Amsterdam Swim Cup 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Amsterdam Swim Cup 2009.

Amsterdam Swim Cup 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Amsterdam Swim Cup 2009
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2009
Data 16 t/m 19 april
Sport Zwemmen
Organisator NZA, KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2006     2010
Portaal 
 
Sport

De Amsterdam Swim Cup 2009 is een internationale zwemwedstrijd, die van donderdag 16 april tot en met zondag 19 april 2009 in het Sloterparkbad in Amsterdam werd gehouden. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. De wedstrijd stond in het teken van kwalificatie voor de Wereldkampioenschappen zwemmen 2009 in Rome.

WK-nominaties

Voorafgaand aan het toernooi hadden één zwemmer en zes zwemsters voldaan aan de kwalificatie eisen.


Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemmer Afstand(en)
Lennart Stekelenburg 100 m school


Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemster Afstand(en)
Inge Dekker 100 m vrij en 100 m vlinder
Lia Dekker 100 m school
Femke Heemskerk 100 m en 200 m vrij
Ranomi Kromowidjojo 100 m vrij
Hinkelien Schreuder 50 m vrij en 50 m vlinder
Marleen Veldhuis 50 m en 100 m vrij, 50 m en 100 m vlinder

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.

Donderdag 16/04 Vrijdag 17/04 Zaterdag 18/04 Zondag 19/04
Series - vanaf 9:00 uur
200 m vrij vrouwen
50 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
200 m school mannen
50 m rug vrouwen
200 m rug mannen
400 m wissel mannen
1500 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
100 m vlinder mannen
100 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
400 m wissel vrouwen
800 m vrij mannen
50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
50 m rug mannen
200 m wissel vrouwen
50 m school mannen
100 m vrij vrouwen
400 m vrij mannen
800 m vrij vrouwen
50 m vlinder vrouwen
100 m rug mannen
200 m rug vrouwen
100 m school mannen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
50 m vrij vrouwen
400 m vrij vrouwen
1500 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur vanaf 16:00 uur
200 m vrij vrouwen
50 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
200 m school mannen
1500 m vrij vrouwen
400 m wissel mannen
50 m rug vrouwen
200 m rug mannen
200 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
100 m vlinder mannen
400 m wissel vrouwen
800 m vrij mannen
100 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
800 m vrij vrouwen
50 m rug mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
50 m school mannen
100 m vrij vrouwen
50 m vlinder vrouwen
100 m rug mannen
200 m rug vrouwen
1500 m vrij mannen
200 m school vrouwen
100 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m vrij mannen
50 m vrij vrouwen

Podia

Legenda

  • WR = Wereld record
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • Q = Voldaan aan de WK kwalificatie eis

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Stefan Nystrand
 Zweden
21,98 Petter Stymne
 Zweden
22,39 Apostolos Tsagkarakis
 Griekenland
22,54
Mannen 100 m Stefan Nystrand
 Zweden
48,78 Fernando Silva
 Brazilië
48,83 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
48,91
Mannen 200 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.48,34 Arjen van der Meulen
 Nederland
1.49,03 Stefan de Die
 Nederland
1.49,55
Mannen 400 m Arjen van der Meulen
 Nederland
3.49,83 Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.51,77 Linus Junefelt
 Zweden
4.03,22
Mannen 800 m Job Kienhuis
 Nederland
8.00,69
NR
Tom Vangeneugden
 België
8.04,11 Bryan Mannaart
 Nederland
8.25,52
Mannen 1500 m Tom Vangeneugden
 België
15.12,08 Job Kienhuis
 Nederland
15.12,12 Arjen van der Meulen
 Nederland
15.12,16
Rugslag
Mannen 50 m Nick Driebergen
 Nederland
25,29
NR
Dominik Keil
 Duitsland
25,87 Bastiaan Lijesen
 Nederland
26,15
Mannen 100 m Nick Driebergen
 Nederland
55,50 Bastiaan Lijesen
 Nederland
55,90 Simon Sjödin
 Zweden
56,36
Mannen 200 m Nick Driebergen
 Nederland
1.58,35
NR / (Q)
Bastiaan Lijesen
 Nederland
2.03,20 Linus Junefelt
 Zweden
2.05,71
Schoolslag
Mannen 50 m Matjaž Markič
 Slovenië
27,52 Robin van Aggele
 Nederland
27,53
NR / (Q)
Lennart Stekelenburg
 Nederland
27,87
(Q)
Mannen 100 m Robin van Aggele
 Nederland
1.01,48 Lennart Stekelenburg
 Nederland
1.01,90 Matjaž Markič
 Slovenië
1.02,18
Mannen 200 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
2.13,68 Thijs van Valkengoed
 Nederland
2.13,76 Devi Wolthuizen
 Nederland
2.19,36
Vlinderslag
Mannen 50 m Milorad Čavić
 Servië
23,25 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
23,79 Joeri Verlinden
 Nederland
23,97
Mannen 100 m Milorad Čavić
 Servië
51,73 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
51,85 Joeri Verlinden
 Nederland
52,73
Mannen 200 m Joeri Verlinden
 Nederland
1.57,45
NR
Simon Sjödin
 Zweden
1.58,62 Jurjen Willemsen
 Nederland
2.03,55
Wisselslag
Mannen 200 m Diogo Yabe
 Brazilië
2.02,19 Bram Dekker
 Nederland
2.06,55 Mike Marissen
 Nederland
2.07,00
Mannen 400 m Diogo Yabe
 Brazilië
4.22,69 Bram Dekker
 Nederland
4.35,12 Vincent van Iperen
 Nederland
4.35,80

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Marleen Veldhuis
 Nederland
23,96
WR / (Q)
Hinkelien Schreuder
 Nederland
24,73 Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,82
Vrouwen 100 m Marleen Veldhuis
 Nederland
53,17
NR / (Q)
Femke Heemskerk
 Nederland
54,14
(Q)
Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
54,26
(Q)
Vrouwen 200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,54
NR / (Q)
Inge Dekker
 Nederland
1.57,47
(Q)
Sarah Sjöström
 Zweden
1.59,77
Vrouwen 400 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
4.12,69 Rieneke Terink
 Nederland
4.18,74 Ida Sandin
 Zweden
4.22,96
Vrouwen 800 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
8.41,51 Katharina David
 Duitsland
8.58,56 Marieke Nijhuis
 Nederland
9.00,61
Vrouwen 1500 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
16.48,82 Katharina David
 Duitsland
17.10,72 Marcha Admiraal
 Nederland
18.01,21
Rugslag
Vrouwen 50 m Daniela Samulski
 Duitsland
28,33 Hinkelien Schreuder[1]
 Nederland
28,36
(Q)
Fabiola Molina
 Brazilië
28,58
Vrouwen 100 m Femke Heemskerk[2]
 Nederland
1.02,26 Daniela Samulski
 Duitsland
1.02,59 Wendy van der Zanden
 Nederland
1.02,76
Vrouwen 200 m Femke Heemskerk
 Nederland
2.13,40 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.14,57 Miranda Nijenhuis
 Nederland
2.20,28
Schoolslag
Vrouwen 50 m Moniek Nijhuis[3]
 Nederland
30,88
(Q)
Joline Höstman
 Zweden
31,80 Lia Dekker
 Nederland
32,18
Vrouwen 100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.07,41
NR / (Q)
Lia Dekker
 Nederland
1.07,47
(Q)
Joline Höstman
 Zweden
1.08,36
Vrouwen 200 m Joline Höstman
 Zweden
2.24,85 Lia Dekker
 Nederland
2.28,02
NR
Caroline Ruhnau
 Duitsland
2.28,87
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Marleen Veldhuis
 Nederland
25,33
WR / (Q)
Hinkelien Schreuder
 Nederland
26,00
(Q)
Inge Dekker
 Nederland
26,50
Vrouwen 100 m Marleen Veldhuis
 Nederland
56,69
(Q)
Inge Dekker[4]
 Nederland
58,78 Chantal Groot
 Nederland
58,91
Vrouwen 200 m Petra Granlund
 Zweden
2.10,97 Kim Vandenberg
 Verenigde Staten
2.11,24 Lenneke van Schaik
 Nederland
2.15,62
Wisselslag
Vrouwen 200 m Lona Kroese
 Nederland
2.16,91 Ida Sandin
 Zweden
2.18,28 Joëlle Scheps
 Nederland
2.21,86
Vrouwen 400 m Ida Sandin
 Zweden
4.56,17 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
5.00,52 Lieke Verouden
 Nederland
5.02,75

Referenties

  1. Schreuder zette in de series het Nederlands record op 28,18
  2. Heemskerk zette in de series het Nederlands record op 1.02,25
  3. Nijhuis zette in de series het Nederlands record op 30,80
  4. Inge Dekker voldeed in de series met 58,06 aan de kwalificatie eis
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Amsterdam Swim Cup 2009
Listen to this article