Amsterdam Swim Cup 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Amsterdam Swim Cup 2010.

Amsterdam Swim Cup 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Amsterdam Swim Cup 2010
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2010
Data 25 t/m 28 maart
Sport Zwemmen
Organisator KNZB / NZA
Evenementen 34
Navigatie
2009     2011
Portaal 
 
Sport

De Amsterdam Swim Cup 2010 was een internationale zwemwedstrijd die van 25 tot en met 28 maart 2010 in het Sloterparkbad in Amsterdam werd gehouden. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Twee wedstrijden telden voor de Nederlandse zwemmers mee voor de kwalificatie voor de Europese kampioenschappen zwemmen 2010 in Boedapest, dat waren de Swim Cup Eindhoven 2009 en de Amsterdam Swim Cup 2010.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd,[1] alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.

Donderdag 25/03 Vrijdag 26/03 Zaterdag 27/03 Zondag 28/03
Series - vanaf 9:00 uur
200 m vrij vrouwen
50 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
200 m school mannen
50 m rug vrouwen
200 m rug mannen
400 m wissel mannen
1500 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
100 m vlinder mannen
100 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
400 m wissel vrouwen
800 m vrij mannen
50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
50 m rug mannen
200 m wissel vrouwen
50 m school mannen
100 m vrij vrouwen
400 m vrij mannen
800 m vrij vrouwen
50 m vlinder vrouwen
100 m rug mannen
200 m rug vrouwen
100 m school mannen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
50 m vrij vrouwen
400 m vrij vrouwen
1500 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur vanaf 16:00 uur
200 m vrij vrouwen
50 m vlinder mannen
50 m school vrouwen
200 m school mannen
1500 m vrij vrouwen
400 m wissel mannen
50 m rug vrouwen
200 m rug mannen
200 m vrij mannen
100 m rug vrouwen
100 m vlinder mannen
400 m wissel vrouwen
800 m vrij mannen
100 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
50 m vrij mannen
200 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
800 m vrij vrouwen
50 m rug mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
50 m school mannen
100 m vrij vrouwen
50 m vlinder vrouwen
100 m rug mannen
200 m rug vrouwen
1500 m vrij mannen
200 m school vrouwen
100 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m vrij mannen
50 m vrij vrouwen

EK-kwalificatie

De technisch directeur van de KNZB, Jacco Verhaeren, stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de EK 2010 in Boedapest. Zeven zwemmers ontvingen op basis van hun prestaties in 2009 een beschermde status.[2] Daarnaast wisten drie zwemmers zich te kwalificeren tijdens de Swim Cup in Eindhoven.

Limieten

Afstand Mannen Vrouwen Afstand Mannen Vrouwen
50m vrije slag 22,26 25,17 50m schoolslag 27,95 31,77
100m vrije slag 49,21 54,69 100m schoolslag 1.01,04 1.09,03
200m vrije slag 1.48,29 1.58,79 200m schoolslag 2.12,80 2.28,82
400m vrije slag 3.48,49 4.10,67 50m vlinderslag 23,74 26,72
800m vrije slag 7.57,01 8.33,49 100m vlinderslag 52,74 59,12
1500m vrije slag 15.09,06 16.32,71 200m vlinderslag 1.57,54 2.10,00
50m rugslag 25,52 28,80 200m wisselslag 2.01,52 2.14,92
100m rugslag 54,97 1.01,80 400m wisselslag 4.17,85 4.44,12
200m rugslag 1.59,49 2.12,68

Gekwalificeerden


Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemmer Afstand(en)
Sebastiaan Verschuren 200 m vrij
Nick Driebergen 200 m rug
Job Kienhuis 1500 m vrij


Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

Zwemster Afstand(en)
Marleen Veldhuis[3] 50 en 100 m vrij, 50 en 100 m vlinder
Ranomi Kromowidjojo 50 en 100 m vrij, 50 m rug
Femke Heemskerk 200 m vrij
Hinkelien Schreuder 50 m rug en 50 m vlinder
Moniek Nijhuis 50 m school
Inge Dekker 50 en 100 m vlinder

Behaalde limieten tijdens Swim Cup

Datum Zwemmer Afstand Tijd
26 maart 2010 Joeri Verlinden 100 m vlinderslag (m) 52,48
27 maart 2010 Bastiaan Lijesen 50 m rugslag (m) 25,21
27 maart 2010 Nick Driebergen 50 m rugslag (m) 25,51
27 maart 2010 Lennart Stekelenburg 50 m schoolslag (m) 27,76
27 maart 2010 Robin van Aggele 50 m schoolslag (m) 27,83
28 maart 2010 Sebastiaan Verschuren 100 m vrije slag (m) 48,98
26 maart 2010 Femke Heemskerk 100 m rugslag (v) 1.01,77
27 maart 2010 100 m vrije slag (v) 54,44
28 maart 2010 Hinkelien Schreuder 50 m vrije slag (v) 25,02

Podia

Legenda

  • WR = Wereld record
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record

Mannen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Mannen 50 m Fabien Gilot
 Frankrijk
22,55 Stefan Nystrand
 Zweden
22,67 Alain Bernard
 Frankrijk
22,76
Mannen 100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
48,98 Fabien Gilot
 Frankrijk
49,40 William Meynard
 Frankrijk
49,75
Mannen 200 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.47,39 Joost Reijns
 Nederland
1.48,92 Stefan de Die
 Nederland
1.49,28
Mannen 400 m Arjen van der Meulen
 Nederland
3.54,43 Luca Ferretti
 Italië
3.54,59 Ward Bauwens
 België
4.01,45
Mannen 800 m Luca Ferretti
 Italië
7.59,65 Job Kienhuis
 Nederland
8.08,18 Ward Bauwens
 België
8.17,54
Mannen 1500 m Luca Ferretti
 Italië
15.16,22 Job Kienhuis
 Nederland
15.33,56 Manuel Schwarz
 Duitsland
16.06,42
Rugslag
Mannen 50 m Camille Lacourt
 Frankrijk
25,03 Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,51 Nick Driebergen
 Nederland
25,64
Mannen 100 m Nick Driebergen
 Nederland
55,10 Camille Lacourt
 Frankrijk
55,41 Bastiaan Lijesen
 Nederland
55,50
Mannen 200 m Nick Driebergen
 Nederland
1.58,70 Kristian Kron
 Zweden
2.03,21 Bastiaan Lijesen
 Nederland
2.04,21
Schoolslag
Mannen 50 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
27,82 Robin van Aggele
 Nederland
27,90 Giacomo Perez Dortona
 Frankrijk
28,43
Mannen 100 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
1.01,57 Robin van Aggele
 Nederland
1.01,86 Giacomo Perez Dortona
 Frankrijk
1.03,19
Mannen 200 m Lennart Stekelenburg
 Nederland
2.15,65 Thijs van Valkengoed
 Nederland
2.16,95 Federico Franciolini
 Italië
2.18,56
Vlinderslag
Mannen 50 m Jason Dunford
 Kenia
23,91 Joeri Verlinden
 Nederland
23,95 Robin van Aggele
 Nederland
24,13
Mannen 100 m Joeri Verlinden
 Nederland
52,48 Jason Dunford
 Kenia
53,01 Jevgeni Korotysjkin
 Rusland
53,73
Mannen 200 m Simon Sjödin
 Zweden
2.00,11 Joeri Verlinden
 Nederland
2.00,44 Alexandre Liess
 Zwitserland
2.01,66
Wisselslag
Mannen 200 m Simon Sjödin
 Zweden
2.01,32 Federico Turrini
 Italië
2.03,56 Bram Dekker
 Nederland
2.03,62
Mannen 400 m Federico Turrini
 Italië
4.20,09 Simon Sjödin
 Zweden
4.21,52 Ward Bauwens
 België
4.28,89

Vrouwen

Afstand: Goud: Tijd Zilver: Tijd Brons: Tijd
Vrije Slag
Vrouwen 50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,40 Hinkelien Schreuder
 Nederland
25,02 Inge Dekker
 Nederland
25,38
Vrouwen 100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,44 Femke Heemskerk
 Nederland
54,44 Sarah Sjöström
 Zweden
54,73
Vrouwen 200 m Sarah Sjöström
 Zweden
1.58,41 Femke Heemskerk
 Nederland
1.58,81 Inge Dekker
 Nederland
1.59,58
Vrouwen 400 m Martina de Memme
 Italië
4.15,35 Rieneke Terink
 Nederland
4.16,90 Petra Granlund
 Zweden
4.18,25
Vrouwen 800 m Martina de Memme
 Italië
8.48,88 Sarah Köhler
 Duitsland
8.55,10 Giulia de Fusco
 Italië
8.56,68
Vrouwen 1500 m Sarah Köhler
 Duitsland
17.02,90 Giulia de Fusco
 Italië
17.12,88 Julie Ann Wessler
 Duitsland
17.33,06
Rugslag
Vrouwen 50 m Hinkelien Schreuder
 Nederland
28,80 Jenny Mensing
 Duitsland
29,63 Anja van der Hout
 Nederland
29,88
Vrouwen 100 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.01,77 Wendy van der Zanden
 Nederland
1.02,30 Jenny Mensing
 Duitsland
1.02,65
Vrouwen 200 m Jenny Mensing
 Duitsland
2.11,57 Femke Heemskerk
 Nederland
2.13,14 Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.13,40
Schoolslag
Vrouwen 50 m Moniek Nijhuis
 Nederland
31,65 Jennie Johansson
 Zweden
31,71 Kerstin Vogel
 Duitsland
32,07
Vrouwen 100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.09,68 Chiara Boggiatto
 Italië
1.09,99 Elise Matthysen
 België
1.10,12
Vrouwen 200 m Chiaro Boggiatto
 Italië
2.30,53 Caroline Ruhnau
 Duitsland
2.32,65 Lia Dekker
 Nederland
2.33,48
Vlinderslag
Vrouwen 50 m Sarah Sjöström
 Zweden
26,32 Inge Dekker
 Nederland
26,33 Mélanie Henique
 Frankrijk
26,80
Vrouwen 100 m Inge Dekker
 Nederland
58,47 Sarah Sjöström
 Zweden
59,10 Kim Vandenberg
 Verenigde Staten
59,80
Vrouwen 200 m Kim Vandenberg
 Verenigde Staten
2.11,01 Petra Granlund
 Zweden
2.12,57 Martina van Berkel
 Zwitserland
2.14,61
Wisselslag
Vrouwen 200 m Sophie de Ronchi
 Frankrijk
2.15,07 Lieke Verouden
 Nederland
2.16,59 Kimberly Buys
 België
2.18,84
Vrouwen 400 m Lieke Verouden
 Nederland
4.49,55 Anat Zimin
 Israël
4.58,29 Joëlle Scheps
 Nederland
5.01,13
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Amsterdam Swim Cup 2010
Listen to this article