Campionato Sammarinese di Calcio 2000/01
sportseizoen van een voetbalcompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Het seizoen 2000/01 was het zestiende seizoen dat om het landskampioenschap van San Marino in het voetbal werd gestreden. Alle 15 clubs die bij de San Marinese voetbalbond waren ingeschreven speelden op dit niveau. Deze werden ingedeeld in twee willekeurige groepen, waarbij de drie best geklasseerde uit elke groep in een play-off uitmaakten wie zichzelf landskampioen mocht noemen. Titelverdediger SS Folgore/Falciano verloor in de finale van deze nacompetitie van SS Cosmos. De club pakte op deze manier zijn eerste landstitel en plaatste zich voor de voorronde van de UEFA Cup 2001/02.
Campionato Sammarinese di Calcio | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | San Marino | ||||||
Bond | San Marinese voetbalbond | ||||||
Competitie | Campionato Sammarinese di Calcio | ||||||
Seizoensdetails | |||||||
Seizoen | 2000/01 | ||||||
Kampioen | SS Cosmos (1e titel) | ||||||
Aantal clubs | 15 | ||||||
Degradatie naar | Geen degradatie | ||||||
Europese kwalificatie | |||||||
1x UEFA Cup | |||||||
Algemeen | |||||||
Opgericht | 1985 | ||||||
Recordtitelhouder | SP Tre Fiori (7x) | ||||||
Website | FSGC.sm | ||||||
Actueel | |||||||
Campionato Sammarinese di Calcio 2017/18 | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
SS Juvenes en SGS Dogana fuseerden aan het begin van het seizoen en vormden de nieuwe club AC Juvenes/Dogana.
Groep A
№ | Club | WG | W | G | V | DV | DT | +/– | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SS Cosmos | 21 | 12 | 4 | 5 | 38 | 18 | +20 | 40 |
2 | SC Faetano | 21 | 10 | 6 | 5 | 38 | 26 | +12 | 36 |
3 | SP Tre Penne | 21 | 10 | 5 | 6 | 36 | 27 | +9 | 35 |
4 | SP Domagnano | 21 | 8 | 8 | 5 | 36 | 27 | +9 | 32 |
5 | SP Cailungo | 21 | 7 | 5 | 9 | 34 | 27 | +7 | 26 |
6 | AC Libertas | 21 | 7 | 5 | 9 | 46 | 47 | -1 | 26 |
7 | SS Montevito | 21 | 7 | 5 | 9 | 21 | 38 | -17 | 26 |
8 | SP La Fiorita | 21 | 2 | 6 | 13 | 24 | 51 | -27 | 12 |
Groep B
№ | Club | WG | W | G | V | DV | DT | +/– | Punten |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | SS Virtus | 20 | 12 | 6 | 2 | 45 | 23 | +22 | 42 |
2 | SS Murata | 20 | 10 | 5 | 5 | 25 | 22 | +3 | 35 |
3 | SS Folgore/Falciano | 20 | 9 | 6 | 5 | 34 | 19 | +15 | 33 |
4 | SS Pennarossa | 20 | 9 | 4 | 7 | 39 | 30 | +9 | 31 |
5 | SS San Giovanni | 20 | 7 | 7 | 6 | 27 | 32 | -5 | 28 |
6 | SP Tre Fiori | 20 | 2 | 4 | 14 | 25 | 50 | -25 | 10 |
7 | AC Juvenes/Dogana | 20 | 2 | 4 | 14 | 15 | 46 | -31 | 10 |
Kwalificatie voor de play-off |
Groep A | Groep B | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Groep A | CAI | COS | DOM | FAE | FIO | LIB | MON | TPE | FOL | JUV | MUR | PEN | SGI | TFI | VIR | |
SP Cailungo | 2 - 0 | 0 - 1 | 0 - 2 | 1 - 1 | 2 - 2 | 0 - 1 | 0 - 1 | X | 7 - 0 | X | X | X | 2 - 0 | 3 - 2 | ||
SP Cosmos | 2 - 1 | 3 - 0 | 2 - 1 | 3 - 0 | 0 - 1 | 0 - 1 | 2 - 1 | 0 - 1 | 3 - 1 | X | 2 - 1 | X | X | 0 - 2 | ||
SP Domagnano | 0 - 0 | 0 - 3 | 1 - 1 | 2 - 1 | 6 - 1 | 0 - 0 | 1 - 3 | 3 - 1 | X | 1 - 2 | X | 1 - 1 | X | X | ||
SC Faetano | 1 - 0 | 2 - 2 | 1 - 1 | 4 - 1 | 2 - 5 | 3 - 1 | 3 - 2 | X | 0 - 1 | 3 - 0 | 3 - 0 | 0 - 0 | X | X | ||
SP La Fiorita | 0 - 2 | 1 - 1 | 1 - 3 | 0 - 1 | 2 - 3 | 2 - 0 | 3 - 0 | 1 - 1 | 3 - 3 | X | X | 2 - 2 | X | X | ||
SP Libertas | 2 - 4 | 2 - 3 | 0 - 2 | 3 - 4 | 3 - 2 | 1 - 2 | 3 - 2 | X | X | 0 - 0 | 1 - 2 | X | 5 - 1 | 1 - 1 | ||
SS Montevito | 2 - 1 | 0 - 0 | 2 - 2 | 1 - 3 | 1 - 0 | 0 - 7 | 0 - 3 | 1 - 1 | X | 1 - 3 | X | 0 - 1 | X | 1 - 3 | ||
SP Tre Penne | 1 - 1 | 0 - 0 | 0 - 4 | 2 - 1 | 5 - 2 | 2 - 1 | 4 - 0 | X | 2 - 0 | X | 1 - 2 | X | 2 - 2 | X | ||
Groep B | Groep A | Groep B | ||||||||||||||
SS Folgore/Falciano | 2 - 2 | X | X | 2 - 1 | X | 5 - 0 | X | 0 - 1 | 0 - 0 | 3 - 2 | 0 - 0 | 1 - 1 | 2 - 0 | 1 - 2 | ||
AC Juvenes/Dogana | X | X | 1 - 3 | X | X | 2 - 2 | 1 - 2 | X | 0 - 2 | 0 - 2 | 0 - 7 | 0 - 2 | 2 - 1 | 0 - 1 | ||
SS Murata | 2 - 1 | 0 - 2 | X | X | 1 - 1 | X | X | 0 - 0 | 0 - 2 | 1 - 0 | 2 - 1 | 1 - 1 | 2 - 1 | 1 - 1 | ||
SS Pennarossa | 1 - 3 | X | 1 - 1 | X | 3 - 0 | X | 2 - 2 | X | 2 - 6 | 2 - 1 | 0 - 1 | 1 - 2 | 5 - 0 | 2 - 0 | ||
SS San Giovanni | 4 - 2 | 0 - 7 | X | X | X | 3 - 3 | X | 0 - 2 | 1 - 0 | 1 - 1 | 1 - 2 | 2 - 3 | 2 - 1 | 0 - 1 | ||
SP Tre Fiori | X | 1 - 3 | 3 - 3 | 1 - 1 | 5 - 1 | X | 1 - 3 | X | 0 - 3 | 2 - 1 | 0 - 2 | 1 - 2 | 1 - 2 | 2 - 5 | ||
SS Virtus | X | X | 2 - 1 | 1 - 1 | 7 - 0 | X | X | 2 - 2 | 2 - 1 | 3 - 1 | 3 - 1 | 2 - 2 | 3 - 1 | 2 - 2 | ||
Eerste ronde | Tweede ronde | Derde ronde | Halve finale | Finale | |||||||||||||||||||
Wedstrijd 1 | |||||||||||||||||||||||
B3 | SS Folgore/Falciano | 2 | |||||||||||||||||||||
A2 | SC Faetano | 1 | Wedstrijd 5 | ||||||||||||||||||||
SS Folgore/Falciano | 2 | ||||||||||||||||||||||
Wedstrijd 2 | SS Virtus | 1 | |||||||||||||||||||||
B1 | SS Virtus | ||||||||||||||||||||||
bye | Wedstrijd 7 | ||||||||||||||||||||||
Winnaarsronde | SS Folgore/Falciano | 2 | |||||||||||||||||||||
Wedstrijd 3 | SS Murata | 0 | |||||||||||||||||||||
A3 | SP Tre Penne | 0 | |||||||||||||||||||||
B2 | SS Murata | 3 | Wedstrijd 6 | ||||||||||||||||||||
SS Murata | 1 | ||||||||||||||||||||||
Wedstrijd 4 | SS Cosmos | 0 | |||||||||||||||||||||
A1 | SS Cosmos | ||||||||||||||||||||||
bye | SS Folgore/Falciano | 1 | |||||||||||||||||||||
SS Cosmos | 3 | ||||||||||||||||||||||
V1 | SC Faetano | ||||||||||||||||||||||
bye | SC Faetano | 0 | |||||||||||||||||||||
V6 | SS Cosmos | 3 | |||||||||||||||||||||
Verliezersronde | SS Cosmos | 4 | |||||||||||||||||||||
V3 | SP Tre Penne | SP Tre Penne | 0 | SS Cosmos | 1 | ||||||||||||||||||
bye | SP Tre Penne | 1 | V7 | SS Murata | 0 | ||||||||||||||||||
V5 | SS Virtus | 0 |
1985/86 · 1986/87 · 1987/88 · 1988/89 · 1989/90 · 1990/91 · 1991/92 · 1992/93 · 1993/94 · 1994/95 · 1995/96 · 1996/97 · 1997/98 · 1998/99 · 1999/00 · 2000/01 · 2001/02 · 2002/03 · 2003/04 · 2004/05 · 2005/06 · 2006/07 · 2007/08 · 2008/09 · 2009/10 · 2010/11 · 2011/12 · 2012/13 · 2013/14 · 2014/15 · 2015/16 · 2016/17 · 2017/18 · 2018/19 · 2019/20 · 2020/21