Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – Discuswerpen mannen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – Discuswerpen mannen.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – Discuswerpen mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

discuswerpen mannen
Gehouden in
Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 12–13 augustus
Sport Atletiek
Accommodatie(s) Olympisch stadion
Deelnemers 35 atleten uit 24 landen
Medailles
Goud  Christoph Harting  
 Duitsland
Zilver  Piotr Małachowski  
 Polen
Brons  Daniel Jasinski  
 Duitsland
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal 
 
Olympische Spelen
Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2016
Loopnummers
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
5000 mmannenvrouwen
10000 mmannenvrouwen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannenvrouwen
3000 m steeplechasemannenvrouwen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannenvrouwen
Weg
Marathonmannenvrouwen
20 km snelwandelenmannenvrouwen
50 km snelwandelenmannen
Technische nummers
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannenvrouwen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannenvrouwen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannenvrouwen
Meerkamp
Zevenkampvrouwen
Tienkampmannen

Het discuswerpen voor de mannen op de Olympische Zomerspelen 2016 vond plaats op vrijdag 12 en zaterdag 13 augustus 2016. Regerend olympisch kampioen was Robert Harting uit Duitsland, die zijn titel in Rio de Janeiro verdedigde, maar zich niet wist te kwalificeren voor de finale. De wedstrijd bestond uit een kwalificatieronde, waar atleten in drie pogingen bij de beste twaalf deelnemers moesten komen om een plaats in de finale af te dwingen. De kwalificatie-eis was een afstand van 65,50 meter; dat werd gehaald door twee atleten, waardoor de tien besten onder die afstand zich eveneens kwalificeerden voor de eindstrijd. In de finale kreeg iedere discuswerper opnieuw zes pogingen, waarbij de vier minst presterende finalisten na de derde poging afvielen. De Duitser Christoph Harting, broer van de titelverdediger, won het goud met een worp van 68,37 meter, ruim een halve meter verder dan de nummer twee, Piotr Małachowski uit Polen.

Een X in onderstaand overzicht duidt op een ongeldige stoot.

Uitslagen

Kwalificatieronde

rang g naam land 1 2 3 br
1 A Piotr Małachowski
 Polen
64,69 65,89 DNS 65,89 Q
2 A Lukas Weißhaidinger
 Oostenrijk
63,43 65,86 DNS 65,86 Q SB
3 B Christoph Harting
 Duitsland
X 64,49 65,41 65,41 Q
4 A Andrius Gudžius
 Litouwen
59,50 X 65,18 65,18 Q SB
5 A Gerd Kanter
 Estland
62,86 64,02 X 64,02 Q
6 B Mason Finley
 Verenigde Staten
61,52 62,55 63,68 63,68 Q
7 B Axel Härstedt
 Zweden
63,58 X X 63,58 Q
8 B Apostolos Parellis
 Cyprus
61,60 63,35 61,74 63,35 Q
9 B Zoltán Kővágó
 Hongarije
59,83 63,34 61,57 63,34 Q
10 B Martin Kupper
 Estland
61,15 62,92 X 62,92 Q
11 A Daniel Jasinski
 Duitsland
X 62,83 61,30 62,83 Q
12 B Philip Milanov
 België
62,68 62,59 X 62,68 Q
13 B Sven Martin Skagestad
 Noorwegen
59,69 62,45 X 62,45
14 A Daniel Ståhl
 Zweden
60,78 X 62,26 62,26
15 B Robert Harting
 Duitsland
X X 62,21 62,21
16 A Andrew Evans
 Verenigde Staten
X 61,87 X 61,87
17 B Robert Urbanek
 Polen
X 61,76 61,53 61,76
18 B Mauricio Ortega
 Colombia
X 61,62 X 61,62
19 B Matthew Denny
 Australië
60,78 61,16 X 61,16
20 A Benn Harradine
 Australië
60,82 60,85 55,68 60,85
21 B Guðni Valur Guðnason
 IJsland
53,51 60,45 59,37 60,45
22 A Jorge Fernández
 Cuba
59,93 60,43 60,09 60,43
23 A Mykyta Nesterenko
 Oekraïne
57,87 60,28 60,31 60,31
24 B Ehsan Hadadi
 Iran
57,86 59,92 60,15 60,15
25 B Frank Casañas
 Spanje
X 57,81 59,96 59,96
26 A Tavis Bailey
 Verenigde Staten
X 59,81 59,25 59,81
27 A Lois Maikel Martínez
 Spanje
X 59,42 X 59,42
28 B Vikas Gowda
 India
57,59 58,99 58,70 58,99
29 A Alex Rose
 Samoa
57,24 56,47 54,42 57,24
30 A Mahmoud Samimi
 Iran
56,94 55,43 56,07 56,94
31 A Jevgeni Laboetov
 Kazachstan
55,54 54,02 54,82 55,54
32 B Oleksii Semenov
 Oekraïne
54,69 54,59 55,35 55,35
33 A Sultan Al-Dawoodi
 Saoedi-Arabië
X 54,09 54,84 54,84
34 A Fedrick Dacres
 Jamaica
X X 50,69 50,69
35 B Danijel Furtula
 Montenegro
X X X 0,00

Finale

rang naam land 1 2 3 4 5 6 br
Goud Christoph Harting
 Duitsland
62,38 66,34 X X 64,77 68,37 68,37 PR
Zilver Piotr Małachowski
 Polen
67,32 67,06 67,55 X 65,51 65,38 67,55
Brons Daniel Jasinski
 Duitsland
65,77 65,01 66,08 64,83 63,31 67,05 67,05
4 Martin Kupper
 Estland
64,47 X 62,88 X X 66,58 66,58
5 Gerd Kanter
 Estland
65,10 63,01 64,45 63,73 X X 65,10
6 Lukas Weißhaidinger
 Oostenrijk
62,14 62,44 61,81 X X 64,95 64,95
7 Zoltán Kővágó
 Hongarije
64,50 X 62,98 X X X 64,50
8 Apostolos Parellis
 Cyprus
61,00 60,82 63,72 X 63,49 62,37 63,72
9 Philip Milanov
 België
62,22 X X uitgeschakeld 62,22
10 Axel Härstedt
 Zweden
54,77 62,12 X 62,12
11 Mason Finley
 Verenigde Staten
60,43 X 62,05 62,05
12 Andrius Gudžius
 Litouwen
60,66 58,89 X 60,66
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 – Discuswerpen mannen
Listen to this article