Amsterdam Swim Cup 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Amsterdam Swim Cup 2012.

Amsterdam Swim Cup 2012

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Amsterdam Swim Cup 2012
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2012
Data 16 t/m 18 maart
Sport Zwemmen
Organisator KNZB / NZA
Evenementen 34
Navigatie
2011    
Portaal 
 
Sport

De Amsterdam Swim Cup 2012 was een internationale zwemwedstrijd die werd gehouden van 11 tot en met 13 maart 2011 in het Sloterparkbad in Amsterdam. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd telde samen met de Wereldkampioenschappen van 2011, de Open Nederlandse kampioenschappen van 2011 en de Swim Cup Eindhoven 2012 voor de Nederlandse zwemmers mee voor de kwalificatie voor de Olympische Zomerspelen van 2012 in Londen en de Europese kampioenschappen zwemmen 2012 in Debrecen.

Wedstrijdschema

Hieronder het geplande tijdschema van de wedstrijd, alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd.

Vrijdag 16/03 Zaterdag 17/03 Zondag 18/03
Series - vanaf 9:00 uur
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
50m school vrouwen
400m wissel vrouwen
200m rug mannen
50m rug vrouwen
200m school mannen
200m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m vrij vrouwen
1500m vrij vrouwen
400m vrij mannen
400m vrij vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
100m vlinder mannen
100m vlinder vrouwen
100m rug mannen
100m rug vrouwen
200m wissel mannen
200m wissel vrouwen
50m vrij mannen
50m vlinder vrouwen
50m school mannen
400m wissel mannen
200m rug vrouwen
50m rug mannen
200m school vrouwen
200m vlinder mannen
100m vrij vrouwen
200m vrij mannen
800m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur vanaf 16:00 uur
50m vrij vrouwen
50m vlinder mannen
50m school vrouwen
1500m vrij mannen
400m wissel vrouwen
200m rug mannen
50m rug vrouwen
200m school mannen
200m vlinder vrouwen
100m vrij mannen
200m vrij vrouwen
400m vrij mannen
400m vrij vrouwen
100m school mannen
100m school vrouwen
100m vlinder mannen
100m vlinder vrouwen
100m rug mannen
100m rug vrouwen
200m wissel mannen
200m wissel vrouwen
50m vrij mannen
50m vlinder vrouwen
50m school mannen
800m vrij vrouwen
400m wissel mannen
200m rug vrouwen
50m rug mannen
200m school vrouwen
200m vlinder mannen
100m vrij vrouwen
200m vrij mannen

Olympische kwalificatie

De KNZB en NOC*NSF stelden onderstaande limieten vast voor deelname aan de Olympische Zomerspelen van 2012. Tien zwemmers ontvingen op basis van hun prestaties op de wereldkampioenschappen 2011 een nominatie. Op de Open Nederlandse kampioenschappen van 2011 toonden negen van hen vormbehoud.

Limieten

Femke Heemskerk verdiende bij de WK in Shanghai een nominatie voor de Olympische Spelen in Londen.
Femke Heemskerk verdiende bij de WK in Shanghai een nominatie voor de Olympische Spelen in Londen.
Discipline Mannen Vrouwen
A-limiet B-limiet A-limiet B-limiet
50m vrije slag 22,04 22,26 25,01 25,26
100m vrije slag 48,67 49,16 54,30 54,94
200m vrije slag 1.47,42 1.48,49 1.57,80 1.58,98
400m vrije slag 3.47,90 3.50,18 4.06,92 4.09,39
800m vrije slag niet olympisch 8.29,41 8.34,51
1500m vrije slag 15.06,39 15.15,46 niet olympisch
100m rugslag 54,00 54,55 1.00,40 1.01,01
200m rugslag 1.57,93 1.59,11 2.09,68 2.10,98
100m schoolslag 1.00,53 1.01,13 1.07,93 1.08,60
200m schoolslag 2.11,39 2.12,70 2.25,63 2.27,09
100m vlinderslag 52,20 52,72 58,32 58,90
200m vlinderslag 1.56,29 1.57,45 2.08,24 2.09,53
200m wisselslag 1.59,58 2.00,78 2.12,10 2.13,42
400m wisselslag 4.15,50 4.18,06 4.39,71 4.42,51
4×100m vrije slag[1] 3.17,35 3.43,41
4×200m vrije slag[1] 7.15,65 8.02,30
4×100m wisselslag[1] 3.36,82 4.03,98

Gekwalificeerden

Tijdens de wereldkampioenschappen in Shanghai heeft een aantal zwemmers en zwemsters reeds voldaan aan de kwalificatie-eis (A-limiet), negen van toonden vormbehoud (B-limiet) tijdens de Open Nederlandse kampioenschappen en moeten enkel nog bij de snelste twee zwemmers van Nederland blijven om deelname aan de Olympische Spelen af te dwingen. Voor de estafetteploegen geldt dat zij ofwel tijdens de wereldkampioenschappen bij de beste twaalf moesten eindigen of op een later moment een tijd zwemmen die sneller of gelijk is aan de tijd van de nummer twaalf van de wereldkampioenschappen. De 4×100 meter wisselslagestafette bij de mannen en zowel de 4×100 meter vrije slag estafette als de 4×100 meter wisselslagestafette bij de vrouwen eindigden op de wereldkampioenschappen bij de beste twaalf.

Mannen
Zwemmer Afstand(en)
Nick Driebergen 100m rug
Job Kienhuis 1500m vrij
Joeri Verlinden 100m vlinder
Sebastiaan Verschuren 100m en 200m vrij
Vrouwen
Zwemmer Afstand(en)
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrij
Femke Heemskerk 100m en 200m vrij
Moniek Nijhuis 100m school
Sharon van Rouwendaal 200m rug
Marleen Veldhuis 50m vrij

Genomineerden

Lennart Stekelenburg (100 meter schoolslag) en Sharon van Rouwendaal (100 meter rugslag) moeten nog vormbehoud tonen.

Mannen
Zwemmer Afstand(en)
Lennart Stekelenburg 100m school
Vrouwen
Zwemmer Afstand(en)
Sharon van Rouwendaal 100m rug

Limieten behaald tijdens Swim Cup

Datum Naam Onderdeel Tijd
16 maart Inge Dekker 50m vrije slag (v) 24,42

Medailles

Legenda
  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • CR = Kampioenschapsrecord
  • (Q) = Voldaan aan de OS-richttijd (A-limiet)
  • (V) = Vormbehoud getoond (B-limiet)

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Stefan Nystrand
 Zweden
22,20 Jasper van Mierlo
 Nederland
22,78 Jeroen Baars
 Nederland
23,31
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
49,30 Stefan Nystrand
 Zweden
49,62 Konrad Czerniak
 Polen
49,66
200 m Dion Dreesens
 Nederland
1.49,50 Denis Gayvoronskiy
 Israël
1.52,36 Gard Kvale
 Noorwegen
1.52,85
400 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
3.50,16 Ferry Weertman
 Nederland
3.55,65 Dion Dreesens
 Nederland
3.58,28
800 m Nikolaos Manousakis
 Griekenland
8.17,65 Maarten Brzoskowski
 Nederland
8.25,56 Morten Bordervich
 Noorwegen
8.39,69
1500 m Job Kienhuis
 Nederland
15.14,02 Ferry Weertman
 Nederland
15.41,27 Nikolaos Manousakis
 Griekenland
15.58,29
Rugslag
50 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
25,30 Nick Driebergen
 Nederland
25,60 Lavrans Solli
 Noorwegen
25,99
100 m Bastiaan Lijesen
 Nederland
54,36 Nick Driebergen
 Nederland
54,89 Lavrans Solli
 Noorwegen
56,08
200 m Nick Driebergen
 Nederland
1.59,07 Dimitrios Chasotis
 Griekenland
2.03,53 Marco Aldabe Bomstad
 Noorwegen
2.04,83
Schoolslag
50 m Panagiotis Samilidis
 Griekenland
28,00 Aleksander Hetland
 Noorwegen
28,21 Lennart Stekelenburg
 Nederland
28,30
100 m Panagiotis Samilidis
 Griekenland
1.01,10 Lennart Stekelenburg
 Nederland
1.01,36 Ioannis Karpouzlis
 Griekenland
1.02,29
200 m Panagiotis Samilidis
 Griekenland
2.12,14 Lennart Stekelenburg
 Nederland
2.12,72 Savvas Kougioumtzoglou
 Griekenland
2.16,35
Vlinderslag
50 m Joeri Verlinden
 Nederland
24,05 Christos Katrantzis
 Griekenland
24,60 Peter Mankoč
 Slovenië
24,62
100 m Konrad Czerniak
 Polen
52,50 Joeri Verlinden
 Nederland
53,15 Stefanos Dimitriadis
 Griekenland
53,69
200 m Konstantinos Markozis
 Griekenland
1.57,54 Nicolo Beni
 Italië
1.58,42 Stefanos Dimitriadis
 Griekenland
1.59,61
Wisselslag
200 m Simon Sjödin
 Zweden
2.00,65 Andreas Vazaios
 Griekenland
2.02,91 Sébas van Lith
 Nederland
2.06,75
400 m Timur Dellaloglu
 Turkije
4.31,74 Lucas Greven
 Nederland
4.33,81 Sébas van Lith
 Nederland
4.35,05

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
24,24 Marleen Veldhuis
 Nederland
24,52 Inge Dekker
 Nederland
24,75
(Q)
100 m Ranomi Kromowidjojo
 Nederland
53,30 Marleen Veldhuis
 Nederland
54,42 Femke Heemskerk
 Nederland
54,44
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,54 Elise Bouwens
 Nederland
2.00,65 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.00,98
400 m Rieneke Terink
 Nederland
4.14,74 Theodora Giareni
 Griekenland
4.16,48 Judith Stap
 Nederland
4.19,87
800 m Judith Stap
 Nederland
8.56,51 Leonie van Noort
 Nederland
9.01,73 Marieke Nijhuis
 Nederland
9.02,35
1500 m Leonie van Noort
 Nederland
17.26,27 Marion van den Berg
 Nederland
17.33,36 Nika Kozamernik
 Slovenië
17.43,48
Rugslag
50 m Annemarie Worst
 Nederland
29,54 Hazal Sarikaya
 Turkije
29,68 Anja van der Hout
 Nederland
29,72
100 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
1.01,62 Annemarie Worst
 Nederland
1.02,24 Kira Toussaint
 Nederland
1.02,29
200 m Sharon van Rouwendaal
 Nederland
2.10,35 Annemarie Worst
 Nederland
2.13,23 Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.13,68
Schoolslag
50 m Jennie Johansson
 Zweden
31,24 Moniek Nijhuis
 Nederland
31,63 Joline Höstman
 Zweden
32,37
100 m Jennie Johansson
 Zweden
1.07,88 Moniek Nijhuis
 Nederland
1.09,33 Joline Höstman
 Zweden
1.09,74
200 m Joline Höstman
 Zweden
2.27,47 Weronika Paluszek
 Polen
2.31,65 Elin Martensson
 Zweden
2.33,34
Vlinderslag
50 m Ingvild Snildal
 Noorwegen
26,41 Triin Aljand
 Estland
26,52 Anna Dowgiert
 Polen
26,95
100 m Ingvild Snildal
 Noorwegen
58,32 Inge Dekker
 Nederland
58,41 Otylia Jędrzejczak
 Polen
59,63
200 m Otylia Jędrzejczak
 Polen
2.10,30 Ingvild Snildal
 Noorwegen
2.12,29 Ida Marko-Varga
 Zweden
2.13,34
Wisselslag
200 m Hannah Miley
 Verenigd Koninkrijk
2.12,54 Wendy van der Zanden
 Nederland
2.16,94 Esmee Bos
 Nederland
2.18,87
400 m Sara Nordenstam
 Noorwegen
4.49,15 Lieke Verouden
 Nederland
4.54,72 Lisa Dreesens
 Nederland
4.56,15
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Amsterdam Swim Cup 2012
Listen to this article