Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2004
Baanevenementen
100 m mannen vrouwen
200 m mannen vrouwen
400 m mannen vrouwen
800 m mannen vrouwen
1500 m mannen vrouwen
5000 m mannen vrouwen
10000 m mannen vrouwen
100 m horden vrouwen
110 m horden mannen
400 m horden mannen vrouwen
3000 m steeplechase mannen
4×100 m estafette mannen vrouwen
4×400 m estafette mannen vrouwen
Wegevenementen
Marathon mannen vrouwen
20 km snelwandelen mannen vrouwen
50 km snelwandelen mannen
Veldevenementen
Verspringen mannen vrouwen
Hink-stap-springen mannen vrouwen
Hoogspringen mannen vrouwen
Polsstokhoogspringen mannen vrouwen
Kogelstoten mannen vrouwen
Discuswerpen mannen vrouwen
Speerwerpen mannen vrouwen
Kogelslingeren mannen vrouwen
Gecombineerde evenementen
Zevenkamp vrouwen
Tienkamp mannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. De atletiekevenementen werden voor het grootste gedeelte afgewerkt in het Olympisch Stadion Spyridon Louis. Uitzondering hierop was de marathon, die gelopen werd van Marathónas naar het Kallimarmaro Stadion, waar ook het snelwandelen plaatsvond. Het kogelstoten werd afgewerkt in het 2500-jaar oude Stadion van Olympia.[1] In dit stadion werden oorspronkelijk de Olympische Spelen in de Klassieke Oudheid gehouden. In de atletiek zijn er 46 disciplines.

Uitslagen

100 m

Voor de volledige uitslag zie 100 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Justin Gatlin 9,85 (PB)
2
 POR
Francis Obikwelu 9,86 (AR)
3
 USA
Maurice Greene 9,87 (SB)
4
 USA
Shawn Crawford 9,89
5
 JAM
Asafa Powell 9,94
6
 SKN
Kim Collins 10,00 (SB)
7
 BAR
Obadele Thompson 10,10
8
 GHA
Aziz Zakari DNF
22 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 100 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 BLR
Joelija Nestsjarenka 10,93
2
 USA
Lauryn Williams 10,96 (PB)
3
 JAM
Veronica Campbell 10,97
4
 BUL
Ivet Lalova 11,00
5
 JAM
Aleen Bailey 11,05
6
 JAM
Sherone Simpson 11,07
7
 BAH
Debbie Ferguson 11,16
8
 USA
LaTasha Colander 11,18
21 augustus 2004

200 m

Voor de volledige uitslag zie 200 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Shawn Crawford 19,79 (PB)
2
 USA
Bernard Williams 20,01 (PB)
3
 USA
Justin Gatlin 20,03
4
 NAM
Frankie Fredericks 20,14 (SB)
5
 POR
Francis Obikwelu 20,14
6
 MRI
Stéphane Buckland 20,24
7
 GER
Tobias Unger 20,64
8
 JAM
Asafa Powell DNS
26 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 200 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 JAM
Veronica Campbell 22,05 (PB)
2
 USA
Allyson Felix 22,18 (WJR)
3
 BAH
Debbie Ferguson 22,30 (SB)
4
 JAM
Aleen Bailey 22,42
5
 BUL
Ivet Lalova 22,57
6
 BEL
Kim Gevaert 22,84
7
 USA
Muna Lee 22,87
7
 GBR
Abiodun Oyepitan 22,87
25 augustus 2004

400 m

Voor de volledige uitslag zie 400 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Jeremy Wariner 44,00 (PB)
2
 USA
Otis Harris 44,16 (PB)
3
 USA
Derrick Brew 44,42 (SB)
4
 GRN
Alleyne Francique 44,66
5
 JAM
Brandon Simpson 44,76 (PB)
6
 JAM
Davian Clarke 44,83 (PB)
7
 FRA
Leslie Djhone 44,94
8
 JAM
Michael Blackwood 45,55
23 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 400 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 BAH
Tonique Williams-Darling 49,41
2
 MEX
Ana Guevara 49,56 (SB)
3
 RUS
Natalja Antjoech 49,89
4
 USA
Monique Hennagan 49,97
5
 USA
DeeDee Trotter 50,00 (PB)
6
 USA
Sanya Richards 50,19
7
 BAH
Christine Amertil 50,37
8
 RUS
Natalja Nazarova 50,65
24 augustus 2004

800 m

Voor de volledige uitslag zie 800 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 RUS
Joeri Borzakovski 1.44,45
2
 RSA
Mbulaeni Mulaudzi 1.44,61 (SB)
3
 DEN
Wilson Kipketer 1.44,65
4
 MAR
Mouhssin Chehibi 1.45,16
5
 KEN
Wilfred Bungei 1.45,31
6
 RSA
Hezekiél Sepeng 1.45,53
7
 ALG
Djabir Saïd-Guerni 1.45,61
8
 SUD
Ismail Ahmed Ismail 1.52,49
28 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 800 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 GBR
Kelly Holmes 1.56,38 (SB)
2
 MAR
Hasna Benhassi 1.56,43 (NR)
3
 SLO
Jolanda Čeplak 1.56,43 (SB)
4
 MOZ
Maria Mutola 1.56,51 (SB)
5
 RUS
Tatjana Andrianova 1.56,88
6
 USA
Jearl Miles Clark 1.57,27 (SB)
7
 ROU
Maria Cioncan 1.59,62
8
 CUB
Zulia Calatyud 2.00,95
23 augustus 2004

1500 m

Voor de volledige uitslag zie 1500 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 MAR
Hicham El Guerrouj 3.34,18
2
 KEN
Bernard Lagat 3.34,30
3
 POR
Rui Silva 3.34,68
4
 KEN
Timothy Kiptanui 3.35,61
5
 UKR
Ivan Hesjko 3.35,82
6
 GBR
Michael East 3.36,33
7
 ESP
Reyes Estévez 3.36,63
8
 NED
Gert-Jan Liefers 3.37,17
24 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 1500 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 GBR
Kelly Holmes 3.57,90 (NR)
2
 RUS
Tatjana Tomasjova 3.58,12 (PB)
3
 ROU
Maria Cioncan 3.58,39 (PB)
4
 RUS
Natalia Jewdokimowa 3.59,05 (PB)
5
 BUL
Daniela Jordanowa 3.59,10 (PB)
6
 POL
Lidia Chojecka 3.59,27 (SB)
7
 POL
Anna Jakubczak 4.00,15 (PB)
8
 TUR
Elvan Abeylegesse 4.00,67
28 augustus 2004

5000 m

Voor de volledige uitslag zie 5.000 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 MAR
Hicham El Guerrouj 13.14,39
2
 ETH
Kenenisa Bekele 13.14,59
3
 KEN
Eliud Kipchoge 13.15,10
4
 ETH
Gebre-egziabher Gebremariam 13.15,35
5
 ETH
Dejene Berhanu 13.16,92
6
 KEN
John Kibowen 13.18,24
7
 ERI
Zersenay Tadese 13.24,31
8
 AUS
Craig Mottram 13.25,70
28 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 5.000 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ETH
Meseret Defar 14.45,65
2
 KEN
Isabella Ochichi 14.48,19
3
 ETH
Tirunesh Dibaba 14.51,83
4
 RUS
Jelena Sadoroschnaja 14.55,52
5
 GBR
Joanne Pavey 14.57,87
6
 RUS
Goelnara Samitova-Galkina 15:02,30
7
 GER
Irina Mikitenko 15:03,36
8
 CHN
Sun Yingjie 15:07,23
23 augustus 2004

10.000 m

Voor de volledige uitslag zie 10.000 m mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ETH
Kenenisa Bekele 27.05,10 (OR)
2
 ETH
Sileshi Sihine 27.09,39
3
 ERI
Zersenay Tadese 27.22,57 (NR)
4
 UGA
Boniface Kiprop 27.25,48 (SB)
5
 ETH
Haile Gebrselassie 27.27,70
6
 KEN
John Cheriyot Korir 27.41,91 (SB)
7
 KEN
Moses Mosop 27.46,61
8
 FRA
Ismail Sghyr 27.57,09
20 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 10.000 m vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 CHN
Xing Huina 30.24,36 (PB)
2
 ETH
Ejegayehu Dibaba 30.24,98 (PB)
3
 ETH
Derartu Tulu 30.26,42 (SB)
4
 ETH
Werknesh Kidane 30.28,30
5
 NED
Lornah Kiplagat 30.31,92
6
 CHN
Sun Yingjie 30.54,37 (SB)
7
 LAT
Jeļena Prokopčuka 31.04,10 (NR)
8
 RUS
Lidia Grigorjeva 31.04,62
27 augustus 2004

marathon

Voor de volledige uitslag zie marathon mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ITA
Stefano Baldini 2:10.55
2
 USA
Meb Keflezighi 2:11.29 (SB)
3
 BRA
Vanderlei de Lima 2:12.11
4
 GBR
Jon Brown 2:12.26 (SB)
5
 JPN
Shigeru Aburaya 2:13.11
6
 JPN
Toshinari Suwa 2:13.24
7
 KEN
Erick Wainaina 2:13.30
8
 POR
Alberto Chaíça 2:14.17
29 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie marathon vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 JPN
Mizuki Noguchi 2:26.20
2
 KEN
Catherine Ndereba 2:26.32
3
 USA
Deena Kastor 2:27.20 (SB)
4
 ETH
Elfenesh Alemu 2:28.15
5
 JPN
Reiko Tosa 2:28.44
6
 SCG
Olivera Jevtić 2:31.15
7
 JPN
Naoko Sakamoto 2:31.43
8
 RUS
Ljoedmila Petrova 2:31.56
22 augustus 2004

20 km snelwandelen

Voor de volledige uitslag zie 20 km snelwandelen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ITA
Ivano Brugnetti 1:19.40 (PB)
2
 ESP
Francisco Javier Fernández 1:19.45
3
 AUS
Nathan Deakes 1:20.02
4
 ECU
Jefferson Pérez 1:20.38
5
 ESP
Juan Manuel Molina 1:20.55
6
 CHN
Zhu Hongjun 1:21.40
7
 RUS
Wladimir Andrejew 1:21.53
8
 GER
André Höhne 1:21.56
20 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 20 km snelwandelen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 GRE
Athanasía Tsoumeléka 1:29.12 (PB)
2
 RUS
Olimpiada Ivanova 1:29.16
3
 AUS
Jane Saville 1:29.25
4
 BLR
Ryta Toerava 1:29.39
5
 GER
Melanie Seeger 1:29.52
6
 ITA
Elisa Rigaudo 1:29.57
7
 ESP
María Vasco 1:30.06
8
 CHN
Wang Liping 1:30.16
23 augustus 2004

50 km snelwandelen

Voor de volledige uitslag zie 50 km snelwandelen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 POL
Robert Korzeniowski 3:38.46
2
 RUS
Denis Nizjegorodov 3:42.50
3
 RUS
Aleksej Vojevodin 3:43.34
4
 CHN
Yu Caohong 3:43.45
5
 ESP
Jesús Ángel García 3:44.42 (SB)
6
 POL
Roman Magdziarczyk 3:48.11
7
 POL
Grzegorz Sudol 3:49.09 (PB)
8
 ESP
Santiago Pérez 3:49.48 (SB)
27 augustus 2004

110 m horden / 100 m horden

Voor de volledige uitslag zie 110 m hordelopen mannen
110 m horden mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 CHN
Liu Xiang 12,91 (WR)
2
 USA
Terrence Trammell 13,18
3
 CUB
Anier García 13,20 (SB)
4
 JAM
Maurice Wignall 13,21
5
 LAT
Staņislavs Olijars 13,21
6
 CAN
Charles Allen 13,48
7
 BRA
Mateus Inocêncio 13,49
8
 FRA
Ladji Doucouré 13,76
27 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 100 m hordelopen vrouwen
100 m horden vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Joanna Hayes 12,37 (OR)
2
 UKR
Olena Krasovska 12,45 (PB)
3
 USA
Melissa Morrison 12,56
4
 RUS
Maria Korotejewa 12,72
5
 JAM
Lacena Golding-Clarke 12,73
6
 CAN
Angela Whyte 12,81
-
 CAN
Perdita Felicien DNF
-
 RUS
Irina Schewtschenko DNF
24 augustus 2004

400 m horden

Voor de volledige uitslag zie 400 m hordelopen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 DOM
Félix Sánchez 47,63 (SB)
2
 JAM
Danny McFarlane 48,11
3
 FRA
Naman Keïta 48,26
4
 USA
James Carter 48,58
5
 PAN
Bayano Kamani 48,74
6
 POL
Marek Plawgo 49,00
7
 RSA
Alwyn Myburgh 49,07
8
 USA
Bennie Brazell 49,51
26 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 400 m hordelopen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 GRE
Faní Chalkiá 52,82
2
 ROU
Ionela Târlea-Manolache 53,38
3
 UKR
Tetjana Teresjtsjoek-Antipova 53,44
4
 USA
Sheena Tosta 53,83
5
 AUS
Jana Pittman 53,92
6
 RUS
Jekaterina Bikkert 54,18
7
 USA
Brenda Taylor 54,97
8
 RUS
Joelia Petsjonkina 55,79
25 augustus 2004

3000 m steeplechase

Voor de volledige uitslag zie 3000 m steeplechase mannen
Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 KEN
Ezekiel Kemboi 8.05,81 (SB)
2
 KEN
Brimin Kipruto 8.06,11
3
 KEN
Paul Kipsiele Koech 8.06,64
4
 QAT
Musa Amer Obaid 8.07,18 (PB)
5
 ESP
Luis Miguel Martín 8.11,64 (SB)
6
 NED
Simon Vroemen 8.13,25 (SB)
7
 FRA
Bouabdellah Tahri 8.14,26 (SB)
8
 MAR
Ali Ezzine 8.15,58
24 augustus 2004

4 x 100 m estafette

Voor de volledige uitslag zie 4 x 100 m estafette mannen
Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
 GBR
Jason Gardener
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
38,07 (SB)
2
 USA
Shawn Crawford
Justin Gatlin
Coby Miller
Maurice Greene
38,08
3
 NGR
Olusoji Fasuba
Uchenna Emedolu
Aaron Egbele
Deji Aliu
38,23 (SB)
4
 JPN
Hiroyasu Tsuchie
Shingo Suetsugu
Shinji Takahira
Nobuharu Asahara
38,49
5
 POL
Zbigniew Tulin
Lukasz Chyla
Marcin Jedrusinski
Marcin Urbaś
38,54
6
 AUS
Adam Basil
Paul Di Bella
Patrick Johnson
Joshua Ross
38,56
7
 TRI
Nicconnor Alexander
Marc Burns
Ato Boldon
Darrel Brown
38,60
8
 BRA
Cláudio Souza
Édson Ribeiro
André da Silva
Vicente de Lima
38,67
28 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 4 x 100 m estafette vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
 JAM
Tayna Lawrence
Sherone Simpson
Aleen Bailey
Veronica Campbell
41,73 (NR)
2
 RUS
Olga Fjodorova
Joelia Tabakova
Irina Chabarova
Larisa Kroeglova
42,27
3
 FRA
Véronique Mang
Muriel Hurtis-Houairi
Sylviane Félix
Christine Arron
42,54
4
 BAH
Timicka Clarke
Chandra Sturrup
Shandria Brown
Debbie Ferguson
42,69 (SB)
5
 BLR
Joelija Nestsjarenka
Natallja Safronnikava
Alena Newmjarzjytskaja
Aksana Drahoen
42,94 (NR)
6
 BEL
Katleen De Caluwé
Lien Huyghebaert
Élodie Ouédraogo
Kim Gevaert
43,11
7
 NGR
Gloria Kemasuode
Mercy Nku
Oludamola Osayomi
Endurance Ojokolo
43,42
-
 USA
Angela Williams
Marion Jones
Lauryn Williams
LaTasha Colander
DNF
27 augustus 2004

4 x 400 m estafette

Voor de volledige uitslag zie 4 x 400 m estafette mannen
Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
 USA
Otis Harris
Derrick Brew
Jeremy Wariner
Darold Williamson
2.55,91 (SB)
2
 AUS
John Steffensen
Mark Ormrod
Patrick Dwyer
Clinton Hill
3.00,60 (SB)
3
 NGR
James Godday
Musa Audu
Saul Weigopwa
Enefiok Udo-Obong
3.00,90 (SB)
4
 JPN
Yuki Yamaguchi
Jun Osakada
Tomohiro Itō
Mitsuhiro Satō
3.00,99 (SB)
5
 GBR
Timothy Benjamin
Sean Baldock
Malachi Davis
Matthew Elias
3.01,07 (SB)
6
 BAH
Nathaniel McKinney
Aaron Cleare
Andrae Williams
Chris Brown
3.01,88
7
 GER
Ingo Schultz
Kamghe Gaba
Ruwen Faller
Bastian Swillims
3.02,22
8
 BOT
Johnson Kubisa
California Molefe
Gaolesiela Salang
Kagiso Kilego
3.02,49 (SB)
28 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie 4 x 400 m estafette vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
 USA*
DeeDee Trotter
Monique Henderson
Sanya Richards
Monique Hennagan
3.19,01 (SB)
2
 RUS
Olesja Forsjeva
Natalja Nazarova
Olesja Zykina
Natalja Antjoech
3.20,16 (SB)
3
 JAM
Novlene Williams
Michelle Burgher
Nadia Davy
Sandie Richards
3.22,00 (SB)
4
 GBR
Donna Fraser
Catherine Murphy
Christine Ohuruogu
Lee McConnell
3.25,12 (SB)
5
 POL
Zuzanna Radecka
Monika Bejnar
Malgorzata Pskit
Grażyna Prokopek
3.25,22
6
 ROU
Angela Morosanu
Alina Râpanu
Maria Rus
Ionela Târlea-Manolache
3.26,81 (SB)
7
 IND
Sathi Geetha
K. Mathews Beenamol
Chitra Soman
Rajwinder Kaur
3.28,51
8
 GRE
Haríklia Boudá
Hrísoula Goudenoúdi
Dímitra Dóva
Faní Chalkiá
3.45,70
28 augustus 2004

*De dopingzaak van de Amerikaanse atlete Crystal Cox heeft nog niet tot een aanpassing van de medaillestand geleid. Ze bekende doping te hebben gebruikt tijdens de Spelen waar ze deel uitmaakte van het estafetteteam op de 4x400 meter. Ze nam deel in de series. De IAAF adviseerde om het team de medaille te ontnemen maar het IOC heeft deze straf nog niet overgenomen.[2][3][4] In 2012 heeft het IOC de schorsing van Cox bevestigd en heeft het tegelijkertijd gevraagd aan de IAAF om te bepalen of dit al dan niet leidt tot het schrappen van de Amerikaanse team uit de uitslag en het herverdelen van de medailles op basis van de toen geldende regels.[5] Het goud zou dan naar Rusland gaan, het zilver naar Jamaica en het brons naar Groot-Brittannië.

hoogspringen

Voor de volledige uitslag zie hoogspringen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 SWE
Stefan Holm 2,36 m
2
 USA
Matt Hemingway 2,34 m (SB)
3
 CZE
Jaroslav Bába 2,34 m (PB)
4
 USA
Jamie Nieto 2,34 m (PB)
5
 UKR
Andrei Sokolovsky 2,32 m
6
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,32 m (SB)
7
 CAN
Mark Boswell 2,29 m (SB)
8
 CZE
Svatoslav Ton 2,29 m
22 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie hoogspringen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 RUS
Jelena Slesarenko 2,06 m (OR)
2
 RSA
Hestrie Cloete 2,02 m
3
 UKR
Vita Stopina 2,02 m (PB)
4
 USA
Amy Acuff 1,99 m
5
 UKR
Iryna Mychaltsjenko 1,96 m
6
 RUS
Anna Tsjitsjerova 1,96 m
7
 ROU
Oana Pantelimon 1,93 m (SB)
8
 ROU
Monica Iagar 1,93 m
28 augustus 2004

verspringen

Voor de volledige uitslag zie verspringen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 USA
Dwight Phillips 8,59 m
2
 USA
John Moffitt 8,47 m (PB)
3
 ESP
Joan Lino Martínez 8,32 m (PB)
4
 JAM
James Beckford 8,31 m (SB)
5
 GBR
Chris Tomlinson 8,25 m (SB)
6
 GHA
Ignisious Gaisah 8,24 m
7
 CUB
Iván Pedroso 8,23 m (SB)
8
 ROU
Bogdan Țărus 8,21 m
26 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie verspringen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 RUS
Tatjana Lebedeva 7,07 m
2
 RUS
Irina Simagina 7,05 m
3
 RUS
Tatjana Kotova 7,05 m (SB)
4
 AUS
Bronwyn Thompson 6,96 m (SB)
5
 USA
Marion Jones 6,85 m
6
 IND
Anju Bobby George 6,83 m (NR)
7
 GBR
Jade Johnson 6,80 m (PB)
8
 HUN
Tünde Vaszi 6,73 m (SB)
27 augustus 2004

polsstokhoogspringen

Voor de volledige uitslag zie polsstokhoogspringen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 USA
Tim Mack 5,95 m (OR)
2
 USA
Toby Stevenson 5,90 m
3
 ITA
Giuseppe Gibilisco 5,85 m (SB)
4
 RUS
Igor Pavlov 5,80 m (PB)
5
 GER
Danny Ecker 5,75 m (SB)
6
 GER
Lars Börgeling 5,75 m (SB)
7
 USA
Derek Miles 5,75 m
8
 ISR
Aleksander Averbukh 5,65 m
27 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie polsstokhoogspringen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 RUS
Jelena Isinbajeva 4,91 m (WR)
2
 RUS
Svetlana Feofanova 4,75 m
3
 POL
Anna Rogowska 4,70 m
4
 POL
Monika Pyrek 4,55 m
5
 ISL
Thórey Edda Elisdóttir 4,55 m
6
 ESP
Naroa Agirre 4,40 m
 UKR
Anzjela Balachonova 4,40 m
 FRA
Vanessa Boslak 4,40 m
 CAN
Dana Ellis 4,40 m
24 augustus 2004

hink-stap-springen

Voor de volledige uitslag zie hink-stap-springen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 SWE
Christian Olsson 17,79 m (NR)
2
 ROU
Marian Oprea 17,55 m (SB)
3
 RUS
Danila Boerkenja 17,48 m
4
 CUB
Yoandri Betanzos 17,47 m
5
 BRA
Jadel Gregório 17,31 m
6
 GRE
Hrístos Melétoglou 17,13 m (SB)
7
 RUS
Viktor Guschtschinski 17,11 m
8
 CUB
Yoelbi Quesada 16,96 m
22 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie hink-stap-springen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 CMR
Françoise Mbango Etone 15,30 m (AR)
2
 GRE
Hrysopiyi Devetzi 15,25 m
3
 RUS
Tatjana Lebedeva 15,14 m
4
 JAM
Trecia Smith 15,02 m
5
 SUD
Yamilé Aldama 14,99 m
6
 ALG
Baya Rahouli 14,86 m
7
 ITA
Magdelín Martínez 14,85 m
8
 RUS
Anna Pjatych 14,79 m
23 augustus 2004

speerwerpen

Voor de volledige uitslag zie speerwerpen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 NOR
Andreas Thorkildsen 86,50 m (PB)
2
 LAT
Vadims Vasiļevskis 84,95 m (PB)
3
 RUS
Sergej Makarov 84,84 m
4
 GBR
Steve Backley 84,13 m (SB)
5
 RUS
Aleksandr Ivanov 83,31 m
6
 EST
Andrus Värnik 83,25 m
7
 LAT
Ēriks Rags 83,14 m
8
 FIN
Tero Pitkämäki 83,01 m
28 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie speerwerpen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 CUB
Osleidys Menéndez 71,53 m (OR)
2
 GER
Steffi Nerius 65,82 m (PB)
3
 GRE
Mirela Maniani 64,29 m (SB)
4
 CZE
Nikola Brejchová 64,23 m
5
 CUB
Sonia Bisset 63,54 m
6
 BAH
Laverne Eve 62,77 m (SB)
7
 CUB
Noraida Bicet 62,51 m
8
 UKR
Tetjana Lyachovytsj 61,75 m
27 augustus 2004

discuswerpen

Voor de volledige uitslag zie discuswerpen mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 LTU
Virgilijus Alekna 69,89 m (OR)
2
 HUN
Zoltán Kővágó 67,04 m
3
 EST
Aleksander Tammert 66,66 m
4
 BLR
Vasilij Kaptjoech 65,10 m
5
 RSA
Frantz Kruger 64,34 m
6
 USA
Casey Malone 64,33 m
7
 GER
Lars Riedel 62,80 m
8
 RSA
Hannes Hopley 62,58 m
23 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie discuswerpen vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 RUS
Natalja Sadova 67,02 m
2
 GRE
Anastasía Kelesídou 66,68 m
3
 CZE
Věra Pospíšilová-Cechlová 66,08 m
4
 UKR
Olena Antonova 65,75 m
5
 ROU
Nicoleta Grasu 64,92 m (SB)
6
 NZL
Beatrice Faumuina 63,45 m
7
 GRE
Ekateríni Vóggoli 62,37 m
DSQ
 BLR
Iryna Jatsjanka 66,17 m
21 augustus 2004

kogelstoten

Voor de volledige uitslag zie kogelstoten mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 USA
Adam Nelson 21,16 m
2
 DEN
Joachim Olsen 21,07 m
3
 ESP
Manuel Martínez 20,84 m
4
 BLR
Andrej Michnevitsj 20,60 m
5
 BLR
Joerij Belov 20,34 m
6
 AUS
Justin Anlezark 20,31 m
7
 GER
Ralf Bartels 20,26 m
DSQ
 UKR
Joeri Bilonoh 21,16 m (SB)
18 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie kogelstoten vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 CUB
Yumileidi Cumbá 19,59 m
2
 GER
Nadine Kleinert 19,55 m (SB)
3
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 19,01 m
4
 BLR
Natallja Khoroneko 18,96 m
5
 POL
Krystyna Zabawka 18,64 m
6
 CUB
Misleydis González 18,59 m
7
 NZL
Valerie Vili 18,56 m
DSQ
 RUS
Svetlana Kriveljova 19,49 m
18 augustus 2004

kogelslingeren

Voor de volledige uitslag zie kogelslingeren mannen
Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 JPN
Koji Murofushi 82,91 m (SB) *
3
 TUR
Eşref Apak 79,51 m
3
 BLR
Vadzim Dzevjatowski 78,82 m
4
 HUN
Krisztián Pars 78,73 m
5
 SLO
Primož Kozmus 78,56 m
6
 SVK
Libor Charfreitag 77,54 m
7
 GER
Karsten Kobs 76,30 m
DSQ
 BLR
Ivan Tsichan 79,81 m
22 augustus 2004
  • De medaille van Ivan Tsichan is nog niet herverdeeld. Volgens de IOC-database heeft Eşref Apak nog altijd het brons en is Vadzim Dzevjatowski derde maar zonder medaille.[6]
Voor de volledige uitslag zie kogelslingeren vrouwen
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 RUS
Olga Koezenkova 75,02 m (OR)
2
 CUB
Yipsi Moreno 73,36 m
3
 CUB
Yunaika Crawford 73,16 m (PB)
4
 GER
Betty Heidler 72,73 m (NR)
5
 POL
Kamila Skolimowska 72,57 m (SB)
6
 BLR
Volha Tsander 72,27 m
7
 CHN
Zhang Wenxiu 72,03 m
8
 UKR
Iryna Sekatsjova 70,40 m
25 augustus 2004

* Aanvankelijk had de Hongaar Adrián Annus de wedstrijd gewonnen. Later werd deze echter betrapt op dopinggebruik en gediskwalificeerd.

tienkamp / zevenkamp

Voor de volledige uitslag zie tienkamp mannen
tienkamp mannen
Rang Land Atleet Punten
1
 CZE
Roman Šebrle 8893 p (OR)
2
 USA
Bryan Clay 8820 p (PB)
3
 KAZ
Dmitriy Karpov 8725 p (AR)
4
 GBR
Dean Macey 8414 p (SB)
5
 NED
Chiel Warners 8343 p (SB)
6
 HUN
Attila Zsivóczky 8287 p (SB)
7
 FRA
Laurent Hernu 8237 p (SB)
8
 EST
Erki Nool 8235 p
23 en 24 augustus 2004
Voor de volledige uitslag zie zevenkamp vrouwen
zevenkamp vrouwen
Rang Land Atleet Punten
1
 SWE
Carolina Klüft 6952 p (SB)
2
 LTU
Austra Skujytė 6435 p (PB)
3
 GBR
Kelly Sotherton 6424 p (PB)
4
 USA
Shelia Burrell 6296 p (SB)
5
 RUS
Jelena Prochorowa 6289 p
6
 GER
Sonja Kesselschläger 6287 p (PB)
7
 FRA
Marie Collonvillé 6279 p (SB)
8
 UKR
Natalja Dobrynska 6255 p
20 en 21 augustus 2004

Afkortingenlijst

  • WR: Wereldrecord
  • OR: Olympisch record
  • AR: Werelddeelrecord
  • NR: Nationaal record
  • WJR: Wereld jeugdrecord
  • WL: Beste jaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste seizoensprestatie
  • DSQ: Diskwalificatie

Medaillespiegel

rang land
goud
zilver
brons
totaal
1
 Verenigde Staten
8 12 5 25
2
 Rusland
6 7 7 20
3
 Groot-Brittannië
3 0 1 4
4
 Zweden
3 0 0 3
5
 Ethiopië
2 3 2 7
6
 Griekenland
2 2 1 5
7
 Cuba
2 1 2 5
 Jamaica
2 1 2 5
9
 Marokko
2 1 0 3
10
 Italië
2 0 1 3
11
 China
2 0 0 2
 Japan
2 0 0 2
13
 Kenia
1 4 2 7
14
 Oekraïne
1 1 2 4
15
 Wit-Rusland
1 1 1 3
16
 Litouwen
1 1 0 2
17
 Bahama's
1 0 1 2
 Polen
1 0 1 2
 Tsjechië
1 0 1 2
20
 Dominicaanse Republiek
1 0 0 1
 Kameroen
1 0 0 1
 Noorwegen
1 0 0 1
23
 Roemenië
0 2 1 3
24
 Duitsland
0 2 0 2
 Zuid-Afrika
0 2 0 2
26
 Australië
0 1 2 3
27
 Portugal
0 1 1 2
 Spanje
0 1 1 2
29
 Hongarije
0 1 0 1
 Letland
0 1 0 1
 Mexico
0 1 0 1
32
 Denemarken
0 0 2 2
 Frankrijk
0 0 2 2
 Nigeria
0 0 2 2
35
 Brazilië
0 0 1 1
 Eritrea
0 0 1 1
 Estland
0 0 1 1
 Kazachstan
0 0 1 1
 Slovenië
0 0 1 1
 Turkije
0 0 1 1
totaal 46 46 46 138
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article