Copa Libertadores 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa Libertadores 2013.

Copa Libertadores 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Copa Libertadores 2013
Toernooi-informatie
Datum 22 januari 2013 - 24 juli 2013
Teams (van CONMEBOL confederaties)
Kampioen
Atlético Mineiro (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 138
Doelpunten 345  (2,5 per wedstrijd)
Topscorer(s)
met 7 doelpunten
Portaal 
 
Voetbal

De Copa Libertadores de América 2013 ("Bevrijders van Amerika beker") was de 54ste editie van de Copa Libertadores, een jaarlijks voetbaltoernooi voor clubs uit Latijns-Amerika, georganiseerd door CONMEBOL. Sinds 2008 is de officiële naam van het toernooi de Copa Santander Libertadores.

Corinthians was de titelverdediger. Het toernooi werd gewonnen door Atlético Mineiro die in de finale Olimpia versloeg

Kalender

Alle data zijn op een woensdag, maar er kunnen ook wedstrijden worden gespeeld een dag ervoor (Dinsdagen) en een dag erna (Donderdagen).[1]

Fase 1e wedstrijd 2e wedstrijd
Voorronde 23 januari 30 januari
Groepsfase 13, 20, 27 februari
6 & 13 maart
3,10 en 17 april
Laatste 16 24 april
1 mei
8 mei
Kwartfinale 22 mei 29 mei
Halve finale 3 juli 10 juli
Finale 17 juli 24 juli

Loting

De loting voor het toernooi vond plaats op 20 december 2012[1][2]

Voorronde

In de eerste ronde speelden twaalf teams een thuis- en uitwedstrijd voor zes plaatsen in de tweede fase[3]. De heenwedstrijden werden op 22 januari gespeeld, de terugwedstrijden op 29 januari 2013.

Teams Scores Tie-breakers
Team 1 (speelt thuis in de 2e wedstrijd) Punten Team 2 (speelt thuis in de 1e wedstrijd) 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Strafschoppen
Deportivo Anzoátegui
0-6
Tigre
1-2 0-3
Grêmio
3-3
LDU Quito
0-1 1-0 0-0 0-0 5–4
Club Deportivo Universidad César Vallejo
1-4
Deportes Tolima
0-1 1-1
Olimpia
4-1
Defensor Sporting
0-0 2-0
Bolívar
3-3
São Paulo
0-5 4-3 −4:+4
Club Deportes Iquique
2-2
León
1-1 1-1 0-0 1-1 4–2

Tweede ronde

In de tweede fase speelden de zes winnaars van de eerste ronde plus 26 direct geplaatste clubs in acht groepen van vier clubs een minicompetitie. De groepswinnaars en de zes beste nummers twee kwalificeerden zich voor de achtste finale. De wedstrijden werden tussen 13 februari en 17 april gespeeld.

Groep 1

Club AW G G V DP Punten
Nacional
6 4 1 2 10-6 10
Boca Juniors
6 3 0 3 7-7 9
Deportivo Toluca FC
6 2 2 3 8-11 8
Barcelona
6 1 3 2 5-6 6

Groep 2

Club AW G G V DP Punten
Palmeiras
6 3 0 3 5-5 9
Tigre
6 3 0 3 8-10 9
Libertad
6 2 2 2 10-9 8
Sporting Cristal
6 2 2 2 8-8 8

Groep 3

Club AW G G V DP Punten
Atlético Mineiro
6 5 0 1 16-9 15
São Paulo
6 2 1 4 8-8 7
Arsenal
6 2 1 3 10-15 7
The Strongest|
6 2 0 4 8-10 6

Groep 4

Club AW G G V DP Punten
Vélez Sársfield
6 4 1 1 10-3 13
Emelec
6 3 1 2 5-4 10
Peñarol
6 3 0 3 7-7 9
Club Deportes Iquique
6 1 0 5 5-13 3

Groep 5

Club AW G G V DP Punten
Corinthians
6 4 1 1 10-2 13
Tijuana
6 4 1 1 8-4 13
San José
6 1 2 3 5-11 5
Millonarios
6 1 0 5 2-8 3

Groep 6

Club AW G G V DP Punten
Santa Fe
6 4 2 0 9-4 14
Real Garcilaso
6 3 1 2 8-7 10
Deportes Tolima
6 3 2 2 7-5 8
Cerro Porteño
6 0 1 5 3-11 1

Groep 7

Club AW G G V DP Punten
Olimpia
6 4 1 1 16-7 13
Newell's Old Boys
6 3 0 3 11-10 9
Universidad de Chile
6 3 0 3 7-9 9
Guaros de Lara FC
6 1 1 4 8-16 4

Groep 8

Club AW G G V DP Punten
Fluminense
6 3 2 1 5-5 11
Grêmio
6 2 2 2 10-6 8
Club Deportivo Huachipato
6 2 2 2 10-8 8
Caracas
6 2 0 4 6-12 6

Knock-outfase

Laatste 16

Teams Scores Tie-breakers
Team 1 (speelt thuis in de 2e wedstrijd) Punten Team 2 (speelt thuis in de 1e wedstrijd) 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Strafschoppen
Atlético Mineiro
6-0 São Paulo
2-1 4-1
Santa Fe
3-3 Grêmio
1-2 1-0 0:0 1:0
Olimpia
3-3 Tigre
1-2 2-0 +1:−1
Corinthians
1-4 Boca Juniors
0-1 1-1
Vélez Sársfield
3-3 Newell's Old Boys
1-0 1-2 0:0 1-2
Fluminense
3-3 Emelec
1-2 2-0 +1:−1
Nacional
3-3 Real Garcilaso
0-1 1-0 0:0 0:0 1-4
Palmeiras
1-4 Tijuana
0-0 1-2

Kwartfinale

Teams Scores Tie-breakers
Team 1 (speelt thuis in de 2e wedstrijd) Punten Team 2 (speelt thuis in de 1e wedstrijd) 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Strafschoppen
Atlético Mineiro
2-2 Tijuana
2-2 1-1 0:0 2:1
Santa Fe
6-0 Real Garcilaso
3-1 2-0
Olimpia
4-1
Fluminense
0-0 2-1
Newell's Old Boys
2-2 Boca Juniors
0-0 0-0 0:0 0:0 10–9

Halve finales

Teams Scores Tie-breakers
Team 1 (speelt thuis in de 2e wedstrijd) Punten Team 2 (speelt thuis in de 1e wedstrijd) 1e wedstrijd 2e wedstrijd Doelsaldo Uitdoelpunten Strafschoppen
Atlético Mineiro
3-3
Newell's Old Boys
0-2 2-0 0-0 0-0 3-2
Santa Fe
3-3
Olimpia
0-2 1-0 −1:+1

Finale


17 juli 2013
20:50 UTC−4
Olimpia
2 – 0
Atlético Mineiro
Estadio Defensores del Chaco, Asunción[4]
Scheidsrechter: Néstor Pitana
[5]
A. Silva
 23'
Pittoni
 90+4'
Verslag


24 juli 2013
21:50 UTC−3
Atlético Mineiro
2 – 0
Olimpia
Estádio Mineirão, Belo Horizonte
Scheidsrechter: Wilmar Roldán
 47'
Leonardo Silva
 87'
Verslag
  Strafschoppen  
Alecsandro

Guilherme


Leonardo Silva
4–3
Miranda
Ferreyra
Candia
Aranda
Giménez

Statistieken

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Roldán, Wilmar Wilmar Roldán 24.01.1980
 COL
9 60 1 2
Silvera, Roberto Roberto Silvera 30.01.1971
 URU
9 52 2 3
Vázquez, Martín Martín Vázquez 14.01.1969
 URU
7 27 0 2
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla 26.10.1970
 PAR
6 34 1 0
Lopes, Heber Heber Lopes 13.07.1972
 BRA
6 16 0 2
Ponce, Omar Omar Ponce 25.01.1977
 ECU
6 16 0 1
Arias, Antonio Antonio Arias 07.09.1972
 PAR
5 22 3 2
Buitrago, José José Buitrago 05.11.1970
 COL
5 21 0 1
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo 30.10.1975
 PER
5 21 2 1
Osses, Enrique Enrique Osses 26.05.1974
 CHI
5 31 2 1
Pitana, Néstor Néstor Pitana 17.06.1975
 ARG
5 23 2 0
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden 29.06.1975
 BRA
5 25 0 0
Abal, Diego Diego Abal 28.12.1971
 ARG
4 11 1 0
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres 20.03.1974
 PAR
4 15 0 0
Ricci, Sandro Sandro Ricci 28.09.1970
 BRA
4 19 1 0
Soto, Juan Juan Soto 14.10.1977
 VEN
4 26 2 2
Vera, Carlos Carlos Vera 25.06.1976
 ECU
4 16 1 0
Lima, Marcelo de Marcelo de Lima 26.08.1971
 BRA
3 11 0 0
Oliveira, Paulo de Paulo de Oliveira 16.12.1973
 BRA
3 15 2 1
Fedorczuk, Daniel Daniel Fedorczuk 02.05.1976
 URU
3 17 1 0
Laverni, Saul Saul Laverni 21.01.1970
 ARG
3 8 0 1
Loustau, Patricio Patricio Loustau 15.04.1975
 ARG
3 12 1 0
Marques, Ricardo Ricardo Marques 18.06.1979
 BRA
3 11 0 1
Bascuñán, Julio Julio Bascuñán 11.06.1978
 CHI
2 11 0 1
Delfino, Germán Germán Delfino 04.05.1978
 ARG
2 5 0 1
Gambetta, Henry Henry Gambetta 23.02.1974
 PER
2 12 0 0
García, Roberto Roberto García 24.10.1974
 MEX
2 8 0 1
Lara, Diego Diego Lara 25.01.1979
 ECU
2 9 0 2
Machado, Imer Imer Machado 26.03.1973
 COL
2 7 0 0
Maldonado, Óscar Óscar Maldonado 13.04.1972
 BOL
2 10 1 0
Orosco, Raúl Raúl Orosco 25.03.1979
 BOL
2 9 0 0
Polic, Patricio Patricio Polic 00.00.1972
 CHI
2 10 0 1
Quintana, Julio Julio Quintana 00.00.1978
 PAR
2 10 0 0
Vigliano, Mauro Mauro Vigliano 05.08.1975
 ARG
2 6 2 0
Ceballos, Diego Diego Ceballos 10.01.1978
 ARG
1 4 1 0
Escalante, Marlon Marlon Escalante 19.02.1974
 VEN
1 3 1 0
Sampaio, Wilton Wilton Sampaio 25.12.1981
 BRA
1 7 0 0
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco 08.02.1972
 URU
1 6 0 0
Vélez, Adrián Adrián Vélez 00.00.1976
 COL
1 9 0 0
Totaal 138 635 27 26

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa Libertadores 2013
Listen to this article