Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1984
Baanevenementen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
3000 mvrouwen
5000 mmannen
10000 mmannen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannenvrouwen
3000 m steeplechasemannen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannenvrouwen
Wegevenementen
Marathonmannenvrouwen
20 km snelwandelenmannen
50 km snelwandelenmannen
Veldevenementen
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannen
Gecombineerde evenementen
Zevenkampvrouwen
Tienkampmannen
Finish van een serie bij de mannen op de 400 m.
Finish van een serie bij de mannen op de 400 m.

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles. De competitie werd gehouden in het Los Angeles Memorial Coliseum, dat ook de gastheer was geweest van de Olympische Spelen van 1932 en de thuisbasis is van onder meer UCLA. Door de boycot van de Sovjet-Unie was sprake van een gedevalueerd toernooi, vooral bij de werpnummers.

De competitie kende twee nieuwe onderdelen voor de vrouwen: de 3.000 meter en de marathon. Daarnaast waren dit de eerste Olympische Spelen die werden gehouden nadat de IAAF eigen wereldkampioenschappen te organiseren, hetgeen in 1983 voor het eerst was gebeurd in Helsinki. De onbetwiste smaakmaker van dit toernooi was de Amerikaanse atleet Carl Lewis: hij won vier gouden medailles en evenaarde daarmee de prestatie die zijn landgenoot Jesse Owens in Berlijn 1936 had geleverd. Bij de vrouwen was Valerie Brisco-Hooks de grote uitblinker, die zegevierde op de 200 meter, de 400 meter en de 4x400-estafette. Tienkamper Daley Thompson wist zijn titel te prolongeren en was pas de tweede atleet die daarin slaagde, na Bob Mathias.

Mannen

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Carl Lewis
 USA
9,99
Zilver Sam Graddy
 USA
10,19
Brons Ben Johnson
 CAN
10,22
4 Ron Brown
 USA
10,26
5 Michael McFarlane
 GBR
10,27
6 Ray Stewart
 JAM
10,29
7 Donovan Reid
 GBR
10,33
8 Tony Sharpe
 CAN
10,35

200 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Carl Lewis
 USA
OR 19,80
Zilver Kirk Baptiste
 USA
19,96
Brons Thomas Jefferson
 USA
20,26
4 João da Silva
 BRA
20,30
5 Ralf Lübke
 FRG
20,51
6 Jean-Jacques Boussemart
 FRA
20,55
7 Pietro Mennea
 ITA
20,55
8 Ade Mafe
 GBR
20,85

400 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Alonzo Babers
 USA
44,27
Zilver Gabriel Tiacoh
 CIV
44,54
Brons Antonio McKay
 USA
44,71
4 Darren Clark
 AUS
44,75
5 Sunder Nix
 USA
44,75
6 Sunday Uti
 NGR
44,93
7 Innocent Egbunike
 NGR
45,35
Bert Cameron
 JAM
DNS

800 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Joaquim Cruz
 BRA
OR 1.43,00
Zilver Sebastian Coe
 GBR
1.43,64
Brons Earl Jones
 USA
1.43,83
4 Billy Konchellah
 KEN
1.44,03
5 Donato Sabia
 ITA
1.44,53
6 Edwin Koech
 KEN
1.44,86
7 Johnny Gray
 USA
1.47,89
8 Steve Ovett
 GBR
1.52,28

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Sebastian Coe
 GBR
OR 3.32,53
Zilver Steve Cram
 GBR
3.33,40
Brons José Manuel Abascal
 ESP
3.34,30
4 Joseph Chesire
 KEN
3.34,52
5 Jim Spivey
 USA
3.36,07
6 Peter Wirz
 SUI
3.36,97
7 Andres Vera
 ESP
3.37,02
8 Omar Khalifa
 SUD
3.37,11

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Saïd Aouita
 MAR
OR 13.05,59
Zilver Markus Ryffel
 SUI
13.07,54
Brons António Leitão
 POR
13.09,20
4 Timothy Hutchings
 GBR
13.11,50
5 Paul Kipkoech
 KEN
13.14,40
6 Charles Cheruiyot
 KEN
13.18,41
7 Doug Padilla
 USA
13.23,56
8 John Walker
 NZL
13.24,46

10.000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Alberto Cova
 ITA
27.47,54
Zilver Mike McLeod
 GBR
28.06,22
Brons Mike Musyoki
 KEN
28.06,46
4 Salvatore Antibo
 ITA
28.06,50
5 Christoph Herle
 FRG
28.08,21
6 Sosthenes Bitok
 KEN
28.09,01
7 Yutaka Kanai
 JPN
28.27,06
8 Stephen Jones
 GBR
28.28,08

Martti Vainio (FIN) eindigde als tweede (27:51.10), maar hij werd later wegens een positieve dopingtest gediskwalificeerd.

marathon

rang sporter(s) land tijd
Goud Carlos Lopes
 POR
2:09.21
Zilver John Treacy
 IRL
2:09.56
Brons Charles Spedding
 GBR
2:09.58
4 Takeshi Soh
 JPN
2:10.55
5 Robert de Castella
 AUS
2:11.09
6 Juma Ikangaa
 TAN
2:11.10
7 Joseph Nzau
 KEN
2:11.28
8 Djama Robleh
 DJI
2:11.39

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Roger Kingdom
 USA
OR 13,20
Zilver Greg Foster
 USA
13,23
Brons Arto Bryggare
 FIN
13,40
4 Mark McKoy
 CAN
13,45
5 Anthony Campbell
 USA
13,55
6 Stéphane Caristan
 FRA
13,71
7 Carlos Sala
 ESP
13,80
8 Jeff Glass
 CAN
14,15

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Edwin Moses
 USA
47,75
Zilver Danny Harris
 USA
48,13
Brons Harald Schmid
 FRG
48,19
4 Sven Nylander
 SWE
48,97
5 Amadou Dia Ba
 SEN
49,28
6 Tranel Hawkins
 USA
49,42
7 Michel Zimmerman
 BEL
50,69
8 Henry Amike
 NGR
53,78

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Goud Julius Korir
 KEN
8.11,80
Zilver Joseph Mahmoud
 FRA
8.13,31
Brons Brian Diemer
 USA
8.14,06
4 Henry Marsh
 USA
8.14,25
5 Colin Reitz
 GBR
8.15,48
6 Domingo Ramón
 ESP
8.17,27
7 Julius Kariuki
 KEN
8.17,47
8 Pascal Debacker
 FRA
8.21,51

4 × 100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Sam Graddy
Ron Brown
Calvin Smith
Carl Lewis
 USA
WR 37,83
Zilver Albert Lawrence
Greg Meghoo
Don Quarrie
Ray Stewart
 JAM
38,62
Brons Ben Johnson
Tony Sharpe
Desai Williams
Sterling Hinds
 CAN
38,70
4 Antonio Ullo
Giovanni Bongiorni
Stefano Tilli
Pietro Mennea
 ITA
38,87
5 Jürgen Koffler
Peter Klein
Jürgen Evers
Ralf Lübke
 FRG
38,99
6 Antoine Richard
Jean-Jacques Boussemart
Marc Gasparoni
Bruno Marie-Rose
 FRA
39,10
7 Daley Thompson
Donovan Reid
Michael McFarlane
Allan Wells
 GBR
39,13
8 Arnaldo da Silva
Nelson dos Santos Rocha
Katsuhiko Nakaya
Paulo Correia
 BRA
39,40

4 × 400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Sunder Nix
Ray Armstead
Alonzo Babers
Antonio McKay
 USA
2.57,91
Zilver Kriss Akabusi
Gary Cook
Todd Bennett
Phil Brown
 GBR
2.59,13
Brons Sunday Uti
Moses Ugbusien
Rotimi Peters
Innocent Egbunike
 NGR
2.59,32
4 Bruce Frayne
Darren Clark
Gary Minihan
Rick Mitchell
 AUS
2.59,70
5 Roberto Tozzi
Ernesto Nocco
Roberto Ribaud
Pietro Mennea
 ITA
3.01,41
6 Richard Louis
David Peltier
Clyde Edwards
Elvis Forde
 BAR
3.01,60
7 John Govile
Moses Kyeswa
Peter Rwamuhanda
Mike Okot
 UGA
3.02,09
8 Michael Sokolowski
Doug Hinds
Bryan Saunders
Tim Bethune
 CAN
3.02,82

20 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Goud Ernesto Canto
 MEX
OR 1:23.13
Zilver Raúl González
 MEX
1:23.20
Brons Maurizio Damilano
 ITA
1:23.26
4 Guillaume Leblanc
 CAN
1:24.29
5 Carlo Mattioli
 ITA
1:25.07
6 José Marin
 ESP
1:25.32
7 Marco Evoniuk
 USA
1:25.42
8 Erling Andersen
 NOR
1:25.54

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Goud Raúl González
 MEX
OR 3:47.26
Zilver Bo Gustafsson
 SWE
3:53.19
Brons Sandro Bellucci
 ITA
3:53.45
4 Reima Salonen
 FIN
3:58.30
5 Raffaello Ducceschi
 ITA
3:59.26
6 Carl Schueler
 USA
3:59.46
7 Jorge Llopart
 ESP
4:03.09
8 José Pinto
 POR
4:04.42

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Dietmar Mögenburg
 FRG
2,35 m
Zilver Patrik Sjöberg
 SWE
2,33 m
Brons Zhu Jianhua
 CHN
2,31 m
4 Dwight Stones
 USA
2,31 m
5 Doug Nordquist
 USA
2,29 m
6 Milton Ottey
 CAN
2,29 m
7 Liu Yunpeng
 CHN
2,29 m
8 Cai Shu
 CHN
2,27 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Pierre Quinon
 FRA
5,75 m
Zilver Mike Tully
 USA
5,65 m
Brons Earl Bell
 USA
5,60 m
Thierry Vigneron
 FRA
5,60 m
5 Kimmo Pallonen
 FIN
5,45 m
6 Doug Lytle
 USA
5,40 m
7 Felix Böhni
 SUI
5,30 m
Mauro Barella
 ITA
5,30 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Goud Carl Lewis
 USA
8,54 m
Zilver Gary Honey
 AUS
8,24 m
Brons Giovanni Evangelisti
 ITA
8,24 m
4 Larry Myricks
 USA
8,16 m
5 Liu Yuhuang
 CHN
7,99 m
6 Joey Wells
 BAH
7,97 m
7 Junichi Usui
 JPN
7,87 m
8 Kim Jong-il
 KOR
7,81 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Goud Al Joyner
 USA
17,26 m
Zilver Mike Conley
 USA
17,18 m
Brons Keith Connor
 GBR
16,87 m
4 Zou Zhenxian
 CHN
16,83 m
5 Peter Bouschen
 FRG
16,77 m
6 Willie Banks
 USA
16,75 m
7 Ajayi Agbebaku
 NGR
16,67 m
8 Eric McCalla
 GBR
16,66 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Goud Alessandro Andrei
 ITA
21,26 m
Zilver Michael Carter
 USA
21,09 m
Brons Dave Laut
 USA
20,97 m
4 Augie Wolf
 USA
20,93 m
5 Werner Günthör
 SUI
20,28 m
6 Marco Montelatici
 ITA
19,98 m
7 Sören Tallhem
 SWE
19,81 m
8 Erik de Bruin
 NED
19,65 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Rolf Danneberg
 FRG
66,60 m
Zilver Mac Wilkins
 USA
66,30 m
Brons John Powell
 USA
65,46 m
4 Knut Hjeltnes
 NOR
65,28 m
5 Arthur Burns
 USA
64,98 m
6 Alwin Wagner
 FRG
64,72 m
7 Luciano Zerbini
 ITA
63,50 m
8 Stefan Fernholm
 SWE
63,22 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Goud Juha Tiainen
 FIN
78,08 m
Zilver Karl-Hans Riehm
 FRG
77,98 m
Brons Klaus Ploghaus
 FRG
76,68 m
4 Orlando Bianchini
 ITA
75,94 m
5 Bill Green
 USA
75,60 m
6 Harri Huhtala
 FIN
75,28 m
7 Walter Ciofani
 FRA
73,46 m
8 Bob Weir
 GBR
72,62 m

Gianpaolo Urlando (ITA) eindigde als vierde (75,96 m), maar hij werd later wegens een positieve dopingtest gediskwalificeerd.

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Arto Härkönen
 FIN
86,76 m
Zilver Dave Ottley
 GBR
85,74 m
Brons Kenth Eldebrink
 SWE
83,72 m
4 Wolfram Gambke
 FRG
82,46 m
5 Masami Yoshida
 JPN
81,98 m
6 Einar Vihjalmsson
 ISL
81,58 m
7 Arne-Roald Bradstock
 GBR
81,22 m
8 Laslo Babits
 CAN
80,68 m

tienkamp

rang sporter(s) land tabel 1964 tabel 1985
Goud Daley Thompson
 GBR
OR 8797 WR 8847
Zilver Jürgen Hingsen
 FRG
8673 8695
Brons Siegfried Wentz
 FRG
8412 8416
4 Guido Kratschmer
 FRG
8326 8357
5 William Motti
 FRA
8266 8278
6 John Crist
 USA
8130 8115
7 Jim Wooding
 USA
8091 8054
8 David Steen
 CAN
8047 8034

In 1985 werd een nieuwe scoringstabel ingevoerd voor de tienkamp. Volgens deze nieuwe tabel werd de score van Daley Thompson het WR.

Vrouwen

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Evelyn Ashford
 USA
OR 10,97
Zilver Alice Brown
 USA
11,13
Brons Merlene Ottey-Page
 JAM
11,16
4 Jeannette Bolden
 USA
11,25
5 Grace Jackson
 JAM
11,39
6 Angela Bailey
 CAN
11,40
7 Heather Oakes
 GBR
11,43
8 Angella Taylor
 CAN
11,62

200 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Valerie Brisco-Hooks
 USA
OR 21,81
Zilver Florence Griffith
 USA
22,04
Brons Merlene Ottey-Page
 JAM
22,09
4 Kathy Cook
 GBR
22,10
5 Grace Jackson
 JAM
22,20
6 Randy Givens
 USA
22,36
7 Rose-Aimée Bacoul
 FRA
22,78
8 Liliane Gaschet
 FRA
22,86

400 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Valerie Brisco-Hooks
 USA
OR 48,83
Zilver Chandra Cheeseborough
 USA
49,05
Brons Kathy Cook
 GBR
49,43
4 Marita Payne
 CAN
49,91
5 Lillie Leatherwood
 USA
50,25
6 Ute Thimm
 FRG
50,37
4 Charmaine Crooks
 CAN
50,45
8 Ruth Waithera
 KEN
51,56

800 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Doina Melinte
 ROU
1.57,60
Zilver Kim Gallagher
 USA
1.58,63
Brons Fița Lovin
 ROU
1.58,83
4 Gabriella Dorio
 ITA
1.59,05
5 Lorraine Baker
 GBR
2.00,03
6 Ruth Wysocki
 USA
2.00,34
7 Margrit Klinger
 FRG
2.00,65
8 Caroline O'Shea
 IRL
2.00,77

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Gabriella Dorio
 ITA
4.03,25
Zilver Doina Melinte
 ROU
4.03,76
Brons Maricica Puică
 ROU
4.04,15
4 Roswitha Gerdes
 FRG
4.04,41
5 Christine Benning
 GBR
4.04,70
6 Christina Boxer
 GBR
4.05,53
7 Brit McRoberts
 CAN
4.05,98
8 Ruth Wysocki
 USA
4.08,92

3000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Maricica Puică
 ROU
OR 8.35,96
Zilver Wendy Sly
 GBR
8.39,47
Brons Lynn Williams
 CAN
8.42,14
4 Cindy Bremser
 USA
8.42,78
5 Cornelia Bürki
 SUI
8.45,20
6 Aurora Cunha
 POR
8.46,37
7 Zola Budd
 GBR
8.48,80
8 Joan Hansen
 USA
8.51,53

marathon

rang sporter(s) land tijd
Goud Joan Benoit
 USA
OR 2:24.52
Zilver Grete Andersen-Waitz
 NOR
2:26.18
Brons Rosa Mota
 POR
2:26.57
4 Ingrid Kristiansen
 NOR
2:27.34
5 Lorraine Moller
 NZL
2:28.34
6 Priscilla Welch
 GBR
2:28.54
7 Lisa Martin-Ondieki
 AUS
2:29.03
8 Sylvia Ruegger
 CAN
2:29.09

100 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Benita Fitzgerald
 USA
12,84
Zilver Shirley Strong
 GBR
12,88
Brons Kim Turner
 USA
13,06
Michèle Chardonnet
 FRA
13,06
5 Glynis Nunn
 AUS
13,20
6 Marie-Noëlle Savigny
 FRA
13,28
7 Ulrike Denk
 FRG
13,32
8 Pamela Page
 USA
13,40

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Nawal El Moutawakel
 MAR
OR 54,61
Zilver Judi Brown
 USA
55,20
Brons Cristeana Cojocaru
 ROU
55,41
4 Pilavullakandi Usha
 IND
55,42
5 Ann-Louise Skoglund
 SWE
55,43
6 Debbie Flintoff
 AUS
56,21
7 Tuija Helander
 FIN
56,55
8 Sandra Farmer
 JAM
57,15

4 × 100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Alice Brown
Jeanette Bolden
Chandra Cheeseborough
Evelyn Ashford
 USA
41,65
Zilver Angela Bailey
Marita Payne
Angella Taylor
France Gareau
 CAN
42,77
Brons Simone Jacobs
Kathy Cook
Beverley Callender
Heather Hunte
 GBR
43,11
4 Rose-Aimée Bacoul
Liliane Gaschet
Marie-France Loval
Raymonde Naigre
 FRA
43,15
5 Edith Oker
Michaela Schabinger
Heidi-Elke Gaugel
Ute Thimm
 FRG
43,57
6 Eldece Clarke
Pauline Davis
Debbie Greene
Oralee Fowler
 BAH
44,18
7 Janice Bernard
Gillian Forde
Ester Hope-Washington
Angela Williams
 TRI
44,23
8 Juliet Cuthbert
Grace Jackson
Veronica Findlay
Merlene Ottey-Page
 JAM
53,54

4 × 400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Lillie Leatherwood
Sherri Howard
Valerie Brisco-Hooks
Chandra Cheeseborough
 USA
OR 3.18,29
Zilver Charmaine Crooks
Jillian Richardson
Molly Killingbeck
Marita Payne
 CAN
3.21,21
Brons Heike Schulte-Mattler
Ute Thimm
Heidi-Elke Gaugel
Gaby Bußmann
 FRG
3.22,98
4 Michelle Scutt
Helen Barnett
Gladys Taylor
Joslyn Hoyle-Smith
 GBR
3.25,51
5 Ilrey Oliver
Cynthia Green
Cathy Rattray
Grace Jackson
 JAM
3.27,51
6 Patrizia Lombardo
Cosetta Compana
Marisa Masullo
Erica Rossi
 ITA
3.30,82
7 M.D. Valsamma
Vandana Rao
Kurisingal Abraham
Pilavullakandi Usha
 IND
3.32,49
Evelyn Mathieu
Madeline de Jesus
Angelita Lind
Marie Lande Mathieu
 PUR
DNF

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Ulrike Meyfarth
 FRG
OR 2,02 m
Zilver Sara Simeoni
 ITA
2,00 m
Brons Joni Huntley
 USA
1,97 m
4 Maryse Ewanje-Épée
 FRA
1,94 m
5 Debbie Brill
 CAN
1,94 m
6 Vanessa Browne
 AUS
1,94 m
7 Zheng Dazhen
 CHN
1,91 m
8 Louise Ritter
 USA
1,91 m

verspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Anișoara Stanciu
 ROU
6,96 m
Zilver Vali Ionescu
 ROU
6,81 m
Brons Sue Hearnshaw
 GBR
6,80 m
4 Angela Thacker
 USA
6,78 m
5 Jackie Joyner
 USA
6,77 m
6 Robyn Lorraway
 AUS
6,67 m
7 Glynis Nunn
 AUS
6,53 m
8 Shonell Ferguson
 BAH
6,44 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Goud Claudia Losch
 FRG
20,48 m
Zilver Mihaela Loghin
 ROU
20,47 m
Brons Gael Martin
 AUS
19,19 m
4 Judith Oakes
 GBR
18,14 m
5 Li Meisu
 CHN
17,96 m
6 Venissa Head
 GBR
17,90 m
7 Carol Cady
 USA
17,23 m
8 Florenta Craciunescu
 ROU
17,23 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Ria Stalman
 NED
65,36 m
Zilver Leslie Deniz
 USA
64,86 m
Brons Florenta Craciunescu
 ROU
63,64 m
4 Ulla Lundholm
 FIN
62,84 m
5 Meg Ritchie
 GBR
62,58 m
6 Ingra Manecke
 FRG
58,68 m
7 Venissa Head
 GBR
58,18 m
8 Gael Martin
 AUS
55,88 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Tessa Sanderson
 GBR
OR 69,56 m
Zilver Tiina Lillak
 FIN
69,00 m
Brons Fatima Whitbread
 GBR
67,14 m
4 Tuula Laaksalo
 FIN
66,40 m
5 Trine Solberg
 NOR
64,52 m
6 Ingrid Thyssen
 FRG
63,26 m
7 Beate Peters
 FRG
62,34 m
8 Karin Smith
 USA
62,06 m

zevenkamp

rang sporter(s) land punten
Goud Glynis Nunn
 AUS
OR 6390
Zilver Jackie Joyner
 USA
6385
Brons Sabine Everts
 FRG
6363
4 Cindy Greiner
 USA
6281
5 Judy Simpson
 GBR
6280
6 Sabine Braun
 FRG
6236
7 Tineke Hidding
 NED
6147
8 Kim Hagger
 GBR
6127

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Verenigde Staten
16 15 9 40
2
 Bondsrepubliek Duitsland
4 2 5 11
3
 Groot-Brittannië
3 7 6 16
4
 Roemenië
3 3 4 10
5
 Italië
3 1 3 7
6
 Finland
2 1 1 4
7
 Mexico
2 1 0 3
8
 Marokko
2 0 0 2
9
 Frankrijk
1 1 2 4
10
 Australië
1 1 1 3
11
 Portugal
1 0 2 3
12
 Kenia
1 0 1 2
13
 Brazilië
1 0 0 1
 Nederland
1 0 0 1
15
 Canada
0 2 3 5
16
 Zweden
0 2 1 3
17
 Jamaica
0 1 2 3
18
 Ierland
0 1 0 1
 Ivoorkust
0 1 0 1
 Noorwegen
0 1 0 1
 Zwitserland
0 1 0 1
22
 China
0 0 1 1
 Nigeria
0 0 1 1
 Spanje
0 0 1 1
totaal 41 41 43 125
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article