Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1924.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1924

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1924 in Parijs.

Heren

100 m

rang sporter(s) land tijd
Harold Abrahams
 GBR
OR 10.6
Jackson Scholz
 USA
10.7
Arthur Porritt
 NZL
10.8
4 Chester Bowman
 USA
5 Charley Paddock
 USA
6 Loren Murchison
 USA

200 m

rang sporter(s) land tijd
Jackson Scholz
 USA
OR 21.6
Charley Paddock
 USA
21.7
Eric Liddell
 GBR
21.9
4 George Hill
 USA
5 Bayes Norton
 USA
6 Harold Abrahams
 GBR

400 m

rang sporter(s) land tijd
Eric Liddell
 GBR
WR 47.6
Horatio Fitch
 USA
48.4
Guy Butler
 GBR
48.6
4 David Johnson
 CAN
5 John Taylor
 USA
Josef Imbach
 SUI
DNF

800 m

rang sporter(s) land tijd
Douglas Lowe
 GBR
1:52.4
Paul Martin
 SUI
1:52.6
Schuyler Enck
 USA
1:53.0
4 Henry Stallard
 GBR
1:53.0
5 William Richardson
 USA
1:53.7
6 Ray Dodge
 USA
1:54.2
7 John Watters
 USA
1:54.2
8 Charles Hoff
 NOR

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Paavo Nurmi
 FIN
OR 3:53.6
Willy Schärer
 SUI
3:55.0
Henry Stallard
 GBR
3:55.6
4 Douglas Lowe
 GBR
3:57.0
5 Raymond Buker
 USA
3:58.6
6 Lloyd Hahn
 USA
3:59.0
7 Ray Watson
 USA
3:59.9
8 Frej Liewendahl
 FIN
4:00.3

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Paavo Nurmi
 FIN
OR 14:31.2
Ville Ritola
 FIN
14:31.4
Edvin Wide
 SWE
15:01.8
4 John Romig
 USA
15:12.4
5 Eino Seppälä
 FIN
15:18.4
6 Charles Clibbon
 GBR
15:29.0
7 Lucien Dolques
 FRA
15:33.0
8 Axel Eriksson-Ejderfeldt
 SWE
15:38.0

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Ville Ritola
 FIN
WR 30:23.2
Edvin Wide
 SWE
30:55.2
Eero Berg
 FIN
31:43.0
4 Väinö Sipilä
 FIN
31:50.2
5 Ernest Harper
 GBR
6 Halland Britton
 GBR
7 Guillaume Tell
 FRA
8 Earle Johnson
 USA

marathon

rang sporter(s) land tijd
Albin Stenroos
 FIN
2:41:22.6
Romeo Bertini
 ITA
2:47:19.6
Clarence DeMar
 USA
2:48:14.0
4 Lauri Halonen
 FIN
2:49:47.4
5 Sam Ferris
 GBR
2:52:26.0
6 Manuel Plaza
 CHI
2:52:26.0
7 Ahmed Boughéra El Ouafi
 FRA
2:54:19.6
8 Gustav Kinn
 SWE
2:54:33.4

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Daniel Kinsey
 USA
15.0
Sydney Atkinson
 RSA
15.0
Sten Pettersson
 SWE
15.4
4 Carl-Axel Christiernsson
 SWE
15.5
5 Karl Anderson
 SWE
George Guthrie
 USA
DQ

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Morgan Taylor
 USA
52.6
Erik Vilén
 FIN
OR 53.8
Ivan Riley
 USA
54.2
4 Géo André
 FRA
56.2
Frederick Blackett
 GBR
DQ
Charles Brookins
 USA
DQ

Een OR was alleen geldig indien alle horden bleven staan.

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Ville Ritola
 FIN
OR 9:33.6
Elias Katz
 FIN
9:44.0
Paul Bontemps
 FRA
9:45.2
4 Marvin Rick
 USA
9:56.4
5 Karl Ebb
 FIN
9:57.6
6 Evelyn Montague
 GBR
7 Michael Devaney
 USA
8 Albert Isola
 FRA

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Louis Clarke
Frank Hussey
Al Leconey
Loren Murchison
 USA
WR 41.0
Harold Abrahams
William Nichol
Walter Rangeley
Lancelot Royle
 GBR
41.2
Jaap Boot
Harry Broos
Jan de Vries
Rinus van den Berge
 NED
41.8
4 Ferenc Gerö
Lajos Kurunczy
László Muskát
Gusztáv Rózsahegyi
 HUN
42.0
5 Maurice Degrelle
Albert Heise
René Mourlon
André Mourlon
 FRA
42.2
Karl Börner
Heinz Hemmi
Josef Imbach
David Moriaud
 SUI
DQ

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Commodore Cochran
William Stevenson
Oliver MacDonald
Alan Helffrich
 USA
WR 3:16.0
Erik Byléhn
Nils Engdahl
Arthur Svensson
Gustaf Wejnarth
 SWE
3:17.0
Guy Butler
George Renwick
Richard Ripley
Edward Toms
 GBR
3:17.4
4 Horace Aylwin
Allan Christie
David Johnson
William Maynes
 CAN
3:22.8
5 Raymond Fritz
Gaston Féry
Francis Galtier
Barthélémy Favaudon
 FRA
3:23.4
6 Guido Cominotto
Alfredo Gargiullo
Ennio Maffiolini
Luigi Facelli
 ITA
3:28.0

3000 m team

rang sporter(s) land punten
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Elias Katz
Samuel Talja
Frej Liewendhal
Eino Seppälä
 FIN
8
Bernard MacDonald
Herbert Johnston
George Webber
Walter Porter
Arthur Clark
William Seagrove
 GBR
14
Edward Kirby
William Cox
Willard Tibbetts
Leo Larrive
Joseph Ray
James Connolly
 USA
25
4 Paul Bontemps
Armand Burtin
Léonard Mascaux
Camille Barbaud
Jean Keller
Lucien Duquesne
 FRA
31

Veldlopen individueel (10,65 km)

rang sporter(s) land tijd
Paavo Nurmi
 FIN
32:54.8
Ville Ritola
 FIN
34:19.4
Earl Johnson
 USA
35:21.0
4 Ernest Harper
 GBR
32:45.4
5 Gustave Lauvaux
 FRA
36:44.8
6 Arthur Studenroth
 USA
36:45.4
7 Carlo Martinenghi
 ITA
37:01.0
8 August Fager
 USA
37:40.3

Veldlopen team (10,65 km)

rang sporter(s) land punten
Paavo Nurmi
Ville Ritola
Heikki Liimatainen
 FIN
11
Earl Johnson
Arthur Studenroth
August Fager
James Henigan
Verne Booth
John Gray
 USA
14
Henri Lauvaux
Gaston Heuet
Maurice Norland
Lucien Douloues
André Lauseig
Robert Marchal
 FRA
20
Ernest Harper
John Benham
Arthur Sewell
Jack Webster
Joseph Williams
 GBR
DNF
Fabián Velasco
Miguel Peña
Miguel Palau
Josá Andia
Jesus Dieguez
Amador Palma
 ESP
DNF
Gösta Bergström
Sidon Ebeling
Sven Thuresson
Edvin Wide
 SWE
DNF

10 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Ugo Frigerio
 ITA
47:49.0
Gordon Goodwin
 GBR
48:37.9
Cecil McMaster
 RSA
49:08.0
4 Donato Pavesi
 ITA
49:17.0
5 Arthur Schwab
 SUI
49:50.0
6 Ernest Clarke
 GBR
49:59.2
7 Armando Valente
 ITA
8 Luigi Besatra
 ITA

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Harold Osborn
 USA
OR 1.98 m
Leroy Brown
 USA
1.95 m
Pierre Lewden
 FRA
1.92 m
4 Thomas Poor
 USA
1.88 m
5 Jenö Gáspár
 HUN
1.88 m
6 Helge Jansson
 SWE
1.85 m
7 Pierre Guilloux
 FRA
1.85 m
8 Sverre Helgesen
 NOR
1.83 m
Lawrence Roberts
 RSA
1.83 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Lee Barnes
 USA
3.95 m
Glen Graham
 USA
3.95 m
James Brooker
 USA
3.90 m
4 Henry Petersen
 DEN
3.90 m
5 Victor Pickard
 CAN
3.80 m
6 Ralph Spearow
 USA
3.70 m
7 Maurice Henrijean
 BEL
3.66 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
William DeHart Hubbard
 USA
7.445 m
Edward Gourdin
 USA
7.275 m
Sverre Hansen
 NOR
7.26 m
4 Vilho Tuulos
 FIN
7.07 m
5 Louis Wilhelme
 FRA
6.99 m
6 Christopher MacKintosh
 GBR
6.92 m
7 Virgilio Tommasi
 ITA
6.89 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Nick Winter
 AUS
WR 15.525 m
Luis Brunetto
 ARG
15.425 m
Vilho Tuulos
 FIN
15.37 m
4 Väinö Rainio
 FIN
15.01 m
5 Folke Janson
 SWE
14.97 m
6 Mikio Oda
 JPN
14.35 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Bud Houser
 USA
14.995 m
Glenn Hartranft
 USA
14.895 m
Ralph Hills
 USA
14.64 m
4 Hannes Torpo
 FIN
14.45 m
5 Norman Anderson
 USA
14.29 m
6 Elmer Niklander
 FIN
14.26 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Bud Houser
 USA
OR 46.155 m
Vilho Niitymaa
 FIN
44.95 m
Thomas Lieb
 USA
44.83 m
4 Augustus Pope
 USA
44.42 m
5 Ketil Askildt
 NOR
43.405 m
6 Glenn Hartranft
 USA
42.49 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Fred Tootell
 USA
53.295 m
Matthew McGrath
 USA
50.84 m
Malcolm Nokes
 GBR
48.875 m
4 Erik Eriksson
 FIN
48.74 m
5 Ossian Skiöld
 SWE
45.28 m
6 James McEachern
 USA
45.22 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Jonni Myyrä
 FIN
62.69 m
Gunnar Lindström
 SWE
60.92 m
Eugene Oberst
 USA
58.35 m
4 Yrjö Ekqvist
 FIN
57.56 m
5 William Neufeld
 USA
56.96 m
6 Erik Blomqvist
 SWE
56.85 m

vijfkamp

rang sporter(s) land punten
Eero Lehtonen
 FIN
14
Elemér Somfay
 HUN
16
Robert LeGendre
 USA
18
4 Leo Leino
 FIN
23
5 Morton Kaer
 USA
24
6 Hugo Lahtinen
 FIN
27

De vijfkamp bestond uit verspringen, speerwerpen, 200 m, discuswerpen en 1500 m.
Robert LeGendre kwam tot een WR-afstand van 7.765 m bij het verspringen.

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Harold Osborn
 USA
WR 7710.775
Emerson Norton
 USA
7350.895
Aleksander Klumberg-Kolmpere
 EST
7329.360
4 Antti Hussari
 FIN
7005.175
5 Edward Sutherland
 RSA
6794.1425
6 Ernst Gerspach
 SUI
6743.530
7 Helge Jansson
 SWE
6656.160
8 Harry Frieda
 USA
6618.300

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten
12 10 10 32
2
 Finland
10 5 2 17
3
 Groot-Brittannië
3 3 5 11
4
 Italië
1 1 0 2
5
 Australië
1 0 0 1
6
 Zweden
0 3 2 5
7
 Zwitserland
0 2 0 2
8
 Zuid-Afrika
0 1 1 2
9
 Argentinië
0 1 0 1
 Hongarije
0 1 0 1
11
 Frankrijk
0 0 3 3
12
 Estland
0 0 1 1
 Nederland
0 0 1 1
 Noorwegen
0 0 1 1
 Nieuw-Zeeland
0 0 1 1
totaal 27 27 27 81
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1924
Listen to this article