Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1920
Baanevenementen
100 m mannen
200 m mannen
400 m mannen
800 m mannen
1500 m mannen
5000 m mannen
10.000 m mannen
110 m horden mannen
400 m horden mannen
3000 m steeplechase mannen
4×100 m estafette mannen
4×400 m estafette mannen
3000 m team mannen
3 km snelwandelen mannen
10 km snelwandelen mannen
Wegevenementen
Marathon mannen
Veldevenementen
Verspringen mannen
Hink-stap-springen mannen
Hoogspringen mannen
Polsstokhoogspringen mannen
Kogelstoten mannen
Discuswerpen mannen
Speerwerpen mannen
Kogelslingeren mannen
Gewichtwerpen mannen
Gecombineerde evenementen
Vijfkamp mannen
Tienkamp mannen
Veldlopen
Veldlopen individueel mannen
Veldlopen team mannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen.

Mannen

100 m

rang sporter(s) land tijd
Charley Paddock
 USA
10,8
Morris Kirksey
 USA
10,8
Harry Edward
 GBR
11,0
4 Jackson Scholz
 USA
5 Émile Ali-Khan
 FRA
6 Loren Murchison
 USA

200 m

rang sporter(s) land tijd
Allen Woodring
 USA
22,0
Charley Paddock
 USA
22,1
Harry Edward
 GBR
22,2
4 Loren Murchison
 USA
5 George Davidson
 NZL
6 Jack Oosterlaak
 RSA

400 m

rang sporter(s) land tijd
Bevil Rudd
 RSA
49,6
Guy Butler
 GBR
49,9
Nils Engdahl
 SWE
50,0
4 Frank Shea
 USA
5 John Ainsworth-Davis
 GBR
6 Henning Dafel
 RSA

800 m

rang sporter(s) land tijd
Albert Hill
 GBR
1.53,4
Earl Eby
 USA
1.53,6
Bevil Rudd
 RSA
1.54,0
4 Edgar Mountain
 GBR
1.54,6
5 Donald Scott
 USA
1.56,0
6 Albert Sprott
 USA
1.56,4
7 Adriaan Paulen
 NED
1.56,4
8 Jean Esparbès
 FRA
1.58,0

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Albert Hill
 GBR
4.01,8
Philip Noel-Baker
 GBR
4.02,4
Lawrence Shields
 USA
4.03,1
4 Václav Vohralík
 TCH
5 Sven Lundgren
 SWE
6 André Audinet
 FRA
7 Arturo Porro
 ITA
8 Joie Ray
 USA

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Joseph Guillemot
 FRA
14.55,6
Paavo Nurmi
 FIN
15.00,0
Eric Backman
 SWE
15.13,0
4 Teodor Koskenniemi
 FIN
15.17,0
5 Charles Blewitt
 GBR
15.19,0
6 William Seagrove
 GBR
15.21,0
7 Carlo Speroni
 ITA
8 Alfred Nichols
 GBR

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Paavo Nurmi
 FIN
31.45,8
Joseph Guillemot
 FRA
31.47,2
James Wilson
 GBR
31.50,8
4 Augusto Maccario
 ITA
32.02,0
5 James Hatton
 GBR
32.14,0
6 Jean-Baptiste Manhés
 FRA
32.26,0
7 Heikki Liimatainen
 FIN
32.28,0
8 Frederick Faller
 USA
32.38,0

Marathon

rang sporter(s) land tijd
Hannes Kolehmainen
 FIN
WR 2:32.35,8
Jüri Lossmann
 EST
2:32.48,6
Valerio Arri
 ITA
2:36.32,8
4 Auguste Broos
 BEL
2:39.25,8
5 Juho Tuomikoski
 FIN
2:40.18,8
6 Sofus Rose
 DEN
2:41.18,0
7 Joseph Organ
 USA
2:41.30,0
8 Rudolf Hansen
 DEN
2:41.39,4

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Earl Thomson
 CAN
WR 14,8
Harold Barron
 USA
15,1
Frederick Murray
 USA
15,2
4 Harry Wilson
 NZL
5 Walker Smith
 USA
6 Carl-Axel Christiernsson
 SWE

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Frank Loomis
 USA
WR 54,0
John Norton
 USA
54,3
August Desch
 USA
54,4
4 Géo André
 FRA
5 Carl-Axel Christiernsson
 SWE
6 Charles Daggs
 USA

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Percy Hodge
 GBR
OR 10.00,4
Patrick Flynn
 USA
Ernesto Ambrosini
 ITA
4 Gustaf Mattsson
 SWE
5 Michael Devaney
 USA
6 Albert Hulsebosch
 USA
7 Lars Hedwall
 SWE
8 Ray Watson
 USA

4 x 100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Charley Paddock
Jackson Scholz
Loren Murchison
Morris Kirksey
 USA
WR 42,2
René Tirard
René Lorain
René Mourlon
Émile Ali-Khan
 FRA
42,6
Agne Holmström
William Petersson
Sven Malm
Nils Sandström
 SWE
42,9
4 William Hill
Harold Abrahams
Denis Black
Victor d'Arcy
 GBR
5 Henri Thorsen
Fritiof Normann Andersen
August Sørensen
Marinus Sørensen
 DEN
6 Jean Colbach
Paul Hammer
Jean Proess
Alex Servais
 LUX

4 x 400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Cecil Griffiths
Robert Lindsay
John Ainsworth-Davis
Guy Butler
 GBR
3.22,2
Harry Davel
Clarence Oldfield
Jack Oosterlaak
Bevil Rudd
 RSA
3.24,2
Géo André
Gaston Féry
Maurice Delvart
Jean André Devaux
 FRA
3.24,8
4 George Schiller
George Bretnall
Ted Meredith
Frank Shea
 USA
5 Sven Krokström
Sven Malm
Eric Sundblad
Nils Engdahl
 SWE
6 Jules Migeot
Omer Corteyn
Omer Smet
François Morren
 BEL

3000 m team

rang sporter(s) land punten
Horace Brown
Arlie Schardt
Ivan Dresser
Lawrence Shields
Michael Devaney
 USA
10
Charles Blewitt
Albert Hill
William Seagrove
James Hatton
Duncan McPhee
Percy Hodge
 GBR
20
Eric Backman
Sven Lundgren
Edvin Wide
Josef Holsner
John Zander
 SWE
24
4 Armand Burtin
Gaston Heuet
Edmond Brossard
Lucien Duquesne
René Vignaud
 FRA
30
5 Ernesto Ambrosini
Augusto Maccario
Carlo Speroni
Carlo Martinenghi
 ITA
36

Veldlopen individueel

rang sporter(s) land tijd
Paavo Nurmi
 FIN
27.15,0
Eric Backman
 SWE
27.15,6
Heikki Liimatainen
 FIN
27.37,0
4 James Wilson
 GBR
27.45,2
5 Frank Hegarty
 GBR
27.57,0
6 Teodor Koskenniemi
 FIN
27.57,2
7 Julien Van Campenhout
 BEL
28.00,0
8 Gaston Heuet
 FRA
28.10,0

Veldlopen team

rang sporter(s) land punten
Paavo Nurmi
Heikki Liimatainen
Teodor Koskenniemi
Ilmari Vesamaa
Eino Rastas
Hannes Miettinen
 FIN
10
James Wilson
Frank Hegarty
Alfred Nichols
Christopher Vose
Walter Freeman
Laurence Cummins
 GBR
21
Eric Backman
Gustaf Mattsson
Hilding Ekman
Werner Magnusson
Lars Hedwall
Knut Alm
 SWE
23
4 Patrick Flynn
Frederick Faller
Max Bohland
Lewis Watson
Robert Crawford
Amisoli Patasoni
 USA
36
5 Gaston Heuet
Gustave Lauvaux
Joseph Servella
Edmond Brossard
Edmond Bimont
Joseph Guillemot
 FRA
40
6 Julien Van Campenhout
Henri Smets
Aimé Proot
François Vyncke
Pierre Trullemans
Antoine Rivez
 BEL
48
7 Albert Andersen
Henrik Sørensen
Jón Jónsson
Julius Ebert
Artur Nielsen
 DEN
55

3 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Ugo Frigerio
 ITA
13.14,2
George Parker
 AUS
Richard Remer
 USA
4 Cecil McMaster
 RSA
5 Thomas Maroney
 USA
6 Charles Dowson
 GBR
7 William Hehir
 GBR
8 William Roelker
 USA

10 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Ugo Frigerio
 ITA
48.06,2
Joseph Pearman
 USA
Charles Gunn
 GBR
4 Cecil McMaster
 RSA
5 William Hehir
 GBR
6 Thomas Maroney
 USA
7 Jean Seghers
 BEL
8 Antoine Doyen
 BEL

Hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Richmond Landon
 USA
OR 1,935 m
Harold Muller
 USA
1,90 m
Bo Ekelund
 SWE
1,90 m
4 Walter Whalen
 USA
1,85 m
5 John Murphy
 USA
1,85 m
6 Benjamin Baker
 GBR
1,85 m
7 Einar Thulin
 SWE
1,80 m
Pierre Lewden
 FRA
1,80 m

Polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Frank Foss
 USA
WR 4,09 m
Henry Petersen
 DEN
3,70 m
Edwin Myers
 USA
3,60 m
4 Edward Knourek
 USA
3,60 m
5 Ernfrid Rydberg
 SWE
3,60 m
6 Laurits Jørgensen
 DEN
3,60 m
7 Eldon Jenne
 USA
3,60 m
8 Georg Högström
 SWE
3,50 m

Verspringen

rang sporter(s) land afstand
William Petersson
 SWE
7,15 m
Carl Johnson
 USA
7,095 m
Erik Abrahamsson
 SWE
7,08 m
4 Dink Templeton
 USA
6,95 m
5 Erling Aastad
 NOR
6,885 m
6 Rolf Franksson
 SWE
6,73 m

Hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Vilho Tuulos
 FIN
14,505 m
Folke Janson
 SWE
14,48 m
Erik Almlöf
 SWE
14,27 m
4 Ivar Sahlin
 SWE
14,175 m
5 Sherman Landers
 USA
14,17 m
6 Daniel Ahearn
 USA
14,08 m

Kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Ville Pörhölä
 FIN
14,81 m
Elmer Niklander
 FIN
14,155 m
Harry Liversedge
 USA
14,15 m
4 Pat McDonald
 USA
14,08 m
5 Einar Nilsson
 SWE
13,87 m
6 Harald Tammer
 EST
13,605 m

Discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Elmer Niklander
 FIN
44,685 m
Armas Taipale
 FIN
44,19 m
Augustus Pope
 USA
42,13 m
4 Edvin Zallhagen
 SWE
41,07 m
5 Kenneth Bartlett
 USA
40,875 m
6 Allan Eriksson
 SWE
39,41 m

Kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Patrick Ryan
 USA
52,875 m
Carl Johan Lind
 SWE
48,43 m
Basil Bennet
 USA
48,25 m
4 Malcolm Svensson
 SWE
47,29 m
5 Matthew McGrath
 USA
46,67 m
6 Thomas Nicholson
 GBR
45,70 m

Speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Jonni Myyrä
 FIN
OR 65,78 m
Urho Peltonen
 FIN
63,605 m
Paavo Jaale-Johansson
 FIN
63,095 m
4 Juho Saaristo
 FIN
62,395 m
5 Aleksandr Klumberg-Kolmpere
 EST
62,39 m
6 Gunnar Lindström
 SWE
60,52 m
7 Milton Angier
 USA
59,275 m
8 Erik Blomqvist
 SWE
58,18 m

Gewichtwerpen (25,4 kg)

rang sporter(s) land afstand
Pat McDonald
 USA
OR 11,265 m
Patrick Ryan
 USA
10,965 m
Carl Johan Lind
 SWE
10,255 m
4 Archie McDiarmid
 CAN
10,12 m
5 Malcolm Svensson
 SWE
9,455 m
6 Johan Pettersson
 FIN
9,375 m

Vijfkamp

rang sporter(s) land punten
Eero Lehtonen
 FIN
14
Everett Bradley
 USA
24
Hugo Lahtinen
 FIN
26
4 Robert LeGendre
 USA
26
5 Helge Løvland
 NOR
27
6 Brutus Hamilton
 USA
27
7 Bertil Ohlson
 SWE
30

De vijfkamp bestond uit verspringen, speerwerpen, 200 m, discuswerpen en 1500 m.

Tienkamp

rang sporter(s) land punten
Helge Løvland
 NOR
6804,355
Brutus Hamilton
 USA
6771,085
Bertil Ohlson
 SWE
6580,030
4 Gösta Holmér
 SWE
6532,150
5 Evert Nilsson
 SWE
6433,530
6 Valdemar Wickholm
 FIN
6405,460
7 Eugene Vidal
 USA
6358,570
8 Erik Gyllenstolpe
 SWE
6331,435

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten
9 12 8 29
2
 Finland
9 4 3 16
3
 Groot-Brittannië
4 4 4 12
4
 Italië
2 0 2 4
5
 Zweden
1 3 10 14
6
 Frankrijk
1 2 1 4
7
 Zuid-Afrika
1 1 1 3
8
 Canada
1 0 0 1
 Noorwegen
1 0 0 1
10
 Australië
0 1 0 1
 Denemarken
0 1 0 1
 Estland
0 1 0 1
totaal 29 29 29 87
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920
Listen to this article