020[101]
20:00 (UTC+3)
Tanzania 
1−1
 Tunesië
Nationaal Stadion, Dar es Salaam
Scheidsrechter: Celso Alvação (MOZ)
Salum
 48'
 11' Khaoui


--:-- ([[]])
Libië 
 Tunesië

--:-- (UTC+1)
Equatoriaal-Guinea 
 Tanzania


--:-- (UTC+1)
Tunesië 
 Equatoriaal-Guinea

--:-- (UTC+3)
Tanzania 
 Libië

Groep K

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Ivoorkust
4 2 1 1 5 4 +1 7
2
 Madagaskar
4 2 1 1 9 5 +4 7
3
 Ethiopië
4 2 0 2 5 3 +2 6
4
 Niger
4 1 0 3 3 10 −7 3
16 november 2019[102]
16:00 (UTC+3)
Madagaskar 
1−0
 Ethiopië
Mahamasinastadion, Antananarivo
Scheidsrechter: Sekou Ahmed Touré (GUI)
Raveloson
 18'
16 november 2019[103]
19:00 (UTC)
Ivoorkust 
1−0
 Niger
Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidjan
Scheidsrechter: Joao Goma (ANG)
Kessié
 68' (pen.)

19 november 2019[104]
16:00 (UTC+3)
Ethiopië 
2−1
 Ivoorkust
Tigraystadion, Mek'ele
Scheidsrechter: Celso Alvação (MOZ)
Dagnachew
 16'
Bekele
 26'
 4' Aurier
19 november 2019[105]
17:00 (UTC+1)
Niger 
2−6
 Madagaskar
Stade Général Seyni Kountché, Niamey
Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM)
Wonkoye
 6'
Moussa
 77'
 10'
27' Nomenjanahary
 35' (pen.) Anicet
 38' Andriamatsinoro
 54' Voavy
 65' Morel

12 november 2020[106]
19:00 (UTC)
Ivoorkust 
2−1
 Madagaskar
Stade Olympique Alassane Ouattara, Abidjan
Scheidsrechter: Haythem Guirat (TUN)
Gervinho
 48'
Haller
 55'
 59' Voavy
13 november 2020[107]
17:00 (UTC+1)
Niger 
1−0
 Ethiopië
Stade Général Seyni Kountché, Niamey
Scheidsrechter: Hassen Corneh (LBR)
Oumarou
 73'

17 november 2020[108]
16:00 (UTC+3)
Madagaskar 
1−1
 Ivoorkust
Barikadimystadion, Toamasina
Scheidsrechter: Gehad Grisha (EGY)
Amada
 51'
 15' (pen.) Kessié
17 november 2020[109]
16:00 (UTC+3)
Ethiopië 
3−0
 Niger
Bahir Dar Stadion, Bahir Dar
Scheidsrechter: Daudu Williams (SLE)
Gebremichael
 13'
Mesud
 43'
Kebede
 70'


--:-- (UTC+1)
Niger 
 Ivoorkust

--:-- (UTC+3)
Ethiopië 
 Madagaskar


--:-- (UTC)
Ivoorkust 
 Ethiopië

--:-- (UTC+3)
Madagaskar 
 Niger

Groep L

Pos Land Wed Win Gel Ver DV DT +/– Pnt
1
 Nigeria
4 2 2 0 10 7 +3 8
2
 Benin
4 2 1 1 3 2 +1 7
3
 Sierra Leone
4 0 3 1 5 6 −1 3
4
 Lesotho
4 0 2 2 3 6 −3 2
13 november 2019[110]
17:00 (UTC+1)
Nigeria 
2−1
 Benin
Nationaal Stadion, Freetown
Scheidsrechter: Issa Sy (SEN)
Osimhen
 45+1' (pen.)
Kalu
 62'
 3' Sessègnon
13 november 2019[111]
16:00 (UTC)
Sierra Leone 
1−1
 Lesotho
Akwa Ibomstadion, Uyo
Toeschouwers: 0[112][n 7]
Scheidsrechter: Jean Ouattara (BUR)
Quee
 72'
 90' Thabantso

14 november 2019[113]
14:00 (UTC+1)
Benin 
1−0
 Sierra Leone
Stade Charles de Gaulle, Porto-Novo
Scheidsrechter: Jean-Marc Ganamandji (CAF)
Dossou
 28'
17 november 2019[114]
18:00 (UTC+2)
Lesotho 
2−4
 Nigeria
Setsotostadion, Maseru
Scheidsrechter: Joshua Bondo (BOT)
Masoabi
 11'
Awaziem
 90' (e.d.)
 26' Iwobi
 38' Chukwueze
 75'
85' Osimhen

13 november 2020[115]
17:00 (UTC+1)
Nigeria 
4−4
 Sierra Leone
Samuel Ogbemudiastadion, Benin City[116]
Scheidsrechter: Gilbert Cheruiyot (KEN)
Iwobi
 4'
27'
Osimhen
 21'
Chukwueze
 29'
 41' Quee
 72'
86' Kamara
 80' Bundu
14 november 2020[117]
17:00 (UTC+1)
Benin 
1−0
 Lesotho
Stade Charles de Gaulle, Porto-Novo[118][119]
Scheidsrechter: Janny Sikazwe (ZAM)
Dossou
 24'

17 november 2020[120]
16:00 (UTC)
Sierra Leone 
0−0
 Nigeria
Nationaal Stadion, Freetown
Scheidsrechter: Mehdi Abid Charef ALG)
17 november 2020[121]
18:00 (UTC+2)
Lesotho 
0−0
 Benin
Setsotostadion, Maseru
Scheidsrechter: Chelangat Ali Sabilla (UGA)


--:-- (UTC+1)
Benin 
 Nigeria

--:-- (UTC+2)
Lesotho 
 Sierra Leone


--:-- (UTC+1)
Nigeria 
 Lesotho

--:-- (UTC)
Sierra Leone 
 Benin

Gekwalificeerde landen

Land Gekwalificeerd als Datum van kwalificatie Vorige deelnames in toernooi
 Mali
Groep A 17 november 2020 11 (1972, 1994, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015, 2017, 2019)
Groep B
Groep C
Groep D
Groep E
 Kameroen
Groep F 8 april 2015 19 (1970, 1972, 1982, 1984, 1986, 1988, 1990, 1992, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2015, 2017, 2019)
Groep G
 Algerije
Groep H 16 november 2020 18 (1968, 1980, 1982, 1984, 1986, 1988, 1990, 1992, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2010, 2013, 2015, 2017, 2019)
 Senegal
Groep I 15 november 2020 15 (1965, 1968, 1986, 1990, 1992, 1994, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2012, 2015, 2017, 2019)
 Tunesië
Groep J 17 november 2020 19 (1962, 1963, 1965, 1978, 1982, 1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015, 2017, 2019)
Groep K
Groep L
1 Vetgedrukt betekent dat het land kampioen werd van dat toernooi.
2 Schuin betekent dat het land het toernooi dat jaar organiseerde.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Afrikaans kampioenschap voetbal 2021 (kwalificatie)
Listen to this article