De Copa Libertadores de América 2014 ("Bevrijders van Amerika beker") was de 55ste editie van de Copa Libertadores, een jaarlijks voetbaltoernooi voor clubs uit Latijns-Amerika, georganiseerd door CONMEBOL. Sinds 2014 is de officiële naam van het toernooi de Copa Bridgestone Libertadores.[1]
Snelle feiten Toernooi-informatie, Datum ...
Sluiten
Clube Atlético Mineiro is de titelverdediger. Het toernooi werd voor de eerste keer gewonnen door San Lorenzo
Deelnemers per land
In totaal nemen 38 teams uit 11 landen (de tien leden van de Zuid-Amerikaanse voetbalbond plus Mexico) deel aan de Copa Libertadores.
Hieronder de verdeling van de plaatsen:
- Van Argentinië en Brazilië kwalificeren zich vijf teams.
- Van de overige negen landen (Bolivia, Chili, Colombia, Ecuador, Mexico, Paraguay, Peru, Uruguay en Venezuela) kwalificeerden zich drie teams.
- De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeert zich automatisch voor de groepsfase van het toernooi. Indien zij zich al hadden geplaatst, schuift dit ticket door naar de beste ploeg uit het land van de titelverdediger, dat oorspronkelijk niet zou deelnemen.
- De winnaar van de Copa Sudamericana van vorig jaar kwalificeert zich - indien ze zich niet al hadden geplaatst - voor de voorronde. Dit levert hun land echter geen extra ticket op: mochten ze zich nog niet hebben geplaatst, dan gaat dit ten koste van de vijfde (Argentinië en Brazilië) of derde deelnemer (overige landen) uit dat land.
Data
De loting voor de voorronde en de groepsfase vond plaats in het CONMEBOL hoofdkantoor in Luque, Paraguay.
Voor de knock-outfase werd niet geloot, omdat de wedstrijden werden bepaald aan de hand van het aantal punten in de groepsfase.
Meer informatie Fase, Ronde ...
Fase | Ronde | Datum loting | Heenwedstrijd | Terugwedstrijd |
Voorronde |
Voorronde |
12 december 2013 |
28-30 januari 2014 |
4-6 februari 2014 |
Groepsfase |
Wedstrijddag 1 |
11-13 en 18 februari 2014 |
Wedstrijddag 2 |
18-20 en 25-27 februari 2014 |
Wedstrijddag 3 |
11-13 maart 2014 |
Wedstrijddag 4 |
18-20 maart 2014 |
Wedstrijddag 5 |
25-27 maart en 1-3 april 2014 |
Wedstrijddag 6 |
8-10 april 2014 |
Knock-outfase |
Achtste finales |
geen loting |
16-17 en 23-24 april 2014 |
22-23 en 29-30 april en 1 mei 2014 |
Kwartfinales |
7 en 8 mei 2014 |
14 en 15 mei 2014 |
Halve finales |
22 en 23 juli 2014 |
29 en 30 juli 2014 |
Finale |
6 augustus 2014 |
13 augustus 2014 |
Sluiten
Onderstaande tabel geeft alle deelnemers aan deze editie weer, toont in welke ronde de club van start ging en op welke manier ze zich hebben geplaatst.
Meer informatie Hoofdtoernooi (26+6), Voorronde (12) ...
Sluiten
In de eerste ronde speelden twaalf teams een thuis- en uitwedstrijd voor zes plaatsen in de tweede fase[3].
Meer informatie Team 1, Tot. ...
Sluiten
In de tweede fase speelden de zes winnaars van de eerste ronde plus 26 direct geplaatste clubs in acht groepen van vier clubs een minicompetitie. De groepswinnaars en de nummers twee kwalificeerden zich voor de achtste finale. De wedstrijden werden tussen 13 februari en 17 april gespeeld.
Groep 1
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
11 feb. | Universitario | 0 - 1 | Vélez Sarsfield |
13 feb. | Atlético Paranaense | 1 - 0 | The Strongest |
20 feb. | The Strongest | 1 - 0 | Universitario |
25 feb. | Vélez Sarsfield | 2 - 0 | Atlético Paranaense |
11 mrt. | The Strongest | 2 - 0 | Vélez Sarsfield |
13 mrt. | Universitario | 0 - 1 | Atlético Paranaense |
18 mrt. | Vélez Sarsfield | 2 - 0 | The Strongest |
20 mrt. | Atlético Paranaense | 3 - 0 | Universitario |
26 mrt. | Atlético Paranaense | 1 - 3 | Vélez Sarsfield |
27 mrt. | Universitario | 3 - 3 | The Strongest |
8 apr. | Vélez Sarsfield | 1 - 0 | Universitario |
The Strongest | 2 - 1 | Atlético Paranaense |
|
|
Sluiten
Groep 2
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
11 feb. | Botafogo | 2 - 0 | San Lorenzo |
18 feb. | Independiente del Valle | 2 - 2 | Unión Española |
26 feb. | Unión Española | 1 - 1 | Botafogo |
27 feb. | San Lorenzo | 1 - 0 | Independiente del Valle |
12 mrt. | San Lorenzo | 1 - 1 | Unión Española |
Independiente del Valle | 2 - 1 | Botafogo |
18 mrt. | Botafogo | 1 - 0 | Independiente del Valle |
20 mrt. | Unión Española | 1 - 0 | San Lorenzo |
27 mrt. | Independiente del Valle | 1 - 1 | San Lorenzo |
2 apr. | Botafogo | 0 - 1 | Unión Española |
9 apr. | San Lorenzo | 3 - 0 | Botafogo |
Unión Española | 4 - 5 | Independiente del Valle |
|
|
Sluiten
Groep 3
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
12 feb. | Deportivo Cali | 1 - 0 | Cerro Porteño |
13 feb. | Lanús | 0 - 0 | O'Higgins |
19 feb. | O'Higgins | 1 - 0 | Deportivo Cali |
26 feb. | Cerro Porteño | 3 - 1 | Lanús |
13 mrt. | O'Higgins | 2 - 2 | Cerro Porteño |
Deportivo Cali | 2 - 1 | Lanús |
20 mrt. | Lanús | 2 - 0 | Deportivo Cali |
Cerro Porteño | 2 - 1 | O'Higgins |
26 mrt. | Deportivo Cali | 1 - 1 | O'Higgins |
27 mrt. | Lanús | 2 - 0 | Cerro Porteño |
8 apr. | Cerro Porteño | 3 - 2 | Deportivo Cali |
O'Higgins | 0 - 0 | Lanús |
|
|
Sluiten
Groep 4
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
11 feb. | Zamora | 0 - 1 | Atlético Mineiro |
Santa Fe | 3 - 1 | Nacional |
20 feb. | Nacional | 1 - 0 | Zamora |
26 feb. | Atlético Mineiro | 2 - 1 | Santa Fe |
12 mrt. | Zamora | 2 - 1 | Santa Fe |
Nacional | 2 - 2 | Atlético Mineiro |
18 mrt. | Santa Fe | 2 - 2 | Zamora |
19 mrt. | Atlético Mineiro | 1 - 1 | Nacional |
25 mrt. | Zamora | 2 - 0 | Nacional |
3 apr. | Santa Fe | 1 - 1 | Atlético Mineiro |
10 apr. | Nacional | 3 - 2 | Santa Fe |
Atlético Mineiro | 1 - 0 | Zamora |
|
|
Sluiten
Groep 5
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
12 feb. | Real Garcilaso | 2 - 1 | Cruzeiro |
13 feb. | Universidad de Chile | 1 - 0 | Defensor Sporting |
19 feb. | Defensor Sporting | 4 - 1 | Real Garcilaso |
25 feb. | Cruzeiro | 5 - 1 | Universidad de Chile |
11 mrt. | Defensor Sporting | 2 - 0 | Cruzeiro |
Real Garcilaso | 1 - 2 | Universidad de Chile |
18 mrt. | Universidad de Chile | 1 - 0 | Real Garcilaso |
20 mrt. | Cruzeiro | 2 - 2 | Defensor Sporting |
1 apr. | Real Garcilaso | 0 - 2 | Defensor Sporting |
3 apr. | Universidad de Chile | 0 - 2 | Cruzeiro |
9 apr. | Cruzeiro | 3 - 0 | Real Garcilaso |
Defensor Sporting | 1 - 1 | Universidad de Chile |
|
|
Sluiten
Groep 6
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
13 feb. | Nacional | 0 - 1 | Grêmio |
Atlético Nacional | 1 - 0 | Newell's Old Boys |
25 feb. | Grêmio | 3 - 0 | Atlético Nacional |
27 feb. | Newell's Old Boys | 4 - 0 | Nacional |
11 mrt. | Atlético Nacional | 2 - 2 | Nacional |
13 mrt. | Grêmio | 0 - 0 | Newell's Old Boys |
18 mrt. | Nacional | 0 - 1 | Atlético Nacional |
19 mrt. | Newell's Old Boys | 1 - 1 | Grêmio |
26 mrt. | Nacional | 2 - 4 | Newell's Old Boys |
2 apr. | Atlético Nacional | 0 - 2 | Grêmio |
10 apr. | Grêmio | 1 - 0 | Nacional |
Newell's Old Boys | 1 - 3 | Atlético Nacional |
|
|
Sluiten
Groep 7
Meer informatie Datum, Team ...
Sluiten
Groep 8
Meer informatie Datum, Team ...
Datum |
Team |
Score |
Team |
11 feb. | Santos Laguna | 1 - 0 | Arsenal |
12 feb. | Deportivo Anzoátegui | 1 - 1 | Peñarol |
18 feb. | Peñarol | 0 - 2 | Santos Laguna |
25 feb. | Arsenal | 3 - 0 | Deportivo Anzoátegui |
11 mrt. | Deportivo Anzoátegui | 1 - 1 | Santos Laguna |
13 mrt. | Arsenal | 1 - 0 | Peñarol |
18 mrt. | Santos Laguna | 3 - 0 | Deportivo Anzoátegui |
19 mrt. | Peñarol | 2 - 1 | Arsenal |
25 mrt. | Santos Laguna | 4 - 1 | Peñarol |
26 mrt. | Deportivo Anzoátegui | 1 - 3 | Arsenal |
10 apr. | Arsenal | 3 - 0 | Santos Laguna |
Peñarol | 1 - 1 | Deportivo Anzoátegui |
|
|
Sluiten