Amsterdam Swim Cup 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Amsterdam Swim Cup 2015.

Amsterdam Swim Cup 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Amsterdam Swim Cup 2015
Gehouden in Amsterdam
Jaar 2015
Data 11 t/m 13 december
Sport Zwemmen
Organisator KNZB
Evenementen 34
Navigatie
2014     2016 →
Portaal 
 
Sport

De Amsterdam Swim Cup 2015 was een internationale zwemwedstrijd die gehouden werd van 11 tot en met 13 december 2015 in het Sloterparkbad in Amsterdam. De wedstrijden vonden plaats in een 50 meterbad. Deze wedstrijd vormt samen met de wereldkampioenschappen zwemmen 2015, de Swim Cup Eindhoven 2016 en de Europese kampioenschappen zwemmen 2016 het kwalificatietraject, voor de Nederlandse zwemmers, richting de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro.

Programma

 S  Series
Finale
Ochtendsessie  08:45  Avondsessie  15:30
Mannen
Onderdeel December
11 12 13
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag
Totaal 5 6 6
Vrouwen
Onderdeel December
11 12 13
50m vrije slag S
100m vrije slag S
200m vrije slag S
400m vrije slag S
800m vrije slag
1500m vrije slag
50m rugslag S
100m rugslag S
200m rugslag S
50m schoolslag S
100m schoolslag S
200m schoolslag S
50m vlinderslag S
100m vlinderslag S
200m vlinderslag S
200m wisselslag S
400m wisselslag
Totaal 6 6 5

Olympische kwalificatie

De KNZB en NOC*NSF stelde onderstaande limieten vast voor deelname aan de Olympische Zomerspelen van 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Eén zwemmer en vier zwemsters zijn op basis van hun prestaties op de wereldkampioenschappen van 2015 al genomineerd.[1] Voor de estafetteploegen geldt dat zij ofwel tijdens de wereldkampioenschappen bij de beste twaalf moesten eindigen of op een later moment een tijd moeten zwemmen die sneller of gelijk is aan de tijd van de nummer twaalf van de wereldkampioenschappen. De 4×200 meter vrije slag estafette bij de mannen en de 4×100 meter vrije slag estafette bij de vrouwen eindigden op de wereldkampioenschappen bij de beste twaalf.

Limieten

Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Femke Heemskerk heeft reeds voldaan aan de limieten (100m en 200m vrije slag)
Onderdeel Mannen Vrouwen
Individueel
50m vrije slag 22,00 24,81
100m vrije slag 48,47 54,06
200m vrije slag 1.46,98 1.57,00
400m vrije slag 3.48,41 4.06,21
800m vrije slag Niet olympisch 8.29,18
1500m vrije slag 15.05,16 Niet olympisch
100m rugslag 54,03 1.00,25
200m rugslag 1.57,42 2.10,12
100m schoolslag 1.00,38 1.07,64
200m schoolslag 2.11,07 2.25,46
100m vlinderslag 51,96 58,19
200m vlinderslag 1.56,59 2.08,18
200m wisselslag 1.59,23 2.12,09
400m wisselslag 4.15,45 4.39,20
Estafettes
4×100m vrije slag[2] 3.16,01 3.40,89
4×200m vrije slag[2] 7.13,72 8.01,48
4×100m wisselslag[2] 3.35,30 4.02,13

Gekwalificeerden

Mannen
Zwemster Afstand(en)
Sebastiaan Verschuren 200m vrije slag
Vrouwen
Zwemster Afstand(en)
Inge Dekker 100m vlinderslag
Femke Heemskerk 100m en 200m vrije slag
Ranomi Kromowidjojo 50m en 100m vrije slag
Sharon van Rouwendaal 400m en 800m vrije slag

Limieten behaald tijdens Swim Cup

Datum Naam Onderdeel Tijd
12 december Maarten Brzoskowski 400m vrije slag (m) 3.47,32

Medailles

Legenda

  • WR = Wereldrecord
  • ER = Europees record
  • NR = Nederlands record
  • (Q) = Voldaan aan de OS-limiet

Mannen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Florent Manaudou
 Frankrijk
22,01 Konrad Czerniak
 Polen
22,20 Andrew Weatheritt
 Verenigd Koninkrijk
22,44
Frédérick Bousquet
 Frankrijk
100 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
48,64 Konrad Czerniak
 Polen
48,96 Clément Mignon
 Frankrijk
49,36
200 m Sebastiaan Verschuren
 Nederland
1.46,64 Maarten Brzoskowski
 Nederland
1.47,64 Glenn Surgeloose
 België
1.48,39
400 m Maarten Brzoskowski
 Nederland
3.47,32
(Q)
Nicholas Grainger
 Verenigd Koninkrijk
3.49,60 Ferry Weertman
 Nederland
3.49,83
800 m Daniel Fogg
 Verenigd Koninkrijk
8.04,48 Miguel Duran
 Spanje
8.04,63 Caleb Hughes
 Verenigd Koninkrijk
8.08,62
1500 m Marc Sanchez
 Spanje
15.12,28 Daniel Fogg
 Verenigd Koninkrijk
15.19,63 Caleb Hughes
 Verenigd Koninkrijk
15.26,38
Rugslag
50 m Jonatan Kopelev
 Israël
25,10 Guy Barnea
 Israël
25,17 Camille Lacourt
 Frankrijk
25,22
100 m Camille Lacourt
 Frankrijk
54,03 David Gamburg
 Israël
54,76 Jonatan Kopelev
 Israël
55,02
200 m Benjamin Stasiulis
 Frankrijk
1.59,15 Axel Pettersson
 Zweden
2.01,18 Michael Meyer
 Zuid-Afrika
2.01,33
Schoolslag
50 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
27,42 Giedrius Titenis
 Litouwen
27,68 Timon Evenhuis
 Nederland
28,17
100 m Adam Peaty
 Verenigd Koninkrijk
59,67 Giedrius Titenis
 Litouwen
1.00,10 James Wilby
 Verenigd Koninkrijk
1.01,28
200 m Sverre Næss
 Noorwegen
2.13,08 Sébas van Lith
 Nederland
2.13,11 Giedrius Titenis
 Litouwen
2.13,25
Vlinderslag
50 m Konrad Czerniak
 Polen
23,73 Mathys Goosen
 Nederland
23,82 Frédérick Bousquet
 Frankrijk
23,87
100 m Konrad Czerniak
 Polen
52,00 Joeri Verlinden
 Nederland
52,23 Mehdy Metella
 Frankrijk
52,72
200 m Carlos Peralta
 Spanje
1.56,57 Jesper Björk
 Zweden
1.58,59 Sindri Thor Jakobsson
 Noorwegen
1.59,66
Wisselslag
200 m Philip Heintz
 Duitsland
1.58,32 Roberto Pavoni
 Verenigd Koninkrijk
2.00,61 Simon Sjödin
 Zweden
2.01,95
400 m Roberto Pavoni
 Verenigd Koninkrijk
4.16,03 Michael Meyer
 Zuid-Afrika
4.19,69 Jacob Heidtmann
 Duitsland
4.20,82

Vrouwen

Onderdeel
Vrije slag
50 m Dorothea Brandt
 Duitsland
24,80 Inge Dekker
 Nederland
25,19 Maud van der Meer
 Nederland
25,23
100 m Femke Heemskerk
 Nederland
53,68 Maud van der Meer
 Nederland
54,62 Inge Dekker
 Nederland
55,04
200 m Femke Heemskerk
 Nederland
1.56,16 Esmee Vermeulen
 Nederland
1.58,11 Melanie Costa
 Spanje
1.58,57
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4.08,07 Melanie Costa
 Spanje
4.10,60 Eleanor Faulkner
 Verenigd Koninkrijk
4.11,79
800 m Mireia Belmonte
 Spanje
8.31,00 Sarah Köhler
 Duitsland
8.33,55 Melanie Costa
 Spanje
8.33,82
1500 m Mireia Belmonte
 Spanje
16.19,71 Sarah Köhler
 Duitsland
16.30,48 Maria Vilas
 Spanje
16.41,32
Rugslag
50 m Mercedes Peris
 Spanje
28,19 Maaike de Waard
 Nederland
28,21 Simona Baumrtová
 Tsjechië
28,46
100 m Simona Baumrtová
 Tsjechië
1.00,66 Jenny Mensing
 Duitsland
1.01,03 Mercedes Peris
 Spanje
1.01,18
200 m Jenny Mensing
 Duitsland
2.10,13 Sarah Bro
 Denemarken
2.12,53 Melanie Costa
 Spanje
2.12,95
Schoolslag
50 m Moniek Nijhuis
 Nederland
31,16 Imogen Clark
 Verenigd Koninkrijk
31,21 Yvette Kong
 Hongkong
31,72
100 m Moniek Nijhuis
 Nederland
1.07,86 Jessica Vall
 Spanje
1.07,96 Vanessa Grimberg
 Duitsland
1.08,19
200 m Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.24,62 Jessica Vall
 Spanje
2.24,99 Vanessa Grimberg
 Duitsland
2.25,57
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
 Nederland
26,06 Maaike de Waard
 Nederland
26,20 Mélanie Henique
 Frankrijk
26,25
100 m Inge Dekker
 Nederland
57,89 Alexandra Wenk
 Duitsland
58,13 Anna Ntountounaki
 Griekenland
58,81
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.08,99 Martina van Berkel
 Zwitserland
2.09,55 Judit Ignacio
 Spanje
2.10,10
Wisselslag
200 m Mireia Belmonte
 Spanje
2.12,18 Alexandra Wenk
 Duitsland
2.14,01 Molly Renshaw
 Verenigd Koninkrijk
2.15,38
400 m Mireia Belmonte
 Spanje
4.41,80 Beatriz Gomez
 Spanje
4.48,53 Maxine Wolters
 Duitsland
4.48,79
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Amsterdam Swim Cup 2015
Listen to this article