Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1936
Baanevenementen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen
400 m mannen
800 m mannen
1500 m mannen
5000 m mannen
10.000 m mannen
80 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen
3000 m steeplechase mannen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen
Wegevenementen
Marathon mannen
50 kilometer snelwandelen mannen
Veldevenementen
Verspringen mannen
Hink-stap-springen mannen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen
Kogelstoten mannen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen
Gecombineerde evenementen
Tienkamp mannen
Jesse Owens als eerste geëindigd, met de deelnemer van Nazi-Duitsland op de tweede plaats.
Jesse Owens als eerste geëindigd, met de deelnemer van Nazi-Duitsland op de tweede plaats.

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1936 in Berlijn.

Heren

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Jesse Owens
 USA
10.3
Zilver Ralph Metcalfe
 USA
10.4
Brons Tinus Osendarp
 NED
10.5
4 Frank Wykoff
 USA
10.6
5 Erich Borchmeyer
 GER
10.7
6 Lennart Strandberg
 SWE
10.9

200 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Jesse Owens
 USA
OR 20.7
Zilver Matthew Robinson
 USA
21.1
Brons Tinus Osendarp
 NED
21.3
4 Paul Hänni
 SUI
21.6
5 Lee Orr
 CAN
21.6
6 Wil van Beveren
 NED
21.9

400 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Archie Williams
 USA
46.5
Zilver Godfrey Brown
 GBR
46.7
Brons James LuValle
 USA
46.8
4 Bill Roberts
 GBR
46.8
5 William Fritz
 CAN
47.8
6 John Loaring
 CAN
48.2

800 m

rang sporter(s) land tijd
Goud John Woodruff
 USA
1:52.9
Zilver Mario Lanzi
 ITA
1:53.3
Brons Philip Edwards
 CAN
1:53.6
4 Kazimierz Kucharski
 POL
1:53.8
5 Charles Hornbostel
 USA
1:54.6
6 Harry Williamson
 USA
1:55.8
7 Juan Carlos Anderson
 ARG
8 Gerald Backhouse
 AUS

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Jack Lovelock
 NZL
WR 3:47.8
Zilver Glenn Cunningham
 USA
3:48.4
Brons Luigi Beccali
 ITA
3:49.2
4 Archie San Romani
 USA
3:50.0
5 Philip Edwards
 CAN
3:50.4
6 John Cornes
 GBR
3:51.4
7 Miklós Szabó
 HUN
3:53.0
8 Robert Goix
 FRA
3:53.8

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Gunnar Höckert
 FIN
OR 14:22.2
Zilver Lauri Lehtinen
 FIN
14:25.8
Brons John Jonsson
 SWE
14:29.0
4 Kohei Murakoso
 JPN
14:30.0
5 Józef Noji
 POL
14:33.4
6 Ilmari Salminen
 FIN
14:39.8
7 Umberto Cerati
 ITA
14:44.4
8 Louis Zamperini
 USA
14:46.8

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Ilmari Salminen
 FIN
30:15.4
Zilver Arvo Askola
 FIN
30:15.6
Brons Volmari Iso-Hollo
 FIN
30:20.2
4 Kohei Murakoso
 JPN
30:25.0
5 James Burns
 GBR
30:58.2
6 Juan Carlos Zabala
 ARG
31:22.0
7 Max Gebhard
 GER
31:29.6
8 Donald Lash
 USA
31:39.4

marathon

rang sporter(s) land tijd
Goud Sohn Kee-chung (Son Kitei)
 JPN
OR 2:29:19.2
Zilver Ernest Harper
 GBR
2:31:23.2
Brons Nam Sung-yong (Shoryu Nan)
 JPN
2:31:42.0
4 Erkki Tamila
 FIN
2:32:45.0
5 Väino Muinonen
 FIN
2:33:46.0
6 Johannes Coleman
 RSA
2:36:17.0
7 Donald Robertson
 GBR
2:37:06.2
8 Henry Gibson
 RSA
2:38:04.0

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Forrest Towns
 USA
14.2
Zilver Donald Finlay
 GBR
14.4
Brons Frederick Pollard
 USA
14.4
4 Håkan Lidman
 SWE
14.4
5 John Thornton
 GBR
14.7
6 Lawrence O'Connor
 CAN
15.0

Forrest Towns liep een WR in de halve finales, tijd 14.1 s.

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Glenn Hardin
 USA
52.4
Zilver John Loaring
 CAN
52.7
Brons Miguel White
 PHI
52.8
4 Joseph Patterson
 USA
53.0
5 Sylvio de Magalhães Padilha
 BRA
54.0
6 Christos Mantikas
 GRE
54.2

3000 m steeple chase

Volmari Iso-Hollo
Volmari Iso-Hollo
rang sporter(s) land tijd
Goud Volmari Iso-Hollo
 FIN
WR 9:03.8
Zilver Kaarlo Tuominen
 FIN
9:06.8
Brons Alfred Dompert
 GER
9:07.2
4 Martti Matilainen
 FIN
9:09.0
5 Harold Manning
 USA
9:11.2
6 Lars Larsson
 SWE
9:16.6
7 Voldemars Vitols
 LAT
9:18.8
8 Glenn Dawson
 USA
9:21.2

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Jesse Owens
Ralph Metcalfe
Foy Draper
Frank Wykoff
 USA
WR 39.8
Zilver Orazio Mariani
Gianni Caldana
Elio Ragni
Tullio Gonnelli
 ITA
41.1
Brons Wilhelm Leichum
Erich Borchmeyer
Erwin Gillmeister
Gerd Hornberger
 GER
41.2
4 Juan Alberto Lavenas
Antonio Sande
Carlos Hofmeister
Tomas Clifford
 ARG
42.2
5 Samuel Richardson
Arthur Humber
Lee Orr
Howard McPhee
 CAN
42.7
Tjeerd Boersma
Wil van Beveren
Chris Berger
Tinus Osendarp
 NED
DNF

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Freddie Wolff
Godfrey Rampling
Bill Roberts
Godfrey Brown
 GBR
3:09.0
Zilver Harold Cagle
Robert Young
Edward O'Brien
Alfred Fitch
 USA
3:11.0
Brons Helmut Hamann
Friedrich von Stülpnagel
Harry Voigt
Rudolf Harbig
 GER
3:11.8
4 Marshall Limon
Philip Edwards
William Fritz
John Loaring
 CAN
3:11.8
5 Sven Strömberg
Per Edfeldt
Olof Danielsson
Bertil von Wachenfeldt
 SWE
3:13.0
6 Tibor Ribényi
Zoltán Zsitvai
József Vadas
József Kovacs
 HUN
3:14.8

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Goud Harold Whitlock
 GBR
OR 4:30:41.4
Zilver Arthur Schwab
 SUI
4:32:09.2
Brons Adalberts Bubenko
 LAT
4:32:42.2
4 Jaroslav Zofka-Štork
 TCH
4:34:00.2
5 Edgar Bruun
 NOR
4:34:53.2
6 Fritz Bleiweiß
 GER
4:36:48.4
7 Karl Reiniger
 FRA
4:40:45.0
8 Étienne Laisné
 FRA
4:41:40.0

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Cornelius Johnson
 USA
OR 2.03 m
Zilver David Albritton
 USA
2.00 m
Brons Delos Thurber
 USA
2.00 m
4 Kalevi Kotkas
 FIN
2.00 m
5 Kimio Yada
 JPN
1.97 m
6 Lauri Kalima
 FIN
1.94 m
Hiroshi Tanaka
 JPN
1.94 m
Yoshiro Asakuma
 JPN
1.94 m
Gustav Weinkötz
 GER
1.94 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Earle Meadows
 USA
OR 4.35 m
Zilver Shuhei Nishida
 JPN
4.25 m
Brons Sueo Oe
 JPN
4.25 m
4 William Sefton
 USA
4.25 m
5 Bill Graber
 USA
4.15 m
6 Josef Haunzwickel
 AUT
4.00 m
Alfred Proksch
 AUT
4.00 m
Sylvanus Apps
 CAN
4.00 m
Frederick Webster
 GBR
4.00 m
Péter Bácsalmási
 HUN
4.00 m
Viktor Zsuffka
 HUN
4.00 m
Danilo Innocenti
 ITA
4.00 m
Kiyoshi Adachi
 JPN
4.00 m
Wilhelm Sznajder
 POL
4.00 m
Bo Ljungberg
 SWE
4.00 m
Jan Korejs
 TCH
4.00 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Goud Jesse Owens
 USA
OR 8.06 m
Zilver Luz Long
 GER
7.87 m
Brons Naoto Tajima
 JPN
7.74 m
4 Arturo Maffei
 ITA
7.73 m
Wilhelm Leichum
 GER
7.73 m
6 Robert Clark
 USA
7.67 m
7 John Brooks
 USA
7.41 m
8 Robert Paul
 FRA
7.34 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Goud Naoto Tajima
 JPN
WR 16.00 m
Zilver Masao Harada
 JPN
15.66 m
Brons John Metcalfe
 AUS
15.50 m
4 Heinz Wöllner
 GER
15.27 m
5 Rolland Romero
 USA
15.08 m
6 Kenkichi Oshima
 JPN
15.07 m
7 Erich Joch
 GER
14.88 m
8 Dudley Wilkins
 USA
14.83 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Goud Hans Woellke
 GER
OR 16.20 m
Zilver Sulo Bärlund
 FIN
16.12 m
Brons Gerhard Stöck
 GER
15.66 m
4 Harrison Francis
 USA
15.45 m
5 Jack Torrance
 USA
15.38 m
6 Dimitri Zaitz
 USA
15.32 m
7 František Douda
 TCH
15.28 m
8 Arnold Viiding
 EST
15.23 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Ken Carpenter
 USA
OR 50.48 m
Zilver Gordon Dunn
 USA
49.36 m
Brons Giorgio Oberweger
 ITA
49.23 m
4 Reidar Sørlie
 NOR
48.77 m
5 Willy Schröder
 GER
47.93 m
6 Nikolaos Syllas
 GRE
47.75 m
7 Gunnar Bergh
 SWE
47.22 m
8 Åke Hedvall
 SWE
46.20 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Goud Karl Hein
 GER
OR 56.49 m
Zilver Erwin Blask
 GER
55.04 m
Brons Fred Warngård
 SWE
54.83 m
4 Gustav Koutonen
 FIN
51.90 m
5 William Rowe
 USA
51.66 m
6 Donald Favor
 USA
51.01 m
7 Bernhard Greulich
 GER
50.61 m
8 Koit Annamaa
 EST
50.46 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Gerhard Stöck
 GER
71.84 m
Zilver Yrjö Nikkanen
 FIN
70.77 m
Brons Kaarlo Toivonen
 FIN
70.72 m
4 Lennart Attervall
 SWE
69.20 m
5 Matti Järvinen
 FIN
69.18 m
6 Alton Terry
 USA
67.15 m
7 Eugeniusz Lokajski
 POL
66.39 m
8 József Várszegi
 HUN
65.30 m

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Goud Glenn Morris
 USA
WR 7900
Zilver Robert Clark
 USA
7601
Brons Jack Parker
 USA
7275
4 Erwin Huber
 GER
7087
5 Jan Brasser
 NED
7046
6 Armin Guhl
 SUI
7033
7 Olle Bexell
 SWE
7024
8 Helmut Bonnet
 GER
6949

Dames

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Helen Stephens
 USA
WR 11.5
Zilver Stanisława Walasiewicz
 POL
11.7
Brons Käthe Krauß
 GER
11.9
4 Marie Dollinger
 GER
12.0
5 Annette Rogers
 USA
12.2
6 Emmy Albus
 GER
12.3

80 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Ondina Valla
 ITA
OR 11.7
Zilver Anni Steuer
 GER
11.7
Brons Elizabeth Taylor
 CAN
11.7
4 Claudia Testoni
 ITA
11.7
5 Kitty ter Braake
 NED
11.8
6 Doris Eckert
 GER
12.0

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Harriet Bland
Annette Rogers
Betty Robinson
Helen Stephens
 USA
46.9
Zilver Eileen Hiscock
Violet Olney
Audrey Brown
Barbara Burke
 GBR
47.6
Brons Dorothy Brookshaw
Mildred Dolson
Hilda Cameron
Aileen Meagher
 CAN
47.8
4 Lydia Bongiovanni
Ondina Valla
Fernanda Bullano
Claudia Testoni
 ITA
48.7
5 Kitty ter Braake
Fanny Koen
Ali de Vries
Lies Koning
 NED
48.8
Emmy Albus
Käthe Krauß
Marie Dollinger
Ilse Dörffeldt
 GER
DNF

De Duitse ploeg liep een WR in de halve finales, tijd 46.4 s.

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Ibolya Csák
 HUN
1.60 m
Zilver Dorothy Odam
 GBR
1.60 m
Brons Elfriede Kaun
 GER
1.60 m
41 Marguerite Nicolas
 FRA
1.58 m
5 Doris Carter
 AUS
1.55 m
Annette Rogers
 USA
1.55 m
Fanny Koen
 NED
1.55 m
8 Wanda Nowak
 AUT
1.50 m
Margaret Bell
 CAN
1.50 m
Nelly Carrington
 GBR
1.50 m
Alice Jean Arden
 USA
1.50 m
Kathlyn Kelley
 USA
1.50 m

1 Dora Ratjen sprong eveneens 1,58 m maar werd later uit de uitslag geschrapt toen bleek dat ze een man was.

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Gisela Mauermayer
 GER
OR 47.63 m
Zilver Jadwiga Wajsówna
 POL
46.22 m
Brons Paula Mollenhauer
 GER
39.80 m
4 No Nakamura
 JPN
38.24 m
5 Hide Mineshima
 JPN
37.35 m
6 Birgit Lundström
 SWE
35.92 m
7 Ans Niesink
 NED
35.21 m
8 Gertrude Wilhelmsen
 USA
34.43 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Tilly Fleischer
 GER
OR 45.18 m
Zilver Luise Krüger
 GER
43.29 m
Brons Maria Kwaśniewska
 POL
41.80 m
4 Herma Bauma
 AUT
41.66 m
5 Sadako Yamamoto
 JPN
41.45 m
6 Lydia Eberhardt
 GER
41.37 m
7 Gertrude Wilhelmsen
 USA
37.35 m
8 Gien de Kock
 NED
36.93 m

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
14 7 4 25
2
 Duitsland
5 4 7 16
3
 Finland
3 5 2 10
4
 Groot-Brittannië
2 5 0 7
5
 Japan
2 2 3 7
6
 Italië
1 2 2 5
7
 Hongarije
1 0 0 1
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
9
 Polen
0 2 1 3
10
 Canada
0 1 3 4
11
 Zwitserland
0 1 0 1
12
 Nederland
0 0 2 2
 Zweden
0 0 2 2
14
 Australië
0 0 1 1
 Letland
0 0 1 1
 Filipijnen
0 0 1 1
totaal 29 29 29 87
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1936
Listen to this article