Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2000
Baanevenementen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
5000 mmannenvrouwen
10000 mmannenvrouwen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannenvrouwen
3000 m steeplechasemannen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannenvrouwen
Wegevenementen
Marathonmannenvrouwen
20 km snelwandelenmannenvrouwen
50 km snelwandelenmannen
Veldevenementen
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannenvrouwen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannenvrouwen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannenvrouwen
Gecombineerde evenementen
Zevenkampvrouwen
Tienkampmannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2000 in Sydney.

Mannen

100 m

rang sporter(s) land tijd
Maurice Greene
 USA
9,87
Ato Boldon
 TRI
9,99
Obadele Thompson
 BAR
10,04
4 Dwain Chambers
 GBR
(SB) 10,08
5 Jon Drummond
 USA
10,09
6 Darren Campbell
 GBR
10,13
7 Kim Collins
 SKN
10,17
Aziz Zakari
 GHA
DNF

200 m

rang sporter(s) land tijd
Konstantinos Kenteris
 GRE
(NR) 20,09
Darren Campbell
 GBR
20,14
Ato Boldon
 TRI
20,20
4 Obadele Thompson
 BAR
20,20
5 Christian Malcolm
 GBR
20,23
6 Claudinei da Silva
 BRA
20,28
7 Coby Miller
 USA
20,35
8 John Capel
 USA
20,49

400 m

rang sporter(s) land tijd
Michael Johnson
 USA
43,83
Alvin Harrison
 USA
44,40
Greg Haughton
 JAM
(SB) 44,70
4 Sanderlei Parrela
 BRA
45,01
5 Robert Maćkowiak
 POL
45,14
6 Hendrick Mokganyetsi
 RSA
45,26
7 Antonio Pettigrew
 USA
45,42
8 Danny McFarlane
 JAM
45,55

800 m

rang sporter(s) land tijd
Nils Schumann
 GER
1.45,08
Wilson Kipketer
 DEN
1.45,14
Djabir Saïd-Guerni
 ALG
1.45,16
4 Hezekiél Sepeng
 RSA
1.45,29
5 André Bucher
 SUI
1.45,40
6 Joeri Borzakovski
 RUS
1.45,83
7 Glody Dube
 BOT
1.46,24
Andrea Longo
 ITA
DQ

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Noah Ngeny
 KEN
(OR) 3.32,07
Hicham El Guerrouj
 MAR
3.32,32
Bernard Lagat
 KEN
3.32,44
4 Mehdi Baala
 FRA
3.34,14
5 Kevin Sullivan
 CAN
3.35,50
6 Daniel Zegeye
 ETH
3.36,78
7 Andres Diaz
 ESP
3.37,27
8 Juan Carlos Higuero
 ESP
3.38,91

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Millon Wolde
 ETH
13.35,49
Ali Saïdi-Sief
 ALG
13.36,20
Brahim Lahlafi
 MAR
13.36,47
4 Fita Bayisa
 ETH
13.37,03
5 David Chelule
 KEN
13.37,13
6 Dagne Alemu
 ETH
13.37,17
7 Serhij Lebid
 UKR
13.37,80
8 Jirka Arndt
 GER
13.38,57

10.000 m

rang sporter(s) land tijd
Haile Gebrselassie
 ETH
(SB) 27.18,20
Paul Tergat
 KEN
27.18,29
Assefa Mezgebu
 ETH
(SB) 27.19,75
4 Patrick Ivuti
 KEN
27.20,44
5 John Korir
 KEN
(PB) 27.24,75
6 Said Beriouli
 MAR
(SB) 27.37,83
7 Toshinari Takaoka
 JPN
(PB) 27.44,44
8 Karl Keska
 GBR
(PB) 27.44,09

marathon

rang sporter(s) land tijd
Gezahegne Abera
 ETH
2:10.11
Erick Wainaina
 KEN
2:10.31
Tesfaye Tola
 ETH
(SB) 2:11.10
4 Jon Brown
 GBR
2:11.17
5 Giacomo Leone
 ITA
2:12.14
6 Martín Fiz
 ESP
2:13.06
7 Abdelkader El Mouaziz
 MAR
2:13.49
8 Mohamed Ouaadi
 FRA
2:14.04

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Anier García
 CUB
(NR) 13,00
Terrence Trammell
 USA
(PB) 13,16
Mark Crear
 USA
13,22
4 Allen Johnson
 USA
13,23
5 Colin Jackson
 GBR
13,28
6 Florian Schwarthoff
 GER
13,42
7 Dudley Dorival
 HAI
13,49
8 Robert Kronberg
 SWE
13,61

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Angelo Taylor
 USA
(PB) 47,50
Hadi Al Somayli
 KSA
(AR) 47,53
Llewellyn Herbert
 RSA
(NR) 47,81
4 James Carter
 USA
(PB) 48,04
5 Eronilde de Araújo
 BRA
48,34
6 Paweł Januszewski
 POL
48,44
7 Fabrizio Mori
 ITA
48,78
8 Gennadi Gorbenko
 UKR
49,01

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Reuben Kosgei
 KEN
8.21,43
Wilson Boit Kipketer
 KEN
8.21,77
Ali Ezzine
 MAR
8.22,15
4 Bernard Barmasai
 KEN
8.22,23
5 Luis Miguel Martín
 ESP
8.22,75
6 Eliseo Martín
 ESP
8.23,00
7 Brahim Boulami
 MAR
8.24,32
8 Günther Weidlinger
 AUT
8.26,70

4 × 100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Jon Drummond
Bernard Williams
Brian Lewis
Maurice Greene
 USA
(SB) 37,61
Vicente de Lima
Édson Ribeiro
André da Silva
Claudinei da Silva
 BRA
(NR) 37,90
José Angel Cesar
Luis Alberto Pérez-Rionda
Iván García
Freddy Mayola
 CUB
(SB) 38,04
4 Lindel Frater
Dwight Thomas
Christopher Williams
Llewelyn Bredwood
 JAM
(NR) 38,20
5 Frédéric Krantz
David Patros
Christophe Cheval
Needdy Guims
 FRA
(SB) 38,49
6 Shigeyuki Kojima
Koji Ito
Shingo Suetsugu
Nobuharu Asahara
 JPN
38,66
7 Francesco Scuderi
Alessandro Cavallaro
Maurizio Checcucci
Andrea Colombo
 ITA
38,67
8 Marcin Nowak
Marcin Urbaś
Piotr Balcerzak
Ryszard Pilarczyk
 POL
38,96

4 × 400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Clement Chukwu
Jude Monye
Sunday Bada
Enefiok Udo-Obong
 NGR
(AR) 2.58,68
Michael Blackwood
Greg Haughton
Christopher Williams
Danny McFarlane
 JAM
(SB) 2.58,78
Avard Moncur
Troy McIntosh
Carl Oliver
Chris Brown
 BAH
2.59,23
4 Emmanuel Front
Marc Foucan
Ibrahim Wade
Marc Raquil
 FRA
3.01,02
5 Jared Deacon
Daniel Caines
Iwan Thomas
Jamie Baulch
 GBR
(SB) 3.01,22
6 Piotr Rysiukiewicz
Robert Maćkowiak
Piotr Długosielski
Piotr Haczek
 POL
3.03,22
7 Brad Jamieson
Blair Young
Patrick Dwyer
Michael Hazel
 AUS
3.03,91
DSQ Alvin Harrison
Antonio Pettigrew
Calvin Harrison
Michael Johnson
 USA[1]
2.56,35

20 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Robert Korzeniowski
 POL
(OR) 1:18.59
Noé Hernández
 MEX
(PB) 1:19.03
Vladimir Andrejev
 RUS
1:19.27
4 Jefferson Pérez
 ECU
1:20.18
5 Andreas Erm
 GER
1:20.25
6 Roman Rasskazov
 RUS
1:20.57
7 Francisco Javier Fernández
 ESP
1:21.01
8 Nathan Deakes
 AUS
(PB) 1:21.03

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Robert Korzeniowski
 POL
3:42.44
Aigars Fadejevs
 LAT
3:43.40
Joel Sánchez
 MEX
(PB) 3:44.36
4 Valentín Massana
 ESP
3:46.01
5 Nikolai Matioekhin
 RUS
3:46.37
6 Nathan Deakes
 AUS
(PB) 3:47.29
7 Miguel Rodríguez
 MEX
3:48.12
8 Roman Magdziarczyk
 POL
(PB) 3:48.17

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Sergej Kljoegin
 RUS
(SB) 2,35 m
Javier Sotomayor
 CUB
(SB) 2,32 m
Abderrahmane Hammad
 ALG
2,32 m
4 Stefan Holm
 SWE
2,32 m
5 Konstantin Matoussevic
 ISR
2,32 m
6 Mark Boswell
 CAN
2,32 m
Staffan Strand
 SWE
2,32 m
8 Wolfgang Kreissig
 GER
2,29 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Nick Hysong
 USA
(PB) 5,90 m
Lawrence Johnson
 USA
5,90 m
Maksim Tarasov
 RUS
(SB) 5,90 m
4 Michael Stolle
 GER
5,90 m
5 Viktor Chistiakov
 AUS
(SB) 5,80 m
Dmitri Markov
 AUS
5,80 m
7 Okkert Brits
 RSA
5,80 m
8 Daniel Ecker
 GER
5,80 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Iván Pedroso
 CUB
8,55 m
Jai Taurima
 AUS
(AR) 8,49 m
Roman Sjtsjoerenko
 UKR
8,31 m
4 Oleksiy Loekasjevitsj
 UKR
8,26 m
5 Kofi Amoah Prah
 GER
8,19 m
6 Peter Burge
 AUS
8,15 m
7 Luis Méliz
 CUB
8,08 m
8 Dwight Phillips
 USA
8,06 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Jonathan Edwards
 GBR
(SB) 17,71 m
Yoel García
 CUB
(SB) 17,47 m
Denis Kapoestin
 RUS
(SB) 17,46 m
4 Yoelbi Quesada
 CUB
(SB) 17,37 m
5 Onochie Achike
 GBR
17,29 m
6 Phillips Idowu
 GBR
17,08 m
7 Robert Howard
 USA
(SB) 17,05 m
8 Paolo Camossi
 ITA
16,96 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Arsi Harju
 FIN
21,29 m
Adam Nelson
 USA
21,21 m
John Godina
 USA
21,20 m
4 Andrew Bloom
 USA
20,87 m
5 Joeri Bilonoh
 UKR
20,84 m
6 Manuel Martínez
 ESP
(NR) 20,55 m
7 Janus Robberts
 RSA
20,32 m
8 Oliver-Sven Buder
 GER
20,18 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Virgilijus Alekna
 LTU
69,30 m
Lars Riedel
 GER
68,50 m
Frantz Kruger
 RSA
(AR) 68,19 m
4 Vasili Kaptsjoekh
 BLR
(PB) 67,59 m
5 Adam Setliff
 USA
66,02 m
6 Jason Tunks
 CAN
65,80 m
7 Vladimir Dubrovsjtsjik
 BLR
65,13 m
8 Jürgen Schult
 GER
64,41 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Szymon Ziółkowski
 POL
80,02 m
Nicola Vizzoni
 ITA
(PB) 79,64 m
Igor Astapkovitsj
 BLR
79,17 m
4 Ivan Tsichan
 BLR
79,17 m
5 Ilja Konovalov
 RUS
78,56 m
6 Loris Paoluzzi
 ITA
78,18 m
7 Tibor Gécsek
 HUN
77,70 m
8 Vladimir Maska
 CZE
77,32 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Jan Železný
 CZE
(OR) 90,17 m
Steve Backley
 GBR
(SB) 89,85 m
Sergej Makarov
 RUS
88,67 m
4 Raymond Hecht
 GER
(SB) 87,76 m
5 Aki Parviainen
 FIN
86,62 m
6 Konstadinos Gatsioudis
 GRE
86,53 m
7 Boris Henry
 GER
85,78 m
8 Emeterio González
 CUB
83,33 m

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Erki Nool
 EST
8641
Roman Šebrle
 CZE
8606
Chris Huffins
 USA
(SB) 8595
4 Dean Macey
 GBR
(PB) 8567
5 Tom Pappas
 USA
8425
6 Tomáš Dvořák
 CZE
8385
7 Frank Busemann
 GER
8351
8 Attila Zsivóczky
 HUN
8277

Vrouwen

100 m

rang sporter(s) land tijd
Marion Jones[2]
 USA
10,75 (SB)
Ekateríni Thánou
 GRE
11,12
Tayna Lawrence
 JAM
11,18
Merlene Ottey
 JAM
11,19
4 Zjanna Pintoesevitsj
 UKR
11,20
5 Chandra Sturrup
 BAH
11,21
6 Sevatheda Fynes
 BAH
11,22
7 Debbie Ferguson
 BAH
11,29

200 m

rang sporter(s) land tijd
Pauline Davis-Thompson
 BAH
(PB) 22,27
Susanthika Jayasinghe
 SRI
(NR) 22,28
Beverly McDonald
 JAM
(SB) 22,35
4 Debbie Ferguson
 BAH
(SB) 22,37
5 Melinda Gainsford-Taylor
 AUS
(SB) 22,42
6 Cathy Freeman
 AUS
(SB) 22,53
7 Zjanna Pintoesevitsj
 UKR
(SB) 22,66
DSQ Marion Jones[2]
 USA
(SB) 21,84

400 m

rang sporter(s) land tijd
Cathy Freeman
 AUS
(SB) 49,11
Lorraine Graham
 JAM
(PB) 49,58
Katharine Merry
 GBR
(PB) 49,72
4 Donna Fraser
 GBR
(PB) 49,79
5 Ana Guevara
 MEX
49,96
6 Heide Seyerling
 RSA
(NR) 50,05
7 Falilat Ogunkoya
 NGR
50,12
8 Olga Kotljarova
 RUS
51,04

800 m

rang sporter(s) land tijd
Maria Mutola
 MOZ
(SB) 1.56,15
Stephanie Graf
 AUT
(NR) 1.56,64
Kelly Holmes
 GBR
(SB) 1.56,80
4 Brigita Langerholc
 SLO
(NR) 1.58,51
5 Helena Fuchsová
 CZE
(PB) 1.58,56
6 Zulia Calatayud
 CUB
(PB) 1.58,66
7 Hazel Clark
 USA
(PB) 1.58,75
8 Hasna Benhassi
 MAR
1.59,27

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Nouria Mérah-Benida
 ALG
4.05,10
Violeta Beclea
 ROU
4.05,15
Gabriela Szabó
 ROU
4.05,27
4 Kutre Dulecha
 ETH
4.05,33
5 Lidia Chojecka
 POL
4.06,42
6 Anna Jakubczak
 POL
(SB) 4.06,49
7 Kelly Holmes
 GBR
4.08,02
8 Marla Runyan
 USA
4.08,30

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Gabriela Szabó
 ROU
(OR) 14.40,79
Sonia O'Sullivan
 IRL
(NR) 14.41,02
Gete Wami
 ETH
14.42,23
4 Ayelech Worku
 ETH
14.42,67
5 Irina Mikitenko
 GER
(SB) 14.43,59
6 Lydia Cheromei
 KEN
(PB) 14.47,35
7 Werknesh Kidane
 ETH
(PB) 14.47,40
8 Olga Jegorova
 RUS
14.50,31

10.000 m

rang sporter(s) land tijd
Derartu Tulu
 ETH
(OR) 30.17,49
Gete Wami
 ETH
(PB) 30.22,48
Fernanda Ribeiro
 POR
(NR) 30.22,88
4 Paula Radcliffe
 GBR
(NR) 30.26,97
5 Tegla Loroupe
 KEN
(SB) 30.37,26
6 Sonia O'Sullivan
 IRL
(NR) 30.53,37
7 Li Ji
 CHN
(PB) 31.06,94
8 Elana Meyer
 RSA
(SB) 31.14,70

marathon

rang sporter(s) land tijd
Naoko Takahashi
 JPN
(OR) 2:23.14
Lidia Şimon
 ROU
2:23.22
Joyce Chepchumba
 KEN
(SB) 2:24.45
4 Esther Wanjiru
 KEN
2:26.17
5 Madina Biktagirova
 RUS
(SB) 2:26.33
6 Elfenesh Alemu
 ETH
2:26.54
7 Eri Yamaguchi
 JPN
(SB) 2:27.03
8 Ham Bong-Sil
 PRK
(PB) 2:27.07

100 m horden

rang sporter(s) land tijd
Olga Sjisjigina
 KAZ
12,65
Glory Alozie
 NGR
12,68
Melissa Morrison
 USA
12,76
4 Delloreen Ennis-London
 JAM
12,80
5 Aliuska López
 CUB
12,83
6 Nicole Ramalalanirina
 FRA
12,91
7 Linda Ferga
 FRA
13,11
8 Brigitte Foster
 JAM
13,49

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Irina Privalova
 RUS
(PB) 53,02
Deon Hemmings
 JAM
(SB) 53,45
Nezha Bidouane
 MAR
53,57
4 Daimí Pernía
 CUB
(SB) 53,68
5 Tetiana Terestsjoek-Antipova
 UKR
(SB) 53,98
6 Ionela Țârlea
 ROU
(SB) 54,35
7 Guðrún Arnardóttir
 ISL
54,63
8 Tasha Danvers
 GBR
55,00

4 × 100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Sevatheda Fynes
Chandra Sturrup
Pauline Davis-Thompson
Debbie Ferguson
 BAH
(SB) 41,95
Tayna Lawrence
Veronica Campbell
Beverly McDonald
Merlene Ottey
 JAM
(SB) 42,13
Chryste Gaines
Torri Edwards
Nanceen Perry
Marion Jones
[3]
 USA
42,20
4 Linda Ferga
Muriel Hurtis-Houairi
Fabé Dia
Christine Arron
 FRA
42,42
5 Natalia Ignatova
Marina Trandenkova
Irina Chabarova
Natalya Pomoshchnikova-Voronova
 RUS
43,02
6 Gabi Rockmeier
Sabrina Mulrain
Andrea Philipp
Marion Wagner
 GER
43,11
7 Glory Alozie
Benedicta Ajudua
Mercy Nku
Mary Onyali-Omagbemi
 NGR
44,05
8 Zeng Xiujun
Liu Xiaomei
Qin Wangping
Li Xuemei
 CHN
44,87

4 × 400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Jearl Miles-Clark
Monique Hennagan
Marion Jones
LaTasha Colander
[3]
 USA
3.22,62
Sandie Richards
Catherine Scott
Deon Hemmings
Lorraine Graham
 JAM
(SB) 3.23,25
Joelija Sotnikova
Svetlana Gontsjarenko
Olga Kotljarova
Irina Privalova
 RUS
(SB) 3.23,46
4 Olabisi Afolabi
Charity Opara
Rosemary Okafor
Falilat Ogunkoya
 NGR
3.23,80
5 Nova Peris-Kneebone
Tamsyn Lewis
Melinda Gainsford-Taylor
Cathy Freeman
 AUS
(AR) 3.23,81
6 Tasha Danvers
Donna Fraser
Allison Curbishley
Katharine Merry
 GBR
3.25,67
7 Jitka Burianová
Hana Benešová
Lenka Ficková
Helena Fuchsová
 CZE
3.29,17
8 Zulia Calatayud
Julia Duporty
Idalmis Bonne
Daimí Pernía
 CUB
3.29,47

20 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Wang Liping
 CHN
(OR) 1:29.05
Kjersti Tysse Plätzer
 NOR
1:29.33
María Vasco
 ESP
1:30.23
4 Erica Alfridi
 ITA
1:31.25
5 Guadalupe Sánchez
 MEX
1:31.33
6 Norica Cîmpean
 ROU
1:31.50
7 Kerry Saxby-Junna
 AUS
1:32.02
8 Tatjana Goedkova
 RUS
1:32.35

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Jelena Jelesina
 RUS
(SB) 2,01 m
Hestrie Cloete
 RSA
(SB) 2,01 m
Kajsa Bergqvist
 SWE
1,99 m
Oana Pantelimon
 ROU
(PB) 1,99 m
5 Inha Babakova
 UKR
1,96 m
6 Svetlana Zalevskaja
 KAZ
1,96 m
7 Vita Palamar
 UKR
1,96 m
8 Amewu Mensah
 GER
1,93 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Stacy Dragila
 USA
(OR) 4,60 m
Tatiana Grigorieva
 AUS
(PB) 4,55 m
Vala Flosadóttir
 ISL
(NR) 4,50 m
4 Daniela Bártová
 CZE
4,50 m
5 Nicole Humbert
 GER
4,45 m
6 Yvonne Buschbaum
 GER
4,40 m
7 Monika Pyrek
 POL
(NR) 4,40 m
8 Marie Bagger Rasmussen
 DEN
(NR) 4,35 m

verspringen

rang sporter(s) land hoogte
Heike Drechsler
 GER
(SB) 6,99 m
Fiona May
 ITA
6,92 m
Tatjana Kotova
 RUS
6,83 m
4 Olga Roebljova
 RUS
6,79 m
5 Susen Tiedtke
 GER
6,74 m
6 Jackie Edwards
 BAH
6,59 m
7 Tünde Vaszi
 HUN
6,59 m
DSQ Marion Jones[2]
 USA
6,92 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land hoogte
Tereza Marinova
 BUL
(NR) 15,20 m
Tatjana Lebedeva
 RUS
15,00 m
Olena Hovorova
 UKR
(PB) 14,96 m
4 Yamilé Aldama
 CUB
14,30 m
5 Baya Rahouli
 ALG
14,17 m
6 Cristina Nicolau
 ROU
14,17 m
7 Olga Vasdeki
 GRE
14,15 m
8 Oksana Rogova
 RUS
13,97 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Janina Koroltsjik
 BLR
(NR) 20,56 m
Larisa Pelesjenko
 RUS
19,92 m
Astrid Kumbernuss
 GER
19,62 m
4 Svetlana Kriveljova
 RUS
19,37 m
5 Krystyna Danilczyk-Zabawska
 POL
(SB) 19,18 m
6 Yumileidi Cumbá
 CUB
18,70 m
7 Kalliopi Ouzouni
 GRE
(NR) 18,63 m
8 Nadine Kleinert-Schmitt
 GER
18,49 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Ellina Zvereva
 BLR
(SB) 68,40 m
Anastasía Kelesídou
 GRE
65,71 m
Iryna Jatsjanka
 BLR
65,20 m
4 Natalja Sadova
 RUS
65,00 m
5 Styliani Tsikouna
 GRE
64,08 m
6 Franka Dietzsch
 GER
63,18 m
7 Ilke Wyludda
 GER
63,16 m
8 Lisa-Marie Vizaniari
 AUS
62,57 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Kamila Skolimowska
 POL
(OR) 71,16 m
Olga Koezenkova
 RUS
69,77 m
Kirsten Münchow
 GER
(NR) 69,28 m
4 Yipsi Moreno
 CUB
68,33 m
5 Debbie Sosimenko
 AUS
(AR) 67,95 m
6 Ljoedmila Goebkina
 BLR
67,08 m
7 Dawn Ellerbe
 USA
66,80 m
8 Amy Palmer
 USA
66,15 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Trine Hattestad
 NOR
(OR) 68,91 m
Mirela Maniani-Tzelili
 GRE
(NR) 67,51 m
Osleidys Menéndez
 CUB
66,18 m
4 Steffi Nerius
 GER
64,84 m
5 Sonia Bisset
 CUB
63,26 m
6 Xiomara Rivero
 CUB
(PB) 62,92 m
7 Tatjana Sjikolenko
 RUS
62,91 m
8 Nikola Tomečková
 CZE
62,10 m

zevenkamp

rang sporter(s) land punten
Denise Lewis
 GBR
6584
Jelena Prochorowa
 RUS
6531
Natalja Sazanovitsj
 BLR
(SB) 6527
4 Urszula Włodarczyk
 POL
(SB) 6470
5 Sabine Braun
 GER
6355
6 Natalja Rosjtsjoepkina
 RUS
6237
7 Karin Ertl
 GER
6209
8 Tiia Hautala
 FIN
6173

Afkortingenlijst

  • WR: Wereldrecord
  • OR: Olympisch record
  • AR: Werelddeelrecord
  • NR: Nationaal record
  • WJR: Wereld jeugdrecord
  • WL: Beste jaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste seizoensprestatie

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten[4]
7 4 5 16
2
 Ethiopië
4 1 3 8
3
 Polen
4 0 0 4
4
 Rusland
3 4 6 13
5
 Kenia
2 3 2 7
6
 Cuba
2 2 2 6
 Groot-Brittannië
2 2 2 6
8
 Duitsland
2 1 2 5
9
 Wit-Rusland
2 0 3 5
10
 Bahama's
2 0 1 3
11
 Griekenland
1 3 0 4
12
 Roemenië
1 2 2 5
13
 Australië
1 2 0 3
14
 Algerije
1 1 2 4
15
 Nigeria
1 1 0 2
 Noorwegen
1 1 0 2
 Tsjechië
1 1 0 2
18
 Bulgarije
1 0 0 1
 China
1 0 0 1
 Estland
1 0 0 1
 Finland
1 0 0 1
 Japan
1 0 0 1
 Kazachstan
1 0 0 1
 Litouwen
1 0 0 1
 Mozambique
1 0 0 1
26
 Jamaica
0 6 3 9
27
 Italië
0 2 0 2
28
 Marokko
0 1 3 4
29
 Zuid-Afrika
0 1 2 3
30
 Mexico
0 1 1 2
 Trinidad en Tobago
0 1 1 2
32
 Brazilië
0 1 0 1
 Denemarken
0 1 0 1
 Ierland
0 1 0 1
 Letland
0 1 0 1
 Oostenrijk
0 1 0 1
 Saoedi-Arabië
0 1 0 1
 Sri Lanka
0 1 0 1
39
 Oekraïne
0 0 2 2
40
 Barbados
0 0 1 1
 IJsland
0 0 1 1
 Portugal
0 0 1 1
 Spanje
0 0 1 1
 Zweden
0 0 1 1
totaal 45 47 47 139
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2000
Listen to this article